PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?



Strony : [1] 2

Smogg
20.09.11, 09:35
Mamy już temat z pytaniem o to co było przed. Może teraz czas spojrzeć w przyszłość i trochę pogdybać/pomarzyć na co będzie się chciało wymienić Leona, kiedy ten zacznie dożywać swych dni.

Poza samą nazwą telefonu proszę o krótkie (albo dla chętnych jeszcze lepiej - długie ;)) wyjaśnienie dlaczego akurat ten model.

kasier
20.09.11, 14:02
Mi by wystarczył telefon rozmiarowo HD2 zamiast tandetnych klawiszy na dole, zrobić dotyk jak w hd7, a system oryginalny android z działającą automapą, i nic więcej nie potrzebuje ;]

rceglarek
02.10.11, 14:30
Ja bardzo czekam na premiere HTC Titan, z WP7 i większym wyświetlaczem niz HD2 ;D

maniek9611
02.10.11, 14:34
i większym wyświetlaczem niz HD2

po co czekać, od razu kup tablet ;D

Smogg
02.10.11, 14:59
A są w ogóle tablety z WP7? Swoją drogą ciarki mnie przechodzą jak widzę ten system ;D

Vinrael
02.10.11, 21:35
Nie ma jeszcze tabletów z tym systemem, bo nie ma takiej wersji WP7, która mogła by być obsługiwana przez tablety...

Mój następny telefon? Gdybym nie zdecydował się wcześniej na HD2, teraz kupiłbym HTC Sensation. A tak muszę czekać na coś dużo lepszego, chociaż moim zdaniem Sensation i tak w tej chwili jest.... zaje****y!
Gdybym mógł wymienić HD2 na Sensation nawet z dopłatą 500 PLN, (nie więcej) to bym to zrobił ;p

Smogg
02.10.11, 22:44
Od biedy ta dopłata mogłaby być niewiele wyższa... zależy za ile udałoby Ci się sprzedać HD2 ;> Sensation polecam, a niebawem ma wyjść na niego oficjalne, pełne (a nie z gównianego Blissa) Sense 3.5 8)

rceglarek
03.10.11, 16:49
Znaczy wiesz w Titanie jest tylko o 0,5 cala wiec to prawie nic ^^ Natomiast w sprawie Sensation mogę się powiedzieć tylko jedno, czekam na wersje Beats by Dr.DRE -> i wszystko jasne.

Smogg
03.10.11, 18:23
Rom z Sensation XE "wchodzi" do "zwykłego" Sensation - daje wszystkie bajery które posiada XE, poza słuchawkami, baterią i czerwonymi elementami obudowy... miałem go nawet pewien czas w swojej słuchawce, ale wróciłem do standardowego - bateria na nim jakoś zbyt szybko mi schodziła... Podbicie dźwięku "beats" można osiągnąć i zwykłym equalizerem w Muzyce od HTC. Jedyne co boli to ta większa bateria dodawana standardowo do tej edycji Sensationa, ale można przeżyć, i tak spisuje się lepiej niż w Leonie :-)

rceglarek
04.10.11, 20:58
A' propos muzyki, niedawno zauważyłem że Leoncio zaczął jakby ciszej grać (słabo słychać muzykę, dzwonek itd.) Nie wiecie może czym to jest spowodowane? Głośnik?

Nie ten wątek, nie ten dział na takie rozmowy. I sorry za grammar nazi, ale mnie to trochę boli w oczy ;p

nemezis
26.11.11, 23:53
Testuje obecnie Sensation XE, w porównaniu do hd2 widać ogromne różnice :). Prywatnie zastanawiam się nad zmianą leona na galaxy 2 lub zwykłego Sensation. Smogg, warto pchać się wlaśnie w Sensation ? pod względem designu nie jest cegłą jak leon, natomiast interesuje mnie jak sie w codziennym użytkowaniu sprawuje. Podpowiesz coś ?

Vinrael
27.11.11, 00:14
@nemezis
Jeśli masz do wyboru Galaxy S2, a Sensation...
Sensation ma fajniejszą obudowę, jest lepiej spasowane, lepiej wykonane. W Galaxy S2 trzeszczą plastiki, obudowa troszkę nie leży w dłoniach... A flaki po odblokowaniu w Sensation (przy ustawieniu normalnych zegarów procesora, a nie underlockowanych jak w stockowych ROMach) potrafią w niektórych dziedzinach mocno przetrzepać tyłek Galaxy. Jednak Galaxy ma obsługę instrukcji NEON (or something like that, nie pamiętam dokładnie...) i w grach potrafi to wykorzystać. Sensation ma trochę chłodniejsze kolory, bardziej popadający w niebieski, co potrafi być i wadą, i zaletą. Jednak kolor biały w Sensation jest biały, a w Galaxy S2 jest troszkę żółtawy... Natomiast kontrast jest lepszy w Galaxy. To kwestia wyboru, po prostu.

maniek9611
27.11.11, 00:27
Ja bym to nazwał wazeliną :D

Vinrael
27.11.11, 00:52
Co konkretnie? ;p

nemezis
27.11.11, 09:40
Obudowa w Sensation XE ( a zakładam że Sensation też ma tak samo obudowę zakładaną ), trzeszczy bliżej klawiszy dotykowych ( funkcyjnych ). Ale może mnie się trafiła jakaś zużyta testówka :P Po HD2, chyba zostane z HTC i kolejnym będzie Sensation...

maniek9611
27.11.11, 11:38
Co konkretnie? ;p

Szczerze to nie pamiętam, więcej nie wchodzę na forum jak jestem nieprzytomny po libacji :D

Smogg
27.11.11, 13:51
No to może moja kolej ;D

Zamianę HD2 na Sensation uważam za udaną. W Leonie od dawna gościł Android z Sense więc wiedziałem, że kolejny telefon też musi mieć tę nakładkę... bo jest po prostu wygodna. Skreśliło to więc szanse Samsunga na zagoszczenie w mojej kieszeni i łapkach ;)

Sensation jest wygodne, ekran jest fantastyczny - rozdzielczość robi swoje. Chip graficzny też daje radę bardziej niż Samsungowe wynalazki i konieczność używania Chainfire3D. Telefon chodzi bardzo sprawnie i szybko - czuć wielką różnicę przy porównaniu do HD2 z Froyo i Sense 2.0... a tutaj wyższy Andek i wyższe Sense działa jak bajka :)
Z tym "body" Sensacji są różne historie. Niektórzy otrzymują bardzo źle spasowane i HTC wysyła w ramach gwarancji nowsze klapki, pozbawione defektu początkowych serii. Ja mam na szczęście klapkę z tej dobrej edycji, jednak nie zmienia to faktu, że potrafi leciutko trzeszczeć właśnie przy lupie. Nie jest to jakoś strasznie głośne czy uciążliwe, ale jest. W HD2 czy DHD nic mi nie trzeszczało/nie trzeszczy, więc uważam to za mały minus tej słuchawki.
Znacznie większym minusem jest tzw. Death grip. Śmiałem się z rozłączającego rozmowy iPhone'a 4, a Sensacja potrafi to samo zrobić z WiFi o_O Jeśli zasięg nie jest najlepszy i złapie się telefon oburącz poziomo... szansa na stracenie połączenia z routerem bardzo rośnie.
Inny minus to HTC Locations po wsadzeniu w oryginalny uchwyt oraz usilne skojarzenie tej aplikacji z kontaktami (jeśli się wpisze czyjś adres w karcie kontaktów).

Poza tym wszystko w porządku :) Czuć moc, prędkość, śliczność Sense3.0... Do "zwykłego" Sensation wchodzą romy z Sensation XE - więc i beats można sobie przetestować (pod względem hardware'u te telefony się nie różnią - XE ma tylko inny equalizer i słuchawki).

Czy kupiłbym ten telefon raz jeszcze? Chyba tak :)

bartass127
27.11.11, 14:05
Wracając do tematu, powoli mam dosc androida ;)
Zastanawiam się nad czyms z wp7(lubię minimalizm), iphonem ;D
HTC Mozart, Titan, Radar vs. Nokia 800, lub iphone 4(s)

nemezis
27.11.11, 21:06
Smogg, czy zwykły Sensation też ma objawy grzania się przy dole ekrau ? Leon potrafił mi się nagrzać i zaczerpnąć restartu. Myślałem że Sensation XE jako topowy model będzie od tego uwolniony a tu klops :/.

Smogg
27.11.11, 21:12
Mi się nie udało osiągnąć temperatury przekraczającej 43°C. Nawet podczas gry 3D MMORPG po WiFi z jednoczesnym ładowaniem baterii itp. Jak był na szybie i też się ładował przez 3h robiąc za CBRadio (Yanosik -> GPS + Internet) też nie osiągnął jakiejś wysokiej temperatury (chyba 32 stopnie wtedy miał).

Leon też mi się nigdy nie przegrzewał, więc może po prostu ja mam farta ;)

Vinrael
27.11.11, 21:39
Chłodzenie wodne się kłania ;D

Właściwie to się ostatnio zastanawiałem, czemu nie ma laptopów z chłodzeniem wodnym? Właściwie, to gdyby układ był szczelny, to jakie są przeciwwskazania? :S

gRRuby
30.12.11, 23:26
Dziś przyszedł sądny dzień na mojego HD2. W ramach skomplikowanej transakcji barterowo-kumplowskiej stałem się posiadaczem nowiutkiej Xperi Arc S za jedynych pięciu Jegiełłów. 8)
Nie do końca wiem co dalej pocznę. Czy opchnąć oba i kupić coś innego czy przesiąść się na Arc S...? Sam nie wiem. Xperia nie powala wyglądem, trochę damski telefon, ale parametry ma niezłe i wykonany też jest fajnie.
Jeśli nowy to tylko Android i na pewno żaden Samsung (po wizycie w Korei mam wstręt do wielu marek na S) i na pewno nie iPhone, więc nie zostaje wiele...

Smogg
31.12.11, 00:00
(...) (po wizycie w Korei mam wstręt do wielu marek na S) (...)


Szczerze: zaintrygowało mnie to. Mógłbyś rozwinąć myśl? LG też jest koreańskie (a po wtopie z planowaną aktualizacją topowych telefonów do ICS planowaną na końcówkę 2012 r., to wątpię, aby zawojowali rynek telefonii komórkowej, bo tak, to aktualizować można mikrofalówki), więc faktycznie, zostaje mało... HTC / SE (niedługo ponoć samo "S"), hmm Motorola... Asus?

Anyway, na razie ciekawi mnie skąd ten wstręt i jakiś wpis o tym co go spowodowało.

Vinrael
31.12.11, 00:07
Asus... Miałem telefon od Asusa. Wykonanie było całkiem w porządku... Oczywiście nie jak HTC, ale lepsze niż Samsungi i Sony Ericssony, czyli naprawdę dobrze. Jednak jeśli nie wezmą lepszych flaczków, to i zupa będzie słaba, nawet jeśli nalana w najlepszy talerz z pozłacanej chińskiej porcelany. Samej marki jestem zwolennikiem (ASUS VW223-D, ASUS M3N72-D, ASUS EAH5830, ASUS Vento A8 (zmodyfikowana)...), robią naprawdę fajne rzeczy, np. seria ROG. Ale telefony... przemilczmy ;)

Motorola w tej chwili nie ma zbyt ciekawych telefonów... Bo tablety są całkiem całkiem ;) Motorola Xoom... Nawet mi przypadła do gustu.

