PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest pelnowartosciowy nand z Sense?



Darksat
19.07.11, 21:24
Witam

Czy jest nand z Sense na ktorym wszystko dziala?
A najlepiej z Sense 2.1 z dodatkami z Sense3

Smogg
19.07.11, 21:25
Sense 2.0: tak.
Sense 2.1/3.0: nie.

Darksat
19.07.11, 21:26
A mozesz jakies polecic?

Smogg
19.07.11, 21:27
Polecam :-)

A tak na poważnie - ten mój (z podpisu) jest całkiem sensowny.

Darksat
19.07.11, 21:28
Ok-bede szukal.
A jeszcze jedno:
Jak najlepiej i najbardziej optymalnie podzielic karte microSD?
Chodzi o to zeby w pamieci telefonu zostalo najwiecej miejsca.
Mam karty 4 i 8 GB.
Pozdrawiam

Smogg
19.07.11, 21:47
Rozwiązanie 1: Goły rom. Znajdź rom, który nie ma w zasadzie niczego - dzięki temu zostaje cała masa miejsca na aplikacje bez pieprzenia się z kartą ;)
Rozwiązanie 2: Rom wykorzystujący partycję EXT na karcie pamięci - ten mój właśnie taki jest, wymaga wręcz małej partycji (130MB) w NAND i kolejnej (do 1GB) partycji EXT na karcie SD... dzięki temu miejsca na aplikacje masz naprawdę sporo :] Inna sprawa: dodatkowe pliki do niektórych gier (np. Gameloftu) ściągają się na partycję FAT32, przez co nie zapełniają tak bardzo tej pamięci, na której Ci zależy :-)

Darksat
19.07.11, 21:59
Czyli podzial Swap-0,EXT2-1gb,reszta na fat32 bedzie dobra?

Smogg
19.07.11, 22:07
Yup, chyba że masz na oku rom, który może wymagać swapa - wtedy lepiej zrobić go zanim będziesz musiał powtarzać backup całej karty ;)

Jeśli jakiś rom z niego nie korzysta - to siedzi sobie nieużywany na karcie. Jeśli jednak jakiś rom go wymaga, a go nie ma, to się nie odpali :-)

Ja nie mam partycji SWAP bo nigdy nie miałem i nie planuję mieć romu, który by go wykorzystał.

Pamiętaj tylko, że partycja EXT musi być drugą partycją na karcie pamięci (pierwsza to FAT).