PDA

Zobacz pełną wersję : HD2 -używany- jak go sprawdzic przed kupnem???



DaXses
29.05.11, 10:31
Witam,
Na dniach kupuje używanego HTC HD2 za 900zł [gość/znajomy sprzeda mi go za 700zł] i w czym żecz?
więc o to chodzi ze coś mi tu nie za dobrze "pachnie" bo cena w euro agd to 1749 Pln z promocji
a treść jego ogłoszenia to:
SUPER TELEFON KUPIONY W ZESŁYM ROKU, LECZ MAŁO UŻYWANY ZE WZGLĘDU NA POSIADANIE INNEGO TELEFONU. SPRZEDAJE Z PEŁNĄ DOKUMENTACJĄ I AKCESORIAMI: ETUI, KABEL, ŁADOWARKA SAMOCHODOWA, GWARANCJA, PUDEŁKO ITP. CENA 900 ZŁ.

Chodzi mi o to że wpierw idę go ''oglądać'' u gościa i powiedzcie mi jak sprwadzic stan tego HTC? nie po obudowie itp. tylko czy są np. jakies kody zeby sprawdzic np. stan bateri itp. Jak i na co zwracać uwage w tym modelu itp.
Pomóżcie bo chce zrobić Naprawde pożadny biznes 8)

Smogg
29.05.11, 11:46
Generalnie przy takich chwilowym, szybkim "oglądaniu" jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie HSPL+Softu, oraz, skoro jest to telefon z pudełkiem itd. to przy okazji checknąć, czy IMEI telefonu pokrywa się z tym na pudełku...

Możesz się chwilę pobawić telefonem, zobaczyć, czy np. po zablokowaniu ekranu możesz go odblokować (ostatnio kilka osób nie mogło ;)), ale jeśli miałyby wyjść jakieś nieprzeciętne kwiatki... to wyjdą z czasem ;)

holender955
29.05.11, 16:48
a co mozna zrobic jak po zablokowaniu nie chce sie odblokowac a tel dziala normalnie ?
mozna tez sprzwdzic czy bateria nie jest wypukla .

zabijaka75
29.05.11, 18:40
A gwarancja jest??

maniek9611
29.05.11, 23:16
I sprawdź czy koło baterii bibułka jest biała :P Jeżeli jest innego koloru telefon był zalany :/

Smogg
29.05.11, 23:24
Zgadza się, wtedy jest różowa ;)

Jeśli nie ma jej w ogóle (jest sama śrubka) to można podejrzewać, że bibułka była zalana i ktoś ją celowo usunął, bądź że telefon był rozkręcany (w miejscu pod nią znajduje się mała czarna śrubka).

DaXses
30.05.11, 14:33
OK dzięki za rady jutro go idę oglądać narazie ale postaram się go wpełni sprawdzidź
gosc mówił ze gwarancja jeszcze jest przez rok bo kupił go rok temu i wogóle nie używał
tak więc dzięki :)
[hr]Dodano: 1306758921[hr]
jeszcze chciałbym zaznaczyć jak sprawdzidź ten HSPL+Softu
i co to jest ten HSPL?

holender955
30.05.11, 16:22
A gwarancja jest??

jest , ale niestety nie mam juz papierow od abonamentu :(

Smogg
30.05.11, 17:09
Abonamentu? A co ma piernik...? Gwarancja działa na telefon (słuchawkę), a nie na świadczenie usług telefonii komórkowej ;)

holender955
30.05.11, 19:01
Ale ja mieszkam w Holandii
A tu dostaje sie tylko papiery od abonamentu i to jest tez gwarancja.
bylem sie dowiedziec , bez papierow nic nie moge zrobic , chyba ze odplatnie , ale to bedzie koszt okolo 850zl :(.
Wiec prosze was jeszcze raz o pomoc ! Jestem teraz bez telefonu , a potrzebuje go nacodzien w pracy i w szkole :(