LG... Ma fajne telewizory, monitory, mikrofalówki etc. Jednak telefony są strasznie tandetnie wykonane... i słabe "w środku" ;/

Samsungi... Zapewne trochę zbluźnię na forum stricte HTC, ale to całkiem fajne telefony. Zmieniłbym jakość wykonania i nakładkę na Sense, no i oczywiście markę -,- i by były całkiem całkiem.

gRRuby
31.12.11, 01:01
Co do Korei to moje odczucia są bardzo subtelne i mało techniczne. Nie sprowadzają się jedynie do produktów na S ale ogólnie do produktów koreańskich. Oczywiście od strony technologicznej są świetni, z jakością coraz lepiej ale... no właśnie. Jak to ująć. Nijakość, jednolitość, lekki brak kreatywności i nuda. Byłem w kilku miastach, w różnych regionach i wszystkie wyglądają tak samo (brzydko). Wszystkie samochody są takie same (w większości nieznane u nas Samsungi/Sanyongi) i w zaskakująco tych samych dwóch kolorach srebrnym i białym. Wszyscy mają tak samo wyglądające telefony Samsungi, rzadziej LG cz Daewoo. Więc jak pomyślę, że miałbym mieć telefon jak te miliony Koreańczyków...
To kraj w zasadzie wyspiarski, biorąc pod uwagę odcięcie od kontynentu przez Koreę Północną i mało jest importowanych produktów. Stawiają na samodzielność, ale równa się ona jednolitości. Od strony biznesowo-handlowej są nieco podobni do nas - jeśli tylko można zrobić jaką przewałę to ich kreatywność sięga zenitu. Co też często wychodzi w ich konstrukcjach.
No i to tak w dużym skrócie. W każdym razie unikam produktów koreańskich i tyle. Pewnie mam skrzywienie.

A co sadzicie o Arc S? Zostawić sobie czy wymienić oba na jakieś htc... Mój kolega ma Desire Z - cegła, ale z klawiaturą i dobrze się sprawuje. Htc sensation też fajny. W Xperii zapowiadany jest Update do 4.0 (może już nawet jest) choć nie wiem czy to ma jakieś praktyczne znaczenie. Podoba mi się też mało podkreślana funkcja USB on the Go, pozwalająca na podłączenie np klawiatury czy myszki, a może nawet czytnika kart jeśli dobrze rozumiem tę technologię. Wszyscy chwalą bardzo dobry aparat. Ale przekonany na sto procent do Xperii nie jestem.

gRRuby
03.01.12, 01:46
Kwestia SE Xperii Arc S się lekko rozwiązała i mój HD2 wróci do łask. W prawie połowie Arc/Arc S pęka obudowa. Jest to ewidentnie błąd technologiczny/materiałowy/konstrukcyjny, ale SonyEricssson rżnie głupa i udaje, że ma problemu. Przepychanki z klientami trwają od prawie roku. Jednak serwisy wymieniają panele - na nowe takie same pękające...
Arc (s) to naprawdę fajny telefon. Trochę się o nim dowiedziałem i już miałem zmieniać, a tu kicha... Nie bawią mnie samopękające plastiki w telefonie za dobrze ponad tysiak.

Vinrael
03.01.12, 17:52
Rzeczywiście... niefajnie się Sony zachowuje ;/ Do tej pory miałem dobre wspomnienia z tymi telefonami, chociaż to były stricte telefony, a nie smartphony... Co do wytrzymałości HD2: dzisiaj wyciągałem laptopa z samochodu, telefon miałem w kieszeni na wysokości około 1 - 1,20 metra. Spadł na kostkę brukową. Jedyny ślad to trochę przytarta "gumowa" otoczka obudowy. Kocham HTC za to, że się przykładają do projektowania telefonów i dobierania materiałów ;)

THo
03.01.12, 20:21
Hehe, to prawda "blizny" na leosiu nie sa adekwatne do tego co przeżył ;d
Na mojego Leosia chyba powoli przychodzi czas, mianowicie powoli kończy mi się umowa w play...
W planach był Note... ale dziś potrzymałem go w ręku- może pozostawie to bez większego komentarza- poprostu odpadł. A był to jedyny samsung któreo mógłbym sobie sprawić.
Także cała linia Samsunga odpada . Zastanawiałem się nad Titan'em( ale liczyłem, że dadzą większą rozdzielczość przy większym ekranie) , Optimus'em 3d (jednak boję się kupić LG ;/) sensation , xperia play .. w sumie tyle
Niech ktoś zdecyduje za mnie - bo ja już sam nie wiem :D

Vinrael
03.01.12, 20:27
Ja bym tam brał Sensation. Smogg powie Ci to samo ;P

Smogg
03.01.12, 20:38
Zastanawiałem się nad Titan'em( ale liczyłem, że dadzą większą rozdzielczość przy większym ekranie) , Optimus'em 3d (jednak boję się kupić LG ;/) sensation , xperia play .. w sumie tyle
Niech ktoś zdecyduje za mnie - bo ja już sam nie wiem :D


1. Titan... emmm... WP7 + duży ekran + niska rozdzielczość = miodzio ;D ja raczej podziękuję ;)
2. Optimus 3D... Ciekawostka: LG najpewniej wypuści update do ICS w chwili, w której ICS będzie miał skończony rok :] Nie tylko ten topowy LG jest tak traktowany przez producenta ;D
3. Sensation - przyjemny telefonik... gówniane słuchawki, XE z lepszymi dużo droższy, a reszta HW (poza mAh baterii) taka sama. Nie wiem jak bardzo niedługo kończy Ci się ta umowa. Być może wkrótce HTC zaprezentuje coś ciekawszego - Sensation jakby nie było ma już prawie roczek :]
4. Xperia Play... To nadal Sony, to nadal Xperia, to nadal gówniany plastik i gówniane bebechy. Profitem płynącym z posiadania tego telefonu jest masa umów na exclusive gier... tyle że... ten exclusive i tak kiedyś się kończy i tak np. jakbym chciał, to już mógłbym sobie kupić Dead Space, a to chyba był najdłużej przypisany tylko do Xperii tytuł. Dodatkowo - masa gier po prostu nie używa tych przycisków. Raczej nie polecam.

Reasumując: z tych 4 najbardziej faktycznie polecałbym Sensation, ale jeszcze bardziej radziłbym uzbroić się w cierpliwość :]

Vinrael
03.01.12, 21:06
Sensation jakby nie było ma już prawie roczek :]


8 miesięcy to tak jakby... 2/3 roku ;P
Data premiery: 23 Kwiecień 2011.

THo
04.01.12, 01:09
Umowa kończy mi się, że tak powiem ruchomo , bo mam puki co mix'a i przy dobrym sprężeniu najwcześniej pod koniec miesiąca , a przy oszczędnościach, gzdieś koło marca :)
no właśnie tak myślałem, że z tych co podam polecicie sensation ;d
O widze mają w ofercie sensation XL :D jednak prawie 2k to troszke za wiela ;/
a może Evo 3d ?

maniek9611
04.01.12, 07:29
O widze mają w ofercie sensation XL :D jednak prawie 2k to troszke za wiela ;/
a może Evo 3d ?

Myślisz że będzie tańszy?

Smogg
04.01.12, 09:38
EVO3D jest ciekawy... ALE: efekt 3D osiągasz przy pewnym konkretnym ułożeniu telefonu - pytanie co z nawigacją i męczeniem wzroku? Względem Sensation ma więcej ramu, podwójną, acz o mniejszej rozdzielczości kamerę, trochę inne proporcje ekranu (bliżej mu do DHD czy HD2), trochę większą baterię... Ponoć różnica w ilości ramu - i to aż 256MB - spowodowana jest chęcią HTC aby utrzymać sprawne działanie nakładki Sense w 3D... Hmm, ciekawe, niedługo będzie zjadała więcej ramu niż Aero ;D

Sensation XL - a teraz wchodzimy na stronę z porównywarką telefonów, porównujemy Sensation XL do "zwykłego" Sensation i zaczynamy się zastanawiać... skąd się wzięła taka cena tego telefon? Za co?

MatrixSTR
04.01.12, 10:04
Sensation XL - a teraz wchodzimy na stronę z porównywarką telefonów, porównujemy Sensation XL do "zwykłego" Sensation i zaczynamy się zastanawiać... skąd się wzięła taka cena tego telefon? Za co?


Jak zobaczyłem pierwszy raz ten telefon to myślałem że jest to normalny Sensation z większym ekranem, czyli coś w sam raz dla mnie. Jednak zobaczyłem dane techniczne i się za głowę złapałem... 480x800 przy 4,7" podczas gdy zwykły Sensation ma 540 X 960. Najciekawszy jest procesor, ten sam co siedzi w "starym" Desire HD, z tym że o częstotliwości 1,5 GHz... Ogólnie nie licząc wyglądu to od DHD jest lepszy jedynie pod względem RAMu bo ma o 250 MB więcej. Niby ma jeszcze 16 GB pamięci (i chyba nie ma slotu na karty), ale taka karta dobrej firmy kosztuje jakieś 150 zł :P Ogólnie dałbym za niego góra 1200 zł, z tym że za tyle można dostać normalne Sensation :P

---------------------------------

Co do tematu to bardzo spodobał mi się Galaxy Note, jednak mam trochę mieszane uczucia związane z Samsungami. Co chwila widzę na różnych forach że komuś jakaś aplikacja nie działa przez dzikie procesory i układy graficzne :P Więc prawdopodobnie wybiorę coś od HTC :) Zwłaszcza że telefon wymienię najwcześniej w wakacje więc do tego czasu może wyjdą jakieś ciekawe telefoniki (Tegra 3?) :)

Smogg
04.01.12, 11:07
(...)od DHD jest lepszy jedynie pod względem RAMu bo ma o 250 MB więcej.


Nie jest, bo nie ma ;) Ma dokładnie tyle samo RAMu co DHD czy Sensation.

Vinrael
04.01.12, 16:27
Ja radzę troszkę poczekać... Z dość zaufanych źródeł dowiedziałem się, że Qualcomm ma zamiar wypuścić nową serię procesorów... Czterordzeniowych, i to do smartphonów. Przez najbliższe dwa kwartały. Razem z GPU, które to będzie podobno dużo lepsze od dzisiejszej Tegry II...

Możecie mnie zhejtować, i ogólnie zbesztać, i don't care. Jednak kiedyś się śmialiśmy z procesorów dwu-rdzeniowych w telefonach i osobnych NB i GPU, a tu proszę... A do tej pory źródło pomyliło się tylko raz, i to nieznacznie ;)

Smogg
04.01.12, 16:53
"Źródło" ;D Biedny Vinciu, całe życie w konspiracji ;D

Pomijając pewne "dziwności" w SGNote, to telefon z ekranem 720p i Tegrą3 byłby ciekawym nabytkiem :) Sam nie wiem, czy Qualcomm na dłuższą metę będzie tak atrakcyjny, jak atrakcyjnym zrobiła swój układ Nvidia. Tegra Zone to idealny przykład. I nawet pomimo tego, że Qualcomm tutaj niewiele ustępuje, to jednak właśnie ustępuje, a stare porzekadło mówi, że "drugi to pierwszy z przegranych".

Są exclusive'y dla Xperii, są dla Nvidii, a układy Qualcomma po prostu są. Ich wydajność powoduje, że dla posiadaczy PowerVR robią wrażenie "prawie posiadacza exclusive'ów", ale ciągle jest to "prawie".

Porównanie nowego chipa do T2, kiedy T3 już jest w dostępnym na rynku urządzeniu, to trochę jak "w polsce jest dobrze, bo w kenii to dzieci głodują". Porównania w dół poprawiają samopoczucie, ale nie motywują do rozwoju ;)

HTCHD2KRK
04.01.12, 17:39
Zamierzam kupić iPhone 4. Telefon o niebo lepszy od naszego troszkę już trącącego myszką HD2. Kolega ma iPhonea 4 i mówi że lepszego telefonu nie ma na rynku.

kasier
04.01.12, 18:00
No myślę że co kto lubi jak dla mnie ishit mógłby mieć nawet 5g a i tak po prostu nie ścierpie tego OS

Vinrael
04.01.12, 18:06
Zamierzam kupić iPhone 4. Telefon o niebo lepszy od naszego troszkę już trącącego myszką HD2. Kolega ma iPhonea 4 i mówi że lepszego telefonu nie ma na rynku.


Mój kolega powiedział, że GeForce 2 jest świetny i bije wszystkie inne karty graficzne na głowę! I że chłodzenie wodne to bezużyteczna zabawka, w dodatku mało wydajna. Sprzedałem ASUSA EAH5830 i kupiłem GeForca bez żadnego chłodzenia, bo i po co! Przecież kolega mówił, że jest świetny i bez chłodzenia!

Ja mogę napisać, że Razer jest lepszy od Logitecha, bo mi tak kolega powiedział... Bullshit, nie mogę. Muszę sam przetestować. A jeśli chcesz porównywać HD2 z 2008 roku do iPhona 4 z końca 2011... Lepiej porównaj Sensation z 4S, będzie bardziej adekwatne... Mały wyświetlacz nie boli? Średnia rozdzielczość? Przeciętne CPU i GPU?

