PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki system jest stabilny?



tomekk002
14.09.11, 11:52
Witam serdecznie,
Opis sytuacji: Mam standardowego HD2 z pudełeczka z października zeszłego roku. System na nim to winda 6.5.
Wkurza mnie on niemiłosiernie bo potrafi wieszać się coraz częściej (trzeba sięgać do metody wyjmij baterię i włącz ponownie).

Czego używam:
1. Zestaw standardowy czyli telefon + sms
2. Maile (różne konta) - tu z kolei przydałoby się coś co ma Iphone - czyli aplikacja gmail umożliwiająca korzystanie z maila online (bez ściągania załączników, bo gdy są duże to nie można przesłać ich dalej, ponieważ nie mieszczą się w pamięci telefonu, a nie chcą ładować się na kartę pamięci)
3. Facebook + Twitter - aplikacje, które znalazłem na WM6.5 są beznadziejne niestety. Nie oferują pełnej funkcjonalności serwisów. Chociaż już Opera v.10 pomału daje radę, ale też nie ma opcji używania polskich liter. Tu znowu przewaga Iphone'a.
4. Nawigacja - teraz korzystam z Automapy. Z tego co wiem inne systemy jej nie obsługują, ale są przecież inne programy, które pewnie też się nadadzą.
5. Kalendarz z przypomnieniami
6. WIFI + Bluetooth
7. Aparat fotograficzny + kamera
8. Budzik (WM 6.5 umożliwia tylko 3 różne alarmy - czasem brakuje ;-)

Nie wymagam możliwości programowania indywidulanego, bo się na tym nie znam. Chodzi mi o możliwość korzystania z w/w rzeczy przy jednoczesnej stabilności systemu i szybkości reakcji.
Z tego co rozmawiałem z kilkoma znajomymi to polecają Androida, ale korzystali z niego na innych telefonach.
Zwracam się więc z prośbą do użytkowników tej samej maszynki.
- Co polecacie?
- Dlaczego?
- Skąd to wziąć i jak zainstalować?

Pozdrawiam bardzo serdecznie licząc na pomoc
Tomek

THo
14.09.11, 13:33
Do tego co wymieniłeś , Wm6.5 jest idealny ^^
Ja Ci od siebie mogę polecić wp7 ,
1. najlepsza klawiatura do sms'ów EVER !
2. Korzystam z gmail'a na nim i jest ok
3. Facebook'a możesz zintegrować z kontaktami, nie wiem jak z twitterem działa to nienagannie , choć i tak najlepiej otworzyć FB w przeglądarce .
4. Navigon w pl nic dodać nic ująć. Jeszcze tylko niech wypuszczą solidniejszą mapę polski i będzie miód malina.
5. kalendarz ... hm, niekorzystam, ale jakiś tam jest;p
6. wifi działa zacnie , bluetootha nie sprawdzałem. mogę podłączyć zaraz moją słuchawkę Bluetooth i sprawdzić(o ile ją znajdę )
7. Aparat... z niego za wiele się nie wyciągnie, jaki jest to wszyscy wiedzą, ale filmy w 720p genialnie wychodzą;p
8.budzików można dopasować dużo, można każdego ustawić jako cykliczny lub pojedyńczy:)

wp7 jest świetny, ma wszystko na swoim miejscu... aczkolwiek to kwestia gustu czy spodoba ci się bardziej od androida (Jedni wolą chodzić w obszarpanych t-shirtach , a niektórzy wolą koszule ^^ ).
Moim zdaniem wp7 jest jednak mniej awaryjny ( jak już się go postawi na nogi :D )

Edit:
Moja słuchawka jest totalnie rozładowana, sprawdzę później i dam znać.

skąd brać rom'y? :
xda-developers

Jeśli choć trochę ochodzisz się z angielskim , to dasz sobię radę ;p

Smogg
14.09.11, 13:55
1. Ja wolę klawiaturę od HTC w Androidzie, jest dla mnie wygodniejsza od tej w WM6.5. Ewentualnie jest Swype - ale do tego się z kolei nie mogę przekonać ;)
2. Poczta od HTC + Aplikacja GMail - super połączenie które w moim przypadku sprawdza się po prostu idealnie (firmową pocztę widzę na widgecie, prywatne przypomnienia przychodzą do aplikacji Google'a).
3. Android :-)
4. Fakt, AM to tylko WM oraz iOS... Korzystam z Sygica, jestem bardzo zadowolony. Yanosik (darmowy!) wprowadził ostatnio nawigację turn-by-turn, ale jeszcze nie miałem okazji jej sprawdzić. Podobnie Nawigacja Google - też darmowa, raz sprawdzałem ale miałem jakieś błędy... MapaMap ostatnio wyszła na Androida. AM ponoć ma wyjść.
5. Kalendarz od HTC to moja ukochana bajka w tym telefonie - o niczym nie zapominam (chyba, że zapomniałem wpisać ;)).
6. Niektóre Androidy na HD2 mają z nim problem. Ale jest też i masa takich, które nie mają - kwestia znalezienia odpowiedniego buildu dla siebie (a to bywa czasochłonne).
7. Zazwyczaj działa. Podobnie jak w pkt 6. 720p w Leonie to po prostu rozciągnięty obraz...
8. Ponownie aplikacja od HTC - możesz dodawać alarmów aż do chwili, w której aby telefon przestał dzwonić trzeba rzucić nim o ścianę ;)

