PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją roma



black_labels
06.09.11, 18:39
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy a już do was piszę z takim problemem:] a więc problem wystąpił po nieudanej instalacji romu. Przechodzę w tryb bootloader (bt) i tam na czerwonym tle jest coś takiego:
pb81100 hx-bc
spl-2.0. hspl 8g xe 0x05
cotullahspl 0x50

upgrade rom code error please try again.
Nie wykryje mi telefonu komp więc nie zainstaluje odpowiedniego hspl ( musi być 2 co nie? a mam 1??), romu też nie zmienię z tego poziomu więc trzeba wrzucić przez kartę. Znalazłem jakiś tam rom, zmieniam nazwę pliku na leoimg.nbh, odpalam tel w trybie bt i..wyskakuje mi od razu ' loading', bez żadnego tam że muszę potwierdzać, myślę sobie że dziwna sprawa ale ok zobaczymy co dalej będzie no i..po 10-15min nic, cały czas ten napis widnieje;/ no to mówię sobie że trzeba officialnego roma sciągnąć, a więc zasyssam :
http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=8044
ściągam i.. jest tylko jeden plik i to nie w zipie;/ o nazwie RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.4 2.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship, no to chciałem zmienić nazwę na leoimg.nbh ale..i tak pozostaje to plik exe;/ co mam zrobić w tej sytuacji? pewnie zainstalowanie hspl2 pomogło by rozwiązać mój problem ale jak to zrobić skoro już rom jest uszkodzony?? a może inne sugestie?

Linki zewnętrzne kodujemy!

Vinrael
06.09.11, 18:50
1. Pobierz HSPL 4.0: http://hd2blog.pl/2011/02/hspl4-wydane/
1.2 Podłącz telefon do komputera.
1.2.1 Komputer (Windows) nie wykryje Ci telefonu!
1.3 Włącz HSPL 4.0 (na komputerze oczywiście ;p)
1.4 Wybierz instalację HSPL 2.08 (tutaj program sam będzie wyszukiwał tego telefonu po portach USB).
1.5 Zainstaluj.
2. Wgraj sobie nowy ROM bazowany na WM, bądź wgraj MagLDR (+ CWM etc. jeśli chcesz) i wgraj Androida NAND.

Jeśli chcesz jednak wgrać stockowego WM, i zacząć od tego momentu...
1. Podłącz telefon do komputera.
2. Na komputerze uruchom plik wykonywalny .exe
3. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Uprzedzam pytanie: Jeśli masz Windows Vista/7, i nie chce Ci działać któryś program, uruchom go jako administrator (RMB -> Uruchom jako Administrator).

black_labels
06.09.11, 19:04
od razu przeszedłem do zainstalowania hspl4, odpalam i po tym jak dałem next ( po tym czyli po wstępie ) wyskakuje mi błąd : rapitool.exe-błąd systemu. Ne mozna uruchomić programu ponieważ na komputerze nie znaleziono rapi.dll. spróbuj ponownie zainstalować program aby naprawić ten problem.
dałem ok i w oknie hspl4 jest tam waiting 4 usb connection, czekam, czekam i wyskakuje mi błąd że tel nie jest podłączony do kompa;/ Robie to oczywiście w trybie bootloadera, tylko dziwi mnie jedna rzecz a mianowicie po podpięciu telefonu pod lapka nie wyskakuje mi na telefonie że jest połączony z kompem..jak miałem hd to takie coś wyskakiwało, nie można tego zrobić z poziomu karty pamięci albo może innym kablem spróbuje? możliwe że nie działa a dlaczego? ponieważ jak tel jest wyłączony i podpinam go pod sieć-gniazdo w domu to nic się nie dzieje;/
a błąd jaki wyskakuje po tym jak nie może wykryć to:
crittical error flow:00000001, error code: 00000002 description: usb connect failed!
Dodam że mam win7, ale to nie robi jakiejś różnicy prawda? do tego dodam że nie mam sterowników na kompie zainstalowanych by wykrywał ten telefon-jestem po formacie.
Mam jeszcze taką małą myśl, jak bym chciał zainstalować oryginalny rom htc to nie potrzebuje hspl prawda? to jak bym pobrał rom officialny, wrzucił bym go na kartę i zainstalował z karty poprzez zmianę nazwy na leoimg.nbh? na str htc pobrałem roma ale on jest od razu z radiem i innymi pierdołami w pliku exe, nie wiesz skąd można pobrać takiego roma do PN: 99HJY005-00 ? czyli krajowego?