Smogg
30.05.11, 19:23
No to wydaje mi się, że sytuacja jest podobna do tej, która ma miejsce w naszym chorym kraju - mimo, że masz gwarancję, jeśli nie jesteś w stanie jej w żaden sposób poświadczyć, to tak, jakbyś jej nie miał... Nie wiem jak to wygląda "u Was", ale być może jesteś w stanie wystąpić do operatora o duplikat "papierów od abonamentu", co by stanowiło takie poświadczenie gwarancji... albo nie wiem... może napisać bezpośrednio na support HTC z dokładnym opisem sytuacji (+ trochę kolorów, typu że spaliło się mieszkanie razem z papierami ;D) i prośbą o wskazanie możliwego rozwiązania Twoich problemów, bo wiesz, że HD2 nie ucierpiał w pożarze, ale dzieje się z nim coś innego, niedobrego, a nie masz jak wyegzekwować naprawy.

holender955
30.05.11, 20:38
Dzeki za szybka ODP .
Pisalem juz z HTC i niestety bez papierow gwarancyjnych nic nie da sie zrobic , i bylem tez w vodafonie sie dowiedziec o duplikat i powiedzieli ze przykro im ale powinnienem dbac o te papiery , nie pomogli mi jednym zdaniem :(
Naszczescie znalazlem dzisiaj HTC Touch Dual i narazie na tym starym Dziadku pracuje , ale dlugo nuie wytrzymam :(
Wiec teraz mam tylko gwarancje odplatna .
Ale podejrzewam ze jakis dobry Mechanik z naszego forum by wiedzial co mi powiedziec aby zadzialal
, poniewaz ekran i dotyk musza byc sprawne bo nieraz jeszcze dzialaja .
Myslalem ze moze to byc cos z plyta gowna , ze sie przegrzewa lub cos takiego , ale chyba to jest cos z software .
Chodz mozliwe ze to cos lezy po stronie Hardware , ale mam nadzieje ze uda mi sie to samemu zrobic .
Rozlozenie HD2 na czesci do naprawy : nie ma problemu , ogarne to jak bedzie trzeba .
A jezeli ktos mi pomoze to dostanie napewno jakis upominek z Holandii :)
pozdrawiam

DaXses
06.07.11, 09:07
Witam, przepraszam z góry że odkopuje ale w niedziele kupuje owego HTC HD2
[hr]Dodano: 1309936123[hr]
i prosze mi powiedziedź przez co mam rozumieć "sprawdzenie HSPL" jak tego dokonać?
Może byc jakiś uszkodzony itp?

maniek9611
06.07.11, 11:00
Skoro jest nowy to pewnie wgrany rom oficjalny czyli wszystko OK :)
Jak wejdziesz w ustawienia to będziesz widział że jest albo 1.66 lub ostatni 3.14
Nie musisz bardziej się zagłębiać, resztę przeczytasz na forum :)

DaXses
06.07.11, 11:48
Ok dzięki
Jest jeszcze coś co musze sprawdzić poza tymi informacjami wyżej?

PS. Sorry że tak bardzo prosze o pomoc ale jak napisałem wyżej: chce zrobić doby biznes 8)
PS2. Opyla się sprzedać SE X10mini by wziąść tego Leo'na? [tak sie pytam]

Smogg
06.07.11, 13:43
Opyla, opyla ;) Z HD2 korzysta się dużo przyjemniej, mój teść ma X8 i różnica między tymi telefonami przy zderzeniu z komfortem użytkowania jest naprawdę odczuwalna :-)

Występowanie HSPL sprawdzisz wchodząc w bootloader (wyłączony telefon + power + Volume Down) i czytając co tam jest napisane.

