PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Roamingiem



wynalazca
02.12.10, 01:08
Witam, mam problem w pewnym momencie telefon zaczął tracić zasięg, a kiedy próbowałem np. zaktualizować pogodę wyświetlał info że nie można nawiązać połączenia w roamingu, jakieś komunikaty że coś jest nie jest nie tak, softreset nie pomógł a w ustawieniach tam jak region jest na polska, nie bardzo wiem co to może być, może wy wiecie? informacje nie są zbyt dokładne ale od razu jak zobaczyłem takie komunikaty to wyłączyłem telefon co by nie zaczął naliczać jakiś opłat, dodam że telefon jest w sieci play i wszystko ma standardowe zainstalowałem tylko pare gierek ze strony i automape, prosił bym o jakieś podpowiedzi, pozdrawiam.

Charlie
02.12.10, 01:10
Sprawdź przypadkiem, czy nie wyłączyłeś w CommMenagerze funkcji 3G. Jeżeli w ustawieniach wszystko jest w porządku, to na Twoim miejscu zaktualizowałbym radio.

wynalazca
02.12.10, 01:24
jak sprawdzić to czy nie wyłączyłem 3g?

Charlie
02.12.10, 01:30
Przesuwając pasek menu w prawo do końca masz ustawienia. Wejdź w Sterowanie Bezprzewodowe (czy jakoś tak) i na dole powinno być przełączanie między 3G, a GSM.

A jaką literkę masz w zasięgu na pasku statusu? 3G, H, E, G?

wynalazca
02.12.10, 01:32
niestety ostatnia opcja to router wifi

Charlie
02.12.10, 01:35
Czyli pewnie masz oficjalnego brandowanego ROMa? Powiem szczerze, że nie wiem, gdzie tam się przełącza 3G/GSM. Napisz o tej literce w takim razie.

maniek9611
02.12.10, 01:41
To standard w Play, sam to ostatnio przerabiałem. Play jeżeli nie ma zasięgu korzysta z odbiorników Plusa. Przy normalnym użytkowaniu tj. dzwonieniu, wysyłaniu sms itp nic się nie martw tak ma być. Problem dotyczy transmisji danych i tak:
- jeżeli masz wykupiony normalny internet w playu też się nie czym martwić - nic nie zostanie pobrane
- jeżeli masz abonament Longplay Internet musisz uważać na roaming bo Ci będzie naliczać dodatkowo kasę
Sam się naciąłem na to bo to działa na zasadzie swobodnego internetu tylko w strefie Play - i to taki haczyk, nikt mnie też o tym nie poinformował :P ale to nauczka.
Jest na to rozwiązanie w postaci blokady na dane w roamingu, jeżeli pobierasz coś i wejdziesz w roaming Plusa po prostu Ci nie pobierze :) oto kody:
*111*51*1# wyłącznie danych w roamingu
*111*51*2# włącznie danych w roamingu
*111*51*3# sprawdzasz stan
Możesz o oczywiście zrobić też w serwisie play24

Jak coś nie będzie jasne to pisz :)

wynalazca
02.12.10, 10:02
Witam,
w tym problem że jestem w centrum warszawy i mam jeszcze 2 telefony w paly samsunga f480 i (coś tam jakiś stary) i one łapią zasięg bez problemu leżąc obok siebie po włożeniu innej karty (ale również play) problem występuje nadal
[hr]Dodano: 1291277085[hr]
+ kiedy próbuje wyłączyć tę usługe o której pisałeś dostje komunikat "usługa dla ciebie nie dostępna"

Boss
02.12.10, 10:27
Klikamy w górną belkę, wskaźnik sieci, zakładka telefon, pasmo. Tam ustalamy częstotliwości. GSM to gsm i edge, WCDMA to wszystkie szybsze. Zakres częstotliwości chyba zrozumiały.
Klikamy w górną belkę, wskaźnik sieci, zakładka telefon, menu, wybieranie sieci. Tu ustalamy z kim ma się urządzenie łączyć (możemy wybrać operatora Play <-> Plus), preferowane sieci, dźwięki, usługi gsm i inne pożyteczne gadżety.

Polecam włączenie pasma GSM i zakresu częstotliwości obsługiwanego w Polsce. Czyli 900+1800 2100+900. Skraca to czas logowania do sieci, poprawia zasięg bo eliminujemy 3G i wyższe z którymi to szczególnie w Play na wsiach jest kiepsko i wydłużamy czas pracy na baterii. Ale mms-y wysyłają się kilka sekund dłużej i internet działa tylko w EDGE czyli wolniej.

maniek9611
02.12.10, 10:39
kiedy próbuje wyłączyć tę usługe o której pisałeś dostje komunikat "usługa dla ciebie nie dostępna

napisz coś więcej, jaki abonament dokładnie masz, czy jesteś zalogowany na play24?

https://logowanie.playmobile.pl/p4-idp2/LoginForm.do

jeżeli tak to tam można to wyłączyć, chociaż dziwne że przez kody Ci nie weszło, u mnie w HD2 poszło jak po maśle :)

wynalazca
02.12.10, 11:03
jestem zalogowany na play24 i tam w usługach tez szukałem nie ma nic o roamingu

maniek9611
02.12.10, 11:22
no na pewno nie będzie bo po co masz sobie roaming wyłączać :) chodzi o to aby nie ciągnęło danych
W usługach jest coś takiego jak "Blokada transferu danych" to masz włączyć. U mnie po wpisaniu kodu właśnie to się odpaliło :) powodzenia

wynalazca
02.12.10, 11:57
szukałem blokady transferu w roamingu bo samą "blokade transferu danych" /poza strefą taniego internetu/ mam od czasu kiedy dostałem pierwszy rachunek:)
[hr]Dodano: 1291283935[hr]
wszystko mam ustawione tak jak koledzy wyżej napisali, co prawda wygląda na to że dzisiaj już tego problemu nie ma, lub nie ma go teraz kiedy jestem w pracy...

maniek9611
02.12.10, 12:37
to nie musisz się niczym martwić :)