PDA

Zobacz pełną wersję : Zaryswany ekran



ghost_
28.08.11, 23:31
Witam po powrocie znad morza ...

Na wstępie powiem, że jednak zdecydowałem się na dedykowany uchwyt samochodowy do HD2 - jestem bardzo zadowolony :)

Ale do sedna sprawy: czyszcząc ekran, zauważyłem małą rysę ... BARDZO się zdziwiłem, bo faktycznie próbowałem zarysować ekran moim stalowym nożem i nic, a tutaj jest mała rysa, gdzie nawet nie "testowałem" prób zarysowania ...

Moje pytanie jest następujące - co mogło mi zarysować ekran ? Co mogło być na tyle twarde ? Jakaś drobinka piasku z plaży ?

Jestem trochę tym zaniepokojony, bo ekran miał być "niezniszczalny" pod tym względem -_-)' :(

Vinrael
29.08.11, 00:03
Każde szkło da się porysować, i nie potrzeba do tego jakiegoś niewyobrażalnego materiału - jak diament.
Wystarczy nawet zwykły klucz i duży napór... Mój wyświetlacz dobrze o tym wie :/ Pojawiło się jakieś 3-4 ryski (właśnie chyba od kluczy) ale i tak jest o nieeeeebo lepiej niż w innych telefonach - np iPhonach (Pozdrawiam, ArturN :D)

[EDIT1]

Jeśli chcesz telefon, któremu nic się nie stanie, zobacz rozwiązania firmy Sonim - po tych telefonach można i czołgiem przejechać bez żadnego ryzyka :>

ghost_
29.08.11, 12:16
Hmmm, tyle dobrze, że dostałem folie ochronną razem z taką silikonową obudową :)

nałożę folię i nie będzie żadnej obawy, że ilość rysek się powiększy :D

Tylko mnie trochę to dziwi - bo testy na youtube i w swoim własnym zakresie robiłem i nic się nie działo z tym ekranem a tu jedna mała drobinka z plaży była na tyle twarda i na tyle mocno chyba w torbie była przyłożona do ekranu, że mi to porysowało ...

Po prostu ciekawi mnie czy jakiegoś rodzaju kwarc (czy nawet mi się trafiła drobinka diamentu) jest twardszy od tego szkła :D tak z czystej ciekawości :)

ArturN
29.08.11, 12:40
W każym telefonie można porysować szybkę. Liderem niekwestionowanym jeżeli chodzi o trwałość ekranu jest Iphone. (pozdro dla Vinraela ;)) Oczywiście jak się postaramy to zarysujemy wszystko. Faktycznie hd2 radzi sobie nieźle. Sam osobiście nie używałem foli do czasu pierwszej ryski...

Vinrael
29.08.11, 13:24
@ArturN
W najbliższym czasie postaram się zrobić zdjęcie iPhona mojego kolegi (gdy tylko tego kolegę spotkam), wtedy będziemy mogli porozmawiać o wytrzymałości ;D

ArturN
29.08.11, 13:59
Moge zrobić screena swojego iphona ale przecież nie o to mi chodziło ;). Nie bedziemy sie przeciez scigac. Tak jak napisalem wszystkie mozna zarysowac...

Smogg
29.08.11, 14:52
Pierwsza ryska zawsze boli najbardziej ;)


est o nieeeeebo lepiej niż w innych telefonach - np iPhonach (Pozdrawiam, ArturN :D)
A do tego to kolega Vinrael najpierw powinien dodać "NSFW", bo miałem niekontrolowany wybuch śmiechu przy kliencie ;)

(pozdro dla Vinraela ;))
Jak wyżej ;)

Powiem Wam, że z HD2 czy innymi HTC z GorillaGlassem naprawdę jest dobrze - jak popatrzę na moją starą Omnię czy P1i to wyglądają dużo, dużo gorzej niż kiedykolwiek wyglądał HD2 (pomijając samoistne pęknięcie oczka aparatu).

Nawet jak miałem w łapkach HD2 kolegi, który już niejedną glebę zaliczył, to widzę, że jest całkiem całkiem - widać było w 2 miejscach poza obszarem wyświetlania małe rozwarstwienie szkła, ale nie było pajęczynki (a to z kolei przechodził inny kolega z - było nie było - iphonem [choć tutaj muszę dodać, iż był to ip3g]).

Zdjęcia telefonów raczej nam niewiele powiedzą, bo każdy traktuje swoją słuchawkę inaczej i w innych warunkach, więc nie jest to miarodajne... a jak polak chce, to polak zepsuje ;D

ArturN
29.08.11, 20:10
pięknie napisałeś, zgadzam się z Tobą Smogg. Pozdro.

Zwierzu
30.08.11, 16:10
Troche strzelam ale w piasku nie ma drobinek kwarcu?
To chyba rysuje szklo jak trzeba :)
:-\

Vinrael
30.08.11, 16:49
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarc

:)

Jeden z najpospolitszych minerałów. Składnik wielu skał magmowych (granitów, granodiorytów, pegmatytów), osadowych (piasków, żwirów, piaskowców, zlepieńców) i metamorficznych (gnejsów, łupków łyszczykowych, kwarcytów).

ghost_
30.08.11, 20:24
Tylko z czego wiem, to kwarc ma niższą twardość niż stal ...

Gwóźdź nie zarysuje ekraniku HD2 a drobinka piasku z plaży już tak ? :D

Vinrael
30.08.11, 21:17
@ghost_
Gwoździem się da, trzeba tylko odpowiedniej siły. Nawet ziarnko piasku, które ma strasznie ostre krawędzie, jest w stanie porysować szkło, jednak zazwyczaj pod wysokim naciskiem ziarnko piasku się skruszy.
Tak, ziarnko piasku ma mniejszą twardość niż stal, a pomimo to gdy oddajesz jakąś stalową część do piaskowania, i operator zapomni wyłączyć na czas komory piaskowej, zostanie Ci pył...

Smogg
30.08.11, 21:18
Mówi się, że kropla drąży skałę nie dlatego, że jest silna, ale dlatego, że jest wytrwała ;-)

Może coś wpadło do pokrowca / akurat było w kieszeni podczas długiego marszu w jednym ułożeniu i... stało się ;-)

Swego czasu też oglądałem filmiki dotyczące wytrzymałości ekranu i z tego co pamiętam, to znaczna ich część była robiona przez różne oddziały HTC. Może teraz powstały jakieś "niezależne", bo przypuszczam, że dział marketingu woli zarysować i skrzynkę telefonów kręcąc film o niezniszczalnym ekranie, aniżeli wykazać, że jednak da się go zniszczyć 8)

ghost_
31.08.11, 20:48
No w tych filmikach raczej dużej siły nie przykładają do zarysowania, ale jednak jakąś siłę przykładają :D

Przypominam sobie, ze akurat wtedy z plaży jak wracałem, to miałem dość wypchaną torbę i by się to zgadzało z tym co Vinrael powiedział.

Moglibyście polecić jakiegoś sprzedawcę z allegro, który by przysłał mi niepognieconą folię ? Jedną dostałem taką, że nie dość, że musiałęm przycinać, bo nie pasowała na ekran, to odrobinę pognieconą i nie przylega na krawędziach tak jakby powinna ...