To chyba nie to forum. Przynajmniej większość tutaj ma własny mózg i nie musi się posługiwać mózgiem kolegi ;)

Vin, co Ty, podpuszczać się dajesz? ;P

HTCHD2KRK
04.01.12, 18:23
Widziałem iphonea 4 i jeśli chodzi o rozdzielczość, dla mnie wyświetlacz to o niebo lepszy ma np ip4 niż sgs2 który jest telefonem jednym z lepszych z 2011. Hd2 nie jest zlym telefonem i chodz mały nie jest, to jednak ma coś w sobie. Panowie bądźmy poważni, przecież cyferki w dzisiejszych czasach są dla prostych ludzi i to ze cos masz procesor 1,8 a nie 1,2 niczego nam nie mówi. Są to liczby dla zwykłego kowalskiego, zeby się podniecał, że ma telefon z procesorem lepszym o ,6 mhz od sąsiada nowaka z 3 pietra.

MatrixSTR
04.01.12, 18:25
(...)od DHD jest lepszy jedynie pod względem RAMu bo ma o 250 MB więcej.


Nie jest, bo nie ma ;) Ma dokładnie tyle samo RAMu co DHD czy Sensation.


Faktycznie, nie wiem czemu, ale ubzdurało mi się że DHD ma 512 MB RAMu :)



Przeciętne CPU i GPU?
Problem w tym że modeli ajfona jest mało i z tego powodu gry lepiej na nich działają, po prostu ściągasz odpalasz i działa. Tego samego akurat nie można powiedzieć o Androidowcach. Choćby nawet jako przykład podam GTA3 które na ajfonie 4 (bez S) działa bez problemu, a na innych dwurdzeniowych Androidach już nie zawsze. Ogólnie najciekawsze jest że np. 2 osoby mają SGS2, mają te same softy a mimo to u jednego chodzi elegancko, a u drugiego tnie. Ale osobiście w życiu bym nie kupił ajfona ze względu na mały wyświetlacz :) już te 4.3" wydaje mi się za małe w HD2 :) A o flashu nie wspomnę ;D I tak z doświadczenia powiem że telefony o większych ekranach robią na ludziach większe wrażenie niż marne 3,5" z ajfona ;)

Vinrael
04.01.12, 19:37
/ciach - niepotrzebny ot/

iPhone - brak obsługi flasha, często źle wyświetla strony (jedno z najbardziej uciążliwych moich doświadczeń z iPhonem...), niestety mały wyświetlacz - i chodźchoć (od chociaż/choćby, nie chodzić!!) jakościowo jest bardzo dobry, to ma niską rozdzielczość = przy przeglądaniu stron bez przybliżenia na np. Sensation czy SGS2 zobaczysz więcej szczegółów.






Przeciętne CPU i GPU?

Problem w tym że modeli ajfona jest mało i z tego powodu gry lepiej na nich działają, po prostu ściągasz odpalasz i działa. Tego samego akurat nie można powiedzieć o Androidowcach. Choćby nawet jako przykład podam GTA3 które na ajfonie 4 (bez S) działa bez problemu, a na innych dwurdzeniowych Androidach już nie zawsze.


Z tym się zgodzę, że modeli jest mniej, i gry są lepiej dopasowane, ale zauważ też, że Apple wkłada wielkie pieniądze, żeby aplikacje były dopracowane. A i nie zawsze się to udaje...

Co do tego GTA3 - spróbuj pod inną dystrybucją może, u mnie śmigało całkiem fajnie.

HTCHD2KRK
04.01.12, 20:12
Jeden kupuje telefon do dzwonienia, inny, niedopieszczony do podniecania się cyferkami ;)

Jeśli dostanę na komunię pieniążki to kupuję iPhonea 4 8)

Vinrael
04.01.12, 21:15
Jeśli dostanę na komunię pieniążki to kupuję iPhonea 4 8)


Że na komunię!?

Smogg
04.01.12, 22:17
Że na komunię!?


Czasy się zmieniają Vinrael, teraz jak dziecko nie dostanie quada na komunię to mówi, że bóg go oszukał ;D

Prosiłbym... STANOWCZO... aby flamewar iPhone-vs-Reszta Świata, w który tak beztrosko dajecie się wciągać został zakończony. Skoro ktoś chce iPhone'a po HD2 - to jego święte prawo, nie musimy się nawzajem nawracać i przekonywać do tego, który telefon jest lepszy. Lepszy jest ten, który daje większy fun. Subiektywnie.
[hr]Dodano: Styczeń 04, 2012, 21:29:13[hr]


iPhone - brak obsługi flasha, często źle wyświetla strony (jedno z najbardziej uciążliwych moich doświadczeń z iPhonem...), niestety mały wyświetlacz - i choć jakościowo jest bardzo dobry, to ma niską rozdzielczość = przy przeglądaniu stron bez przybliżenia na np. Sensation czy SGS2 zobaczysz więcej szczegółów.


Ale w dużej mierze Steve właśnie to przewidział - Flash odchodzi coraz bardziej do lamusa.

http://techtrendy.pl/wid,13976602,wiadomosc.html?ticaid=6dae6

Co do rozdzielczości - 640x960 to więcej niż ma Sensation. Mniejszy wyświetlacz wymusza większe upakowanie pixeli, oraz to, że de facto mieści się na nim mniej. Rozdzielczość jako taka jednak jest większa i na tym polu dopiero SGNote może konkurować ;)

MatrixSTR
05.01.12, 01:39
Jeśli dostanę na komunię pieniążki to kupuję iPhonea 4 8)

Komunia w Maju to może do tego czasu poprawią baterie ;D

Ogólnie wszystko zależy do czego danej osobie telefon ma służyć. Większość ludzi chce telefonu do gier, a w tej kwestii ajfon sprawdza się znakomicie. Jednak jeśli chodzi o inne aspekty to tu już dominuje Android.
A co do flasha to już od 2 lat słychać że ma zniknąć, a do tej pory jakoś żyje i ma się świetnie ;)

gRRuby
05.01.12, 10:03
Przy okazji mojego zainteresowania SE Xperia Arc znalazłem ciekawe statystyki sprzedaży smatfonów na Taiwanie. ePrice to jeden z większych sklepów na Tajwanie i HonkKongu
Wydawałoby się, że od góry do dołu powinny być same HTC, a tym czasem i.....4 na topie, a na czwartym mało popularny u nas Arc S. Samsungi tylko dwa.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :-)

http://img220.imageshack.us/img220/1394/twsales.png
żródło:

http://www.eprice.com.tw/mobile/intro/4350/sony-ericsson-xperia-arc-s/

Smogg
05.01.12, 14:23
SE też "tylko" dwa... z drugiej strony, obecność 4 HTC w kraju, w którym jest to "narodowa" firma nie powinno dziwić. W naszym kraju też promuje się polskie produkty... i to wszelakie - artykuły spożywcze, meble, za komuny wszyscy czekali na polskie fiaty... Z naszą elektroniką z racji jej mniejszej masowości i dostępności jest trochę gorzej, zwłaszcza, że producenci takiego sprzętu często zamiast walczyć jakością, obierają drogę walczenia ceną (co przekłada się na dramatyczną "gównianość" takiego sprzętu). Ale są miłe wyjątki - np. Plug Impact nad którym sam się zastanawiam... choć pewnie i tak zakończy się na Asusie EEE Padzie Transformerze... zobaczymy :-)

gRRuby
05.01.12, 14:54
Mnie obecność czterech HTC zupełnie nie dziwi, dziwi mnie że od góry do dołu nie ma HTC. Zaskakuje obecność SE, w sumie europejskiego koncernu (no niby Sony), w wielu reginach w ogóle ten brand nie występuje. Brak najlepiej sprzedającego się obecnie ze wszystkich HTC, Sensation. Samsungi też się nie cieszą. Co by nie mówić nieco inaczej to wygląda niż w Europie.

A powracając do mojego zainteresowania SE Xperią Arc s, u nas mało popularna i z nie specjalnie dobrymi recenzjami. W Azji ma świetną opinie i cieszy się powodzeniem. Chyba design jest bardzo azjatycki.

gRRuby
15.01.12, 19:28
Zainteresowałem się HTC Sensation i sprawdzałem na Allegro oferty. Sprzedający mają bardzo ciekawą definicje nowego telefonu. Sporo opisów wygląda mniej więcej tak:

Przedmiotem dzisiejszej aukcji jest prawie "nowy" bo użyty tylko w celu sprawdzenia HTC SENSATION Z710e.

"Sprzedaje jako nowy bo używany tylko dwa dni"

Smogg
15.01.12, 20:24
No cóż... logika i rozsądek nigdy nie były siłą naszego narodu...

Używany, nawet 5 minut != nowy.

Już chyba kiedyś opisywałem na forum, ale napiszę raz jeszcze... jakiś czas temu mój teść wziął na przedłużenie Nokię E52. Telefon od początku miał iść do odsprzedaży. Ale jak to w życiu - wziął telefon, położył go w domu i ciągle coś przeszkadzało w wystawieniu go na portalu aukcyjnym... przez kilka miesięcy ;D
Dziwnie się czułem wystawiając telefon "nowy, z półtoraroczną gwarancją, bo pół roku leżał w szufladzie"... nigdy w to nie wierzyłem... i w sumie nadal nie wierzę, jak widzę takie opisy... ale widać niektóre zdarzają się faktycznie zakurzonymi w szufladzie nowymi telefonami ;)

gRRuby
15.01.12, 20:54
To, że coś się odleżało na półce czy w szafie to jedno - w wypadku elektroniki takie parę miesięcy odbija się tylko na cenie. Nowy to wg mnie: nie używany, nie włączany, z niesformatowaną baterią, z folia na wyświetlaczu zapakowany w oryginale opakowanie itd. Oczywiście jestem w stanie zaakceptować jakiś rozsądny opis "nowego". Sam mam nieszczęsną Xperię, która jest nowa. Włączyłem ją tylko w celu sprawdzenia czy jest simlock. W salonie też włączają sprzedając telefon, ale to jest telefon nowy. Nie używałem go, nie uaktualniałem oprogramowania itp.
A te opisy na Allegro to kpina.
Oczywiście są i porządne oferty, no ogół droższe, ale nie jest to regułą.

Smogg
15.01.12, 21:36
(...)z niesformatowaną baterią


Baterii litowo-jonowych i litowo-polimerowych, czyli tych, które od dłuższego czasu zasilają nasze telefony się nie formuje!
Też wychowywałem się w czasach baterii Ni-MH i NiCd, które to takim zabiegom musiały zostać poddawane, ale teraz nowy telefon prosto z pudełka jest już gotowy do używania.
Fakt, baterie w nowych telefonach zyskują pełną pojemność i czas pracy po kilku cyklach, ale to nie ma związku z formowaniem :)
.
.
.
.
Choć chyba trochę za bardzo odeszliśmy od tematu ;)

Zna ktoś pewną datę premiery HTC Edge?
http://www.pcworld.pl/news/377016/Czterordzeniowy.smartfon.HTC.Edge.nieoficjalnie.ht ml

gRRuby
15.01.12, 21:58
No tak, z tą bateria to mi się tak powiedziało. Ale generalnie wiadomo co mam na myśli. Swoja drogę nie do końca masz rację bo jednak i akumulatory Li-Poli i Li-Ion tez się układają, ale zostawmy to.

Ja chyba na razie zrobię przesiadkę na Xperię. W końcu jakieś nowe doświadczenie i będzie to mój pierwszy natywny telefon z Androidem. A może w przyszłości Edge. Wygląda świetnie. Mam wrażenie, że z tymi rdzeniami to niezła polewka marketingowa.
Swoja drogą tyle jest nazw, a HTC nazywa swój produkt nazwą od dawna używaną przez Lenovo... Może to taki zabieg.

bartass127
21.03.12, 20:18
Poważnie myślę o SGN (Note), operator oferuję mi również Sensację lub ip 4s
Co wybrac ? Jakieś sugestie ?:)

Smogg
21.03.12, 20:23
Jeśli cena mniej więcej ta sama, to oczywiście, że iP4S :) Lepszej lokaty kapitału w nowych technologiach nie znajdziesz.

