PDA

Zobacz pełną wersję : com.android.setting został niespodziewanie zatrzymany!!!



lokus3
17.08.11, 21:22
Ogólnie niby telefon się łączy z internetem. Mam ikonkę 3G u góry na pasku powiadomień ale jak wchodzę w opere albo w market to mam błędy związane z brakiem dostępu do internetu.

Muszę chyba skonfigurować połączenie internetowe i wchodzę kolejno w ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> punkty dostępowe i wyświetla się komunikat:

Aplikacja Ustawienia (proces com.android.settings) została niespodziewanie zatrzymana. Spróbuj ponownie. I jedyny klawisz jaki mam przy tym błędzie to "Wymuś zamknięcie".

Informacje o moim oprogramowaniu:
Wersja systemu Android: 2.2
Wersja pasma podst. 15.42.50.11U_2.15.50.14
Wersja jądra: 2.6.32.15r7.6-gc08b0fe hastarin@hastarin-desktop #62
Numer kompilacji: Mdeejay FroYo NextSense
Numer oprogramowania: 2.7
Wersja przeglądarki: WebKit 3.1

Vinrael
17.08.11, 23:11
Spróbuj wykonać SR, jeśli to nie pomoże, spróbuj HR. Kiedyś miałem bardzo podobny przypadek z błędami aplikacji android.settings, po SR śmigało prawidłowo.

maniek9611
18.08.11, 07:33
@Vinraelku
To Andek SD, HR tu nic nie pomoże :P

Smogg
18.08.11, 10:06
Chyba że za HR uznamy wywalenie pliku data.img i pozwolimy mu wygenerować się na nowo ;)

A jeśli już tak robimy, to równie dobrze można zmienić Andka - polecam MCCM SE v3.4 - żadnych problemów z internetem czy czymkolwiek innym w nim nie miałem.

Vinrael
18.08.11, 18:09
Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem :D

lokus3
18.08.11, 22:43
Na początek podziękował za odpowiedzi.

Do rzeczy. Zanim zdążyłem przeczytać wasze porady udało mi się rozwiązać problem. Gdzieś w necie już nie pamiętam gdzie ale znalazłem informacje na temat tego błędu i zrobiłem tak: zainstalowałem z marketu aplikacje APN backup & restore. W nim użyłem funkcji Delete Backup Files, potem użyłem drugiej funkcji Delete APNs. Po tym działaniu problem zniknął i mogłem już swobodnie dodać nowe ustawienia APN mojego operatora. W moim przypadku w sieci O2 (w anglii). Gdyby ktos potrzebował ustawienia (bo z nimi też miałem mały problem - operator oficjalnie nie podaje manualnych ustawień, a ich automat jest zawodny):

Nazwa: mobile web
APN: payandgo.o2.co.uk
Proxy: <nie ustawione>
Port: <nie ustawione>
Nazwa użytkownika: payandgo
Hasło: password
Serwer: <nie ustawione>
MMSC: <nie ustawione>
Proxy dla wiadomości MMS: <nie ustawione>
Port MMS: <nie ustawione>
Protokół MMS: WAP 2.o
MCC: 234
MNC: 10
Typ uwierzytelniania: <nie ustawione>
Type APN: default

Dziękuję i pozdrawiam.

MrHIDEn
16.09.12, 13:53
POLECAM
Access Point Name (APN) settings for UK mobile network providers. - ZTE Blade / Libra - Blade.MoDaCo.com - MoDaCo (http://www.modaco.com/topic/318970-access-point-name-apn-settings-for-uk-mobile-network-providers/)

Są tam bardzo proste i skuteczne ustawienia APN