PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z eksploratorem plikow



Sideswipe
05.08.11, 12:49
Witam wszystkich :) Mam problem z moim Htc Hd 2, gdy włączam eksplorator plików zawiesza się przy folderze Windows i nie może pokazać zawartych w tym folderze plików, gdy wyjdę z eksploratora telefon strasznie sie zawiesza, trzeba wtedy wchodzić w menedżer zadań i zamknąć eksploratora, robiłem już SR, ale niestety nie pomogło :(. Macie jakieś pomysły ??

Vinrael
05.08.11, 13:08
Z tego, co pamiętam, w WM wchodząc do folderu Windows zawsze była taka zmuła... trzeba było czekać 5-10 sekund, by pojawiły się foldery (i tak o niebo lepiej, niż w moim poprzednim Asusie P320... tam trzeba było czekać nawet minutę O.o... Niech Asus robi płyty główne, monitory, karty grafiki, laptopy etc. ale niech telefony zostawi HTC ;p).
Jeśli jednak zawiesza Ci się przy ładowaniu folderu, że aż musisz wyłączać telefon... Polecam Hard Reset...
Jeszcze zobacz, czy podczas uruchamiania menedżera nie masz jakichś aplikacji w tle. Potrafią one czasem nieźle zeżreć mocy przerobowych, przez co czasami zdarzają się olbrzymie zwiechy.

Sideswipe
05.08.11, 14:00
Dzięki :) przed chwila jakimś cudem udało mi się otworzyć ten eksplorator i zainstalować inny (Throttle explorer) i jakoś działa :) Tylko czemu tak się stało to ja nie wiem. Pokazał mi się komunikat, ze mam mało pamięci (zdaje mi się że chodziło o Obszar dostępny), wiec usunąłem SMS, cache z przeglądarek, historie i zdjęcia z YouTube, później otworzyłem ponownie eksplorator wszedłem w folder Windows i poczekałem i się nie doczekałem :(

Vinrael
05.08.11, 14:07
Bo to nie chodzi o pamięć trwałą. Jak by Ci to wyjaśnić...
W komputerze masz dysk twardy i pamięć ulotną (RAM). W telefonie (obrazowo) nie brakuje Ci pamięci na dysku twardym, tylko masz zajętą pamięć RAM (operacyjną).
W takim razie musisz włączyć menedżera zadań, i powyłączać niepotrzebne programy (najlepiej wszystkie...)
Jeśli to nie pomoże, oznacza, że czas najwyższy zrobić Hard Reset.

Sideswipe
05.08.11, 16:06
Aha, już rozumiem dzięki wielkie za pomoc i wyrozumiałość :)

Sideswipe
08.08.11, 20:18
Sorki, że ponawiam temat, ale zauważyłem że Eksplorator włącza się normalnie, ale po bardzo długim czasie (nie jest to 5-10s, ale 2min!!!), denerwuje mnie to, bo na początku włączał się szybciej (tak jak pisałeś 5s), czy w takiej sytuacji da się coś zrobić??, czy muszę zrobić HR (to byłby już 4, a mam telefon od roku i nie wiem czy to jest normalne :)

Vinrael
08.08.11, 20:32
Nie, to nie jest normalne. Zawsze, gdy telefon ma tendencje do zacinania się, włącz Menedżera Zadań i powyłączaj nieużywane programy. To samo, jeśli chcesz, by dłużej trzymała Ci bateria. To taki pierwszy punkt w użytkowaniu Windowsa, niestety.

Sideswipe
08.08.11, 21:10
Wyłączyłem wszystkie programy w menedżerze zadań i niestety nie pomogło :(

Sideswipe
04.09.11, 19:19
Zrobiłem HR i działa super :)

marek.m73
04.09.11, 20:34
Witam. Problem z otwieraniem folderu Windows przez eksploratora wystepuje zawsze wtedy kiedy ustawione jest sortowanie plików wg typów, jezeli sie zmieni na sortowanie według nazwy to ten folder otwiera sie bardzo szybko ;D

Sideswipe
07.09.11, 20:57
Dzięki Wielkie będę wiedział na przyszłość :) , przed problemem właśnie się bawiłem sortowaniem, ale nie pomyślałem ze to może być od tego :) Jeszcze raz dzięki :)