A jeśli nie chcesz produktu Apple'a, to go sprzedasz, za otrzymane za niego pieniądze kupisz Note'a lub Sensację (dla mnie Note jest za duży, ale co kto lubi), i jeszcze zostanie na opicie zakupu... lub na zakup jakichś sensownych gadżetów typu uchwyt samochodowy, etui itp.

kasier
22.03.12, 01:08
Jak wyżej jeżeli masz okazję dostać iphona za dobrą kasę to bierz ;] a później jak smogg napisał :)

maniek9611
22.03.12, 07:49
Poważnie myślę o SGN (Note), operator oferuję mi również Sensację lub ip 4s
Co wybrac ? Jakieś sugestie ?:)

Do jakiej kwoty Ci to zaproponowali i u jakiego operatora?

bartass127
22.03.12, 20:53
W Plusie </3
ip 1100, Note 800, Sensacja nie pamiętam ;D
Jednak zdecyduję się na Note'a. Zawsze coś innego :)

MatrixSTR
22.03.12, 21:14
Tylko pamiętaj że musisz mieć spodnie z dużymi kieszeniami :)

Soren
22.03.12, 22:09
Nie wyobrażam sobie latać w lato w spodenkach z Galaxy Note w kieszeni.
Fajnie że ma duży ekran, rozdzielczość, s-pen ale gdzie go nosić?

maniek9611
22.03.12, 22:16
Nie wyobrażam sobie latać w lato w spodenkach z Galaxy Note w kieszeni.
Fajnie że ma duży ekran, rozdzielczość, s-pen ale gdzie go nosić?

Jak kto woli ale może w "pedałce" hahahaha Bawiłem się Notem i szczerze zrobił na mnie spore wrażenie mimo że jest duży.
@Bartass127 Dadzą Ci go za 800 w jakiej taryfie? To tak w ramach małego OT

Soren
22.03.12, 22:30
W pedałce czyli?
Nie grypsuj nie każdy siedział ;)

maniek9611
22.03.12, 22:49
W pedałce czyli?
Nie grypsuj nie każdy siedział ;)

hehehe mas na przykład pierwszą lepszą http://www.google.pl/imgres?start=93&um=1&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=583&tbm=isch&tbnid=OkVYK-Ni-sh6xM:&imgrefurl=http://www.sklepaktywni.pl/product/805/milo_taro&docid=mnBURCvvGBv8wM&imgurl=http://www.sklepaktywni.pl/photos/medium/971.jpg&w=300&h=471&ei=kY9rT8_ZMoqK4gSXyv2gBg&zoom=1

bartass127
24.03.12, 00:42
@Maniek, a nawet taniej, plus dla firm, taryfy nie pamiętam.
Nie noszę "pedałek", ani obcisłym spodni, więc raczej nie będzie problemu z noszeniem Note'a.:)

Caicek0
24.03.12, 18:12
W sumie mój HD2 nie ma nawet tygodnia ale chciałbym szajsunga SGS2 albo Sensation XL (mniej prawdopodobne) :D

Co do postów wyżej, dziwnie się czuje trzymając HD2 przy uchu a co dopiero jak bym miał NOTE'a :D

Vinrael
24.03.12, 19:08
@Caicek0
Więc przesiądziesz się na Sensation XL który ma też większy wyświetlacz (no i rozmiary fizyczne) od HD2, albo na SGS II, który rozmiary fizyczne ma większe, a i zdaje się większy od HD2 z powodu dużych ramek? ;d

MatrixSTR
25.03.12, 13:18
Sensation XL odradzam, zresztą mówiłem już kilka razy czemu :P Zwykłe 5 razy lepsze :)
Co do Samsungów to fajne są, ale jak dla mnie mają 2 wady: brak Sense i lipny wygląd :)

bartass127
25.03.12, 15:50
W sumie racja...
Będzie brakowało nakładki Sense, ale zawsze coś nowego.
Co do wykonania, fakt Samsung wychodzi z założenia "plastic is fantastic" :D

KurczaQ
25.03.12, 16:08
Ja mam dylemat, albo Xperia S albo jakiś tablet i naprawić g1, co o tym sadzicie ?

Tąpnięte z Lwa :)

Szakus
25.03.12, 18:24
Też byłem bliski zakupu note'a jednak jakość materiałów przesądziła i zostałem przy htc, długo się zastanawiałem bo wyświetlacz note powala

Tapnięte z Htc EVO 3D

Smogg
25.03.12, 20:56
Potwierdzam słowa Szakusa... dzisiaj mój ojciec wymienił swojego Leona na... Note'a :awesome:

bartass127
25.03.12, 21:06
Smoggu, jak wrażenia ? :)

maniek9611
25.03.12, 22:04
Potwierdzam słowa Szakusa... dzisiaj mój ojciec wymienił swojego Leona na... Note'a :awesome:
Ważne aby dla niego pasował :)

Smogg
26.03.12, 00:04
Trochę się nim pobawiłem i tak... (+ plus / - minus / ~ neutralnie, ale warto wspomnieć):
+ jest niesamowicie lekki,
+ wyświetlacz... czegoś takiego nie widuje się na co dzień :) Fenomenalny to mało powiedziane. Kolory + rozdzielczość... Nieprawdopodobna głębia wyświetlanej czerni... ajjj :)
+ patyczek jest ciekawy - gra w World of Goo jest naprawdę przyjemna :)
+ działa beta2 AM (na HD2 nie działała), a wielkość wyświetlacza powoduje, że naprawdę aż chce się być przez to prowadzonym :)
+ Samsung Apps i ich promocje z darmowymi aplikacjami :)
+ 16GB pamięci wewnętrznej + gniazdo microSD. Plus w kontekście odchodzenia od umieszczania gniazda w chwili posiadania dużej pamięci wewnętrznej (Galaxy Nexus, HTC One V, Apple iPhone ;)).
- (subiektywny) dla mnie jakoś nie pasuje to na urządzenie do trzymania przy uchu. Może kiedyś mi przejdzie... ale w tej chwili nie potrafię się przestawić - za duże na telefon,
- nie wszystkie aplikacje, które ojciec kupił posiadając Leo są tutaj dostępne w Markecie (choć z czasem pewnie to się trochę zmieni),
- power z boku telefonu
- brak Sense :P
- Plus branduje słuchawki :( Delikatnie, ale jednak...
~ nakładka działa poprawnie, szybko... aż strach to powiedzieć, ale nie jest taka fatalna. TW to już inne TW niż jakiś czas temu :)
~ na tę chwilę brak ICS. Update zapowiedziany na drugi kwartał, przy okazji z jakimiś megasuper bonusami Duża aktualizacja dla Galaxy Note w drugim kwartale - Telekomunikacja (telefonia komórkowa) - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test (http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gsm/news/duza-aktualizacja-dla-galaxy-note-w-drugim-kwartale,1776145,83) choć nie wiem jak się do tego ma posiadanie słuchawki z dystrybucji Plusa.
~ ubogie wyposażenie pudełka. Jak na taki telefon za taką kasę Samsung mógłby się trochę bardziej postarać, niż takie minimum słuchawki+ładowarka... Zabawne jest to, że całe pudełko tuż po otwarciu zajmowane jest przez ten telefon :D
~ zamykanie tylnej klapki "na wcisk", podobnie jak w SGS+... niby nie ściąga się tego tak bardzo często... ale mi się nie podoba. To od Sensacji zresztą też. I w DHD też nie. Najwygodniejszy pod tym kątem był dla mnie Leo.

Na razie ojciec zadowolony. Zobaczymy jak będzie po pierwszej nocy i jak już sobie wszystko poustawia. Dla jego zastosowań (prawie że zero gier, filmów itp., za to ceni sobie mobilność a w parze z nią internet + GPS + telefon + maile + książki... wydaje się to być najlepszym możliwym rozwiązaniem [tablet jest do tego za duży, no i to zawsze dodatkowe urządzenie do zabrania]).

Jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania dotyczące tego sprzętu - śmiało ;]

Soren
26.03.12, 07:59
Spytaj Taty Jak już się pobawi jak ocenia obsługę jedną ręką ;)
Bo ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić pisania smsa jedną ręką.

Aha i gdzie Twój Tata normalnie trzyma telefon? Domyślam się że kieszeń marynarki będzie ok ale w zwykłe jeansy już się chyba nie zmieści?

Smogg
26.03.12, 08:59
To na to mogę już nawet teraz odpowiedzieć:
1. On nawet HD2 nie obsługiwał jedną ręką, bo było to dla niego zwyczajnie niewygodne. Do odbierania telefonu, czy przerzucania stron ebooka oczywiście się można wykorzystać tylko jedną rękę, ale pisanie na klawiaturze ekranowej samo z siebie jest dla niego mniej wygodne, więc z tego co zauważyłem, to zazwyczaj stara się to robić przy użyciu dwóch łapek. Proporcje Sensacji są pod tym kątem dużo bardziej wygodne do obsługi jednorącz.
2. Też tak myślałem i bardzo mnie zdziwiło oglądanie "na żywo", jak do zwykłych jeansów bez problemu wsadził Note'a w etui i nie było z zewnątrz widać wystającego billboardu z kieszeni, a ojciec z uśmiechem na twarzy stwierdził, że mu nie przeszkadza i pasuje do kieszeni (bo też myślał, że pod tym kątem mogą pojawić się pewne komplikacje) :mrgreen:

3. Już zdążyłem trochę poczytać na temat ściągania brandu operatora z tego telefonu, dzisiaj wieczorem ojciec ma mnie odwiedzić z telefonem (nie wiem czemu, ale sam nie chciał się za to wziąć :awesome:) i pobawię się w przekładanie wiedzy teoretycznej na praktyczną. Zapowiada się jednak na to, że zabawy będzie nieporównywalnie mniej, niż w przypadku debrandu HTC.

Szakus
26.03.12, 09:02
Do kieszeni moich jeansow wchodził bez problemu i nie ograniczał ruchów ale wyciągnięcie górnej belki jedną ręką to już wyższa szkoła jazdy ;) note'a najwygodniej obsługuje sie oburacz, zwłaszcza, że jest rysik z którego warto korzystac, świetnie reaguje nawet na musniecia ekranu

Tapnięte z Htc EVO 3D

Soren
26.03.12, 14:24
Czyli NOTE'a nie kupie ;)
W sumie i tak zastanawiałem się nad czymś mniejszym od sensacji ;)
Albo zmienie w wakacje albo wstrzymam się do marca kiedy to kończy mi się umowa z play ;)

MatrixSTR
26.03.12, 14:55
Jakby kogoś to interesowało to można już kupić HTC z serii One:
One X (http://www.komputronik.pl/product/153725/Telefony_i_GPS/Telefony_i_Smartphone/HTC_One_X_White.html) 2700 czyli nie aż tak sporo
One S (http://www.komputronik.pl/product/153729/Telefony_i_GPS/Telefony_i_Smartphone/HTC_One_S_Metallic_Grey.html) 2300 więc już trochę mniej opłacalny. Wolałbym dołożyć te 400 zł do X
One V (http://www.komputronik.pl/product/153730/Telefony_i_GPS/Telefony_i_Smartphone/HTC_One_V_Jupiter_Rock.html) 1400 i trochę mnie to zaskoczyło, biorąc pod uwagę ile kosztował niewiele lepszy Sensation XL

KurczaQ
26.03.12, 16:18
Ja myślę o Motoroli Xoom i jakimś małym smartem :) , co sadzicie o takim kombo ?

Tąpnięte z Lwa :)

Smogg
26.03.12, 16:40
Mniej więcej takie planuję sprawić żonie - zostawić jej DHD, które już ma, ale dorzucić do tego Pada Transformera TF101... a za to zabrać laptopa :mrgreen:

Vinrael
26.03.12, 18:20
@MatrixSTR

W tej chwili seria One jest rzeczywiście genialna - tym bardziej X z Tegrą III - ale chwilę później HTC strzela sobie w stopę ogłaszając, że wyda high-endową serię opartą na układach Qualcomma, które będą miały już nie Cortexy A9, a Cortexy A15, i prawdopodobnie jeszcze bardziej wydajną grafikę od tej w Tegrze III... Czyli lepsze osiągi za podobną cenę ;d
Sam myślałem nad zaniechaniem kupowania Ibaneza (odłożyć to na później) i kupienia X. Jednak później HTC wydało takową informację (nieoficjalnie, ale z tego samego źródła, z którego dowiedziałem się o 4-rdzeniowcach i się sprawdziło ;d) i wolę poczekać i kupić już coś świeżego, a nie tylko pomnożona ilość rdzeni/wątków/etc.

