PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria na WM, Android[sd] i Nand??



Siewicz
25.08.11, 19:06
Dobry rok używam HD2 na WM z baterią oryginalną 2600 i działa bez problemów do 2dni, nawet przy sporym gadaniu i włączonym BT.
Zainstalowałem Androida z SD na próbę i (system super) bateria zjeżdża do 0% po 15h!!??
Czy jak wrzucę NANDa to bateria będzie dłużej działać?

Pozdr
Siewicz

lokus3
25.08.11, 19:37
Najpierw tutejsi forumowicze zapytają cie o więcej szczegółów. Zawczasu napisz jakiego androida wgrałeś na SD, jakie masz radio i jaki rom. Z tego co zdążyłem się nauczyć to, że rożne wypieki androidów mają różne pobory prądu. I faktycznie też się spotkałem, że android z NAND ma mniejszy apetyt na prąd niż android z SD. Ja mam froyo 2.7 (android 2.2) na SD i trzyma mi około 14godzin ale w tym 4 godziny latania po necie i to na baterii 1230mAh. I jeszcze mam wrażenie, że powinien trzymać dłużej. Może inni się wypowiedzą. Pozdrawiam.

Siewicz
25.08.11, 20:04
ok :)
MDJFroyo sense revolution 1,7
Andr 2.2

3,15
2,08
15.42.50

lokus3
25.08.11, 20:47
Zainstaluj aplikacje Current Widget. Jest to aplikacja która pokazuje ile w danym momencie pobiera prądu twoja słuchawka. Po instalacji około 2-3 minuty używaj słuchawki normalnie i zobacz odczyt, następnie uspij telefon w sposób w jaki go trzymasz w kieszeni i po 2-3 minutach odczytaj wynik. Zobaczysz jaki ma apetyt podczas jak go używasz i podczas gdy go nosisz w kieszeni. Wtedy z prostego wzoru można uzyskać przybliżoną wartość jak długo powinien wytrzymać.

Teoretycznie 2600mAh/15h=173mA. Czyli dużo jeżeli telefon masz na uśpieniu w kieszeni. Przed chwilką sprawdziłem u mnie na uśpieniu pobiera 10mA. Spróbuj znaleźć na tym forum informacji na temat resetowania statystyk baterii. (gdzieś była taka informacja ale nie mam teraz czasu szukać).

Siewicz
26.08.11, 00:08
ok dzięki
ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie ;D

Vinrael
26.08.11, 00:40
Najpierw tutejsi forumowicze zapytają cie o więcej szczegółów. Zawczasu napisz jakiego androida wgrałeś na SD, jakie masz radio i jaki rom.

Nie, nie spytają, bo jest to nieistotne do wywnioskowania odpowiedzi. ;)

Tak, przy Androidzie NAND dłużej trzyma bateria, niż przy Androidzie SD.
Otóż dlaczego:
1. Przy włączaniu Androida z karty SD niektóre procesy Windowsa dalej działają w tle (w każdym razie ja tak miałem na cyanogenie)
2. Przy użytkowaniu Androida z karty SD telefon musi mieć ciągły dostęp do karty, co również ukróca czas działania.

Moje osobiste odczucie - Android odpalany z karty SD jest najbardziej prądożerny, w dodatku jest wolniejszy niż wersja NAND. Windows Mobile, nie dość że jest już przestarzałą platformą - to już praktycznie martwy system - to jeszcze mam wrażenie, że pobierał więcej prądu, niż Android NAND.



Teoretycznie 2600mAh/15h=173mA.


Teoretycznie mam internet ADSL 20mbps. Praktycznie wychodzi 16...
(Teoretycznie bateria ma 2600, rzeczywiście ma ~2400 etc.)


Lecz pomysł z programem do resetowania statystyk baterii jest rzeczywiście trafiony. Jeszcze bardziej trafiony, gdy zresetujesz sobie statystyki baterii po wrzucenia Androida do NAND. Czy tego chcesz, czy nie, Android pod SD będzie zżerał dużo baterii. (Om om om om om...)

THo
26.08.11, 01:22
Generalnie, to zżeranie baterii to sprawa indywidualna romu, bo korzystałem z superram froyo i było znośnie a wrzuciłem któryś tam rom z sense 2.3 + nakładka 3.0 i niedość, że był strasznie wolny, to jeszcze chapał baterie jak Amerykańce mc donalds'a ...
I nieprawda że NAND jest dużo szybsze, w porównaniu do superram froyo ... wszystko wypadało słabo, no ale to był odchudzony systemik... noi nie był to gingerbread... wyszedł superram z andkiem 2.3 ale mi o dziwo nie chciał się załączyć , więc dałem sobie spokój

Smogg
26.08.11, 08:33
Lecz pomysł z programem do resetowania statystyk baterii jest rzeczywiście trafiony. Jeszcze bardziej trafiony, gdy zresetujesz sobie statystyki baterii po wrzucenia Androida do NAND. Czy tego chcesz, czy nie, Android pod SD będzie zżerał dużo baterii. (Om om om om om...)


Przecież masz Androida w NAND Vinrael ;D
A więc -> MAGLDR -> Ad Recovery -> Advanced -> Wipe battery stats... i nie trzeba żadnych dodatkowych programów ;)

Co do żarcia baterii - u mnie na MCCM SE 3.4 (@SD) zużycie baterii miałem na tyle znikome, że na niektórych Androidach czułem, że zapas energii który potrafi wygospodarować sobie dany system jest - w porównaniu właśnie z tym Andkiem - dramatycznie niski. Oczywiście jak widziałem nienaturalne żarcie na które nic nie pomagało to dany build lądował na śmietniku historii a do NANDa wprowadzał się kolejny lokator :-)
Tak czy inaczej - jeśli zrobi się coś po prostu źle, to nie będzie działało dobrze bez względu na to gdzie to parkujemy :-)

@THo: Superramy to dziwny, acz superszybki twór :) Niektórzy kucharze wrzucają część Sense do RAMu (np. Imilka) dzięki czemu używanie tej nakładki wydaje się smuklejsze. Przez kilka miesięcy miałem w HD2 Incredible S od Imilki i byłem z niego naprawdę zadowolony (99% chcianych przeze mnie rzeczy chodziło i to sprawnie).

Natomiast jeśli już konkretnie chodzi o szybkość danych produktów:
1. Wszystkie posiadane przeze mnie Androidy SD osiągały wyższe wyniki w quadrancie czy linpacku niż Androidy z NAND.
2. Port systemu z jednego urządzenia nigdy nie będzie działał na nim tak fajnie, jak na urządzeniu na które został przygotowany (porty gier z Xboxa na PC zawsze były takie słodkie 8)). Dlaczego o tym napisałem? Ano na przykład takie CM7, skompilowane od podstaw, ze źródeł, stricte dla HD2 (a później jeszcze dodatkowo tweakowane dla HD2) działa jak burza :-) Wczoraj miałem okazję zainstalować to koledze i szczerze - na pierwszy rzut oka nie było większej różnicy między jego HD2, a moim Sensationem (pomijając nakładkę oczywiście ;D).

Siewicz
29.08.11, 15:48
Niestety nie sprawdzę jak ze zużyciem energii przy Nand.
Nikt mi nie może/nie chce pomóc :/ http://hd2forum.pl/android-nand/%2810-jan%29-mdj-froyo-revolution-v-2-3-%28a2sd%29%28rmnet%29%28kernel-mdj-s10-2-oc%29/msg7037/#msg7037