PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa bootloadera



HitcH
04.08.11, 23:39
hej,

poszukuję kogoś z okolic Katowic/Zabrza/Gliwic posiadających możliwość naprawienia boota w htc hd2.
Co i jak możemy się dogadać ;)

Smogg
05.08.11, 08:14
A co się stało, że potrzebuje naprawy? o_O

HitcH
05.08.11, 11:29
padł :) Nie reaguje na nic. ani kabel usb, ani ladowanie. Oddałem dziś do serwisu bo stwierdzili ze soft, ale na 90% jestem pewny ze bootloader :) ale jak na razie znalazlem kogos w gliwicach.

Smogg
05.08.11, 11:39
A włącza się? Jak jest wyłączony i podepniesz kabel to czy ładuje? Jeśli się włącza - logo HTC, czy może coś innego Ci się wyświetla? Wgrywałeś coś niestockowego (custom rom, magldr/clk)? W którym momencie zaczęły się te objawy?

HitcH
05.08.11, 13:20
Nic, nie włącza się. Na żadnej kombinacji klawiszów. Nie bawiłem się w modowanie bo nie zdążyłem :]
Zawiesił się przy zabawie z wm 6.5 ;]

6.5 to jeszcze Windows Mobile, dopiero później mamy Windows Phone 7 ;p

Po prostu zabawa zabawa i zwis jak to z windowsem często bywa (chociaż winą móze być program) i reset wyciągając baterię - nie miąłem pod ręką nic czym mógłbym wcisnąć reset). Potem juz na nic nie reagował - choc wpierw myślałem ze bateria, jednak jest do full naładowana (sprawdzałem tym urządzonkiem xd)

Smogg
05.08.11, 15:44
Jeśli przy okazji nie pali się dioda kiedy podpinasz kabel ładowarki, to ja bym stawiał nie tyle na bootloader tylko na płytę główną... ewentualnie, ponoć bywają problemy z "czerwoną słuchawką" w HD2 - czyli jej było, nie było, włącznikiem... Jeśli nagle sam padł i już nie reaguje (bez żadnych modyfikacji - tj. zmian romu, wgrywania Androidów, WP7 etc.) to raczej nie obstawiałbym problemu tylko i wyłącznie software'owego... choć mogę się tutaj się mylić - po prostu wydaje mi się to poniekąd dziwne ;)

HitcH
06.08.11, 12:21
oddając go do jednego serwisu było ok z płytą główną. jednak w serwisie zrobili zwarcie na płycie i teraz w innym próbują to naprawić...

maniek9611
06.08.11, 23:03
Takie serwisy o których Ty mówisz ja bym nazwał ch... wie czym :-X

HitcH
07.08.11, 10:13
ehh, ale ludzie tam mieli narzędzia do naprawy tego. riff box itp były. Więc teoretycznie oddawałem do serwisu w którym ludzie wiedzieli co robic... a tu lipa :< Teraz oddałem do innego. W sumie sprawdzonego już kiedyś przeze mnie na innym telefonie :P

I mam ciągle nadzieje, że mimo wszystko usuną coś co powoduje zwarci i postawią telefon.

Smogg
07.08.11, 10:39
Jeśli zwarcie spowodowało, że płyta główna już się zjarała, to nie wydaje mi się, aby teraz nagle pomyślała, że pobawi się w Jezusa i zmartwychwstanie ;)

HitcH
07.08.11, 10:43
nie, zwarcie spowodowało, że wyładowała się bateria i telefon po podłączeniu do zasilacza pobierał ciągle prąd. Po prostu zawsze głodny :D

Smogg
12.08.11, 10:49
Minęło parę dni... masz jakieś newsy odnośnie naprawy? ;D

HitcH
12.08.11, 22:56
w środę naprawili dopiero zwarcie, więc pewnie da się przywrócić do życia. jutro jadę sprawdzić czy wstał:) wciąż żyję z nadzieją że tak :D dam znać jutro.

ed. telefon do odbioru będę miał w przyszłym tygodniu w piątek (ehh długo im to zajmuje... 2 tyg, z czego od środy bootloadera wgrywają)

HitcH
19.08.11, 11:44
ehh odebrałem tel co się okazało... w pierwszym serwisie uwalili dotyk! i generalnie telefon sie nie nadaje do naprawy. W sumie dotyk to było pierwsze co wymienił, już dalej nie pytałem co poszło ...

Smogg
19.08.11, 22:29
I jaki efekt? Odebrałeś kosztowną cegiełkę, czy jednak razem z kosztami przyszedł naprawiony telefon? Działa? Ile kosztowało?

HitcH
20.08.11, 10:23
noo właśnie napisałem, że nie opłaca się naprawiać.
Zapewne zwarcie które w pierwszym serwisie zrobili uszkodziło płytę główną i jedyny ratunek to jej wymiana. A nie stać mnie żeby zapłacić za to hm... 500zł? albo i więcej.