KurczaQ
26.03.12, 19:03
Panowie ale ja sądzę tak, pomyślałem na chłodno :)

Po co mi X, lub ogólnie najmocniejsze telefony skoro za miesiąc dwa będą takie które to przebiją, ja wolę kupić słabszego typu Sensacja,S2 czy RazrMaxx i mieć spokój niż wydawać hajs a mieć te same możliwości.. bo nie wykorzystamy SII do końca, a co dopiero mówić o One X :)

Smogg
26.03.12, 20:50
Nie sposób nie przyznać Czikenowi racji. W chwili wydania na rynek najnowszej topowej słuchawki jej producent doskonale zdaje już sobie sprawę, jaki będzie kolejny model. Co do najmniejszego szczegółu. Reszta to odpowiedni software... i odpowiedni czas - za szybkie wejście z czymś za bardzo topowym... to mniejsze zyski, a przecież dokładnie o te zyski im chodzi ;)

KurczaQ
26.03.12, 21:21
Pewnie mnie skrytykujecie ale chętniej zakupił bym Motorole Razr czy Razr Maxx niż One X, bo jest po prostu śliczna a nie ma ciężkiego Sense, najbardziej patrzę na model Sony Xperia S, gdyż ma duże szansę na otrzymanie Sense od Xda, w ogóle co mnie dziwi Arc ma takie same bebechy jak Desire S/Hd a jeszcze nie sportowali Sense, gdy na Zte Blade wersja 3.0 juz chodzi prawidłowo :)

Tąpnięte z Lwa :)

MatrixSTR
26.03.12, 23:09
@Vinrael: właśnie ta Tegra 3 aż taka wspaniała nie jest, podobno jest jakiś 2 rdzeniowy Qualcomm który ją pokonuje w Benchmarkach :)
Zresztą niedługo ma wyjść SGS3, a jeśli wierzyć przeciekom to może dość mocno namieszać na rynku telefonów :)

Swoją drogą wie ktoś coś więcej o Androidzie 5? Podobno ma wyjść niedługo z jakimś nowym Nexusem od LG, ale ostatnio nie widziałem żadncyh nowych wiadomości o tym.

Vinrael
26.03.12, 23:40
@MatrixSTR
Właśnie o to chodzi, że ostatnia Tegra została stworzona na dość już przestarzałych projektach, a Qualcomm, o dziwo, zajął się robieniem konkurentów dla najbardziej wymagających...
Przecieki odnośnie SGS3 - ciekawe, ile to prawda, a ile to marzenia/bzdury/troll. Bo wbrew pozorom SGS i SGS2 nie są takie świetne, jak wiele osób je opisuje... Plastiki jak z chińskich zabawek, wbrew pozorom nie tak mocny procesor i GPU (bo Samsung miał przewagę w benchmarkach dzięki obsłudze instrukcji wartości zmiennoprzecinkowych). A już nawet nie wspomnę, że w Samsungach wręcz mnie brzydzi szkło nad wyświetlaczem - w HD2, Sensacji, wszystkich Desire i Wildfire jest to dość grube szkło, które prędzej pęknie, niż się zegnie. Natomiast w Samsungach wygina się to we wszystkie strony trochę przeinaczając obraz, wygląda to nieestetycznie i niesolidnie - niestety, jak cały SGS...

MatrixSTR
26.03.12, 23:55
Samsung w ogóle zwalił sprawę z tymi procesorami. Mają inne instrukcje, oraz inną kompresję grafik i co chwila słychać że jakaś gra nie chodzi komuś. Najgorsze jak się czeka na premierę jakiejś gry, a słyszy że na razie nie będzie, bo są problemy z SGSem... Dlatego wolę sobie kupić telefon z jakimś normalniejszym procesorem :)

Smogg
27.03.12, 09:20
Dla gier faktycznie ma to znaczenie... zwłaszcza, jeśli jest się niecierpliwym :E

Wczorajszy dzień jednak pokazał mi, że nie wszystko w tych telefonach jest takie strasznie złe (co się ze mną dzieje?! :facepalm1:). Debrandowałem Notes ojca. Gdyby nie fakt, że plik z ROMem się źle ściągnął i musiałem na nowo rżnąć to z jakiegoś strasznie wolnego hostingu... to cała zabawa zajęłaby mi góra 30 minut. I to liczę razem z zainstalowaniem KIESa, upewnieniem się, że robię wszystko dobrze (wszak to nie mój telefon) itp.
Pod tym kątem zabawa z telefonem jest o niebo łatwiejsza (zwróćcie uwagę na tutoriale Plicha na forum Sensacji... Notes wystarczy przeflashować i gotowe).

PS Wiecie ile waży soft do Note? Ponad 800MB (soft a'la OTA, którego flashowanie nie kasuje danych - 550MB) :mrgreen:

KurczaQ
27.03.12, 10:52
Tak więc polecasz Note ?;P

Tapniente z Lwa :)

Smogg
27.03.12, 12:04
Polecam przed każdym tego typu wyborem odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą chłodno ocenić na ile taki telefon będzie pasował do ewentualnego nabywcy.

0. Ile pieniędzy posiadam na ten cel? Ile jestem w stanie wydać na słuchawkę?
Jako zerowe, bo od tego wszystko się zaczyna - wiadomo, że jest to pewne ograniczenie i nie zawsze da się to łatwo przeskoczyć. Tak samo drugie, zerowe pytanie - można mieć pieniądze na dany cel, ale np. nie chcieć wydawać >2000zł na telefon... bo tak. I już. Dlatego wiemy, że cokolwiek by się nie działo, to telefon musi kosztować maksymalnie 1999... to też jakiś punkt wyjścia.
1. Jak dużego telefonu potrzebuję? Jak duży telefon nadal będzie dla mnie komfortowy? Czy dana wielkość telefonu zmieści mi się do kieszeni?
Dla kogoś Note może wydawać się za duży do prowadzenia normalnych rozmów. HD2 też może. Ale np. Desire S (3,7") może okazać się idealny. Kwestia tego jak duży telefon jest nam faktycznie potrzebny. Ostatnie pytanie w kontekście coraz większych słuchawek ma coraz większe znaczenie.
2. Jaki chcę mieć system operacyjny?
Nie każdy lubi Androida i jego "internetowość". Albo nie chce WP7, bo nie podobają mu się kafelki i nie będzie w najbliższej przyszłości działała AutoMapa. Albo nie chcą mieć systemu, który do wgrywania plików wymaga dodatkowego oprogramowania na komputerze - chcą po prostu wsadzić kartę i przeprowadzić czyste kopiuj/wklej i gotowe.
Ilość aplikacji na dany system odgrywa tutaj kluczową rolę.
3. Czego będę oczekiwał od telefonu? Jak będę go wykorzystywał?
Czego innego oczekujemy od Xperii Play, a czego innego od Note'a. Na tym pierwszym trochę nie wyobrażam sobie komfortowego przeglądania/edytowania arkuszy kalkulacyjnych. Ten drugi do takiego celu nadaje się bardzo dobrze. Tutaj rykoszetem wraca system operacyjny.
4. Jak użytkuję telefon jako słuchawkę? Jak wytrzymały musi on być? Jak często mi upada?
Co z tego, że mam super telefon, jak będę go miał przez tydzień, a potem będę miał bardzo drogie puzzle?
5. Czy dany telefon mi się podoba?
Po prostu. Kwestia estetyki. Tak jak z samochodami - czasami drobny facelifting modelu powoduje, że osoba, która miała go za jeżdżące shit na kółkach nagle się w nim zakochuje. Jeśli telefon Ci się nie podoba, to oglądanie go przez X czasu będzie dla Ciebie męczarnią. Po co się zmuszać?
6. Czy zrobiłem listę jakich konkretnie funkcji wymagam od telefonu?
"Jeśli nie wiesz do czego dążysz, Twoim celem jest osiągnięcie niczego." Zrób listę. Niech będzie to 5 najważniejszych funkcji, które ma spełniać telefon. Im więcej, tym lepiej. Później określ ważność każdej z tych funkcji (np. czystość rozmów 5 pkt, przejrzysty wyświetlacz na słońcu 4 pkt, 72 tonowe melodyjki 1 punkt).
7. Czy jestem w stanie podać 3 telefony, które spełniają funkcje z pkt 6?
Jeśli masz przed sobą 3 słuchawki o bardzo zbliżonych parametrach, to znów przeprowadź punktację. Dlaczego na danym polu jedna wygrywa z drugą? Tutaj widać, ku czemu ciągnie nas najbardziej, co nam wydaje się najkorzystniejsze i co po prostu chcemy. Po tym punkcie w zasadzie można ubierać buty i jechać po odbiór wymarzonego telefonu ;)


PS Ponieważ się tutaj trochę napisałem... proponuję tak: jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły, co można tutaj dodać, to poproszę o info... a później zrobię z tego posta osobny wątek i podkleję jako małe how-to wymiany słuchawki.

KurczaQ
27.03.12, 16:10
Napisz how to, ogólnie Smoggi potrzebuje tak:
Telefon w rozmiarach zbliżonych do hd 2,
System Android lub Wp 7.5, nakladka nie jest ważna bo i tak tego nie używany, mam swoje:)
Wreszcie pełny Multi Touch, i procesor pozwalający na szybkie przeglądanie neta
Nie musi być metalowy, może być z dobrego plastiku, ale Ekran twardy
Ładny, hmm tutaj sam wybiorę
Cena nie przewyższająca 1100złotych :)

Co mi polecasz?

Tapniente z Lwa :)

Smogg
27.03.12, 16:38
Do 1100 możesz już wyłapać...
SGS2: SAMSUNG i9100 GALAXY S 2 -GWAR. @ CZARNY @ STAN DB (2233264667) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/samsung-i9100-galaxy-s-2-gwar-czarny-stan-db-i2233264667.html)
Sensation: HTC Sensation Z710E Android/DualCORE/GPS FVAT23% (2227818985) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/htc-sensation-z710e-android-dualcore-gps-fvat23-i2227818985.html)

Czego chcieć więcej?

KurczaQ
27.03.12, 16:43
Więc hmm Sensacja ładna, sgs mocniejszy, wziął bym go raczej, chodź choć sensacja też bomba, posiada ona możliwość podłączenia pod ekran ?;P

Tapniente z Lwa :)

Vinrael
27.03.12, 17:05
Tak, Sensation ma MHL.

KurczaQ
27.03.12, 18:15
To raczej sensacja u mnie zagości ;P

Tapniente z Lwa :)

Soren
27.03.12, 19:58
A ja z innej beczki.
Nie planuje zmieniać sensacji.
Póki wszystko na niej śmiga i jest wsparcie z xda.
W htc one x jedyne co mnie intryguje to chip do obróbki zdjęć i potencjalnie lepsza optyka. Nic więcej. A na odrobinę lepsze zdjęcia szkoda mi dokładać 1400zł ;)

KurczaQ
27.03.12, 22:38
Sensacja ma szansę być następcą HD2, bo już ma ogromne wsparcie :), tak więc trzeba czekać, jest to mocny telefon i takiego zakupię, dodać jeszcze stację dokującą i można Ubuntu On Android odpalić jak już udostępni Canonial ;) więcej mi nie trzeba :D

Soren
28.03.12, 08:27
Następcą HD2 nigdy nie będzie bo innych systemów nikt nie przeportuje (chyba że o czymś nie wiem i prace trwają?).
Szczerze mówiąc to nie widzę godnego następcy HD2 na dziś dzień.

Początkowo myślałem że będzie nim n9 jednak jest to trefny wybór. Za słaba specyfikacja, za mało popularna (niedostępna oficjalnie na wielu rynkach) i za mało rąk do pracy. Niby ICS'a portują ale myślę że to raczej sztuka dla sztuki i wieleee wody upłynie w wiśle zanim będzie się on nadawał do użytku.

