PDA

Zobacz pełną wersję : Zwiększenie pamięci RAM



wojtak
16.05.11, 18:35
Cześć. Jakiś czas temu wyczytałem, że wszystkie leosie mają 576 MbRam. Wychodzi na to, że w przydatku stockowych romów jest ona zablokowana.
Można też znaleźć w sieci gotowane romy, które po wgraniu dają możliwość cieszenia się nieograniczoną pamięcią.

Pytanie1:
Czy da się odblokować pamięć w stockowym romie za pomocą jakiś narzędzi (programów a nie młotka)?

Przypuszczenie: :)
Da się, bo kucharz wie jak ugotować rom, żeby pamięć była odblokowana więc czemu niedałoby się tego zrobić w 3.14?

Pytanie2:
Czemu wskazania telefonu w zakresie pamięci urządzenia wyświetlają się na poziomie 175,62MB, a pamięci programowej 336,77?

Vinrael
16.05.11, 19:32
Pytanie 1.
Jestem na 95% pewny, że jest to niemożliwe. Jednak jeśli interesuje Cię Windows Mobile, zobacz ROMy "Hypnosis v.12"
Odblokowują cały RAM, a większość z nich bardzo przypomina stocka, no i jest na sterach 3.14

Pytanie 2.
Pamięć urządzenia wyświetla Ci (o ile się nie mylę) wolne miejsce w pamięci telefonu. Mówię tu oczywiście o pamięci, na którą instalujesz system, i która po odłączeniu zasilania nie traci danych. (Pamięć EEPROM)

Pamięć programowa to pamięć RAM, która po odłączeniu zasilania traci dane, więc może służyć jedynie jako pamięć operacyjna.

Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.

maniek9611
17.05.11, 09:21
Pamięć RAM odblokowujesz przez wgrania odpowiedniego radia ;)
bartass127 nie pleć bzdur :P hehe

Rom 3.14 ma najnowsze radio a nie ma odblokowanej pamięci!

Dokonasz to jedynie poprzez wgranie dowolnego Customa z odblokowaną pamięcią. Większość jest oparte na romie 3.14 także szukaj najbardziej zbliżonego do oryginalnych Stocków.
Aha nie zrobisz tego za pomocą jakichkolwiek narzędzi. Wałkowane już było tyle razy.

blauc
12.08.11, 12:03
U mnie informacjach wyswietla 576MB RAM na 3.14 i radiu 2.15. A w informacjach o pamieci Program wyswietla: Razem: 208.81MB, a wolne 30- 90MB mimo ze wszystkie aplikacje mam wylaczone. W tle tylko sense, s2u2 itp. Nfs shift nie chce sie uruchomic ze wzgledy na ram. Jak temu zaradzic?

Smogg
12.08.11, 12:13
Spróbuj pobawić się np. MMTaskKiller i ubij jeszcze więcej aplikacji ;D
Reinstalowałeś grę?

blauc
12.08.11, 12:16
Tak, uruchamia sie ale tylko po SR, rom wgrywany byl wczoraj. Pozniej sie z tym pobawie.

Smogg
12.08.11, 12:32
No to coś Ci musi wsuwać te zasoby podczas działania telefonu - skoro po SR nie ma takich problemów. Stawiam na S2U2. Może dogrywałeś jeszcze jakiś budzik - np. G-Alarm - one również są zasobożerne (energożerne zresztą też ;D).

blauc
12.08.11, 17:13
MMTM tez pokazuje ze mam 208MB RAM, co moglo sie stac z reszta? Rom mam oficialny z htc.com

Smogg
15.08.11, 18:32
Oficjalne ROMy też pokazują mniej RAMu niż jest w rzeczywistości z racji zarezerwowania części tej pamięci na różne "swoje rzeczy". 576MB zobaczysz tylko w jakimś Customie :-)