PDA

Zobacz pełną wersję : kontakty z telefonu na sim



muminux
04.08.11, 13:35
Witam,

Mam pytanie jak przenieść kontakty z telefonu hd2 z androidem na kartę sim?
Karta pusta.
- nie działa aplikacja contact2sim wywala błąd nie widzi sim,
- Copy to SIM Card - widzi kontakty ale przy przenoszeniu wywala komunikat ze karta zablokowana albo pełna (jest pusta)

dziękuję za pomoc

Vinrael
04.08.11, 15:05
Mam pytanie jak przenieść kontakty z telefonu hd2 z androidem na kartę sim?


Jeśli to telefon z androidem (NAND) czemu piszesz w dziale SD?

Chyba, że tak nie jest, i źle się domyśliłem... (na przyszłość, pisz jaśniej, by nie tworzyć takich kłopotów :D)
Spróbuj może z innymi programami, czasami trzeba trochę poszukać... ;p

Smogg
04.08.11, 16:09
W Androidzie z SD też można zapisać kontakty "w telefonie" ;)

Ja tam zawsze robiąc backup kontaktów z Androida używam eksportowania na SD - do pliku, później bardzo łatwo się to importuje... Ewentualnie - chyba 2 razy mi się zdarzyło - poprzez konto Google'a.

Może jeśli powiedziałbyś (@Autor) w jakim celu potrzebujesz takiego eksportu, znaleźlibyśmy sensowny workaround... bo na SIM ostatni raz chyba eksportowałem za czasów Ericssona T65 ^_^ Później źle to wygląda po zaimportowaniu do telefonu (teściowa ostatnio musiała wykonać taki manewr przy zmianie słuchawki).

muminux
04.08.11, 18:57
udało mi się korzystając z innego tel.


Ewentualnie - chyba 2 razy mi się zdarzyło - poprzez konto Google'a.

a jak wykonać takie coś przez google zsynchronizowałem androida z kontem google a w gmailu w zakładce Starred in Android nie ma nic. Jak zrobić kopię tych kontaktów w gmailu?

ps. to chyba nie ma znaczenia czy to android z karty czy nand i tu i tu trzeba przenieść kontakty jak się zmienia karte sim a chcialem mieć kopię na starej karcie kontaktow

muminux
09.08.11, 00:33
Zajęło mi to trochę czasu by uzyskać żądany efekt, ale się udało.
Jeżeli komuś się to udało nie musi czytać opisu to jest dla osób, które dopiero co się przesiadły na androida i chciały by przechowywać swoje kontakty w chmurze google.
Może komuś się uda to od razu uzyskać lecz w moim przypadku dopiero taki schemat pomógł.

A teraz do dzieła:
1.Jeżeli mamy starą kartę sim to po włożeniu do tel z androidem wykonaj export kontaktów do pliku na kartę SD.
2. zrób export wszystkich swoich kontaktów z gmaila do pliku.
3. skasuj wszystkie kontakty z gmail
4. wyczyść wszystkie kontakty z telefonu również z karty sim
5. synchronizuj google z telefonem - jeśli się nie uda przywróć ustawienia fabryczne i jeszcze raz skonfiguruj konto google
6. zaimportuj 2 pliki kontaktów do gmaila
7. popraw zdublowane kontakty, dopisz nazwy, adresy email itd
8. ponowna synchronizacja google z telefonem
9. ciesz się kontaktami w chmurze google


Od teraz dodając nowy kontakt w tel mamy go w gamli (zakładka kontakty), również dodając nowy kontakt w gmail mamy go w telefonie. Usuwając z tel usuwamy z gmaila i odwrotnie usuwając z gmaila usuwamy z tel. Oczywiście po każdej operacji trzeba synchronizować z google lub ustawić sobie automaty.

Mam nadzieję, że to rozwiąże wszystkie problemy z przechowywaniem kontaktów w chmurze google.