PDA

Zobacz pełną wersję : wielokrotne pobieranie tych samych maili



maniek9611
01.12.10, 02:07
Czy mieliście problem z ciągłym pobieraniem tych samych maili? Co jakiś czas usunięte maile ponownie wracają :o Mam ustawione pozostawianie wiadomości na serwerze (muszę je mieć bo nie tylko z klienta na telefonie korzystam). Nieważne czy mail jest oznaczony jako przeczytany, czy też nie (już te opcje przerabiałem) W elementach usuniętych jest i teoretycznie nie powinien się pobrać ponownie! Czasami jest tak że jest OK ale większość maili i tak powraca. Ktoś miał z tym problem?

ArturN
01.12.10, 09:14
Niestety mam tak samo. Przyzwyczilem sie i kasuje dublowane maile.

Celdur
01.12.10, 10:05
Wielokrotnie wracają , ponieważ klient nie jest skonfigurowany aby kasować kopie z serwera.
Zobacz czy masz takie opcje w tym kliencie e-mail. To działa w taki sam sposób jak np. outlook.
Jak się tego nie ustawi to zawsze te same wiadomości się pchają.

maniek9611
01.12.10, 10:53
Na outlooku w kompie działa mi to normalnie a tu mam ustawione:" podczas usuwania wiadomości usuń je z serwera" więc nie wiem do czego zmierzasz. Po prostu to nie działa i nie wiem dla czego i szukam odpowiedzi :/

Celdur
01.12.10, 12:51
A skąd miałem wiedzieć że masz tak akurat ustawione?
Nigdzie tego nie napisałeś..
Możliwe że nie dopracowali tego.

maniek9611
01.12.10, 12:58
Nie wiem może nie jasno się wyraziłem hehehe może jest jakiś fix na to? Jak jest u Was? U Artura już wiem że jest tak samo :(

Szakus
01.12.10, 20:57
Jeżeli korzystasz z popa spróbuj zmienić protokół na imap

maniek9611
01.12.10, 20:59
niestety w o2 nie ma takiej opcji

Charlie
02.12.10, 00:46
Ja takiego problemu nie mam. Spróbuj może zmienić w ustawieniach na telefonie, żeby pobierał maile z ostatniej doby. Pewnie nie pomoże to całkowicie, ale przynajmniej będziesz dubli miał mniej.

maniek9611
02.12.10, 01:01
Nie no po paru usunięciach dubli gdzieś tam one się w końcu usuwają, mam ustawione maile z ostatniego miesiąca i często wracam do nich także widok z ostatniego dnia mnie nie satysfakcjonuje, choć przyznam że chyba spróbuję z 1-2 dni i zobaczę co się będzie działo. Tak nie powinno być nawet wtedy, kiedy bym ustawił aby ściągnęło całość ze skrzynki :o

Szakus
02.12.10, 10:13
maniek załóż konto na gmailu czy też innej skrzynce która obsługuje imap a twoje problemy znikną
z o2 można zrobić przekierowanie za free

maniek9611
02.12.10, 10:33
mam też konto na gmailu tylko z niego nie korzystam, czyli co to wina o2? coś mi tu nie pasuje, tutaj dołączyłem się do tematu na pdaclubie i nic :/


http://pdaclub.pl/forum/leo/wielokrotnie-odbierane-maile-w-3-14/

maniek9611
13.12.10, 07:48
maniek załóż konto na gmailu czy też innej skrzynce która obsługuje imap a twoje problemy znikną
z o2 można zrobić przekierowanie za free

Dopiero teraz ruszyłem tyłek i skierowałem wszystkie maile na skrzynkę gmail z imapem :P problem odszedł, thx wszystko działa jak należy