Po prostu oddałem cegiełkę dostałem złoma ...

nie zapłaciłem nic.

Vinrael
20.08.11, 10:40
Jeśli to wina serwisu, możesz próbować odzyskać kasę (za uszkodzenie telefonu), jednak jeśli nie masz na to żadnego dowodu, zostaje jedynie wymiana płyty... :/
Odszkodowanie poboczem nie chadza ;p

HitcH
20.08.11, 10:52
ehh... nie mam nic. po prostu przyszedłem powiedziałem ze tel padł oni na to że 40zł i zrobione. Bez żadnego sprawdzenia itp. Przychodze po tygodniu i ze nie zrobili jeszcze. biore telefon ide do innego i oddaje. Mowią że za 3h przyjsc. Przychodzę i że jest zwarcie na płycie głównej. (wcześniej byłem u nich i stwierdzili że to soft i do 100zł zrobią ale wolałem szukać dalej i mniej zapłacić co było błędem)
Usunęli zwarcie, coś porobili jeszcze bo teraz podłączając do kompa mam:
qualcomm cdma technologies msm
I ocenili, że dotyk nie działa i że nie opłaca się tego naprawiać -> ale ekran wszystko ok więc jedynie co obstawiam to płyta główna.

Vinrael
20.08.11, 12:28
I ocenili, że dotyk nie działa i że nie opłaca się tego naprawiać -> ale ekran wszystko ok więc jedynie co obstawiam to płyta główna.

Ekran (wyświetlacz) nie jest na stałe sklejony etc. z digitizerem. To digitizer odpowiada za przeistoczenie dotyku w ładunki elektryczne. Jeśli to, co mówi serwis jest prawdą, najprawdopodobniej to właśnie on padł.

Sam w to jednak wątpię... Widząc, jaki komunikat Ci się wyświetla po podłączeniu do komputera, odnoszę wrażenie że padła jednak płyta główna (jak mówisz).

Czasami tak jest z przypadkowymi serwisami...
Dlatego zawsze polecam Regenersis - najbardziej fachowy serwis HTC i syfonów w Polsce.
Niestety, czasami trzeba dość długo czekać i słono zapłacić...
Ale przynajmniej dostajemy gwarancję na naprawę :)

Smogg
20.08.11, 15:37
Ekran (wyświetlacz) nie jest na stałe sklejony etc. z digitizerem.(...)


Jesteś pewny? Gdzieś czytałem, że w HD2 właśnie jest, dlatego ewentualna wymiana jednej z tych dwóch części niesie ryzyko uszkodzenia drugiej podczas rozklejania tego. Nie wiem tylko na ile to prawda, więc jeśli miałeś albo czytałeś wypowiedzi kogoś z tego typu doświadczeniami, to tak dla zaspokojenia własnej ciekawości jest to cenna informaca :-)

Vinrael
20.08.11, 19:49
@Smogg - to właśnie w iPhone, i iPod Touch tak jest, że te dwie części są sklejone, nie w HD2...
Ładnie to widać na filmiku instruktażowym pt. "Jak rozebrać HTC HD2", jednak nie polecam tego robić ;p

nemezis
20.08.11, 21:00
Jeżeli zanosiłbym telefon do jakiegoś punktu który "zna" się na tym co robi to oczekiwał bym jednak że naprawdę ktoś tam zna się na telefonach. Ale to jest tak jak z wszelkimi ASO :-/

Jeżeli uszkodzenie wynikło ze złego działania serwisu, nie wolno takiego czegoś przepuszczać ! Cóż żyjemy w takich czasach jakich żyjemy, ale chwytał bym się na Twoim miejscu @HitcH czego popadnie. Odwiedziłbym te miejsca w których byłeś i dochodziłbym swego. Gdyby chcieli mnie zbyć to nie zastanawiałbym się długo tylko wzywał Policję ( choć mieszanie w to Policji to już skrajność ). Cóż może wtedy ktoś by się nagle obudził i "zapłacił" za wyrządzone szkody.

Smogg
20.08.11, 21:55
W naszym kraju to teraz to już po ptakach. Nawet jeśli już wzywać policję, to jakie się ma dowody?
Serwis 1 powie, że to serwis 2.
Serwis 2 powie, że to serwis 1.
Bardzo nam przykro, nie mogliśmy pomóc.

Na przyszłość takie rzeczy od razu do "ASO" - w tym wypadku Regenesis. Osiedlowy zaprzyjaźniony serwis w razie wpadki powie że ma to w dupie, a tak w ogóle to nigdy nie mieli tego klienta z tym telefonem - słowo przeciw słowu. W Regenesis jednak ślad zostaje (choć oczywiście nie życzę nikomu korzystać z usług jakiegokolwiek serwisu).

