PDA

Zobacz pełną wersję : Android zamiast Windowsa



kiwi
22.06.11, 13:20
Hej, mam do Was pytanie, posiadałam telefon z androidem niestety musiałam przerzucić się na hd2 i windowsa, chciała bym mieć znów androida bo sie mocno do niego przyzwyczaiłam.. Czy dam rade to sama zrobić, bo z tego co czytam na forum da sie to zrobić samemu.. ale to dość ciężki dla mnie temat i nie bardzo wszystko rozumiem : Możecie dać mi link do najprostszej instrukcji na internecie jak wgrać go do mojego htc?
Dziękuje i pewnie będe miała do Was jeszcze sporo pytań, mam nadzieje że wspólnie z wami wgram tego androida :)

maniek9611
22.06.11, 13:53
Zapraszam do działu z androidem!

Smogg
22.06.11, 14:11
Maniek to jak taki gestapowiec czasami ;D

Dział z tutorialami (http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/)

Konkretny tutek (http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/jak-wgrac-nand-android/)

I na koniec - łatwy do wgrania Android - PRJ Clean Desire :-)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

kiwi
22.06.11, 15:11
Smog bardzo Ci dziękuję za pomoc. Ten tututorial bardzo fajnie napisany, mam tylko pytanie do jednej rzeczy czy jak mam oryginalne oprogramowanie z HTC rom.3.14.479.2(04666) WWE, radio 2.15.50.14 (wg. Pana z HTC który sprzedawał mi telefon) już mam to HSPL 2.08 ? Bo on nie wiedział co to jest.. ?
Pozdrawiam W.

Smogg
22.06.11, 15:21
Jeśli masz oryginalne oprogramowanie z HTC, to najpewniej tego HSPL nie masz - zwłaszcza, że 3.14 z HSPL 2.08 się naprawdę nie lubi i najprawdopodobniej byłoby to odczuwalne przy używaniu telefonu ;)

Na naszym blogu chyba nawet na pierwszej stronie znajduje się wpis z HSPL4, którym możesz potraktować ROM 3.14 aby wgrać w niego właśnie tego HSPL 2.08, później zgodnie z instrukcją - magldr, flash, tadam ;D

kiwi
22.06.11, 15:32
yyy okeeej, tylko chyba muszę poczytać o tym HSPL4 i jak przez niego mam niby wgrać HSPL2.08.. nie wiem czy ja to sama ogarnę :(
a moge to robić na swoim laptopie z Windowsem Vista?
Dzięki kolego za pomoc.

Smogg
22.06.11, 16:43
Ogarniesz, to proste, wystarczy czytać ze zrozumieniem i bezrefleksyjnie wykonywać zapisane wytyczne ;D

Na naszym Blogu jest kilka fajnych tutoriali dotyczących zmiany radia, systemu itd. Forum jest tutaj dodatkowym wsparciem na którym już na tę chwilę masa tamtych wątków znalazła swoje rozwinięcie.

Oczywiście - wszystko wymaga czasu, pierwszy raz jest najcięższy, drugi już nieporównywalnie lżejszy, a za jakiś czas będzie to dla Ciebie taką rutyną, że nawet nie będziesz się zastanawiać jak coś zrobić, bo rączki zadziałają same przy podłączaniu i klikaniu ;D

Vista nie stanowi tutaj problemu.

kiwi
23.06.11, 00:18
a mogę na ten mój rom 3.14 zainstalować to HSPL4 i przy instalacji wybrać HSPL2.08 ? tak powinno być? a później na to MAGLDR ?
[hr]Dodano: 1308777626[hr]
a mam robić/instalować ten TASK29 ? bo w tym poradniku niema co pokazałeś

Smogg
23.06.11, 00:39
Task nie jest konieczny.

Co do pierwszej części - chyba tak ;)

maniek9611
23.06.11, 01:05
Maniek to jak taki gestapowiec czasami

Bo to taki niewdzięczny dział który z chęcią bym usunął.
Po co robić inne działy skoro zawsze można zadać pytanie w Pomoc / Pytania / Problemy!!! Do wszystkiego pasuje. A najlepiej jeszcze założyć wątek o temacie MAM PROBLEM!

kiwi
23.06.11, 10:59
No to prosze o usunięcie tematu. Próśby i problemu spróbuje z kolegą "Smog'iem" rozwiązać i porozmawiać przez pryw. wiadomości.

maniek9611
23.06.11, 11:23
Kolego Kiwi
Po pierwsze robi się już OT ale spróbuję wyjaśnić sytuację
Po drugie takie rzeczy jak prośby i problemy rozwiązujemy na forum a nie na PW, chcę tylko uświadomić, że skoro jest dział poświęcony Androidowi to też tam go zakładamy.
Po trzecie cytuję informację w stopce Smogga:

Nie pomagam na: GG/Skype/PW/Mailowo/Telefonicznie/Gołębiami pocztowymi etc. Od tego jest Forum! Trucie d..y grozi warnem...
Jeżeli będzie tego dnia potulny jak baranek to może coś skrobnie hehehehe
Po czwarte nie usuwam wątku bo skoro siła wyższa na to przyzwoliła to "biedzie" czyli mi nic do tego ;)
No i po piąte...pozdrawiam serdecznie ;D

Smogg
23.06.11, 13:27
Muahahaha :-]

Korzystając z wolnego dnia dzisiaj pospałem sobie do 12, wstaję, odpalam forum, czytam i widzę... Maniek w pełni formy, gratuluję ^_^

No i prawdą jest też to, że wiele ludzi traktuje ten dział tak, jakby był jedynym na forum i pojawia się tutaj masa tematów, które mogłyby i powinny były pojawić się jednak gdzie indziej - w związku z czym przenoszę do działu Android Q&A ^_^

kiwi
24.06.11, 13:20
czyli mogę pisać ;)
Nadal nie moge dojść do tego czy zainstalować przy romie 3.14 hspl4 i przy instalacji wybrać 2.08 czy zmienić rom na niższy i wtedy zainstalować odrazu hspl2.08 ehhh. Kurcze nigdy nie myślałam że takie cuda będę robiła..
Dzięki Panowie za pomoc ;)

Smogg
24.06.11, 13:51
HSPL4 to "instalator różnych HaeSPeeL-ów" ;)

Jeśli masz 3.14 i odpalisz HSPL4 i będziesz w stanie wybrać HSPL2.08 i to zainstalować - to nie ma problemu.
Jeśli takiej możliwości nie będzie, to wtedy wykonujesz downgrade romu celem zainstalowania niższego HSPL - to naprawdę proste i logiczne ;)

kiwi
24.06.11, 23:04
android już siedzi :)
dzieki panowie:)
[hr]Dodano: Czerwiec 26, 2011, 10:15:56 [hr]
Kurczele coś jest nie tak bateria w nocyschodzi o 20% w dzień też nie trzyma zbyt dobrze
[hr]Dodano: 1309077394[hr]
kurcze przeszukałam forum i nikt nigdzie nie miał takiego problemu :'(