PDA

Zobacz pełną wersję : MMS ORange Problem



MPower
09.06.11, 10:59
Witam

Czy ktoś zna jakiś sposób na skonfigurowanie LEO do odbierania i wysyłania MMS w sieci orange.
Od razu piszę że sms konfiguracyjny jak i opis ze strony Orange nie działa na wszelkie sposoby.



Kiedyś mi się udało to zrobić aczkolwiek chyba przypadkiem.
Miałem hardreseta i niestety nie mogę powtórzyć tego wyczynu.
Masakra jakaś z tymi MMSami

xXxUobuZxXx
13.06.11, 16:01
Od razu piszę, że przedstawione kroki mogą się trochę różnić, gdyż korzystam z Angielskojęzycznego Custom romu.
Po pierwsze czy korzystasz z aplikacji blokujących dostęp do internetu? Coś typu DialUp Enabler/Disabler? Jeśli nie to lecimy dalej, zakładam, że korzystasz z Manili/Sense:

I Metoda
1. Przejdź na ostatnią zakładkę z ustawieniami.
2. Menu na dole "Wszystkie ustawienia"
3. Połączenia> Kreator Ustawień (Connections Setup)
4. Wybierz Polska i Orange
5. Ok> Tak :D
6. Sprawdź funkcjonowanie

Jeśli powyższe zawiedzie

II Metoda

1. Przejdź na zakładkę wiadomości.
2. Na dole wciśnij "wszystkie wiadomości"
3. Menu> Ustawienia> Opcje
4. Menu> Serwer MMS> MMS Orange (jeśli nie ma to utwórz)
5. Nazwa: MMS Orange
6. IP: 192.168.6.104
7. Port: 9201
8. Adres: http://mms.orange.pl
9. Połącz przez: MMS Orange
i dalej już raczej dowolnie, domyślne ustawienia to 300kb i WAP 1.2

Napisz czy działa.

MPower
14.06.11, 11:33
Niestety.. próbowałem i tak, nie pomaga.

Dostaje wiadomość iż dostałem mmsa i należy go pobrać.
Po czym próbuje pobierać i po chwili przychodzi powiadomienie iż nie można pobrać ..

Rozkładam ręce.
[hr]Dodano: 1308128780[hr]
Nie wiem znowu niestety jak to się stało ale zaczęło działać.. ???

Ustawiłem tak jak xXxUobuZxXx radził i nie działało..
Nic z tym nie robiłem, a po jakimś czasie mmsy zazeły przychodzić..

Tak czy siak dziękuje za pomoc :)

xXxUobuZxXx
15.06.11, 15:31
Niezbadane są wyroki HTCka :]

gfk44
21.06.11, 23:13
Witam a ja mam ten sam problem i te ustawienia nic nie pomagają. Może jakieś inne sugestie?

rolek86
27.06.11, 21:57
Witam,
Tez miałem taki problem. Po wpisaniu IP i Portu podanego przez xXxUobuZxXx mms zaczal działać. Problem moze tkwić w tym, że na stronie orange przy konfiguracji mms podany jest inny adres IP (192.168.006.104) oraz port (8080).
Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że problem pojawił mi sie gdy zainstalowalem nowszy rom - 3.14. Wczesniej wszystko działalo bardzo dobrze.
pozdrawiam

andi
16.07.11, 16:36
Kucze u mnie też nie działają MMS w Orange, wydaje mi się, że to problem na linii Orange- HTC

karolina
21.07.11, 17:08
Niestety mam ten sam problem i dzial techniczny orange powiedzial ze znaja problem ale nie znaja rozwiazania:(

Petero
01.08.11, 17:18
Witam Wszystkich Państwa na HD2Forum.

No więc, miałem ten sam problem. Mój upór spowodował, że wymieniono mi 2x kartę sim i NIC, wyslalem
mojego HD2 do serwisu i NIC.
Zdenerwowany zadzwonilem poraz enty na infolinie Orange i kazano mi wylaczyc 3G. Jako wyjaśnienie usłyszałem, że siec 3G jest momentami przeciążona i brak możliwości wysyłania lub odbierania MMS jest związana z brakiem odpowiedniego zasięgu.
Zrobiłem jak kazano i już znowu mam MMS'y

Zrobic to trzeba tak:
START -> USTAWIENIA -> STEROWANIE BEZPRZEWODOWE -> TELEFON -> PASMO -> RODZAJ SIECI zaznaczyc GSM (niestety), w zakresie czestotliwosci pozostawic auto.

MMSy zaczna dzialac.
Pozdrawiam.

andi
06.08.11, 07:35
Żadna zmiana pasma z 3G n 2G. Orange wprowadza ludzi w błąd, trzeba zrobić tak:
start - wiadomości - menu - ustawienia - opcje - menu - serwer MMS - MMS Orange - numer portu 8080 - wersja WAP: WAP 2.0 i tyle
MMS zaczynają działać zarówno w 2G jak i 3G :)