PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy mobilny internet



gRRuby
09.05.11, 16:57
Potrzebuję porady; czasem gdy gdzieś jadę chcę mieć internet w laptopie. Jest jakieś rozsądne, niedrogie rozwiązanie na kartę?
Nie chcę dodatkowego abonamentu bo internet potrzebuję okazjonalnie. W grę wchodzi osobna karta do modemu 3G w laptopie. Korzystanie z telefonu jako modemu nie wchodzi w grę bo nie tylko ja używam laptopa. Na razie myślałem o Heyah, ale nie wiem czy to najlepsze. Z tego co wiem karta w play-u jest ważna rok, ale nie wiem jak u nich z internetem.

Smogg
09.05.11, 18:16
Kiedyś rozważałem zakup abonamentu czy prepaida właśnie stricte pod internet mobilny w Play'u.
Powiem tak: wygląda fajnie, tanio, duże pakiety, tani modem, tani abonament, tanie doładowania, kraina mlekiem i miodem płynąca... no nie do końca ;) W tamtym czasie, a było to rok temu, dowiedziałem się, że ten ich super-ultraprzenośny-megamobilny internet, to w zasadzie działa tylko w dużych miastach :]
Czyli zasada jest prosta: Jedziesz do miasta, w którym w każdym hotelu masz wifi, masz masę galerii z darmowymi hotspotami, część miasta jest objęta siecią miejską... to jest target dla klientów internetu mobilnego playa! niech płacą za coś, co mogą mieć za darmo :]

Nie wiem jak jest teraz, ale po ich ostatniej wtopie z reklamowaniem się jako pierwsza sieć 4G... jakoś nie mam zaufania do tej sieci ;)

Tam gdzie jeżdżę wypoczywać - zasięg Ery (czyli też i Heyah) również bywa ograniczony (teściowa, która ma telefon w Erze, aby z kimś porozmawiać musi ustawić się w ustalonej pozycji w kilku konkretnych miejscach na terenie całej posesji... inne miejsca - biała plama). Więc nie sądzę, aby tam internet hulał (nawet nie jako tako - aby w ogóle hulał).

Osobiście łączę się przez telefon z pakietem w Orange. Wiem, że takie rozwiązanie u Ciebie nie wchodzi w grę, możesz rozważyć jakiś prepaid w pomarańczowej sieci - posiadają to w swojej ofercie, a z zasięgiem u nich nawet nie tak źle (aż sam się sobie dziwie, że to piszę, przy całej tej mojej niechęci do tego operatora).

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie takiego internetu na próbę*. Nie musisz podpisywać umowy, jeśli coś Ci nie pasuje. Sprawdzisz jak to działa, kupisz modem i prepaida... i będziesz zadowolony :]

*Mam tutaj na myśli w zasadzie każdą z tych opcji - sprawdź, która będzie dla Ciebie najlepsza i najwydajniejsza - operatorów mamy kilku :)

gRRuby
10.05.11, 01:21
Dzięki. Zrobiłem mały rekonesans i najlepiej od strony cenowej wygląda to w plusie i orange oraz ewentualnie w heyah. Oczywiście pozostają kwestie zasięgu. Modem mam w laptopie i chyba ze trzy w szufladzie. Przetestuje zaczynając od heyah bo dostałem starter. Boję się tylko pułapek w stylu innej taryfy za transfer strumieniowy jak to ma miejsce w bezlikowym plusie.
Potrzebuje niewiele, głównie: RDP, sprawdzić pocztę i zassać kilku kilowego pdf-a.