PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !



H.Gear357
20.06.11, 11:04
Witam!
Mam poważny problem z moim htc hd2. Oglądając film, fonik się troszkę zagrzał a miałem go podłączonego do ładowarki, potem się wyłączył...sam się wyłączył. Przy uruchomieniu i po hard reset pojawia się (na boot loaderze ekran jest ok.kolory wyświetla poprawnie) taki ekran i oto link do tego jak wygląda ekran po hard reset:
http://s3.ifotos.pl/img/Ekran-HTC_hwhhear.jpg.

Gdy chciałem zainstalować jeszcze raz ROM to na pasku postępu był 1% i telefon się wyłączał i pojawiał się tylko biały ekran tutaj link na info o tym błędzie wynikającym przy instalacji ROM-u:
http://s2.ifotos.pl/img/Problem-u_hwhheaw.JPG.

Mam pytanie czy coś mogło się uszkodzić fizycznie w telefonie? Pozdrawiam i proszę o pomoc sugestie !

Smogg
20.06.11, 13:51
Widzę po opisie Twojego profilu, że masz ROM z dystrybucji niemieckiej... powiedz mi - czy taki sam ROM próbujesz przeflashować po kablu? Gdyż jeśli nie, to całkiem możliwe, że właśnie dlatego pojawia się taki a nie inny komunikat ;-)

Z mniej radosnych informacji - tak, coś mogło się fizycznie uszkodzić w telefonie... Spróbuj wykonać HR jeszcze jeden raz, uruchom telefon, daj mu jakieś 10 minut na przemielenie tam wszystkiego... jeśli po tym czasie nadal będziesz widział biały ekran z logiem HTC, to mamy problem... niemniej jednak mam nadzieję, że wszystko będzie ok i nie będziemy musieli jakoś specjalnie kombinować nad ożywieniem Twojej słuchawki ;)

H.Gear357
21.06.11, 00:35
Sęk w tym że ekran w prawie 3/4 jest koloru prawie różowego a reszta biała. Co do ROM-u jeśli masz na myśli płytę główną(była raz już wymieniana w Regenersis w W-wie jak przestał reagować ekran na dotyk-przyczyna zimno i wilgoć)to mam z vodafone-germany,ale instalowałem ostatnio FireStorm_Mod_WM23152_by_ArturN, a na karcie miałem androida Froyo i na androidzie oglądałem wtedy film.
[hr]Dodano: Czerwiec 21, 2011, 01:47:11 [hr]
Niestety po ponad 30min. żadnej reakcji. Ekran niezmiennie ten sam. Masz pomysł?
[hr]Dodano: Czerwiec 21, 2011, 09:46:44 [hr]
Smogg! W związku z tym że hard reset nic nie pomógł i po ponad 30min. nic się nie dzieje i jeśli masz jakieś pomysły to podaj do godziny 12:30 ponieważ o 13:00 idę do pracy, a potem dopiero będę po 22:00. W najgorszym wypadku dopiero późnym wieczorem zobaczę co Napisałeś. Tutaj jest mój nr. gg 12420735. Pozdrawiam!
[hr]Dodano: Czerwiec 21, 2011, 12:45:18 [hr]
Gdy chciałem zainstalować oryginalny ROM vodafone to był ten sam problem jak poprzednio, 1% i telefon się wyłączał i pojawiał tylko biały ekran. Nie ukrywam że instalowałem HSPL.Na bootloader mam takie info na tle czerwonego koloru: PB81100 SS-BC
SPL-1.66.HSPL XE
0x05
CotullaHSPL 0x50
Może to coś pomoże. Pozdrawiam i proszę o pomoc jeśli to będzie możliwe w Twojej gestii.

Smogg
22.06.11, 23:15
Hymmm, przepraszam za mały poślizg w pisaniu, ale ostatnio mam sporo na głowie, a ten topic jakoś mi umknął przy dopiskach do ostatniej odpowiedzi...

