PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z połączeniami przychodzącymi oraz wychodzącymi



p2p2p1
25.07.11, 20:08
Witam, posiadam problem z przychodzącymi połączeniami. Kiedy ktoś do mnie dzwoni wciskam przycisk zielonej słuchawki (lub odbieram palcem po ekranie) i nagle telefon się zawiesza na około 30-60sek. Osoba która do mnie dzwoniła powiedziała mi że leciał jej czas połączenia. U mnie słychać było tylko takie jakby "burczenie". Czasami zawiesza się podczas wykonywania połączenia - pokazuje się "wybieranie..." i lag. Czasami wyskakuje jeszcze coś takiego : "Aplikacja phone.apk przestała działać". Pomaga tylko restart. Niestety jest to bardzo denerwujące ;/ Dodam że to samo wyskakuje już chyba na 4 androidzie z rzędu. Około 3 miesiące temu tego nie miałem, zrobiło mi się to z dnia na dzień nie wiem czemu. Na wm problem nie występował. Aktualnie posiadam wgrany "Dorimax-Rom-2.6.4-Nightly-137-HIGH-END-CLK". Proszę o możliwą pomoc/rady, pozdrawiam :)

p2p2p1
01.08.11, 12:16
Witam, czy nikt mi nie jest w stanie pomóc?
Dodam, że posiadam radio 2.15.50.14 i aktualnie wgrałem rom od ArturN "firestorm" i mam androida z karty - znowu to samo - na windowsie działa idealnie a odpale androida i znowu źle.

Smogg
01.08.11, 13:05
A Android ten sam? Może to w nim tkwi problem i warto byłoby sprawdzić jakiś inny build.

Vinrael
01.08.11, 15:36
Jedno pytanie - dlaczego dział Android [NAND] ?

p2p2p1
01.08.11, 16:00
Jedno pytanie - dlaczego dział Android [NAND] ?

Dlatego, że problem zaczął występować właśnie na androidzie nand. Myślałem, że to wina właśnie tego androida. Teraz dopiero wgrałem wm.



A Android ten sam? Może to w nim tkwi problem i warto byłoby sprawdzić jakiś inny build.

Android teraz mam z bloga http://hd2blog.pl/2011/06/android-z-sense-3-0-kamera-720p-magldrsd/ Na nim też występuje problem ;/

Vinrael
01.08.11, 16:41
Jeśli po zainstalowaniu od nowa androida problem dalej istnieje, wyczyszczenie telefonu na poziomie Task29 może przynieść rezultaty.
W Takim wypadku ja bym spróbował wyczyścić telefon Task29, i po tym od nowa wgrał HSPL, MagLdr i androida.

Po zrobieniu tego, nie instalując żadnej aplikacji spróbuj z kimś porozmawiać. Jeśli problem nie wystąpi, zacznij instalować aplikacje, ale też pamiętaj jakie aplikacje instalowałeś, i po której problem wystąpił. Później po prostu tej aplikacji unikaj ^,^

p2p2p1
01.08.11, 17:30
Ok, tak zrobię, dam znać czy zadziałało ;] Dzięki i pozdrawiam ;)

Smogg
01.08.11, 19:01
Oj błagam, żadne Sense3.0 xD Sprawdź sobie - przed Taskiem itd. - jakiś znany i powszechnie szanowany, uważany za bezproblemowy build ;D

MCCM SE 3.4 - śmigałem na tym bite 2 miesiące, żadnych problemów na nim nie miałem (to Andrdoid odpalany z SD). Z tego co widzę większość forumowiczów również nie ma z nim jakichś cięższych przejść... Ewentualnie jakaś sprawdzona dystrybucja z Froyo na Sense2.0, bez większych udziwnień...

Z Sense2.1/3.0 trzeba poczekać, aż będzie w pełni działające. Podobnie z dystrybucjami opisanymi jako takie, które są "apdejtowane codziennie", gdyż wiadomo, że to wersje mega-rozwojowe i mogą przysporzyć sporo niemiłych niespodzianek.

Także jeśli SD - polecam MCCM-a, jeśli NAND - ten romik z mojego podpisu daje radę - żadnych większych dramatów przez ostatnie 3 miesiące bez ani jednego reflasha czy HR ;)

p2p2p1
01.08.11, 20:13
Sense 3.0 - wgrałem tylko teraz, bo taki mi wyskoczył na głównej w blogu ;] I do tego jeszcze 720p - którego tak prawde mówiąc nie ma. Ogółem używam romów bez sense. Aktualnie zastanawiam się nad wgraniem barrdroida - używał ktoś? Może polecacie? ;P Pozdrawiam

Aa nie interesują mnie romy na sd. Tylko clk, ew. Magldr ;)

maniek9611
01.08.11, 21:54
Nie rób OT!

p2p2p1
02.08.11, 11:05
Nie rób OT!