Zwierzu
06.07.11, 15:47
X10 mini jak dla mnie to lipa w porownaniu do Leosia nie ma co sie zastanawiac:)

DaXses
10.07.11, 10:45
Witam X10mini to już przeszłość
właśnie HTC HD2 leży przedemną w 100% sprawny
THX wszystkim za POMOC
tylko jest jeden problem Volume Down - działa a Volume UP - nie działa
JAK można to naprawic samemu?
Bo chce zrobić HARD Reset'a a nie moge :(:(
I czy jest jakaś instrukcja obsługi tego telefonu ONline?
bo mam tylko po Węgiersku :(

Vinrael
10.07.11, 11:28
Były już na forum przypadki, gdy ktoś chciał naprawić te przyciski na własną rękę... Zazwyczaj wtedy musiał oddawać telefon do naprawy i płacić z własnej kieszeni... :/

DaXses
10.07.11, 12:52
A orientuje się ktoś ile to mniej więcej by kosztowało {tylko naprawienie podgłaśniania? } ::) :D

Smogg
10.07.11, 18:58
Podobny efekt co w przypadku HR osiągniesz poprzez wgranie na nowo softu... choć nie jestem przekonany, czy w takiej sytuacji to najodpowiedniejsze rozwiązanie ;)

Jeśli masz gwarancję do tego telefonu, to możesz z niej skorzystać - w tym wypadku serwis powinien pomóc (jeśli masz np. węgierski paragon, to najpierw jednak zadzwoniłbym do Regenesis i spytał, czy aby na pewno to uznają - niestety polskie serwisy zagranicznych koncernów ciągle traktują nas jak obywateli trzeciej kategorii i być może będziesz musiał się trochę wykłócić i/lub napisać bezpośrednio do HTC z opisem sytuacji).

Na własną rękę też bym tego nie robił - mieliśmy tutaj użytkownika, który kilka razy podchodził do naprawiania swojego HD2 - po każdej z tych "napraw" musiał "naprawiać" następną rzecz ^_^ lepiej oddać to w ręce fachowców (przynajmniej teoretycznie fachowców - bywa, że i tacy potrafią oddać słuchawkę w gorszym stanie, niż stan w którym ją dostali). Ile to kosztuje... weź telefon w łapki, zadzwoń do Regenesis i spytaj - przy okazji pytając o rzeczy z poprzedniego akapitu ;)

maniek9611
10.07.11, 20:55
Bo chce zrobić HARD Reset'a a nie moge

Póki co możesz powrócić do ustawień fabrycznych przez opcje w telefonie bez kombinacji klawiszy, jest w ustawieniach ;D

DaXses
11.07.11, 07:50
Zaraz zadzwonie i sie dowiem 8)
Ale czy na pewno to pomoże?{tj. wgranie softu}
Bo jak najeżdżam palcem na Volume Down i nacisne to słychać taki odgłos a jak najade na Volume UP to nic nie słychać{ wogóle nie da się nacisnąć Volume UP jakby tam nic nie było} :/ :'(

Smogg
11.07.11, 08:16
Nope, obawiam się że to nie pomoże... wspomniałem o tym w kontekście Twojego pytania o HR, jako o rzeczy dającej podobny efekt ;)

DaXses
11.07.11, 11:30
Wiec ostatnie moje pytanie[już mam nadzieje że tak]
Czytałem karte gwarancyjną i nic tam nie pisze ze po oddaniu telefonu do gwarancji
ile oni mają czasu na jej rozpatrzenie[tej wady z Volume UP]
i tu moje pytanie ile może im to zająć?

Ps. Bo wiecie są wakacje i nie chce stracić Leona na jakieś 2tyg. lub miesiąc :D

[hr]Dodano: 1310377098[hr]
Ps2. Albo zapytam się tak: gdybym chciał przerabiać LEona na Andka czy WP7 to gdybym miał jakieś problemy i by np. potrzebny by był HR a ja nie mam tego Volume Up to co? da się zrobić jakoś tego HR

Smogg
11.07.11, 13:22
Jeśli wgrasz Androida lub WP7, to HR Ci nie pomoże w przywróceniu stanu sprzed tego zabiegu... Ergo gwarancja: off.

DaXses
14.07.11, 10:58
czyli wtedy przywrócenie WM to wgranie orginalnego romu 1.66 tak?

maniek9611
14.07.11, 11:03
Tak, z karty :)