Vinrael
06.09.11, 19:08
Mam rozumieć, że nie masz żadnego połączenia z telefonem?
Tzn. nie możesz go podładować ani z ładowarki sieciowej, ani z kompa, ani komp go nie wykrywa, totalnie nic?

[EDIT1]


http://samsung-wave.pl/brak-pliku-rapi-dll-b-d-aktualizacji-t442.html

Wiem, że to forum o szajsungu, ale mają problem z tym samym plikiem. Poczytaj.

black_labels
06.09.11, 19:10
Ciężko mi stwierdzić to ponieważ bez romu nie wiem jak zachowuje się ładowany telefon, czy wyskakuje coś czy też nie, a w trybie bootloader nie ma bodajże na niebieskim tle żadnej zmianki o połączeniu usb:] czyli wina jest w kablu? oczywiście się przechwaliłem i gdzieś mój kabel mini usb do aparatu zawieruszył się;/

Vinrael
06.09.11, 19:13
Pod tym linkiem, w poście wyżej masz ładnie opisane nawet, co trzeba zrobić.
Wystarczy poczytać ;p

I oczywiście uwzględnić, że nie pobieramy żadnego F4 przez KIESa etc... :S bo to już odnośnie aktualizacji szajsungów właśnie...

black_labels
06.09.11, 19:17
ściągam, zainstaluję i sprawdzę czy to coś da, ale może to wina leży właśnie w kablu usb który jest uszkodzony??
a powiedz mi co sądzisz na temat zainstalowania officialnego romu htc? tylko skąd pobrać? nie wiesz?:]
ehh jak zawsze pod górkę mam:] tym razem wyskoczył błąd przy instalowaniu tego dodatku: ten pakien instalacyjy nie jest obsługiwany przez ten typ procesora, skontaktuj sie z dostawca produktu;d i trzeba przeszukac wujka google;d

Vinrael
06.09.11, 19:25
Szukaj szukaj ^,^

ROM od HTC znajdziesz na ich stronie, musisz znaleźć zakładkę pomocy technicznej, wyszukać HTC HD2, później odnaleźć wątek mówiący o upgrade ROM (nie pamiętam dokładnie, ale powinieneś ogarnąć), wpisać swój S/N number, i gotowe :)

A co na temat samego zainstalowania oryginalnego ROMu?
Oryginalny ROM to taki sucharek - podstawowy WM z nakładką Sense... Trochę śmieci pokroju Facebook (Anonymous, czekam!) i właściwie to tyle ;p
Ogólnie rzecz biorąc WM to umierająca platforma... A umiera w zastraszającym tempie...
Nawet customROMy nie są już praktycznie robione - podam tu przykład ArturaN, który tworzył niebagatelne ROMy (ciastka z kremem), lecz ostatnimi czasy przesiadł się na... iPhone ;D

