PDA

Zobacz pełną wersję : Czy na dzień dzisiejszy HTC HD 2 jest opłacalny ?



ziomal511
24.07.11, 14:28
Tak jak w temacie, czy na tą chwilę, warto kupować hd 2? Czy nadal dorównuje wszystkim nowszym smartfonom?

Smogg
24.07.11, 23:15
To zależy od targetu, w który celujesz.

W chwili w której pojawiły się dwurdzeniowe procesory w telefonach, nowoczesne chipy graficzne, 1GB RAMu i ekrany 3D... ciężko jest mówić o konkurowaniu z nowoczesnymi smartphone'ami. Jeśli Cię to pocieszy, to najpewniej za 2 lata takie HTC EVO 3D też będzie już wyraźnie odstawało od "nowszych smartphone'ów". Pytanie czego potrzebujesz i czy HD2 wypełnia te potrzeby, czy może jednak gdzieś odstaje i tutaj musiałbyś poszukać czegoś innego.

Zwierzu
25.07.11, 16:47
Zwyczajnie ja uwazam ze jesli chodzi o procesor i szybkosc dzialania na androidzie nasze HD jest w 100% wystarczajace. Co do 3D to juz naprawde jak dla mnie jest przerost formy nad trescia i nie chce nawet czegos takiego.

kasier
25.07.11, 17:13
Co do 3d to nie wiem, mnie tam zawsze oczy od tego bolą, więc dla mnie nietrafione ;p A co do Twojego pytania kolego, to trzeba stwierdzić że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż ile ludzi tyle opinii. Na przykład dla mnie jest opłacalny, działa prawidłowo i spełnia moje oczekiwania w 100%.

;)

KurczaQ
09.09.11, 00:34
Więc tak,HD2 był to potwór,jednak wcześniejszej dekady czemu?
Windows Mobile 6.5.5 z Sense UI (Szał potwór na rynku),mocny procek,ekran pojemnościowy z MultiTouch ale Microsoft postawił nowy OS,WP7 i Leo nie doczekał się obiecywanej aktualizacji... :'(

Po roku udało się odpalić androida obok WM,potem odszykowali go tak że romy z Desire/Desire HD odpalaliśmy z SD jednak to było mało :)

Kilku magów podmieniło Androida za WM,szok chodzi idealnie i otwiera HD2 furtke do świata,wszystko śmiga gdyż najmocniejsze High-Endy czyt.DHD mają identyczne podzespoły, :)

Potem sportowali Wp7 i też wrzucili go na miejsce WM,każdy z tych 3 os chodzi,mamy wolność i pewność że co odpalimy będzie chodziło :) Po co kupować fona z Andkiem i WP7 jak możemy oba systemy odpalić na raz na jednym fonie?:)

Smogg
09.09.11, 01:05
HD2 i DHD dzieli bardzo wiele. To z Desire "Bravo" ma sporo wspólnego. Acz też nie wszystko ;)

Szpadyzor
16.09.11, 23:55
Wg mnie warto, sama jakość wykonania, gumowo aluminiowo obudowa, inne htc oraz szajsungi są plastikowe jak ruska łada w środku, do tego ekran którego nie da się porysować...

Vinrael
17.09.11, 00:19
Nigdy nie ma tak, że nie da się porysować... ;p
A co do wykonania innych HTC? Nawet low-endowy telefon Tattoo mojego kolegi jest solidnie wykonany, obudowa nie trzeszczy, etc.

[EDIT]

Jeśli chodzi o wydajność...
Po zmianie systemu na PRJ Clean Desire...
Wynik w quadrancie wynosi...
1142. Ile to jest? Czy jest lepszy choćby od Desire, z którego ma build...?
Otóż to. Jest lepszy od Desire, i to o jakąś dwukrotność wyniku (Desire ma koło 500).
W tabelce jest tuż za HTC Evo, które przecież wyszło niedawno, ma dwurdzeniowy procesor i seryjnego Androida. Bije Samsunga Galaxy S na głowę.

Wiem, że quadrant to test syntetyczny, tak naprawdę nic nie mówiący, ale wierzcie mi - gry pokroju Dead Space, Need for Speed:Shift, które kupiłem żeby przetestować grafikę... Po prostu niszczą. Wiele osób, które widziały jakość grafiki były w szoku. Nawet antyaliasing działa!

maniek9611
18.09.11, 23:44
Wynik w quadrancie wynosi... 1142. Ile to jest? Czy jest lepszy choćby od Desire, z którego ma build...? Otóż to. Jest lepszy od Desire, i to o jakąś dwukrotność wyniku (Desire ma koło 500).

Bardzo dziwne hmmmm
Właśnie sprawdziłem u siebie i wyszło 1131

Smogg
19.09.11, 09:26
Vinraelku ;) :
1. Są różne EVO, jedno, EVO3D wyszło faktycznie niedawno. Inne to EVO4G i to jest już na rynku całkiem długo i dwurdzeniowego procka niestety nie ma... to trochę a'la takie Amerykańskie Desire Z ;)

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/evoshift4g/

2. Teraz ciężej będzie nam wszystkim porównywać cokolwiek do Desire, bo zaraz pojawi się Maniuś z kontrą ;D

3. Quadrant nie mierzy wydajności dwurdzeniowych procesorów.

4. Tabelka w Quadrancie po zakończonym teście jest tak oderwana od rzeczywistości jak Expose Tuska.

5. To w rzeczywistości nie wynik takiego testu się liczy, ale to jak płynnie działa telefon i czy działa na nim wszystko to co powinno. Choćbyś miał w Quadrancie wynik na poiozmie 10 tysięcy, a Sense by Ci klatkowało to rom byłby do pupy ;) I odwrotnie - nawet jeśli miałbyś wynik na poziomie 700, a wszystko działałoby super-płynnie, to byłbyś bardzo zadowolony (chyba rom, z którego długo korzystałem na HD2 - Imilka Incredible S 1.1) był w mniej więcej takiej sytuacji - nowsze Sense niż w Desire, sporo jego elementów wrzuconych do RAMu, niespecjalnie wysoki wynik w Quadrancie (na pewno niższy niż ten, który Wy podaliście chłopaki)... a mimo wszystko byłem z niego na tyle zadowolony, że nawet nie myślałem o zmianie i testowaniu innych wypieków.

6. Bądź co bądź powiem Ci, że cieszę się kiedy piszesz na forum jak Ci się podoba ten rom i jak bezawaryjnie chodzi :-) Jest to faktycznie jeden z niewielu wypieków, które można śmiało polecić do długoterminowego i bezproblemowego używania w telefonie.