PDA

Zobacz pełną wersję : Brak szybkiej synchronizacji



javelin
11.08.11, 18:09
Przypadek jest ciekawy

Dwa komputery, na obu działa windows 7. Na jednym działa szybka synchronizacja, na drugim nie widać w ogóle urządzenia gdy jest zaznaczona opcja szybkiej synchronizacji. Po jej odhaczeniu urządzenie natychmiast jest rozpoznawane w systemie.

Macie jakieś pomysły? Bo szybkość mnie dobija przy ilości moich rzeczy do synchronizacji.

Smogg
11.08.11, 22:03
I na tych komputerach te same drivery itd.?
Obydwa systemy mają tyle samo bitów - x86 bądź x86_64?
Ten sam Office (bo nie pamiętam już przez co się synchronizuje ;))?

javelin
12.08.11, 09:21
Tak, w obu przypadkach taki sam system drivery i office. Czy są jakieś inne lepsze programy do synchronizacji danych z WM niż centrum obsługi windows mobile?

Sam sobie odpowiem. FUNAMBOL. Synchronizacja przez chmurę. Szybko sprawnie, w każdym miejscu. synchronizuje się przez wifi i nie trzeba mieć kabelków.

Smogg
12.08.11, 10:48
Czyli info o FUNAMBOLu można traktować jako coś a'la rozwiązanie problemu? ;D

Kurcze, kiedy jeszcze miałem WM w moim HD2, to w zasadzie jedyne czego potrzebowałem to synchronizacja kontaktów i SMSów, a że wtedy działało jeszcze MS MyPhone to nie zaprzątałem sobie głowy innymi synchronizacjami...

Hmm, niby w tych czasach coraz ciężej na to trafić, ale jeśli jeden z tych komputerów jest dotknięty zębem czasu, to być może któryś z portów USB niedomaga, przez co takie kwiatki wyskakują... ewentualnie jakieś firewalle, antywirusy, inny soft który może mieć wpływ na Leona... Najprostsze i najczęściej stosowane w Windowsie jest też zwykłe przeinstalowanie całości softu związanego z obsługą telefonu na komputerze który nie jest w stanie szybko synchronizować - może jeśli na nowo to wszystko by się zainstalowało i skonfigurowało "na czysto" to działałoby sprawniej... Czysto hipotetycznie oczywiście ^_^

javelin
12.08.11, 10:53
Dla mnie funambol nie jest coś a'la tylko totalnym rozwiązaniem problemu :D Możliwość synchronizacji pomiędzy różnymi platformami a do tego wystarczy mieć dostęp do sieci i można synchronizować miedzy dowolną ilością urządzeń. A że potrzebuję synchronizacji kalendarza i zadań to synchronizacja jest mi niezbędna