PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana, naprawa przyciskow przednich



orele
13.09.11, 09:23
Witam,

mój htc ma juz 'wyruchane' wysłużone przyciski, w sensie ze nie czuc juz "klik" przy nacisnieciu. Powoli robią się mocno dotykowe :)


z czym wiąże się wymiana ?


pozdrawiam i dziękuję.

Smogg
13.09.11, 10:15
Na początek z zaniesieniem do serwisu i dowiedzeniem się, czy to ta "guma z trampków" się wyrobiła (bo mniej więcej w ten sposób wygląda wykonanie guzików w Leonie - zupełnie jakby jakiś chińczyk przy taśmie produkcyjnej zapomniał o tym, że ich nie ma i wtedy dopiero zamówił partię Addaddisów celem wykorzystania ich podeszwy na ten element telefonu), czy może jednak sam mechanizm "klikający"... a ten szczerze mówiąc nie pamiętam, czy jest na stałe połączony z płytą główną, czy może jednak da radę naprawić sam mechanizm guzików (i czy ktoś się tego podejmie).

Z racji szybko upływającego czasu to pytanie na forum robi się coraz mniej zasadne, ale być może masz gwarancję i możesz na początek skontaktować się z Regenesis :-)

orele
13.09.11, 12:10
niestety nie mam gwarancji, a przy naciskaniu wydaje sie jakby to byl mechanizm a nie gumy :/.

No nic, podjade do serwisu ktory wymienial mi wyswietlacz, moze cos beda wiedzieli.

czy moze na forum jest ktos kto przerabiał ten temat ?

Jeżyk
13.09.11, 21:38
Mechanizm ten jest wymienialny,podpięty taśmą do płyty głównej.Mogli też podczas wymiany wyświetlacza uszkodzić taśmę albo źle zapiąć.

orele
13.09.11, 21:43
Nie znalazłem takiej części na allegro, czy to wogole mozna dostac ?

Jeżyk
13.09.11, 21:46
Można na allegro :)
[hr]Dodano: 1315943606[hr]

http://allegro.pl/oryginalna-tasma-klawiatury-htc-hd2-i1808402271.html

orele
13.09.11, 21:55
dzięki !

można to wymienić bez obawy o digitizer i wyświetlacz ? te "tik tik" pochodzi z tego panelu ?

Jeżyk
13.09.11, 22:11
Tak,ale lepiej oddaj serwisu,bo jak sam będziesz wymieniał to się może źle skończyć :'(Tak to jest do tej słuchawki.

orele
13.09.11, 22:13
dzieki za pomoc, odezwe sie jak sie ta cala 'operacja' skonczy.

pozdrawiam

fyme
22.02.13, 14:01
Witam, mam ten sam problem ale mam duże obawy przed rozebraniem Leona do rosołu ( zwłaszcza odklejenie wyświetlacza od metalowej ramki ). W serwisie powiedziano mi że wymiana z częściami będzie kosztować ok 100 Pln. I tu pytanie do kolegi Orele czy udało Ci się samemu wymienić klawisze ( tasiemkę pod nimi )? Czy po tej "operacji" pacjent nadal żyje i ma się dobrze?