PDA

Zobacz pełną wersję : smsunaccent + mortscript, problem



dw1
05.06.11, 13:35
Witam,
posiadam hd2 z oryginalnym romem Playa. Jak zapewne większość użytkowników hd2 z brandowanymi romami, mam problem z polskimi ogonkami w sms. Próbując rozwiązać ten problem, zainstalowałem sms_unaccent v0.6 i program mortscript. Wszystko robię zgodnie z instrukcją, tzn. instaluje mortscirpta na karcie pamięci, do katalogu windows/program files/ mortscript kopiuję plik sms_unaccent.mscr, następnie tworzę do tego pliku skrót w start menu. Po napisaniu wiadomości z polskimi literami, klikam na start, następnie na skrót do skrytpu. Co prawda tekst wiadomości na chwilę znika (i tu zgodnie z instrukcją powinien znów się pojawić, tyle, że bez ogonków), pojawia się okno konfiguracji konta outlook (po jaką cholere? ), po czym wyskakuje zupełnie nowe okno nowej wiadomości, gdzie nie ma adresata, ani mojej treści smsa. Kombinowałem na wszystkie sposoby, łącznie z podmapowaniem przycisków sprzętowych i za każdym razem jest ten sam rezultat.
Może ktoś zna antidotum na moje rozterki lub inny sposób pozbycia się polskich ogonków z sms??
Będę bardzo wdzęczny za pomoc :)

maniek9611
05.06.11, 13:48
. Jak zapewne większość użytkowników hd2 z brandowanymi romami, mam problem z polskimi ogonkami w sms.

Play nie branduje swoich telefonów. Animacja startowa to nie jest to o czym myślisz, zawsze można ją usunąć. To tak poza tematem.

Masz problem z polskimi znakami, jest w opcjach funkcja kodowania unicode. Ona jest właśnie od tego. Aha i wyłącz autokorektę.

dw1
05.06.11, 22:40
Nie zrozumiałeś mnie. Od kilku lat miałem omnię i oczytałem się o unicode, skracaniu smsów do 70 liter i pytajnikach u odbiorcy. Omnia sobie z tym radziła. Po zmianie przeze mnie ROMU na niebrandowany (mówię oczywiście o omni), telefon ten, pomimo, że wpisywałem w tekście smsa polskie litery (używałem swype), przed wysłaniem smsa, ucinał w nich ogonki. Teraz mam hd2 i oryginalny ROM. Nie chcę go zmieniać, żeby nie stracić gwarancji. Jako, że nie chcę rezygnować ze swype (klawiaturka posiada w słowniku polskie ogonki), i nie chcę wysyłać do odbiorców znaków zapytania (mam wyłączone unicode), muszę znaleźć wygodny sposób na pozbycie się polskich ogonków z tekstu wiadomości przed jej wysłaniem. Program smsunaccent wydaje się być dobrym rozwiązaniem, ale po pewnym czasie dość uciążliwym, ponieważ nie integruje się w pełni menu wiadomości. Zbawiennym wydaje się być skrypt smsunaccent i mortscript. Czytam na różnych forach, że ten sposób działa świetnie. Niestety nie u mnie. Problem opisałem w pierwszym poście.

maniek9611
06.06.11, 04:51
No fucktycznie musiałem Cię nie zrozumieć :P Ja nie miałem z tym problemów, bo nie używałem Swype. Dalej się nie będę wypowiadał w tym kierunku, bo czytając wątek dotyczący stricte właśnie tej klawy, widzę że ma ona z tym problem!

http://hd2forum.pl/biuro/swype-pl-rewelacyjna-klawiatura/msg5565/#msg5565