Smogg
01.04.12, 13:16
A jednak im dłużej się człowiek bawi Samsungiem Note, tym bardziej docenia jego zalety i sporą przewagę HTC w niektórych tematach. Równo tydzień od zakupu pierwszego w rodzinie pojawił się drugi.
Nawet te koreańskie plastiki są lepszej jakości niż materiały stosowane przez tajwańskiego producenta. A TouchWizz zastosowany w tym urządzeniu naprawdę nie ustępuje Sense, a w kilku kwestiach nawet go przewyższa (np. podwójne tapnięcie patyczkiem aby napisać szybką notatkę, obsługa głosowa też bajka - zwłaszcza w samochodzie)... Chyba musicie znaleźć kogoś na moje miejsce, bo z HTC jedyne co mi zostało to DHD żony i sprzedaż zalegającej Sensacji...

wyTAPane z mojego NOTEsu N7000

KurczaQ
01.04.12, 13:55
Wiesz że na sensację ja czekam x)

Wysłano z Leosia ;)

Soren
01.04.12, 16:06
A idź ty, zdradziłeś braci z koreańcem ;)
Ja dalej nie wyobrażam sobie na co dzień note'a ;)
Ale niech służy ;)

A żeby trzymać się tematu powiem szczerze że one X za mną chodzi ;)

KurczaQ
01.04.12, 16:44
Panowie, dobre wykonanie Samsunga? Przecież mamy Food's day :P

Wysłano z Leosia ;)

Smogg
01.04.12, 16:54
Dzień żarcia? ;D

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Soren
01.04.12, 17:38
Nigdy bym nie powiedział że np. SGS II jest źle wykonany.
To że jest z plastiku to jedno.
Ale jego jakość i plusy jakie ze sobą niesie, spasowanie materiałów itp to drugie.

KurczaQ
01.04.12, 18:40
Fool's Day - Tak kochamy dwujęzykową klawiaturę w HTC :P

maniek9611
01.04.12, 19:15
A jednak im dłużej się człowiek bawi Samsungiem Note, tym bardziej docenia jego zalety i sporą przewagę HTC w niektórych tematach. Równo tydzień od zakupu pierwszego w rodzinie pojawił się drugi.
Nawet te koreańskie plastiki są lepszej jakości niż materiały stosowane przez tajwańskiego producenta. A TouchWizz zastosowany w tym urządzeniu naprawdę nie ustępuje Sense, a w kilku kwestiach nawet go przewyższa (np. podwójne tapnięcie patyczkiem aby napisać szybką notatkę, obsługa głosowa też bajka - zwłaszcza w samochodzie)... Chyba musicie znaleźć kogoś na moje miejsce, bo z HTC jedyne co mi zostało to DHD żony i sprzedaż zalegającej Sensacji...

wyTAPane z mojego NOTEsu N7000

Kurde jaki fake hahaha

Wysłano z HTC Desire

Vinrael
01.04.12, 19:57
Niedługo prawdopodobnie czeka mnie wycieczka do Stanów, i zastanawiam się czy by sobie nie sprawić One X wypuszczonego na tamten rynek - różni się tym, że zamiast czterordzeniowej Tegry III ma dwurdzeniowego Qualcomma S4 opartego na nowszej architekturze niż Tegra III. Ceny są podobne do One X na rynek europejski, jednak... Zobaczcie wyniki w benchmarku HTC One X ze Snapdragonem S4 Class lepszy od tego z Tegrą 3? ? Komórkomania.pl (http://komorkomania.pl/2012/03/28/htc-one-x-ze-snapdragonem-s4-class-lepszy-od-tego-z-tegra-3)
Gdzie pokazują, że ten telefonik z dziś skromnymi dwoma rdzeniami ma większą moc niż praktycznie pięciordzeniowa (4+1) Tegra III czy układy Exynos Samsunga.

Soren
01.04.12, 20:30
Ehh Smogg ;)
A przypadkiem w usa nie ma CDMA zamiast gsm?

Vinrael
01.04.12, 20:44
Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym ;d
Ale raczej takiego problemu z tym nie ma, bo w Polsce jest możliwość obsługi CDMA, np. w Plusie korzysta z tego prawie 200,000 ludzi. Oprócz tego, Plus zadeklarował, że niedługo wprowadzi LTE, a właśnie wersja amerykańska obsługuje LTE. I tak jeszcze trochę czasu mam na zastanowienia... ;d

[EDIT]
Wersja HTC One X na rynek amerykański ma być wydana przez sieć AT&T, która obsługuje GSM, czyli normalne karty sim, żadnych nowych umów - wszystko po staremu. No i dodatkowo LTE :)

Smogg
01.04.12, 21:00
Ehh Smogg ;)

Przepraszam, ale musiałem ;D

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Szakus
01.04.12, 23:10
LOL :d

Tapnięte z Htc EVO 3D

MatrixSTR
02.04.12, 00:34
Oprócz tego, Plus zadeklarował, że niedługo wprowadzi LTE, a właśnie wersja amerykańska obsługuje LTE.
A czasem amerykańskie LTE nie pracuje na innych częstotliwościach niż europejskie? Zobaczcie na aferę z Nowym Ajpadem :)

KurczaQ
02.04.12, 09:43
Ja sie puóki co cieszę leonem, bo gangstar rio chodzi mi świetnie :D

Tapnięte z Lwa ;)

Smogg
02.04.12, 11:04
One X byłby ciekawy, gdyby nie...
1. Brak slotu na karty SD,
2. Wyświetlacz jest wykonany w tej samej technologii co w Sensation... a ja bym wolał AMOLEDa :)
3. Cena,
4. Miał więcej RAMu - przecież to Sense... Dość mam trochę restartowania się tej nakładki po zabawie w jakąś bardziej angażującą grę, a 1GB to standard od ponad pół roku - wkładanie takiej ilości pamięci to trochę za mało na utrzymywanie się na szczycie piramidy innowacyjności... Choć mógłbym przymknąć na to oko gdyby nie poprzednie 3 punkty ;)

Soren
02.04.12, 15:42
Co do wyświetlacza to broń boże ;)
W sensacji jest zwykły SLCD a w one x Super IPS LCD2. Podobno porównywalny jeśli nie lepszy od SAMOLED+.

Smogg
02.04.12, 15:52
Na pewno?
W sumie aby się w to nie wgryzać posłużyłem się tym:
Porównanie telefonów : HTC Sensation / HTC One X :: mGSM.pl (http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5042/5937/0/0/)

Vinrael
02.04.12, 16:09
Oba z nich to wyświetlacze SuperLCD, jednak ten w One X jest troszkę bardziej zaawansowany.
Odnośnie Twoich punktów, Smogg:
1. Brak slotów na kartę SD - Nawet jeśli by był, to w tej chwili najwyższy obsługiwany standard przy MicroSD to SDHC, czyli do 32GB - W One X mamy ok. 27 GB pamięci dostępnej na muzykę etc. Różnica 5 GB... Praktycznie i tak nie wykorzystuje się całości. No i dostajemy następne 25 GB w dropboxie.
2. Wyświetlacz jest wykonany w tej samej technologii co wyświetlacz Sensacji - Naprawdę twierdzisz, że ten wyświetlacz jest zły? :) Trzeba też wziąć pod uwagę, że ten wyświetlacz w One X jest wykonany w nowszej technologii, więc te wszystkie problemy(?) z kontrastem są coraz mniej widoczne. Ja nawet wolę SuperLCD z tego względu, że jest bardziej wyraźny niż AMOLED czy SuperAMOLED czy cokolwiek. Przeglądanie stron jest lepsze niż w np. Samsungu Galaxy S II.
3. Cena - racja. Niestety :(
4. Mała ilość RAM - Sam pisałeś odnośnie Sensacji, że 768 MB RAM w zupełności starcza. Tutaj mamy 1 GB... Bez przesady, nie będziemy stawiać serwerów na tym telefonie, czy grać w Assassin's Creed III na najdalszym poziomie renderowania z szesnastokrotnym sprzętowym antyaliasingiem. 1 GB to moim skromnym zdaniem i tak za dużo. Już to 576 w HD2 nie jest w pełni wykorzystywane... Chyba, że gra się w Assassin's Creed 3D - ale też nie ma tragedii, nigdy nie było czegoś takiego, że ta gra mi się wyłączyła ot tak nagle ;d

I pamiętaj, że w tym porównaniu na mGSM wziąłeś wersję europejską na Tegrze III, podczas gdy wersja US jest na Snapdragonie S4, który podobno miażdży.

@MatrixSTR - Akurat ostatnio trochę poczytałem o tym, żeby rozeznać się w temacie. Nie ma tego problemu z zakresem sieci w AT&T, ponieważ ta sieć korzysta z GSM i LTE zgodnego z europejskimi standardami. Inną kwestią jest kupno telefonu z innych, 'amerykiańskich' sieci.

Smogg
02.04.12, 16:18
1. Wrong. Działają karty 64GB.
2. A Notes w łapkach miał? Wiem, o różnicy rozdzielczości, pomiędzy Sensacją, a Note, ale mając takie porównanie to mówienie o niewyraźnym AMOLED'dzie jest... nietrafione.
4. Mówimy o czymś, co ma być high endem. To ma być telefon, po którym spodziewamy się, że przetrwa wysyp gier o zaawansowanej grafice, o obsłudze tych 4 rdzeni itp. Jeśli po każdorazowym zagraniu w taką produkcję mam tracić czas oglądając logo HTC i oczekując na ponowne załadowanie się Sense do RAMu... to dziękuję. 1GB mają obecne telefony. Lada moment pojawią się takie, które będą miały ilość pamięci dostosowaną do większej ilości rdzeni i innego softu, pisanego z myślą o tych rdzeniach... Już gry miewają po 1,5GB danych SD. Będą miały więcej. Pamięć jest potrzebna, a będzie jeszcze bardziej. Sense tutaj tez nie pomaga.

Pamiętam. Ale żyjemy w Europie i biorę pod uwagę wersję, która jest bardziej dostępna. W Stanach pewnie byłoby odwrotnie.
Ponadto, podoba mi się promocja, którą zapewnia swoim produktom Nvidia. O Desert Winds na Sensację (i w Polsce) ciągle tylko czytam...

Vinrael
02.04.12, 17:33
Porównanie telefonów : HTC Sensation / HTC One X :: mGSM.pl (http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5042/5937/0/0/)
Wklejam Twoje porównanie. Ewidentnie pisze, że do 32 GB :) Z resztą, więcej niż 32 GB to już SDXC, czyli inny system plików (exFAT), i mógłbyś nawet obsługiwać do 2 TB pamięci na karcie... Przykro mi, ale zdarzają się przypadki kontrolerów na płytach głównych komputerów, gdzie kontroler nie jest w stanie tego obsłużyć. Faktycznie mogą działać, ale nie jestem pewien, czy dość sprawnie...
I mam takie dziwne wrażenie, że w One X jest tak samo jak w WP7 - to nie jest wlutowana pamięć, tylko karta pamięci schowana pod plastikiem :)

2. Widziałem porównanie bodajże Sensation z SGSII. I wyraźnie na zdjęciach było, że wyświetlacz Sensacji jest wyraźniejsza - np. w oglądaniu stron obraz na Sensacji jest lepszy, chociaż ma troszkę gorszy kontrast.
I sorry, ale porównywanie wyświetlacza 5,7' a 4,3' jest troszkę... nietrafione :)

4. Karta graficzna ASUS Ares jest High-endem, do którego ktoś władował 4GB RAM... Rzeczywiście fajnie, tym bardziej biorąc pod uwagę, że ma na pokładzie też 2x GPU HD5870. Ale nie widzę sensu kupowania tej grafiki, skoro na dzisiaj i najbliższy rok - dwa lata w zupełności starczy mi mój EAH5830, z jednym GPU i 1 GB RAM. Nie popadajmy w skrajności, 700 koni mechanicznych w samochodzie może i jest fajne, jednak zupełnie bezsensowne w codziennym użytku...

W dodatku S4 jest dwu-rdzeniowy, nie cztero ;d

Smogg
02.04.12, 18:02
1. Na Sensation działają 64GB. Sprawnie.

