PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z odblokowaniem ekranu



Lukasz_954
09.09.11, 13:19
Od pewnego czasu mój HD2 zaczął szwankować a mianowicie nie zawsze mogę odblokować ekran. Naciskam jeden z klawiszy ekran się podświetla ale nie reaguje na dotyk (nie mogę przeciągnąć krawacika) Jeżeli wygaszę ekran czerwona słuchawką i ponownie próbuje odblokować ekran,po kilku próbach mogę normalnie odblokować telefon... gdy uda mi się już odblokować ekran, działa on normalnie bez żadnych problemów. Nieraz odblokowuje się za 1 razem nieraz 3 nieraz za 10 nie ma w tym żadnej powtarzalności.
Próbowałem już HR - nie pomogło
Macie jakiś pomysł?

Smogg
09.09.11, 13:35
A z jakiego romu/systemu korzystasz? Instalowałeś jakieś dodatkowe programy do blokowania ekranu (np. S2U2)? Jeśli WM, to może masz blokadę CHT? Przestawiałeś coś w rejestrach (np. przy użyciu BsB/SkTools/"ręcznie" edytorze rejestru)? Tuż po HR też tak się działo, czy dopiero po zainstalowaniu jakichś swoich standardowych aplikacji?

Lukasz_954
09.09.11, 14:52
sytem standardowy WM6.5
OS 5.2.21913
Manila 2.5.20181424.0
ROM 3.14.531.1 (04666)
Bawilem sie troche BsB ale tylko standardowe zmiany, recznie rejestru nie edytowałem. żadnego programu do blokowania ekranu tez nie instalowałem
Po HR nic nie instalowałem jeszcze i jest ten sam problem
a co do blokady CHT to nie wiem co to jest, jeżeli cos dodatkowego to nie instalowałem nic takiego

Smogg
09.09.11, 16:02
BsB powstał w czasach bodaj 1.48 czy jakoś tak i dla niego był dedykowany... w 1.66 potrafił działać, potrafił też i psuć... w 3.14 prawie tylko psuł (przynajmniej wedle moich doświadczeń).

CHT to blokada którą można ustawić w Cookies Home Tab... skoro tego nie masz, to Cię to nie dotyczy ;)

Czy po HR też bawiłeś się BsB? Hmm, może warto byłoby zrobić reflash całego romu... Jeśli możesz, to w celach czysto eksperymentalnych mógłbyś odpalić Androida z karty SD i sprawdzić, czy i tam się dzieją takie cyrki z tamtejszą blokadą. Jeśli na Androidzie będzie wszystko hulało, to będziemy chociaż wiedzieli, że nie jest to problem hardware'owy. To też już będzie profit ;)

Kolega Kasier chyba przesiaduje na WM, może on teraz swoją wiedzą aktualizowaną na bieżąco będzie w stanie wspomóc wątek ;D

Lukasz_954
10.09.11, 10:24
nie po HR nic nie zmieniałem...
przed chwila wgrałem androida SD, niestety problem się powtarza, jak odblokowuje ekran za pomocą zielonej słuchawki to w 90% przypadków mogę odblokować za pierwszym razem. Problem z tym, że nie mogę wyłączyć telefonu bo jak przytrzymam dłużej czerwona słuchawkowe to ekran jest podświetlony jest tez normalnie menu ale ekran jest nie aktywny

Smogg
10.09.11, 11:56
Wydaje mi się, że w takim wypadku niestety bez serwisu się nie obędzie - ten sam problem pojawiający się na 2 różnych systemach raczej nie jest software'owy :(

Lukasz_954
10.09.11, 17:05
Niestety tez mi się tak wydaje z tym serwisem....szkoda cały czas miałem nadzieje, że jednak będzie coś z softem... znacie jakiś dobry serwis w Wielkopolsce najlepiej z poznania?
kamerę tez będę miał do wymiany spadł mi w sylwestra na podłogę i od tej pory ostrości nie łapie na obiektach dalszych niż 2 metry.
Smogg dzięki za pomoc:)

Smogg
10.09.11, 17:36
Jeśli masz gwarancję, to wyślij go do Regenesis (po uprzednim kontakcie z nimi i na ich koszt).

Lukasz_954
10.09.11, 17:41
Niestety nie mam gwarancji... telefon kupiłem USA prawie rok temu...ceny o połowę niższe niż w Polsce wię sie skusiłem z świadomością tego, że jak coś to gwarancji brak

Smogg
10.09.11, 17:52
W takim wypadku radzę najpierw zacząć od wyceny naprawy.

Regenesis jest drogie, ale pewne.

Inne serwisy mogą być tańsze, ale do tego jeszcze bardziej destrukcyjne niż obecna awaria telefonu. Był już taki przypadek na forum. Po "naprawie" Leona i braku możliwości "poprawy naprawy" w następnym serwisie posiadacz tegoż HD2 zakupił Milestone.

Innymi słowy - może okazać się, że drugi Leon, czy inny telefon o zbliżonych parametrach, będzie po prostu... tańszy :-)

irajarek
24.10.11, 12:10
Mialem podobny problem jak Lukasz_954 z tym, ze zabrnal jeszcze dalej :) Mianowicie obecnie w ogole nie moge odblokowac tel. Na poczatku sie to rzadko zdarzalo, pozniej coraz czesciej az na amen :] raz po SR sie udalo i caly ekran smigal. Obecnie po HR nie moge odblokowac ekranu.. Ktos jeszcze mial\rozwiazal taki problem?