Co polecamy - po powyższym widać który system i z jakim launcherem ;)
Dlaczego - też jak wyżej. Dopóty dopóki nie pojawiło się Froyo miałem dystans do Andka. Teraz aż kupiłem słuchawkę, która ma tylko i wyłącznie ten system. Dynamiczny, stabilny, aktywnie rozwijany, wiele aplikacji... miodzio :]
Skąd brać - kolega THo odpowiedział na to pytanie w sposób wyczerpujący cały temat (w przypadku Andka, to może poza kilkoma romami, których tam akurat nie ma).

tomekk002
14.09.11, 14:30
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Nie trzeba mnie przekonywać do WM - jestem dość zadowolony z jego funkcjonalności. Chodzi mi o te częste zawieszane się systemu, które zmusza do wyciągania bateryjki.

Jeszcze potrzebuję info dotyczące polskich znaków, których mi wciąż brak.

Widzę generalnie, że Android ma więcej dodatków niż WM7. Poza tym chyba łatwiej go opanować i zainstalować.
A który jest stabilniejszy, przy używaniu multum rzeczy na raz?

tomek

Smogg
14.09.11, 15:32
I tutaj doszliśmy do sedna szóstego punktu mojej wypowiedzi - trzeba znaleźć taki build, który przy Twoim konkretnym wykorzystaniu nie będzie się zawieszał i mulił. A nie zrobi tego nikt za Ciebie, bo każdy żyje w różnych warunkach i inaczej wykorzystuje swoją słuchawkę. SOA#1 raczej w niczym Ci nie pomoże, kiedy masz problem dotyczący jednak braku działania danej rzeczy, a może to być wina danego buildu :-)

Jeśli WM Ci naprawdę nie przeszkadza, to sprawdź czy to 3.14 czy 1.66. Jeśli ten drugi, to update romu może mieć pozytywny wpływ na stabilność systemu. Jeśli ten drugi, to być może HR jest w stanie pomóc. Jeśli jednak nie pomoże, to migruj na inne systemy - takie, które mają wsparcie. WM jest trochę jak ta orkiestra na Titaniucu - niby wiadomo, że tonie, nie ma szalup dla wszystkich, nie ma dokąd uciekać, woda jest zimna, wszyscy zginą... ale co tam - bawimy się ;D

WM dla mnie jest teraz w zasadzie tylko i wyłącznie platformą do uruchamiania AutoMapy (nie żebym go miał, ogólnie, tak traktuję ten system). W porównaniu z Androidem w Leo, dźwięk na WM jest tragiczny. Działanie internetu w telefonie też. Dostępność aplikacji czy gier woła o pomstę do nieba. Ten system po prostu pozbawia możliwości, które daje hardware tego telefonu - ekran pojemnościowy, ponad pół GB ramu i 1GHz procesor można spożytkować znacznie ciekawiej :-)

THo
14.09.11, 21:10
Smogg, trafiłeś w sedno, trzeba znaleźć Rom andka który będzie działał stabilnie ... ja po którymś(nastym) poddałem się;)
Jako człowiek lubiący prostotę i funkcjonalność, w andku używałem góra 3 ekranów max, i wp7 jest dla mnie akurat wygodniejszy.
Szczerze , poświęć 2 tyg. i w pierwszy tydzień zainstaluj sobie andka, tylko nie mam pojęcia który rom byłby odpowiedni..
a później 2gi tydzień zainstaluj wp7.
Będziesz miał chyba najlepszy obraz co jest dla ciebie lepsze ;P
Automapy chyba nic nie przebije ;p i to był jedyny argument dla którego długi czas trzymałem wm6.5 i do niego miałem androida ram ;d

Vinrael
14.09.11, 21:38
Od siebie polecam PRJ Clean Desire v. 0.3.2 Android: 2.2
Jeśli zależy Ci na bezawaryjności, lekkości systemu... Mam zainstalowanego tego androida już przeszło pół roku, i śmiga jak w zegarku...

