PDA

Zobacz pełną wersję : Kwestia piractwa



javelin
09.05.11, 11:53
Może się czepiam, może nie. Po prostu chciałbym zrozumieć.

Wielokrotnie użytkownicy oraz admini na tym forum z wielkim oburzeniem informowali że nie będzie tu szerzone piractwo i nie będą pomagali w tym akcie

Wytłumaczcie mi proszę, jak to się ma do instalowania WP7 na HD2? przecież ten system nie był sprzedawany z tym telefonem, więc instalowanie go to łamanie licencji. Podobna sytuacja ma się z grami monopoly i n4s shift. Te gry były sprzedawane tylko w jakimś arabskim kraju, więc rozpowszechnianie ich dalej to w mojej ocenie akt piractwa

Zamiast się na mnie oburzać, obrażać, zamykać temat bardzo proszę o rzetelne argumenty obalające moją tezę

Zwierzu
09.05.11, 14:03
Rozmowy w jaki sposób coś zainstalować to nie jest piractwo jedynie udostepnianie lub podawanie na forum linków do nielegalnych źródeł jest niezgodne z prawem.

javelin
09.05.11, 14:13
Gość zapytał jak zainstalować automapę i wątek został zamknięty, linki do WP7 oraz wspominanych gier są dostępne na blogu i na tym forum również.

kasier
09.05.11, 14:38
Jak mniemam kolega javelin podał link do wersji automapy (pirackiej) za co też został temat zamknięty, w sprawie wp7 to już chyba temat był gdzieś poruszony na przykładzie androida też, zresztą ja nie wiem bo się nie znam więc musicie poczekać na wyjaśnienie osób mądrzejszych ode mnie :)

javelin
09.05.11, 15:13
Żadnego linku nie było, i nie ja zaczynałem tamten wątek. Po prostu pytam z ciekawości gdzie leży granica piractwa za co należy się usuwanie wątków.

Smogg
09.05.11, 17:06
1. Na temat WP7 już się kiedyś wypowiadałem, a że nie chce mi się szukać teraz własnego posta (sorry, zmęczony jakiś jestem ;)), to napiszę skrótowo. Przyjęliśmy tutaj założenie: XDA-Developers jest restrykcyjne w kwestii piractwa i sypie się masa banów za próby umieszczenia/wyciągnięcia pirackich treści. WP7 tam wisi i ma się całkiem dobrze. Zresztą - tak samo WM6.5.X nie ma na HD2, a jednak masa osób ma właśnie dolnobelkowca. Nadmienię, że według zapewnień HTC, Leo miał być pierwszym telefonem który uzyska aktualizację do WP7... później się z tego wycofali (jak już było jakby za późno, bo dla pewnej części odbiorców tego produktu był to jeden z argumentów przemawiających za zakupem tej słuchawki w tym momencie). Specom z XDA się udało.

2. NFS i Monopoly - true, zaraz znajdę i wywalę, dziwne że z forum do tej pory nie zniknęło - kiedyś w wewnętrznym panelu toczyła się dyskusja dotycząca wizji forum, podejścia do piractwa i ewentualnego wywalenia tego co już na nim było (pirackiego). Jak się okazuje nie 100%, ale większość pirackiego softu w tamtym momencie zniknęła z forum. Niemniej jednak masz rację - rozpowszechnianie gier, które były za darmo dołączone do innej dystrybucji telefonów w formie instalatorów na telefony spoza tego wyróżnionego kręgu to jest piractwo. Moje/nasze niedopatrzenie, że nie zniknęło to razem z resztą piratów.

3. Dyskusja dotycząca prawidłowego scrackowania AutoMapy (a nie "po prostu" instalowania)... naprawdę muszę coś dodawać? IMHO to jest pytanie nie na miejscu i w wielu innych miejscach można spotkać się z podobnym odbiorem tego typu pytań... natomiast są jeszcze inne miejsca, gdzie odpowiedź na nie będzie rzeczą normalną, naturalną i jak najbardziej OK. Ba, jak ładnie poprosisz to jeszcze Ci ktoś nagra videotutorial jak prawidłowo "złamać" daną aplikację. To forum nie jest miejscem na takie pytania i udzielanie takich porad.

maniek9611
09.05.11, 22:17
@javelin
Nikt tu się nie obraża :) Po prostu są pewne zasady których przestrzegamy. Zdecydowaną większość już wyjaśnił Smogg. Ja dodam ważny punkt regulaminu:


5. Jeżeli zauważyłeś, że jakieś pliki zostały wstawione na forum niezgodnie z prawem - powiadom o tym Administrację na adres: abuse@hd2forum.pl bądź w postaci PW z linkiem do tematu, a zostaną one usunięte.

W miarę możliwości na bieżąco sprawdzamy wstawiane aplikacje i gry wstawiane na forum. Zanim powstał regulamin, część linków już zostało wrzuconych i widocznie przeoczyliśmy.

Co do WP7 to powiem Ci, że swego czasu użytkownicy Pdaclubu wysyłali prośby do Microsoftu (PL) jak też dzwonili (pomimo że nie został oficjalnie wydany w Polsce) o podanie kluczy do Marketplace i podając dane deklarowali iż mają HD2. Klucze były wydawane. Teraz z tego co wiem, zapierają się rękoma i nogami że nie WP7 nie został wydany w PL i ich nie generują. Ktoś kiedyś napisał dlaczego nie usuwamy kluczy podanych z jednego z wątków? Otóż dlatego, że nie działają :P Jeżeli komuś temat kole w oczy, może to po prostu zgłosić.

O AM możemy rozmawiać do woli :) aby nie o udostępnianiu z nielegalnych źródeł, a także jak ją scrackować.
Zawsze można zapytać albo też zwrócić uwagę...nikt nie jest alfą i omegą :)

Pozdr