Zainstalowanie Androida NAND (specjał od Gordona Ramsaya) odmienia ten telefon... W bardzo pozytywny sposób :D

black_labels
06.09.11, 19:35
Ok pobrałem, jest to plik exe, jak już wcześniej pisałem o tym, więc za pomocą karty się nie wgra? czy są jakieś sztuczki by to zrobić? znalazłem kabel od motki defy, podłączyłem, wejście niby pasuje i zrobie na tym kablu, wyskakuje błąd 260 z połączeniem, postanowiłem zainstalować na tym kablu od htc i ten sam błąd. Czyli prosty wniosek nie wykrywa komp telefonu.
Można zainstalować officialny rom z poziomu karty?
Ja oczywiście przerobię sobie leona na androida a nie wm, ale pierw muszę go zrobić:] iphony to w ogóle szmelc totalny, miałem kiedyś 2g i zawiodłem się, po jakimś czasie wyszedł 3gs i skusiłem się bo podobno taki 'zaj**isty' i w ogole ahy i ohy i.. po tyg sprzedałem bratu;d

Wulgaryzmów nie tolerujemy ;p

Smogg
06.09.11, 19:37
1.66 można. Nie masz przypadkiem 64 bitowego windowsa?
Po zainstalowaniu 1.66 z karty zrób update do 3.14 i masz piękny, oficjalny, stockowy zestaw :)

Vinrael
06.09.11, 19:37
http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/

Ależ proszę bardzo :)
Stockowy, spolszczony 1.66 WWE do odpalenia z karty.

black_labels
06.09.11, 19:43
już zassysam, kurde żeby to poszło. Najważniejsze bym uruchomił telefon, zrobił hspl odpowiedni a później już dam radę wgrać andka i od razu sprawdzę ten kabel bo coś mi tutaj nie trybi on- a jak naprawdę jest on uszkodzony to znając moje szczęście telefon się rozładuje w trakcje i będę musiał lecieć przez pół miasta do jakiegoś media czy avansu i kupić nowy kabel..ehh
a jeszcze tak się upewnię, na kartę sformatowaną wrzucamy z dużych liter plik leoimg.nbh normalnie poprzez kopiuj wklej?:] ja już nawet chciałem jakiś obraz płyty robić i odpowiednio fleshować kartę-tak jak się przygotowuje do wrzucenia win7

maniek9611
06.09.11, 20:23
na kartę sformatowaną wrzucamy z dużych liter plik leoimg.nbh normalnie poprzez kopiuj wklej

nie ma tu znaczenia wielkość literek :)

black_labels
06.09.11, 20:29
panowie powiem wam tyle że zrobiłem tak jak należy, bootloader odpaliłem, na karcie wrzuciłem plik nbh, wszystko fajnie tylko że..po odpaleniu bootloadera pojawia mi się on, i od razu przechodzi w siwe tło z napisałem ' loading';/ tak musi być? w hd trzeba było potwierdzić że chce się zainstalować rom, a może jak nie został zainstalowany poprawnie rom to automatycznie się tak robi? tylko że wcześniej też tak robiłem-inny rom nie seryjny na złym hspl i po 10min dalej był ten siwy obraz z napisem 'loading'.. nowe pomysły\sugestie? jestem otwarty na wszystko teraz:]

Kurde, Panowie od niechcenia ponownie odpaliłem bootloadera i uruchomiło mi się to menu że trzeba potwierdzić instalacje, to oczywiście uradowany tym faktem potwierdziłem , zrobiło sie ok 15% i wyskoczył błąd;/ radio_v2-rsa fail
update terminate update fail;/ wtf? ponownie odpaliłem i teraz zawiesza się na checikng;/

Kurde jak ktoś mi pomoże to zrobić i się uda to mu zapłacę, prześle z 50zł na jego konto czy coś;/

maniek9611
06.09.11, 22:08
Coś się zesrało, spróbuj jeszcze raz sformatować kartę i postępuj dokładnie tak jak w instrukcji.
Ja robiłem to tak: http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/brandowany-soft-ery/msg5280/#msg5280

Bez formata się nie obeszło i bez żadnych problemów poszedł 1.66 a później 3.14

Powodzenia

aha i tu podobny problem


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618084

black_labels
06.09.11, 22:19
kurde instaluje wszystko jak leci, taska, officialny rom, jakis inny rom nawet samo radio i albo błąd radio_v2, albo dochodzi do prawie konca pasek i stoi w miejscu;/ jak nie przechodze w tryb bootloader to też mam taki trójkąt z wykrzyknikiem i jest tam napisane że błąd systemu cos tam. Tym razem instalowałem znów podstawowego roma, doszło do konca, juz podjarka aż tu wywaliło błąd radio_v2-rsa fail;/ kurde co jest nie tak z tym telefonem???