Skoro masz HSPL 1.66... to... spróbuj wgrać jakiegoś customa - nic nie tracisz, powinno przejść.

Jeśli nie będziesz mógł, wejdź w bootloader, uruchom HSPL na komputerze i:
a) albo zmień HSPL na wyższy (tj. 2.08, z 3.03 mogą nie chcieć współgrać wszystkie romy);
b) w HSPL jest również opcja przywracania SPL-a.. użyj jej, sprawdź czy zadziałała i jeśli tak -> telefon do serwisu.

H.Gear357
23.06.11, 18:38
Customa przecież miałem zainstalowanego zanim to się stało. Co do przywracania SPL to musiałbyś mit to wytłumaczyć jak to się robi bo nie mam o tym pojęcia.Custom(FireStorm)próbowałem ponownie instalować i nic.Nawet próbowałem ponownie instalować task29 i też nic do 4% i gaśnie. Po wykonaniu HSPL robi się biały ekran i nie mam pojęcia co dalej. Spróbuję zainstalować oryginalny ROM vodafone jeszcze raz.Aha! Jak ma zainstalować org. ROM który jest wersją 1.72 to nie będzie kolidować z radiem 2.15?
[hr]Dodano: Czerwiec 23, 2011, 19:23:07 [hr]
Słuchaj!Wziąłem skopiowałem na kartę sd plik instalacyjny "leoimg.nbh" z wersji Rom WWE_EastEurope_1-66 i wyszło coś takiego po probie instalacji oto link na ten ekran. Może to coś tobie podpowie.

http://s2.ifotos.pl/img/Nie-udana_hwrnapq.jpg

Nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, ale... już raz w tym wątku zdarzyło mi się poprawić Twoje znaczniki ;)

Smogg
23.06.11, 22:02
A kiedy ściągasz ten Vodafonowy rom i z niego leoimg.nbh wrzucasz na kartę i próbujesz flashować - efekt jest ten sam?

H.Gear357
23.06.11, 23:06
Plik z vodafone jest w postaci exe i instalacja rzecz jasna tylko przez usb. Zastanawiałbym się jak stamtąd wyciągnąć ten plik leoimg.nbh.Wersja Radia to 2.15(instalowałem Task29) a po kliknięciu na ten plik .exe i przejściu do właściwości tego pliku wychodzi pełna jego nazwa : RUU_Leo_Vodafone_DE_1.72.162.0_Radio_CRC_Signed_15 .32.50.07U_2.07.51.22_2_Ship.exe
Jak spowodować żeby to co mam zainstalowane definitywnie usunąć do pierwotnego stanu bym mógł zainstalować właściwy ROM?
A to z ostatniej chwili Poprzedni ROM ściągnąłem na podstawie starego numeru seryjnego a obecny ROM na podstawie numeru po wymianie płyty głównej a ten plik ma taką nazwę : RUU_Leo_S_Vodafone_DE_3.14.162.5_Radio_15.42.50.11 U_2.15.50.14_LEO_S_Ship.exe
Nie wiem o co tu chodzi ale zaraz spróbuję to zainstalować.

Smogg
23.06.11, 23:21
Przypuszczam, że z WM też tak jest - update'y Androida cache'ują pliki w Windowsowym TEMP-ie... więc pewnie po odpaleniu instalatora z .exe plik z romem w wersji .nbh powinien być możliwy do znalezienia w tejże lokacji ;)

H.Gear357
23.06.11, 23:43
Tylko jak to zrobić żeby ten plik wyciągnąć?Ok przy plikach z FireStorm i innych customach są pliki na kartę sd spróbuję zainstalować z karty. Dam znać nie długo.

H.Gear357
28.06.11, 03:01
Mozna temat zamknąć ponieważ fona zaniosłem do fachowców, a po za tym przerzucam się na Samsunga Galaxy S II. Za dużo nerwów kosztuje mnie ten HTC. Pozdrawiam!