2. Note nie ma 5,7" :) Nie widzę też sensu w porównywaniu 1:1 telefonów, o różnych rozdzielczościach - DHD jest mniej wyraźny od Sensacji, mimo tej samej wielkości ekranu... ale innej rozdzielczości. Natomiast przy porównywaniu SGS2 -vs- DHD (ta sama rozdzielczość i wielkość) uważam, że lepiej wypada SGS2.

4. Sense już teraz się restartuje przy bardziej wymagających grach. Dodaj sobie do tego nowsze Sense (wcale nie są tak lekkie jak twierdzi, że będą HTC), oraz nowsze, jeszcze bardziej wymagające gry...

Vinrael
02.04.12, 21:03
5,3' ;D Takie dziwne... coś, kiedy zamiast zapamiętywać liczby po przecinku, zapamiętuję ile brakuje do pełnej jednostki. Czasami mi się myli ;d

1. To aczkolwiek dziwne, ale możliwe, nie zaprzeczam. W sumie pojemność SDHC jest sztucznie ograniczona, systemem plików właśnie. Czyli pewnie sformatowanie do FAT/FAT32 pomaga... ;d
2. Lecz DHD to jednak troszkę inna generacja LCD, niż to, co mamy w One X ;d Należy też pamiętać, że SGSII wyszedł troszkę (a nawet troszkę dużo) później niż DHD...
4. Ale dalej nie widzę sensu pakowania więcej niż1GB RAMu do telefonu... Dalej to tylko kwestia optymalizacji. Która podobno ma być w ICS 4.0 lepsza... Okaże się.

Zastanawia mnie tylko, czemu wydawany na europejski rynek XL, który jest praktycznie amerykańskim X ma być droższy... ;/

Soren
02.04.12, 22:14
Wracając do tematu ostatnimi czasy zaczęła mnie interesować Lumia 800.
Mniej więcej znam wszystkie jej wady. Tak samo jak WP7.
Jednak ciągnie mnie do niej to że jest to flagowiec nokii, nokia i MS sporo w ten sprzęt inwestują, apdejty na bieżąco wydawane, czuć że producent się interesuje. Aplikacji ciągle przybywa. To co daje producent jest moim zdaniem "dobre". Wyjmuje telefon z pudełka i nie musze się martwić że na stocku muli, restartuje się nakładka albo oficjalnie nie zobaczę nowszej wersji systemu (albo zobaczę ją pół roku po premierze).

Tak myślę o zmianie platformy i myślę i szczerze mówiąc nie mogę się na nic konkretnego zdecydować.

Windows Phone dynamicznie się rozwija. Głównym motorem napędowym jest nokia i microsoft.
Na pewno na + należy zaliczyć przyszłą integrację windows 8 z WP. Jednak nie jestem pewien czy obecne wady WP są dla mnie do przełknięcia.

Jeśli chodzi o androida to niesamowicie mnie drażni olewanie aktualizacji i wszędobylskie reklamy. Google stworzyło sobie platforme reklamową. Coś takiego jest nie do pomyślenia w WP czy iOS.

Co do iOS to odstrasza mnie głównie cena za te przyjemność. 2k za telefon, 2k za tablet, i ze 4k za komputer żeby to wszystko wygodnie ze sobą grało. Jak na polskie realia to moim zdaniem sporo, nie jestem pewny czy chce rezygnować z pewnych przyjemności tylko po to żeby wydać $ na elektronike z logiem jabłka.

KurczaQ
02.04.12, 23:27
Dziś bawiłem się n9 i lumia 800na raz i muszę przyznać, lumia ma lepszą obudowę po bokach, ale całościowo n9 wygrywa ;)

Tapniete z Lwa ;)

Soren
02.04.12, 23:51
Tylko że n9 to ciekawostka. Nikt poważny się na tej platformie nie skupia i nie skupi.

Update.
Tak czytam o fragmentacji androida np. tu (http://android.com.pl/news/platforma/4091-fragmentacja-systemu-po-ostatnich-aktualizacjach.html) i ręce opadają. Odsetek słuchawek z ICS'em stanowi raptem 2,9% wszystkich urządzeń. Z drugiej strony co się dziwić? ICS trafił bądź ma trafić tylko do "elyty" urządzeń a do tego tempo aktualizacji jakie jest sami wiecie.
Z dnia na dzień coraz bardziej przychylam się do zmiany sensacji na lumie 800.

MatrixSTR
03.04.12, 22:36
Jeśli chodzi o WP7 to sam system jest bardzo fajny i w ogóle, ale jeśli chodzi o aplikacje to... czyję się tak jakbym się bawił zwykłym telefonem z jakimś OSem producenta. Nie ma żadnej dobrej przeglądarki, że o braku flasha nie wspomnę. IE9 co prawda działa lepiej niż wcześniejsza wersja, ale formatowanie stron leży i kwiczy. Kolejną wadą jest strasznie mała ilość dobrych aplikacji, Chodziłem po markecie przez 2 godziny i kompletnie nic nie znalazłem.
Jeśli chodzi o reklamy to wystarczy root i bardzo łatwo można je zablokować, i to zarówno w aplikacjach, jak i na stronach internetowych.
A fragmentacja to jest największa wada Androida, z tym że główną winę za to ponoszą producenci którzy muszą dodać swoje własne interfejsy, sterowniki i inne czasem zbędne rzeczy.

Soren
04.04.12, 02:45
Dobra mam nową koncepcję, zawsze chciałem mieć nokię n8 ;)
Wiem w głowie mi się przewraca, ale chyba po prostu potrzebuje odskoczni ;)

Sprawdzę jeszcze tylko jak wypadają fotki w dobrych warunkach w sensacji przed i po modach (na xda dostępny jest mod zmniejszający kompresje itp).

Caicek0
05.04.12, 13:08
@Caicek0
Więc przesiądziesz się na Sensation XL który ma też większy wyświetlacz (no i rozmiary fizyczne) od HD2, albo na SGS II, który rozmiary fizyczne ma większe, a i zdaje się większy od HD2 z powodu dużych ramek? ;d

Po prostu mi się podoba SGS2 :P szału nie ma troche lepszy proc, możliwe że to wcale nie bedzie SGS2 to tylko plany haha :) póki co ciesze się swoim HD2...
możliwe także że dojdzie coś fajnego z 3D :))

MatrixSTR
05.04.12, 17:24
Tak sobie czytam ostatnio o LG Optimus 4X HD i znalazłem informację że w Wielkiej Brytanii będzie dostępny od Czerwca za około 380 Funtów, co w przeliczeniu na nasze wynosi 1900 zł. Więc cena jest dość konkurencyjna z One X, a technicznie te telefony są prawie identyczne Porównanie (http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5921/5937/5938/0/)

Vinrael
05.04.12, 17:32
Rzeczywiście, cena dość konkurencyjna przy ok. 2300 PLN za HTC One X. Ciekawe, jak z wykonaniem. Trzeba też wziąć pod uwagę, że 4X wychodzi w czerwcu, a One X prawdopodobnie wyjdzie w tym miesiącu. Więc cena do czerwca powinna spaść w wypadku One X.

Smogg
05.04.12, 17:35
Ależ HTC One X już wyszło. Jest dostępne i kosztuje 2699 (2300 to cena za One S): Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing.php/search?category=165&sg=0&string=one+x)

MatrixSTR
05.04.12, 18:19
A tak jeszcze przy okazji tych telefonów, to która matryca jest lepsza? IPS TFT z LG, czy Super LCD z HTC?

Vinrael
05.04.12, 18:36
@Smogg: Oczywiście, jeśli mówimy o cenach w Polsce, gdzie albo:
1. Ktoś chce zarobić
2. Koszty ściągnięcia z innych krajów
3. Patrz punkt pierwszy i drugi.

@MatrixSTR: Czysto teoretycznie SuperLCD powinien być odrobinę lepszy, jednak jak to będzie, okaże się w porównaniach bezpośrednich.

Smogg
05.04.12, 20:35
2700 to oficjalna cena na Polskę:
HTC One X White - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika (http://www.komputronik.pl/product/153725/Telefony_i_GPS/Telefony_i_Smartphone/HTC_One_X_White.html)
HTC S720e One X (http://htc-sklep.pl/443-s720e-one-x.html)

Vinrael
05.04.12, 21:05
A 1900 to oficjalna cena za LG na Wielką Brytanię, dlatego porównuję ceny z Wielkiej Brytanii.
Jak by nie patrzeć, telefony w Polsce były często dużo droższe niż gdziekolwiek indziej.

Soren
06.04.12, 09:32
Oj nie byłbym taki pewny czy SLCD z one x będzie lepszy. Wiadomo trzeba czekać na porównanie. Ale jakby nie patrzeć to ips z lg 2x moim zdaniem lepiej wypada w porównaniu z slcd w sensation.

Vinrael
06.04.12, 13:07
Dlatego napisałem, że czysto teoretycznie, bo nigdy nie wiadomo, jak to będzie...
Widziałem gdzieś filmik, coś pokroju 'pierwsze wrażenia' z HTC One X, i muszę przyznać, że matryca była całkiem całkiem zacna... Nie wiem tylko, czy to kwestia rozdzielczości, czy dobrej matrycy ;d Trzeba czekać.

I jakbyś nie patrzył, w One X też będzie IPS, więc raczej różnic nie powinno być... przynajmniej zauważalnych.

Smogg
06.04.12, 13:42
W telewizji też kiedyś leciały reklamy innych telewizorów... i w tym starym telewizorze w trakcie reklamy było pokazane jaki to dobry obraz może być na tym nowym :E

Panowie, porównywanie który wyświetlacz jest lepszy na podstawie filmów, które oglądacie na jeszcze innym ekranie jest... co najmniej dziwne. Jak polizanie 2 lizaków przez folię i wyciąganie wniosków, który jest bardziej słodki. Takie telefony trzeba wziąć w łapkę, poklikać trochę, uruchomić różne gry i aplikacje (bo jeden może lepiej przedstawiać czarny tekst na białym tle, drugi odwrotnie, a trzeci ma super kolory, ale kompletnie nie nadawać się do czytania itp.).

Pomysłów z podawaniem i trzymaniem się cen obowiązujących na Wyspach jako wiążących nie rozumiem zupełnie. Żyjemy w Polsce, dlatego też nas dotyczą ceny na Polskę... na zachodzie jest inaczej, ale nie spodziewałbym się aby nagle wszyscy planujący zakup nowego telefonu udawali się do Wielkiej Brytanii czy gdziekolwiek indziej.
Jeśli już naprawdę tak bardzo chcecie porównywać ceny z innych krajów, to chociaż przy okazji podawajcie cenę w Euro/USD/GBP/CHF - aby osoby nie śledzące dyskusji od początku nie były wprowadzane w błąd, bo koszt tego samego jak zauważył Vinrael różni się i to zazwyczaj na naszą niekorzyść (OT: bo Polacy w Polsce tak dużo zarabiają, że stać ich na to :facepalm1:).

Vinrael
06.04.12, 18:53
Ale też tymbardziej nie widzę sensu porównywania ceny polskiej HTC One X z ceną brytyjską LG 4X Optimus. Bo to, że na Wielką Brytanię LG kosztuje ok. 340 funtów, nie oznacza to, że w polsce będzie kosztował podobnie, bo równocześnie mogą pomyśleć, że polacy dużo zarabiają (*facepalm*) i dać cenę np. 500 funtów.

Caicek0
06.04.12, 22:56
Racja, że nie ma co patrzeć na cenę w innych krajach, ja kiedys widziałem cenę iPada w USA, a później jak zobaczyłem ceny w PL to się przestraszyłem :D

KurczaQ
06.04.12, 23:03
Taniej sprowadzić telefon z niemiec czy usa niż kupować w polsce.. do czego to doszło :|

Wysłane za pomocą mojego gołębia pocztowego :P

Soren
08.04.12, 21:24
Ostatnio chciałem sprzedać sensation i kupić sgs2 ale jakoś tak wyszło że tego nie zrobiłem.
Dziś dostałem propozycję zamiany.
Jak myślicie?

Aha dodam (jeśli ktoś jeszcze nie testował) że sense 4.0 działa bardzo fajnie ;)

KurczaQ
08.04.12, 22:01
Ja kupuje desire hd, po co mi lepsze jak wszystko mi odpali :)

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

Vinrael
08.04.12, 22:26
@Plichu
spóźniłeś się z żartem prima-aprilisowym ;D

KurczaQ
08.04.12, 22:44
Ostatnio chciałem sprzedać sensation i kupić sgs2 ale jakoś tak wyszło że tego nie zrobiłem.
Dziś dostałem propozycję zamiany.
Jak myślicie?

