PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zainstalować RADIA!



henio
08.08.11, 09:58
Witam, ponieważ jestem świeżakiem zwracam się do szanownego gremium forumowiczów o pomoc.
Do rzeczy. Chciałbym zmienić system operacyjny na androida. Przygotowując się do tej przełomowej życiowej decyzji :) zainstalowałem HSPL 2.08 a następnie chciałem zainstalować nowe radio 2.15 jednakże w momencie uruchomienia instalatora na pasku postępu jest cały czas 0 %. Próbowałem też wgrać starsze radio i jest to samo. Wszystko uruchamia się właściwie do momentu załadowania instalatora radia. Próbowałem obie opcje czyli instalacja z pliku exe w win 7 jak i zmieniając nazwę pliku nbh i odpalając z karty pamięci poprzez HSPL. Proszę o pomoc.

Smogg
08.08.11, 10:08
A tę kartę masz pustą? Dobrą praktyką jest posiadanie jakiejś małej, "zapasowej" karty -> format @ FAT32, wgranie pliku z radiem, zmiana jego nazwy na leoimg.nbh i wtedy powinno przejść. W bootloaderze na pewno masz informację o tym, że w słuchawce jest zainstalowany HSPL?

henio
08.08.11, 11:17
mam czystą kartę 4 gb zmieniam plik na LEOIMG nie na leoimg wiec moze to jest problem. W wersji instalacji z karty sd ładuje się bootloader (właściwy) a poźiej białe tło i napis loading... i tyle i tak moze sie wgrywac całą wieczność a z tego co widziałem na youtube to powinno trwać moment. Jakieś sugestie?? dzięki za szybką odpowiedź.
[hr]Dodano: 1312793065[hr]
zmieniłem plik na leoimg ale jest to samo. Wielkość liter nie gra tu roli. Karta jest sformatowana na fat 32 wersja bootloadera 2.08. W tej chwili 15 minut jest biały ekran i napis Loading... i nic więcej więc chyba zwiecha.

Smogg
08.08.11, 13:12
Może wgraj jeszcze raz HSPL - być może się coś w bootloaderze porąbało. Ponownego ściągania radia nie sugeruję, gdyż napisałeś, że próbowałeś już wgrania innego, więc prawdopodobieństwo że to coś z plikiem raczej odpada.

romano2650
08.08.11, 13:27
Masz tutaj kolego task29 razem z radiem 2.15.50.14.

Będziesz robił task to odrazu wgrasz sobie to radio.


http://www.4shared.com/file/rVNaZcTK/Task_29_with_Radio_2155014.html

ArturN
08.08.11, 14:57
Wgrywaj radio przez kompa nie z karty. Szybko i skutecznie. Bez komplikacji typu a to nie ta karta albo system plików.

henio
09.08.11, 13:22
Dziękuję za pomoc i sugestie. Wgram HSPL jeszcze raz i zobaczę.
[hr]Dodano: 1312967748[hr]
Mam pytanie czy task 29 usuwa zainstalowany system operacyjny. Chciałbym tylko wgrać nowe radio a androida na razie bootuje z sd.

romano2650
10.08.11, 16:26
Tak kolego Task29 usuwa system operacyjny w telefonie. Dobra opcja jak chcesz wgrać Andrida Nand.

henio
22.08.11, 13:05
Dziękuje za radę odnośnie task 29 ale niestety dzieje się to samo. Nie mogę zrobić taska i wgrać radia. Wszystko robię zgodnie z poleceniami. Uruchamiam taska na kompie jako admin, podłączam telefon. telefon się restartuje wchodzi w bootloadera, pojawia się logo htc i pasek postępu, który cały czas wskazuje 0%. Po kilku minutach na ekranie kompa pojawia się info o błędzie w komunikacji z urządzeniem. To samo było gdy chciałem wgrać samo radio. Proszę o pomoc gdyż chciałbym wgrać nanda a za nic nie mogę. Android z karty muli jak cholera a to mnie denerwuje.

Vinrael
22.08.11, 17:02
Spróbuj może na innym komputerze.

henio
23.08.11, 11:05
Próbowałem na innym komputerze i jest to samo. "Error 262 - błąd w komunikacji z urządzeniem". Ktoś ma jakiś pomysł. Telefon zakupiłem w sklepie nowy z wgranym windowsem hypnosis. Kraj pochodzenia telefonu Wielka Brytania.

Smogg
23.08.11, 11:27
Nowy z romem Hypnosis? O_O Cool, widzę, że na wyspach wiedzą co dobre :-)

Mam inną ideę - posiadasz płyty z "jakimś" Windowsem? Z racji mojego umiłowania do Visty lepiej aby była to siódemka bądź IksPe... ale do czego zmierzam: otóż wchodzisz sobie na stronę
http://www.vmware.com/products/player/ ściągasz stamtąd VMWare Playera, instalujesz, tworzysz nową wirtualną maszynę z Windowsem, instalujesz, aktualizujesz, podpinasz pod to HD2 i patrzysz co się dzieje ^_^

Na Omnii i900 która również miała to dyskusyjne szczęście posiadania WM właśnie dzięki wirtualnej maszynie byłem w stanie flashować co chwilę nowe radia czy romy.

Wymaga to trochę pracy i bezmyślnego klikania next next next, ale może się opłacić, a VM jest też fajnym środowiskiem do uruchamiania i innych rzeczy (zwłaszcza, że VM z Windowsem możesz sobie odpalić i pod Linuksem - czasami jest to lepsze rozwiązanie niż np. WINE).

henio
25.08.11, 11:16
Wiem. Niezły numer. Nowy telefon kupiony na fakturę w sklepie z wgranym nieoficjalnym romem :) Nie wiedziałem kupując, że sklep pozbawił mnie gwarancji. Pozostaje jeszcze odpowiedzialność sprzedawcy jeśli by się coś zepsuło. Co do podpowiedzi to postaram się odpalić VM i spróbować. Dziękuje za kolejne :) wskazówki.
[hr]Dodano: 1314360777[hr]
Niestety patent z VM nie zadziałał. Zainstalowałem win XP i activsync i dzieje sie to samo. Wina leży zapewne po stronie telefonu. Nie jestem w tych sprawach zbyt mocny ale może poprostu jakiś "fachowiec" wgrywając windowsa mobile coś spartolił. Czy jest jakiś patent na wyrzucenie tego "niechcianego" systemu z mojego telefonu? Nie chce być skazany na androida z karty pamięci, który muli bardziej niż windows mobile. Pomocy!