PDA

Zobacz pełną wersję : komputer nie widzi podłaczonego htc hd2



inkwizytor
07.09.11, 23:04
Dobry wieczór. Mam problem, otóż podłączam telefon do komputera przez kabel usb (orginalny) i komputer w ogóle go nie widzi. Mam zainstalowaną aplikację Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile, ale pokazuje się informacja brak połączenia. Zaznaczam, że wcześniej bez problemu komputer widział telefon. Czy może być to związane z tym, że zrobiłam miękki reset?

Smogg
07.09.11, 23:07
Miękki reset to nic innego jak "uruchom ponownie"... a przypuszczam, że komputera też nie konfigurujesz na nowo po każdym restarcie ;)
Więc to raczej nie to ;D

Pamiętam, że miałem podobną sytuację jak za bardzo namieszałem w jakichś BsBTweaks i SKTools... nie bawiłeś się czasem którymś z tych 2 programów?

Jak podłączasz kabel to telefon pyta o tryb połączenia?

Masz możliwość sprawdzenia działania komunikacji na linii telefon-komputer na innym komputerze?

inkwizytor
07.09.11, 23:33
nie przypominam sobie, bym te programy używała. Jeżeli podłączam kabel z telefonem do komputera, to pyta się mnie "wybierz rodzaj połączenia" no to wybieram ActiveSync i nic... . Mam możliwość podłączenia do innego komputera, ale tamten będzie pod xp-ekiem, a pracuję na "7-ce" sprawdzę jednak :)
[hr]Dodano: 1315428588[hr]
Sprawdziłam, na xp-eku, chodzi bez problemów, a na "7-mce" nie :(

kasier
08.09.11, 11:25
Już piszę jak tylko wezmę mojego leo do ręki, spróbuj w ten sposób:

Wchodzimy w ustawienia>sterowanie bezprzewodowe>menu>usb do pc i tam przy pozycji active sync odznaczamy uruchom szybszą synchronizację danych

Jeżeli masz ten sam problem to owszem na xp nigdy się z tym nie spotkałem natomiast na win vista i 7 miałem takie przypadki wszystko działało ładnie i fajnie a po jakimś czasie już nie, natomiast zmiana tego pozwala na ponowne podłączenie telefonu, jedyny minus taki że transfer trwa trochę dłużej, ale jest to widoczne na dobrą sprawę tylko jak przegrywamy jakieś duże pliki

Pozdrawiam i czekam na wyniki :)

PS. Jeżeli chcesz się trzymać gwarancjii w leo to polecam też kopie kontaktów itd. i wgranie softa 3.14 bo widzę że na 1.66 jedziesz

inkwizytor
08.09.11, 17:28
Udało się wielkie dzięki :) zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym, zrywa mi połączenie, nie wiem czy to wina kabla, czy telefonu, czy komputera :( co do softa, to chyba sama tego nie zrobię, dam do serwisu niech się tym zajmą :)

kasier
08.09.11, 22:28
Co do softa da radę samemu :) ale wiadomo jak ktoś się nie chce bawić to dać komuś kto zrobi xD Co do zrywania połączenia to przetestuj na innym pc, przynajmniej będziesz wiedziała czy to kabel, zawsze 1 rzecz mniej ;p

inkwizytor
12.09.11, 08:56
Wielkie dzięki za pomoc. Na razie niestety inne obowiązki odciągają mnie od tej przyjemności telefonika ;) ale jak tylko się zbiorę sprawdzę i na pewno odpowiem. serdecznie pozdrawiam