PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmacniacz sygnału GSM



Zwierzu
04.08.11, 10:14
Witam

Moż e ktos z szanownycgh forumowiczów ma doswiadczenie lub wiedze w temacie wzmacniania sygnału GSM.
Potrzebuje cos do domu bo zasieg slaby w kazdej sieci. Nie bede ukrywal ze cena ma tu znaczenie powierzchnia 150m max.
Z góry dziekuje za pomoc.

Smogg
04.08.11, 10:33
Na pewno odrzuć na wstępie wszelkie uber-super-mega-pr0 naklejki pod baterię... Placebo nie potrzebujemy, a takie rzeczy zawsze przywodzą mi na myśl Signs z 2002r. - celem ochrony mózgu przed obcymi w tym filmie ludzie zakładali hełmy z folii aluminiowej ze stożkiem XD istoty spoza naszej planety, które przebyły miliony kilometrów galaktycznych wojaży pokonane przez folię aluminiową...

No ale przejdźmy do konkretów ;)
W poprzednim biurze (w tym zresztą też) również posiadałem bardzo słaby zasięg. Po tysięcznej reklamacji u pomarańczowego operatora otrzymaliśmy odpowiedź z możliwym rozwiązaniem - zainwestowanie w urządzenie typu GSM Repeater i przesłanie faktury za coś takiego do operatora a oni indywidualnie rozpatrzą nasz przypadek (innymi słowy: spadaj, mamy Cię w dupie a Twoje pismo na pewno gdzieś się zgubi). Koszt takiego urządzenia - via google, na którym właśnie tego poszukałem - to 399 netto:

http://wzmacniacze-gsm.info/

Czy pomaga - nie wiem, być może można to wypożyczyć na jakiś czas i sprawdzić jak to działa (podobnie jak z internetem mobilnym u większości operatorów - bierzesz np. na tydzień i oddajesz, jeśli nie spełnia oczekiwań).

Tanie to nie jest, ale jeśli jest naprawdę fatalnie, to może jest to tańsze rozwiązanie niż przeprowadzka ;)

Na operatorów w 99% przypadków nie ma co liczyć - po wnikliwej analizie dojdą do wniosku, że wszystko działa jak powinno i to nie ich wina, a na zakłócenia zasięgu może mieć wpływ górzysty i zalesiony teren (to skrócony fragment otrzymanego pisma... tutaj naprawdę wielkie gratulacje dla pomarańczowego operatora, bo w Warszawie takich zalesionych gór specjalnie nie widziałem).