Ok, przepraszam :D

Wgrałem dzisiaj barrdroida, najpierw zrobiłem taska, wgralem hspl, radio 2.15. Rom wgrałem przez clk, oczywiście odrazu po odpaleniu, bez instalacji aplikacji sprawdziłem połączenia. Problem dalej występuje ;( Czytałem różne fora i chyba tylko ja mam taki problem ;]

Smogg
02.08.11, 12:32
Hmm, a próbowałeś zmienić radio? Ja od pewnego czasu ponownie jadę na 2.10 ;)

To samo występuje na MAGLDR? Pewnie tak, bo skoro i na CLK i po odpaleniu Andka z SD masz problem, to będziesz miał go nadal... ale czasami może warto empirycznie sprawdzić wszystkie dostępne możliwości ;)

p2p2p1
02.08.11, 16:30
Na MAGLDR Jest oczywiście ten sam problem... ;/ Kiedyś także mialem to radio i wszystko działało, a teraz nagle problemy się zrobiły ;(

Vinrael
02.08.11, 16:44
Nie widzę jakoś przyczyny, która mogła by dawać taki skutek ^.^
Zaniesienie do serwisu, nawet odpłatnie jest trochę bezcelowe - rzecz dzieje się tylko na androidzie, który nie jest oryginalnym systemem, ale na oryginalnym systemie działa więc dla serwisu jest wszystko OK...

[OT on]
Nie chcę się czepiać, ale razi mnie to po oczach :D W swoim profilu masz: Kucharz: Brat gotuję ;)
W czasowniku liczby pojedynczej pierwszej osoby rzeczywiście to powinno być "gotuję"
Jednak w czasowniku liczby pojedynczej trzeciej osoby powinno być "gotuje"
Więc: Poprawne jest "ja gotuję", lecz "brat gotuje"
Tak tylko dla informacji i z nudów ;p
Chociaż żart nawet fajny... :D
[OT Off]

Odnośnie sprawy, możesz spróbować sformatować kartę SD, może to tam chowa się jakiś pliczek-wyłączniczek, który to powoduje... Sam w to wątpię, ale warto zawsze spróbować ^,^

Smogg
02.08.11, 17:01
Grammar Nazi ;) Ale taki OT lubię ^_^

Skoro na innym radiu było OK, a popsuło się w momencie przejścia na 2.15... to ściągnij szybko 2.10/2.12/2.14 i testuj ;)

p2p2p1
02.08.11, 17:07
Wesoło u was widzę (ą, ę) ;P Już lepiej? :D

Wcześniej miałem radio 2.08 ;]

Vinrael
02.08.11, 17:19
Nie miej mi tego za złe, po prostu w tej chwili umieram z nudów ;)
Po prostu spróbuj wgrać inne radio, nie ważne jakie. Czekamy na relacje ^,^

Smogg
02.08.11, 17:34
Ależ ja bym chciał umierać z nudów ;D

Proponuję któreś z tych trzech radyjek które wyszczególniłem trochę wcześniej - w zasadzie wszystkie u mnie bezproblemowo się sprawowały i czasami sobie jeszcze między nimi skaczę :)

p2p2p1
02.08.11, 18:05
Nie miej mi tego za złe, po prostu w tej chwili umieram z nudów ;)

Oczywiście, że nie mam :D Też się nudzę i nawet nie zauważyłem "ę" - a pisałem na klawie ekranowej w kompie, bo na chwile musiałem odłączyć ;]


Proponuję któreś z tych trzech radyjek które wyszczególniłem trochę wcześniej - w zasadzie wszystkie u mnie bezproblemowo się sprawowały i czasami sobie jeszcze między nimi skaczę :)


Hmm, już sam nie wiem co robić. Jak to wyjaśnić :
Miałem wgrane - kiedyś kiedyś radio 2.15 - te co mam teraz. Wszystko działało również ok. Zmieniłem rom - właśnie u brata :D iii wtedy zaczął na nim pojawiać się ten problem. A, że akurat rom mi się nie podobał, wywaliłem go. Wracając do mojego poprzedniego problem nagle przeniósł się jak jakiś wirus :D Mam to teraz na wszystkich romach które zainstaluje.



Nie widzę jakoś przyczyny, która mogła by dawać taki skutek ^.^
Zaniesienie do serwisu, nawet odpłatnie jest trochę bezcelowe - rzecz dzieje się tylko na androidzie, który nie jest oryginalnym systemem, ale na oryginalnym systemie działa więc dla serwisu jest wszystko OK...

Dopiero co wrócił z serwisu - ekran wymieniałem :D


Odnośnie sprawy, możesz spróbować sformatować kartę SD, może to tam chowa się jakiś pliczek-wyłączniczek, który to powoduje... Sam w to wątpię, ale warto zawsze spróbować ^,^


Zawsze przyracałem przed odpaleniem swoje pliki,
Teraz wpadłem na to, że może zrobić formata karty, podzielić na partycje i nie przywracać moich plików np. zdjęć, tylko odpalić i sprawdzić :P Jutro rano potestuję, a teraz wracam do lola :D Pozdrawiam :)

p2p2p1
02.08.11, 18:29
[hr]Dodano: Sierpień 03, 2011, 07:52:57 [hr]
Niestety, chciałem dzisiaj wgrać inne radio, odpalam kompa i odrazu przy wczytywaniu windowsa restart ;] Wywala się nawet w trybie awaryjnym ;/ Dlatego odpowiem co i jak za jakiś czas :D Pozdrawiam
[hr]Dodano: Sierpień 05, 2011, 09:03:19 [hr]
Newsy :D
Dzisiaj ponownie zrobiłem partycje na karcie, wszystko od nowa, task, hspl itd. Spróbowałem szczęścia znowu na barrdroidzie - iii tym razem działa ;O Nie wiem co się stało, być może coś z partycjami było. Normalnie odpaliłem, testowałem chyba z milion razy połączenia - za każdym razem działa. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :D