PDA

Zobacz pełną wersję : GPS - Automapa 6.8.1 - nie wyszukuje sygnału GPS



kon0pp13
04.06.11, 10:32
Witam. Z początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem HTC HD2, nie grzebie nim itp, bo mi to poprostu niepotrzebne, dlatego z góry prosze o cierpliwosc dla mojej niewiedzy. Otóż zainstalowałem na KARCIE SD (NIE NA TELEFONIE), Automape wersje 6.8.1. Z odpaleniem Automapy nie mam żadnego problemu, wszystko chodzi jak należy ( a nawet jeszcze lepiej, jak patrze na cudowny wyświetlacz :D ), dopóki nie dochodzi do momentu wyszukiwania sygnału GPS. Nawet jedna kreska zasięgu mi sie nie wyswietla. Jestem tym troche zdegustowany, i chcialbym jak najszybciej rozwiazac ten problem. Chcialbym sie dowiedziec, czy jest to wina telefonu, ze nie znajduje sygnału ( jeśli tak, to co moglbym zrobic, aby naprawic bład)? Dodam, że wersje ROMu mam dziewicza ;p czyli od kupna telefonu w salonie Plusa nic nie zmieniałem.
Wersja ROM: 1.66.479.2 WWE
Wersja radia: 2.07.51.22_2

Z góry dziekuje za pomoc :)

Smogg
04.06.11, 10:35
Zasięgu - zasięgu (GSM), czy zasięgu - satelit (GPS)? Jesteś jak rozumiem na otwartej przestrzeni (w domku, biurze, czasami i na balkonie - ciężko znaleźć fixa satelit). No trzeba pamiętać o tym, że czasami wyszukiwanie satelit może chwilę potrwać - warto zassać aktualne dane (QuickGPS - wymaga internetu) aby trochę usprawnić to poszukiwanie, choć nie zawsze wpływa to na bardzo radykalne skrócenie czasu koniecznego do złapania fixa ;)

kasier
04.06.11, 14:29
A polecałbym ci zacząć od upgreadu romu na 3.14 który znajdziesz na stronie producenta