PDA

Zobacz pełną wersję : [HTC HD2] Nie odświeża galerii



orele
15.08.11, 17:47
Witam serdecznie,

wczoraj z moim HD2 zaczęły dziać się dziwne rzeczy (godzina sie sama przestawiała, nie widział karty pamięci itd)

Zrobilem soft reset, karte widzi, jak narazie czas jest stabilny. Jest natomiast problem z zdjęciami, gdy zrobie zdjęcie, pojawia się one na ekranie, ale nie pojawia się później w galerii. Gdy eksploruje karte to zdjecie sie tam znajduje. Jest tak z wszystkimi nowymi zdjęciami. Zwracam się z prośbą o pomoc. Niebardzo chcę wykonywać hard reset.

pozdrawiam

kasier
15.08.11, 18:00
chodzi ci o tą galerie/podgląd w manili?

orele
15.08.11, 21:07
Powiem tak, im wiecej czytam o wspomnianej manilii, tym mniej wiem co to jest :)

w galeri do ktorej wchodzę na sposób :
1. start -> albumy
2. po zrobieniu zdjecia mozna bezposrednio przejsc do galerii z aparatu.

Vinrael
15.08.11, 21:10
Manila to nakładka na WM stworzona przez HTC.
W takim razie chyba masz w tej chwili ustawiony zapis zdjęć w inne miejsce (karta SD/pamięć telefonu) i album dalej wyświetla zdjęcia z poprzedniej lokalizacji.
Spróbuj w ustawieniach wybrać inny folder.
(Przepraszam za brak dokładności tych wskazówek, ale nawet nie mam jak sprawdzić... :D)

orele
15.08.11, 23:21
Nie, to juz przerabiałem. zapisuję na kartę pamięci, zdjęcia się tam nawet zapisują, ale nie są pokazywane w galerii. Nadmienie takze, ze znajduja sie w jednym z folderów z innymi - które są w galerii

w HD2 nie da sie wskazać konkretnego folderu, tylko źródło - karta pamieci albo telefon

Vinrael
16.08.11, 23:14
Nie chodzi mi tutaj o ustawienia zapisu zdjęć w ustawieniach aparatu tylko o ustawienia wczytywania zdjęć w ustawieniach galerii... Z tego co pamiętam, w stockowym ROMie było coś takiego...

Niestety nie wiemy nawet, jaki to ROM posiadasz...

orele
16.08.11, 23:29
Albumy
wersja 3.2 (prototyp 1920.3733)

wersja rom
1.66.479.2 (76641) WWE

Wersja systemu oper
5,2,21869 (21869,5,0,82)

nie mam nigdzie w galerii opcji zmiany zaczytywania zdjęc

kasier
17.08.11, 00:46
To może poradze ci to co wszystkim z oryginalnym romem ;] Zrób update do 3.14 xD

orele
17.08.11, 06:48
Wcześniej działało... Niebardzo wiem jak podnieść wersję ROM...

Czy znamy inne rozwiązanie ?

maniek9611
17.08.11, 09:31
Niebardzo wiem jak podnieść wersję ROM...
Jak podnieść opisane jest na forum...ale to i tak jest równoznaczne z tym, że wyczyści Ci wszystko. Skoro nic innego nie przychodzi do głowy i po HR na pewno by działało to może lepiej od razu palnąć updata do 3.14 lub do Customa :)

Vinrael
17.08.11, 15:49
... Lub najlepiej do Androida, który moim zdaniem poprawia ten telefon pod wieloma względami... :)

orele
17.08.11, 23:46
no okej, to zacząłem ściągać rok 3.14 z blogu
http://hd2blog.pl/2010/11/oficjalny-rom-3-14-wwe-polski/

czyli z strony funnysoft.

Teraz pytanie za odkurzacz !

na forum jest chyba miliard tematów jak zainstalować rom, te całe hspl itd. ale nie ma dobrej instrukcji krok po kroku/how to... wszyscy w tematach odsyłają do "to już zostało opisane" ale nikt nie podaje konkretnego tematu, a szukając znajduje tylko połowiczne informacje wycięte z kontekstu. Czy ktoś zna jakas instrukcje ? moze byc po angielsku.
[hr]Dodano: Sierpień 18, 2011, 01:16:10 [hr]
No dobra, znalazłem sam na tym jak to mówią ? internecie :)

teraz tak, zasintalowalem :

1. RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.4 2.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship
2. Spolszczenie_LEO_3_14_cab

telefon śmiga okej, nie istaluje jeszcze aplikacji, musze zobaczyc jak bedzie dzialal.

no i pisano wcześniej dużo o HSPL
"UWAGI:
Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci"

nic z tym nie robiłem a telefon działa ? czy coś jeszcze musze robić z tym HSPL ?

maniek9611
18.08.11, 06:42
a forum jest chyba miliard tematów jak zainstalować rom, te całe hspl itd. ale nie ma dobrej instrukcji krok po kroku/how to... wszyscy w tematach odsyłają do "to już zostało opisane" ale nikt nie podaje konkretnego tematu, a szukając znajduje tylko połowiczne informacje wycięte z kontekstu. Czy ktoś zna jakas instrukcje ? moze byc po angielsku.

sam osobiście na swoim przykładzie opisywałem


No dobra, znalazłem sam na tym jak to mówią ? internecie :)

teraz tak, zasintalowalem :

1. RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.4 2.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship
2. Spolszczenie_LEO_3_14_cab

brawo


no i pisano wcześniej dużo o HSPL
"UWAGI:
Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci"

nic z tym nie robiłem a telefon działa ? czy coś jeszcze musze robić z tym HSPL ?

Po co Ci HSPL? Do oficjalnego nie trzeba wgrywać. HSPL wrzucasz jak chcesz wgrać Custom Rom

orele
18.08.11, 06:51
Dzieki :)

temat mozna uznac za zamkniety. Teraz bede badał czy telefon bedzie dzialal jak nalezy.

Btw, znowu napisałeś że ...już to opisałem..., nadal nie wiem gdzie :)


pozdrawiam
Tomek

maniek9611
18.08.11, 14:35
Btw, znowu napisałeś że ...już to opisałem..., nadal nie wiem gdzie

Opisałem to tu:

http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/brandowany-soft-ery/msg5280/#msg5280