Vinrael
24.10.11, 16:49
@irajarek
Może to wina wgranego systemu? Spróbuj wgrać inny ROM, ewentualnie inny system. Może to pomoże. Jeśli nie, pozostaje Ci chyba to samo... czyli serwis :/

mafio25
19.11.11, 18:37
Mam to samo. Chyba pozostaje tylko serwis. Udało ci się coś zrobić?

krykli
28.11.11, 10:27
ja rowniez borykam sie z tym samym problemem i rowniez mam z USA leosia. Zmienialem romy na rozne, jedne ugotowane przez kucharzy i te orginalne, bez efektu. Postanowilem zaniesc go do serwisu i tak juz odebralem go z 4 i nadal nie dziala. Jak go oddaje to wstepna wycena to ok200pln po czym otrzymuje telefon ze koszt naprawy jednak 450-600pln, lub jak w 2 przypadkach, ze nie sa w stanie naprawic go.

szymek204
30.11.11, 10:24
Ja również miałem taki sam problem i nie jest to wina romów, softu itp. Objawy były identyczne. Wyświetlacz odpalał, ale nie dało się odblokować telefonu. Jak już się udało odblokować to działał normalnie. Jest to wina panelu dotykowego. Na szczęście miałem telefon na gwarancji. Telefon przeleżał w serwisie Regenersis ponad miesiąc, ale został naprawiony bez żadnych problemów. O dziwo oprócz panelu dotykowego zostały u mnie wymienione przyciski i mikrofon mimo, że nie zgłaszałem z nimi problemów. Także duży plus dla serwisu!:) Z tego co widać, jest to dość powszechny problem w HD2. W moim przypadku przypuszczam, że jest to z mojej winy bo telefon zaliczył sporo poważnych upadków z wysokości:/ Po jakimś czasie pojawiło kilka plam na wyświetlaczu, które było widać na białym tle a później zaczęły się problemy z odblokowywaniem... Raz częściej, raz rzadziej. Aż w końcu zaczęło to strasznie przeszkadzać.
Pozdrawiam :)

Lukasz_954
22.01.12, 12:31
Dopiero teraz naprawili mi leosia trochę to trwało bo do wersji USA jest trochę inny ekran dotykowy...ekran śmiga aż milo tylko teraz coś mi porąbali i zasięgu GPS nie łapie (może tylko antenka jest odłączona nie wiem)... przeszedł bym się do nich ponownie ale niestety ostatnio często nie ma mnie w kraju a GPS by się przydał... natomiast co do kosztów nie było tak źle...za wymiane ekranu dotykowego i aparatu 300zl

javelin
30.01.12, 11:48
Heh właśnie miałem pisać że mam taki problem, ale widzę że nie jestem jedyny. Pytanie brzmi jak to jest z gwarancją. Oczywistym jest że aby odmówić naprawy gwarancyjnej producent/serwis musi udowodnić że przeróbki (w tym przypadku wgranie androida) uszkodziło ekran.

Czy regenersis uzna gwarancję czy muszę najpierw wgrywać WM?

Vinrael
30.01.12, 12:34
Koniecznie wgrywaj stockowy 1.66 usuwający HSPL. Jeśli będziesz miał wgrane HSPL/ MagLDR nie dość, że Ci nie przyjmą na gwarancję, to jeszcze tą gwarancję będą w stanie cofnąć.

klaudia_0127
31.01.12, 23:50
Witam!

Mam ten sam problem. Telefon był używany przez moja mame i wszystko było ok. Ja otrzymałam telefon w spadku i do czasu zdjęcia simlocka i pare dni po jego zdjęciu wszystko było ok. Nagle pojawil sie problem z odblokowaniem ekranu - podswietla sie ale jest czarny i nic sie nie pokazuje. W związku z tym zmieniłam system z windows' a na android i przez jakas godzine było ok a potem znów to samo :( O telefon dbałam wiec problem pojawił sie nagle.

javelin
01.02.12, 13:25
Proponuję, abyśmy zaczęli podawać czas przez który był używany telefon do czasu wystąpienia usterki. Ciekawy jestem czy to będzie porównywalny okres czasu po którym pada ekran czy zupełnie losowa sprawa.

U mnie telefon kupiony 21-09-2010 usterka wystąpiła 30-01-2012 czyli po roku i czterech miesiącach

No to jeszcze tylko dziś dopiszę, że Regenersis zyskało u mnie bardzo. Wczoraj telefon o godz 10.00 przyjęty do serwisu, dziś o godz. 9.00 status naprawy "telefon przygotowany do wysłania". Aż zadzwoniłem żeby się upewnić że wszystko jest ok. Miła Pani potwierdziła że części wymienione, telefon spakowany i jeszcze dzisiaj wyjedzie od nich. No szacun.

Flamaster
08.02.12, 15:21
A wysyłał już tam ktoś telefon bez gwarancji? Bo właśnie mnie to dziś spotkało i nie mam pojęcia do kogo się z tym zgłosić. Najśmieszniejsze jest to, że telefon nigdy mi nie upadł, a usterka pojawiła się nagle. Napisałem sms, wygasiłem ekran, a jak go obudziłem, to już nie działał. Tragedia...

Vinrael
08.02.12, 15:26
Zresetuj ;D
Jeśli nie pomoże, ślij do Regenersis - przynajmniej pewny i nie uwali Ci telefonu.

Flamaster
11.02.12, 09:03
Co najdziwniejsze, ani SR ani HR nie pomogły, ale jak tylko podłączyłem telefon przez ActiveSync zaczęło wszystko działać. :?

javelin
12.02.12, 11:45
U mnie HTC Sync też wzbudzał ekran do czasu aż padł całkowicie.