Co do samej naprawy i kosztów tej naprawy - ponad 500 złotych to kwota, za którą Leo naprawiać się po prostu nie opłaca. Lepiej sprzedać pozostałości na jakiś demontaż, dołożyć trochę i kupić kolejny telefon (czy to Leo, czy coś innego, wszystko w zależności od preferencji systemowych).

nemezis
20.08.11, 22:46
W naszym kraju to teraz to już po ptakach. Nawet jeśli już wzywać policję, to jakie się ma dowody?
Serwis 1 powie, że to serwis 2.
Serwis 2 powie, że to serwis 1.
Bardzo nam przykro, nie mogliśmy pomóc.



True, ale nie poddawał bym się tak bez walki. A nóż jednak coś uda się wyszarpać jakieś odszkodowanie.

Vinrael
20.08.11, 22:50
True, ale nie poddawał bym się tak bez walki. A nóż jednak coś uda się wyszarpać jakieś odszkodowanie.


Ewentualnie za to, jeśli właściciel serwisu się na Ciebie zdenerwuje i wyrzeźbi Ci jedynki...
Wtedy możesz ubiegać się o odszkodowanie, i za to kupić sobie telefon. Jednak jedynki nadal będą wyrzeźbione...

HitcH
21.08.11, 01:24
Nie ma szans na nic, nie ma sensu nawet zaczynać. Jakie mam dowody na to, że ten tel był u nich? Żadne. A jeśli powiem kolesiowi, że zepsuł telefon to sorry ale na pewno się nie przyzna, wyprze się wszystkie i tyle. Nigdzie tego dalej nie pociągnę bo bez dowód nie ma podstaw do oskarżeń.

No cóż, wystawiłem telefon na sprzedaż, nie wiem ile mogę dostać, ale ... z tego co widziałem to sam wyświetlacz to ok 180zł nowy, więc pewnie mogę liczyć na ok. 150+ ?

Poza tym czytalem o regenesis i o ich cenach - za wymianę pł. głównej 1200zł ... podziękuję.

Vinrael
21.08.11, 15:36
Nie ma szans na nic, nie ma sensu nawet zaczynać. Jakie mam dowody na to, że ten tel był u nich? Żadne. A jeśli powiem kolesiowi, że zepsuł telefon to sorry ale na pewno się nie przyzna, wyprze się wszystkie i tyle. Nigdzie tego dalej nie pociągnę bo bez dowód nie ma podstaw do oskarżeń.


Widać, HitcH że masz olej w głowie, bo bez dowodów nie ma co próbować.



No cóż, wystawiłem telefon na sprzedaż, nie wiem ile mogę dostać, ale ... z tego co widziałem to sam wyświetlacz to ok 180zł nowy, więc pewnie mogę liczyć na ok. 150+ ?


Popatrz na ceny na allegro, na eBayu etc. Wystaw ceny takie same albo niższe o kilkanaście złotych, albo sprzedaj telefon w całości jako uszkodzony. Chociaż myślę że na części więcej zarobisz ;p



Poza tym czytalem o regenesis i o ich cenach - za wymianę pł. głównej 1200zł ... podziękuję.

Jeśli rzeczywiście miało by to wynosić 1200 PLN... Za tą kwotę można dzisiaj kupić dwa HD2...
Za mojego HTC dałem 1000 PLN, a jego jedyną wadą były ryski na tylnej klapce... Wszystko było - seryjne słuchawki jeszcze nie otwierane, to samo ładowarka, pudełko, gwarancja, folia na wyświetlaczu etc. A było to 5-6 miesięcy temu.


Na Twoim miejscu sprzedałbym na części HD2, i za kwotę którą bym odzyskał rozejrzałbym się za HD2, albo dołożył pieniądze (o ile była by taka możliwość) i kupił Desire HD bądź Sensation.

HitcH
21.08.11, 16:00
Tak, tylko jak widzę zbyt na wyświetlacze itp jest strasznie maly. Na razie spróbuje sprzedać w całości za 200, może pójdzie.

btw. obecnie hd2 można wyszukać za 650zł o ile ma się szczęście ;) I tak się zastanawiam między hd2 a MM ;)

Smogg
24.08.11, 21:42
btw. obecnie hd2 można wyszukać za 650zł o ile ma się szczęście ;) I tak się zastanawiam między hd2 a MM ;)


Ja już mam nakręconego i oczekującego od kilku miesięcy kupca na mojego HD2 - sprzedaję go w piątek za 400zł. Cały stockowy komplet. Ale nie ma róży bez kolców - zbita szybka aparatu (sama osłona obiektywu) oraz brak jednej plomby gwarancyjnej (czyli brak gwarancji). Telefon ma rok i kilka dni - kupiony w sierpniu 2010r.

Vinrael
25.08.11, 20:46
@Smogg
Gdybyś nie sprzedał owego telefoniku, daj znać, ja byłbym może zainteresowany :)

Smogg
29.08.11, 21:11
Sorry, sprzedany ;) Nowego właściciela już nawet kolega Maniek miał okazję Warnem poczęstować, na początek miłej współpracy ;)