1. Odnośnie telefonu, moim zdaniem jakość rozmów na Androidzie jest lepsza, nie ma szumów w tle etc.
2. Każdy Android jest wręcz przystosowany do tego.
3. Polskie litery działają, łączenie kontaktów z facebookiem na 5, (zbytnio się nie wgłębiałem, ale co trzeba to mam)
To samo z Twitterem, chociaż nie korzystam z tego. Zobaczyłem tylko jak to działa z ciekawości ;p Jeśli chodzi o przeglądanie strony facebook z poziomu przeglądarki - znowu plus dla Androida. Pełna obsługa JavaScript, a ponadto Flash Player etc.
4. Sygic Aura - Po prostu niesamowicie prosta i użyteczna mapa, w dodatku same mapy są aktualne.
5. Jak najbardziej, możliwość dodawania nawet geo-tagów po zainstalowaniu jakiegoś tam programu (darmowego) z Android marketu.
6. Odnośnie Wi-Fi... Odnoszę wrażenie, że przeglądanie stron jest szybsze niż na WM6.5, szybciej łączy się z internetem, ma lepszy zasięg etc. Bluetooth działa poprawnie.
7. Aparat + kamera działają. Po prostu, bez imaginowanego 720p, za to jest możliwość robienia np. panoramy, zdjęć seryjnych etc.
8. Podstawowy budzik jest już bardzo dobry, można ustawić bardzo dużo budzików (nie osiągnąłem limitu, doszedłem do 7 i mi się znudziło ;p).

W dodatku - Bateria trzyma mi dłużej, telefon jest szybszy, nie jest to windows - więc nie ma zwiech etc. i ta edycja Androida nie wymaga partycji na karcie SD. Nie znalazłem do tej pory niedziałającej funkcji w tym telefonie... A szukam od 6 miesięcy ;D

ROM do znalezienia na stronie pod kluczem PRJ.

tomekk002
14.09.11, 22:13
Od siebie polecam PRJ Clean Desire v. 0.3.2 Android: 2.2
Jeśli zależy Ci na bezawaryjności, lekkości systemu... Mam zainstalowanego tego androida już przeszło pół roku, i śmiga jak w zegarku...
(...) Nie znalazłem do tej pory niedziałającej funkcji w tym telefonie... A szukam od 6 miesięcy ;D
ROM do znalezienia na stronie pod kluczem PRJ.


Wydaje mi się, że właśnie od tego zacznę. Chodziło mi o konkretny przykład, bo niespecjalnie mam czas na zgłębianie różnic pomiędzy systemami, co dopiero mówić o ROMach. ;-)

Generalnie rzecz biorąc - poszukam tego właśnie ROMa i będę go używał, chyba że też zacznie się zawieszać.
Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Nie spodziewałem się takiego odzewu - bardzo miło mnie zaskoczyliście.
Jeszcze raz - wielkie dzięki.
Tomek

[hr]Dodano: Wrzesień 15, 2011, 15:50:01 [hr]
Super fajnie, że poleciliście mi przejście na nowy system.
Pojawiły się jednak problemy z realizacją.

Sytuacja jest taka: mam WM6,5 totalnie standardowe.
Cel do osiągnięcia: Android na telefonie (wiem tyle że PRJ Clean Desire)

Gdy szukam na forum tutka jak tego przejścia dokonać to okazuje się, że brak jednego który pokaże to od początku do końca.
Ten na przykład:
http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/jak-wgrac-nand-android/
jest dość stary (ale jeśli aktualny to fajnie), ale zaznacza że aby do niego ruszyć trzeba mieć najpierw "HSPL 2.08, radio 2.15. Zalecany rom na sterowmnikach 3.14"
co to jest?
niestety nie jestem hard userem androida i PDA w ogolnosci (inaczej bym tu pewnie nie szukal pomocy)
i fajnie jakbyście jeszcze raz mi pomogli linkując te strzępki informacji do kupy.
aha - zacząłem od backupu kontaktów stąd:
http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/jak-szybko-i-bezpiecznie-migrowac-z-wm-do-androida-by-beju/msg403/#msg403
Ale po synchronizacji z GMAILem - faktycznie tam mam kontakty, ale za to na telefonie ich brak.

Wracając do meritum.
Czy jest na tym forum (blogu) jakiś artykuł traktujący o przesiadce od początku do końca?A nie tak jak instrukcja dla sapera: przetnij czerwony kabel, ale nie zapomnij aby najpierw przeciąć niebieski.... ;-)

pozdrawiam
tomek


[hr]Dodano: 1316182276[hr]
W końcu poszło po wielu ciężkich bojach.
Generalnie jest świetnie - zobaczymy jak wyjdzie w praniu
Pozdrawiam
Tomek