maniek9611
07.09.11, 06:27
A jakbyś chciał HSPL zapodać albo Task29 to postęp jest 100% ?

aha i jeszcze jedno:

Kurde jak ktoś mi pomoże to zrobić i się uda to mu zapłacę, prześle z 50zł na jego konto czy coś;/

Forum jest od tego żeby sobie pomagać nieodpłatnie, nie róbmy z tego "Windows Marketu"

black_labels
07.09.11, 09:38
Odpaliłem kompa starego z xp, podpinam kablem usb hd2 i..na bootloaderze wykrywa mi usb:O, podpinam kablem od defy i to samo:O czyli kable były sprawne tylko coś z win7, zrobię od razu taska, i wszystko za pomocą kabla-może się uda-weeee.
Wiem Maniek od czego jest forum, ale nie zaszkodzi w ten sposób podziękować za czas i pomoc :]

Smogg
07.09.11, 10:15
Podziękujesz klikając guzik przy avatarze pomagającej osoby ;)

Robimy to charytatywnie, bo lubimy bawić się telefonami i pomagać ludziom... kasa jest potrzebna, ale nie za pomoc na forum ;)

Że to wina W7, to jest jednak trochę dziwne... u mnie Leon i z W7 i z Vistą komunikuje się bez zająknięcia (czyli z cyklu SOA#1)... problem miał za to znajomy z W7 w wersji x86_64 :-)

THo
07.09.11, 12:17
Też miałem problem z W7 x64, pomógł dopiero sp ...

black_labels
09.09.11, 18:24
No to tak panowie, wróciłem do tego nieszczęsnego problemu z htc2. Tym razem przyniosłem cięższe działa czyli z garażu przytaszczyłem starego pc'eta z xp:] Podpinam telefon pod kompa i..w bootloaderze na białym tle seria zmienia się w usb więc mówię że jestem w domu już. Odpalam stockowego roma i..doszło na 8% i zawiecha;/, no to wyciągam baterie, podpinam znów w bt i robie task29 odziwo doszło do końca ale zapomniałem o przytrzymaniu minusa;/, odziwo jak uruchomiłem telefon normalnie nie w bt pojawił się biały ekran z logo htc, to pomyślałem że jednak się udało więc chciałem stokowego roma zainstalować i..już nie poszło;/ znów pojawia się trójkąt który widzimy na fotach;/. Zrobiłem hard reset ( + - i power ) efekty widać na zdjęciach;/ Dodam że często podczas odpinania telefonu w bt z usb usb nie zmienia się na seria jak by się zawieszał w bt;/ Na kolejnych fotach widać błąd 276 podczas robienia task29, wcześniej dałem rade teraz odmawia posłuszeństwa leon;/ wrrr!!

http://imageshack.us/g/193/moto0138q.jpg foty telefonu z tymi błędami

Znów task29 się powiódł, pojawia się tylko biały obraz z logo htc, instaluje stockowego roma za pomocą usb i..doszedłem do już instalacji aż nagle wyskakuję błąd 260 połączenia;/ a z karty? zawiesza się na loading;/

Smogg nie jest problem tylko z łączeniem, a raczej łączyć się łączy tylko tak jak by bootloader się zawieszał?
OK, mój błąd ;)
http://img193.imageshack.us/img193/4831/moto0138q.jpghttp://img683.imageshack.us/img683/2866/moto0140e.jpghttp://img833.imageshack.us/img833/3482/moto0141h.jpg

Poprawiłem linki do fotek :-)[br]Oraz wywaliłem wypowiedzi Vinraela ;)