PDA

Zobacz pełną wersję : Autostart procesów podczas pracy urządzenia.



lokus3
30.08.11, 10:20
Witam. Mam problem z automatycznym uruchamianiem się procesów podczas pracy urządzenia. Dokładniej... Mam dużo procesów uruchomionych które zżerają baterie z minuty na minute to trzeba je zakończyć oczywiście. Więc klikam w Open Advanced Task Killer, zaznaczam wszystkie procesy które chce zakończyć i klikam KILL selected apps. Praktycznie procesy są teraz zakończone ale w ciągu godziny do dwóch android sam włączy większość spowrotem... Nie wiem skąd system bierze te info które procesy sobie włączyć i skąd on myśli, że w ogóle mu wolno to zrobić. Najczęściej taka sytuacja objawia się w nocy gdyż przed spaniem killuje wszystkie procesy natomiast rano jest ich mnóstwo włączonych spowrotem. Macie jakąś rade?

Android uruchamiany z karty SD: Mdeejay Froyo Next Sense 2.2 (wersja oprogramowania 2.7). Radio i rom chyma w tym temacie się nie liczą...

PS: Dzisiaj już killowałem listę procesów ale na noc zrobię screena listy procesów i to samo zrobię rano i wam pokaże.

Smogg
30.08.11, 11:37
Może warto niepotrzebne programy/procesy zamrozić/odinstalować w Titanium Backup? Masz wtedy problem z głowy na stałe, a jeśli byłoby to tylko zamrożenie, to zawsze można odmrozić dany proces :-)

Druga sprawa - Twój Android jest bardzo stary, nowsze "wypieki" są dużo lepiej zoptymalizowane - tak pod kątem działania samego systemu, jak i jego apetytu na prąd... w wolnej chwili zastanów się nad zmianą :-)

lokus3
30.08.11, 12:45
Smogg różni ludzie różnie polecają. Każdy poleci coś innego... A ja posłucham akurat Ciebie bo piszesz z sensem :) Podaj dokładną wersję którą polecasz na SD ;) Jest tego byt dużo, a ja jestem za mało doświadczony żeby dokonać trafnego wyboru... Tak więc Smogg... ;) Co dzisiaj zainstaluje na swojej SD? :)

Smogg
30.08.11, 13:24
Hłe hłe, dziękuję ;D

Więc powiem w ten sposób: przez relatywnie długi czas na moim HD2 używałem MCCM SE 3.4 (http://hd2forum.pl/android-z-karty/mccm-se-v3-4-%28z-dn-27-11-2010r-%29/). Byłem z niego naprawdę zadowolony. Nie jest to może wybitnie nowy (aby nie powiedzieć, że jest to stary) produkt, nie ma wodotrysków z Sense z DHD/IS, po zainstalowaniu należy wywalić Swype, bo ma ciągłe FC (można zainstalować działającą wersję i nie ma problemów)... ale jest to stabilne, przetestowane Froyo na którym w zasadzie wszystko co sprawdzałem działało.

W powyższym romie ważnym jest, aby pozwolić by data.img wygenerował się sam przy pierwszym uruchomieniu - bez tego przy którymś uruchomieniu wszystko się posypie ;)
Czasami cierpi też na energetyczną otyłość i trzeba mu ustawić odpowiednią dietę bateryjną (tzn. jeśli zauważysz wielki apetyt na prąd - usuń statystyki baterii).

Poza powyższymi przypadłościami, żadnych innych problemów nie miałem okazji doświadczyć (pracowałem na tym romie non stop przez miesiąc - jak na Andka z SD to bardzo długi okres ciągłego włączenia, a w tym czasie tylko 2x restartowałem telefon).

lokus3
30.08.11, 13:27
Ok. MCCM SE v3.4 zassane. Teraz wychodzę z domu ale zaraz jak przyjdę spowrtoem instaluje tego andka. Zdam relacje po fakcie ;) Pozdrawiam.

PS: Może faktycznie ten stary andek co mam teraz ma to do siebie, że sobie włącza co mu się podoba. Pisząc zdam relacje napiszę głównie czy to rozwiązało mój problem ;) Jeszcze raz pozdrawiam.
[hr]Dodano: 1314817976[hr]
witam. Już drugi dzień testuje przez ciebie poleconego androida i szczerze sprawuje się o wiele lepiej. Nie ma mrozen, jest szybszy, a co najważniejsze sam nie uruchamia sobie procesów i jest ogólnie około 40% bardziej oszczędny. nie miałem konieczności resetowac statystyk baterii. wszystko działa wyśmienicie. dzięki za pomoc. pozdrawiam.