PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana ekranu w HTC HD2 - jak to zrobić?



Stabros
04.08.11, 18:16
Witam...

Wiem że kwestia była omawiana ale chcę poruszyć ją trochę inaczej.

Mam zamiar wymienić wyświetlacz gdyż pękła mi szybka (zrobiła się tzw. pajęczynka) choć dotyk i wyświetlanie działa. Zacząłem rozglądać się w możliwościach jak to zrobić i za ile.
Po pierwsze zaskoczyły mnie rozbieżności cenowe. W jednym serwisie za wymianę kompletnego panelu zażądano 500 zł w innym serwisie za ponoć to samo chcą wziąć max 300 zł.
Po drugie większość serwisów twierdzi że muszą najpierw rozebrać sprzęt aby dowiedzieć się jaką wersję części zamówić a to może spowodować że na ok tydzień będę musiał rozstać się z PDA.
Znalazł się jednak taki serwis który za równe 600 zł wymieni wyświetlacz i nie musi najpierw "poprzez rozbieranie" sprawdzać jaką wersję części zamówić. Po prostu robię przedpłatę, przychodzę gdy część jest na miejscu, zostawiam PDA na ok. 3h po czym odbieram i jestem szczęśliwy.

W związku z powyższym mam pytanie.

Czy koniecznie trzeba rozbierać urządzenie aby stwierdzić jaki wyświetlacz zakupić?

Jeśli mogę sam stwierdzić co to za wyświetlacz wówczas może uda mi się kupić go na ebay-u np. za 240 zł. widziałem taki tutaj:
http://cgi.ebay.pl/Full-LCD-Display-Touch-For-T-Mobile-HTC-HD2-II-T8585-/200535634556?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=ite m2eb0daf27c Następnie zapłacę za wymianę 70 zł. i zamiast 600 zł wydam np. 310 zł.

Mój HTC HD2 dostałem w Erze w zeszłym roku, jego P/N 99HJY083-00, system Win M 6.5 Pro.

HitcH
04.08.11, 23:51
Jeśli kupisz sam wyświetlacz to nic nie da bo będziesz miał bardzo trudno znaleźć serwis który to wymieni. Sam tak zrobiłem z inny tel, kupiłem wyświetlacz i potem szukałem seriwsu który wymieni. W każdym liczyli tyle samo co z wyświetlaczem.
Wkońcu sam wymienilem ;)

Stabros
05.08.11, 00:29
Znalazłem serwis co dokona wymiany na mojej części za 70 zł. Problem jednak polega na tym że nie wiem którą wersję części wybrać. Jak wspominałem wszystkie serwisy chcą pierw otwierać PDA aby zobaczyć jaki jest sposób jej mocowania: lutowany czy wsuwany. Jednak jeden serwis stwierdził że jeśli wymienia się cały ekran wówczas nie ma to znaczenia gdyż wymiana się razem z tasiemkami ale on chce 600 zł.
Dlatego zastanawiam się czy jeśli kupię np. to:

http://cgi.ebay.pl/Full-LCD-Display-Touch-For-T-Mobile-HTC-HD2-II-T8585-/200535634556?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=ite m2eb0daf27c
będzie ok.

Już Cię Smogg "kolorował" w jaki sposób wstawiasz linki zewnętrzne, teraz ja Cię poprawiam, następnym razem nic już nie wstawisz jak nie przeczytasz regulaminu!