PDA

Zobacz pełną wersję : Backup Andka pytanie



yesterday
26.05.11, 00:40
Witam, istnieje jakiś sposób na zrobienie kopii zapasowej mojego androida? save gier, programy/aplikacje, wszystko żeby zostało. ClockworkMod Recovery for HD2 u mnie nie skutkuje. Jakieś pomysły?

Smogg
26.05.11, 11:15
Titanium Backup.

yesterday
26.05.11, 21:33
no oke, ale chciałbym zrobić backup, zaisntalować inny system i jak mi sie tamten nie spodoba to chciałbym wrócić do poprzedniego, ma taką możliwość ten prog?

Szakus
27.05.11, 11:03
Ma taką możliwość, chociaż do pełnego backupu (razem z systemem) dużo wygodniejszy jest wbudowany w ClockWorkMod Recovery

yesterday
27.05.11, 13:03
Ale chyba nie mam wbusowanego clockworkmod, a jak probuje zrobic to nie wychodzi, mam 2gb karte i mam problemy z podzieleniem jej na partycje aby wgrac pliki cloclworkmod.

Smogg
27.05.11, 13:56
Ale czy CWM wymaga partycji? W sumie ja zawsze je mam (od kiedy mam Androida ofc), ale trochę śmiem wątpić - ostatnio robiłem sobie backup CWM i pojawił mi się folder clockworkmod na partycji FAT32 na karcie SD. Nie zajmuje on tak znowu strasznie dużo i powinien bez problemu zmieścić się na 2GB (mój backup zajmuje 464,75MB).

Chociaż jeśli go nie masz, to nie wiem, czy czasem jakbyś wgrywał recovery w tej chwili, to nie wysadzisz sobie całego systemu i nie będziesz musiał flashować wszystkiego od początku... Na teraz chyba najlepszą opcją dla Ciebie będzie:
1. Backup kontaktów do pliku,
2. Backup SMSów do pliku (Live Saver 2 - bezpłatny w Markecie),
3. Titanium Backup dla najważniejszych programów (czy tam wszystkich, taka opcja chyba też była), później to sobie ewentualnie przywrócisz...
4. A w międzyczasie przeflashuj rom i CWM tak, abyś w przyszłości nie miał problemów przy backupach/restore'ach i reflashach :-)

yesterday
27.05.11, 21:39
ok przykładowo mam gre i czy save też zostaną? jak zrobię kopie titanium?
[hr]Dodano: 1306536722[hr]
ok problem rozwiązany, zrobiłem wszystko to co radził Smogg, DZIĘKI!

Smogg
28.05.11, 12:28
Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

Dla potomnych: tak, Titanium Backup kopiuje i przywraca również save'y gier - sam tak robię z Angry Birdsami ;D