PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja rom/ ActiveSync nie działa



LukaTcz
29.11.10, 01:14
Siema
ja mam takie banalne pytanie... co jest usuwane po aktualizacji romu ?
wszystko na pamięci telefonu a aplikacje z karty pamięci zostają nieruszone ?
co z kontaktami i wiadomościami ?

i jeszcze jeden problem przy okazji, żeby za bardzo nie zaśmiecać tworząc kolejny temat...
podczas podłączenia hd2 do PC i wybraniu ActiveSync nic sie nie dzieje.. Centrum obsługi urz. z Win. Mobile nie wykrywa telefonu... próbowałem włączać/wyłączać opcję szybszego przesyłu danych ale nie skutkowało... co robić?

Z góry dzięki :)

kasier
29.11.10, 02:28
jak się nie mylę to jak zmieniasz rom to tak jakbyś robił HR tak więc nowy system

LukaTcz
29.11.10, 13:58
chcę poprostu dokonać aktualizacji stockowego romu do 3.14 ;)

Smogg
29.11.10, 14:12
Struktura danych na karcie pamięci pozostaje nienaruszona w trakcie aktualizacji. Jak chcesz, to możesz ją nawet wyjąć i mieć 100% pewności.

Ewentualnym problemem natomiast, może okazać się kwestia powiązań i wpisów w rejestrze... Powiem na czym ja "jadę" i co się u mnie sprawdza - sprawdzisz u siebie i może ominie Cię konieczność reinstalowania wszystkiego.
A mianowicie - na karcie pamięci mam trochę programów, gier etc - standard (nic systemowego, bo to lepiej trzymać w pamięci urządzenia). Jako że używam customów, a te z kolei coś zaczęły odmawiać posłuszeństwa przy próbie instalacji z karty, a ja dodatkowo nie chcę jej formatować - używam do tego tej 'dwójki' którą dostałem w raz z telefonem. Po zainstalowaniu romu wkładam kartę z softem, a potem przenoszę skróty do programów do Windows\Menu Start\(i konkretnego miejsca, w którym chcę to mieć) i działa ;)
Skróty możesz sobie porobić eksploratorem windows, nawet na zapas i trzymać je w jakimś osobnym folderze - potem zaznaczasz wszystko, kopiuj, wklej, voil? :D

LukaTcz
29.11.10, 15:02
ok, a co z tym ActiveSync ? po podłączeniu i wybraniu na telefonie opcji ActieSync nic się nie dzieje... samemu otwierajac program na kompie pokazuje brak połączenia z urządzeniem...
gdy biorę Napęd dyskowy to mam dostęp jedynie do plików z karty pamięci...

Smogg
29.11.10, 15:42
I to zrozumiałe, bo "Napęd dyskowy" powoduje podłączenie karty pamięci z HD2 jak pendrive'a ;)

Masz Win7? Spróbuj przeinstalować to centrum urządzeń. Czasami Windows ma tak, że wsadzenie tego samego urządzenia w inny port USB powoduje ponowne wyszukiwanie sterowników - a to też czasem pomaga... i od tego mógłbyś zacząć.

LukaTcz
29.11.10, 17:23
Ok, soft 3.14 zainstalowany... dodałem tą nakładke interwrite żeby mieć polski język, ale nawet po HR nie mam opcji wyboru języka ... jakieś propozycje ?