Aha dodam (jeśli ktoś jeszcze nie testował) że sense 4.0 działa bardzo fajnie ;)

Jedyny plus na korzyść sgs to mega ekran oraz gpu, wykonanie jest ok ale brak sense zabija :P

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

maniek9611
08.04.12, 23:20
A mi się po prostu wydaje, że do wszystkiego da się przyzwyczaić :)

KurczaQ
08.04.12, 23:41
Do wildfire też się da przymilić, po prostu kupić coś co będzie nam spełniało zadania, a nie super maszyny za mega hajs do niczego nie przydatne :P

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

Vinrael
08.04.12, 23:52
To co, wszyscy kupujemy Sony Ericssony K510i? ;D Bo Nokie 3310 za drogie :<

KurczaQ
09.04.12, 00:25
Może lepiej, w800 i lans na kartę pamięci i słuchawki markowe xD

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

MatrixSTR
09.04.12, 00:55
W800 to świetny telefon, ale osobiście polecam W810 ;)
Tak sobie myślę że temat powinien się nazywać "Rozmowy o telefonach" albo coś w ten gust ;) Lepiej by pasowało do prowadzonych obecnie rozmów :)

Soren
09.04.12, 02:29
Ale ja nie żartuję!
Na prawdę zastanawiam się nad tą wymianą.
Z tym że touchwiz jest brzydki, sense 3.6 jest takie sobie, ale sense 4.0 jest śliczne ;)

Za SGSem przemawia kies, samoled+ i 1GB ram.

KurczaQ
09.04.12, 08:33
Ja się wcale nie śmieje z galaxy s 2 , miałem w ręce i jest bardzo fajny, powiedzmy szczerze zawsze samsung miał gorsze UI ale lepsze wsparcie i bebechy :)

Wysłane z mojego gołębia pocztowego :)

Vinrael
09.04.12, 09:44
Kwestia raczej, który telefon Ci się bardziej podoba, i który spełnia Twoje wymagania...
Wyświetlacz: czy chcesz mieć troszeczkę lepszy do czytania, czy z lepszym kontrastem i nasyceniem barw?
Sprzęt: chcesz mieć raczej czystą moc obliczeniową, czy moc wynikającą z obsługi dodatkowych instrukcji?
Wykonanie: wolisz mieć solidniejszy telefon czy lżejszy?
Oprogramowanie: bardziej Ci odpowiada ładniejsze i ciekawsze sense, czy lżejsze TouchWizz?

Soren
09.04.12, 13:56
Wszystkie te różnice znam.
Chęć zmiany podyktowana jest raczej tym że snesation trochę mi się znudził ;)

Póki co testuje ten rom:
[ROM][PORT][APR 08][SENSE 4]InsertCoin Release Candidate 4.1 - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1546731)
z sense 4.0 i muszę przyznać że coraz mniej mnie ta wymiana interesuje ;)

Smogg
09.04.12, 15:17
A ja chyba mimo wszystko w niedługim czasie zainwestuję w tego One X... a Sensację pewnie przejmie żona :)

KurczaQ
09.04.12, 15:34
A ja jej desire hd, i każdy zadowolony ;)

Tapnięte z Evolution HD2

Soren
09.04.12, 15:50
Ja już dawno doszedłem do wniosku że nie wydam na telefon więcej jak 1500zł (a co dopiero 2700zł). Po prostu zbyt szybko mi się nudzą i zbyt dużo swego czasu na nich traciłem.
Poza tym mówcie co chcecie ale uważam że cena 2700zł za telefon w kraju gdzie realnie średnia pensja jest na poziomie 1500zł netto to przegięcie.

Oczywiście nie żale się. Żyjemy w takim a nie innym kraju z taką a nie inną elitą rządzącą. Po prostu nie zamierzam kupować tak drogich zabawek (analogia też do tabletów które są moim zdaniem zwykłymi gadżetami a często są droższe od średniej klasy notebooków).

Smogg
09.04.12, 16:13
One X wszedł do oferty Orangutana w całkiem niezłej cenie. Na Allegro już się pojawiają oferty bezpośredniej sprzedaży takiej słuchawki za 2300... przypuszczam, że jeszcze w tym miesiącu naszym oczom ukaże się jedynka na początku ceny tegoż urządzenia, a wtedy i ja będę bardziej skłonny do wydania na niego ciężko zarobionych pieniędzy ;)
W zeszłym tygodniu kupiliśmy dla żony TF101, na razie jest strasznie zadowolona i do jej zastosowań najpewniej nie będzie już potrzebny laptop. A już na pewno nie w domu (do pracy ma służbowego, więc problem sam się rozwiązuje). Jeśli na tablety patrzy się przez pryzmat tych mikrusków 5-8" to zgadzam się z Tobą, Soren, również nie widzę zastosowania dla takiego... niewiadomoco... Ale przy 10-13" komfort pracy już jednak wygląda trochę inaczej. Tą trzynastkę przytaczam z racji zapowiedzi tabletów z Androidem właśnie w takim rozmiarze, a wtedy być może i ja się tym zainteresuję.

Cena One X w Polsce na tę chwilę faktycznie nie nastraja dobrze. Zwłaszcza, że jak się dowiedziałem do zestawu dołączone są zwykłe, (za przeproszeniem) gówniane słuchawki od HTC. Na obudowie beats, ale jak się chce słuchać muzyki a nie pierdzenia plastiku i folii, to trzeba zainwestować w coś porządnego (co na szczęście po zakupie a-JAYS One+ mam już za sobą).

Cały czas mam pewne wątpliwości związane z jakością wyświetlacza One X, dlatego na pewno najpierw będę chciał się nim pobawić na żywo... poszukam gdzieś w Warszawie, na pewno da się to gdzieś upolować ;)

Zabawa tym TF101 utwierdziła mnie w przekonaniu, że następny tego typu sprzęt z Androidem, na którego się skuszę po prostu musi mieć Tegrę. Wiem, że to marketing, że nie jest taka wspaniała jak ją reklamują, że 2-rdzeniowy Qualcomm jest w stanie pobić wydajnością te 5 rdzeni Tegry 3... ale:
1. W dupie mam benchmarki, bo nie po to kupuję telefon, aby w kółko fapować do coraz to wyższych not... Jak miałem HD2 to najmilej używało mi się ROMu, który wcale tych punktów tak dużo nie łapał... a mimo wszystko był płynny i stabilny, oraz oszczędny.
2. Pamiętacie Desert Winds na chipsety Qualcomma? Gdzie to jest i dlaczego ciągle tego nie ma dla naszego kraju? Dlaczego Nvidia jest w stanie stworzyć Tegra Zone i fajnie promować aplikacje pisane z myślą o Tegrze, wydawać ciekawe exclusive'y, podpisywać umowy, dzięki którym to Tegra najpierw dostaje nowe gry - i to w lepszej jakości, a u innych to tak strasznie kuleje?

Soren
09.04.12, 16:36
Wyniki w benchmarkach to jedno ale kompatybilność i optymalizacja to drugie (i moim zdaniem to jest ważniejsze).
Popatrzmy na takiego SGS2 z mali 400. Ostatnio przeczytałem komentarz użytkownika apropo SGS3 i tekst że "znowu będą problemy z niekompatybilnymi grami".

Ja One X maksymalnie byłbym w stanie zapłacić te 1800zł. Wcale nie wykluczam że jeszcze w tym roku bym go sobie sprawił ale póki co nie widzę takiej potrzeby (kupiłem sensacje niedługo po premierze, tak samo SGS2 i wiecie co? Na sensacji straciłem, na SGS2 też trochę).

Co do zastępowania laptopa tabletem. Polecam te artykuły:
Tablet zamiast laptopa? Sprawdzam: ASUS Transformer Prime (część 1) | Bez Przycisków (http://bezprzyciskow.pl/tablet-zamiast-laptopa-sprawdzam-asus-transformer-prime-czesc-1)
Tablet zamiast laptopa? Sprawdzam: ASUS Transformer Prime (część 2) | Bez Przycisków (http://bezprzyciskow.pl/tablet-zamiast-laptopa-sprawdzam-asus-transformer-prime-czesc-2)

Dla mnie tablet może się nadawać wyłącznie do:
- przeglądania internetu
- czytania elektronicznych gazet (broń boże nie książek)
- oglądania filmów (czy to na ekranie tabletu czy via dlna)
- słuchania muzyki (via dlna)
- grania w gry

Więc jak dla mnie dla ogólnie pojętej rozrywki a więc jest to gadżet.
Jeżeli ktoś wykorzystuje tablet do pracy to w porządku, jeżeli się sprawdza to czemu nie.

A co do one x, beats audio i słuchawek to szczerze powiem nie pamiętam kiedy ostatni raz słuchałem muzyki na słuchawkach z jakiegoś plajerka czy telefonu. Preferuje dobrą płytkę do samochodu sobie nagrać bo i tak poruszam się głównie samochodem.[COLOR="Silver"]

Smogg
09.04.12, 17:02
Też muzyki słucham głównie jadąc samochodem. Bardziej chodziło mi o dziwną taktykę marketingową - napisać na obudowie o BeatsAudio, a później dołączyć do zestawu jakieś beznadziejne słuchawki. Prawie jak naklejka "Sport" na bagażniku Daewoo Tico, przecież to jest aż śmieszne i - przynajmniej u mnie - tworzy pewien niesmak.

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e za pomocą Tapatalk

KurczaQ
09.04.12, 18:54
Też muzyki słucham głównie jadąc samochodem. Bardziej chodziło mi o dziwną taktykę marketingową - napisać na obudowie o BeatsAudio, a później dołączyć do zestawu jakieś beznadziejne słuchawki. Prawie jak naklejka "Sport" na bagażniku Daewoo Tico, przecież to jest aż śmieszne i - przynajmniej u mnie - tworzy pewien niesmak.

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e za pomocą Tapatalk

Możliwe że chodzi tu o cenę :)
Telefon nie jest tani a reklama reklamą, masz napis że możesz to obsłużyć ale nie musisz tego mieć w opakowaniu :D

Tapnięte z Evolution HD2

Vinrael
09.04.12, 20:09
Maluch potrafi obsłużyć 6.3 V8 small-blocka, pomimo to nie podwyższali z tego powodu ceny... :S
Fiat 126p 6,3l V8 vs VW Golf 3 Turbo 1/4 Meile - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-FRYbx6p5TA)

Smogg
09.04.12, 23:03
Cziken, w PowerAMPie, którego kupiłem za 6 złotych w promocji jest tryb Beats.

Vinrael to pięknie podsumował - co by było, gdyby producenci samochodów podnosili ich cenę, bo można je stuningować i po jeszcze dodatkowym nakładzie finansowym ma się coś jeszcze lepszego?

Słuchawki od HTC są tandetne, nie oszukujmy się. A dodawanie ich do telefonu za ponad 2,5 tysiąca złotych z nadrukowanym logiem Beats to śmianie się w twarz konsumentowi.

Wyobrażacie sobie sytuację wypuszczenia serii drogich samochodów pomalowanych reklamami (tak, aby nie można było tego zedrzeć jak naklejki): "Samochód X, najbezpieczniejszy w klasie!", albo "Samochód X, 18 poduszek powietrznych!"... a później okazuje się, że ten drogi samochód nie ma żadnej poduszki powietrznej i nawet nie zamówisz takiej poduszki u producenta... ale producent zrobił dziury na te poduszki i czujniki i jeśli jesteś zainteresowany, to za dodatkową opłatą możesz to założyć w zewnętrznym warsztacie.
Widać pewną analogię?

Gdyby nie ta Tegra i rozdzielczość, to pewnie nawet bym się nie zastanawiał nad tym telefonem... ale właśnie przez tę Tegrę i rozdzielczość mam dylemat ;)

Vinrael
09.04.12, 23:16
Ale też z kolei trzeba zwrócić uwagę, że Beats Audio (gdzieś tam doczytałem) daje też nam złocone styki w mini-jacku... Czyli jeśli masz zamiar podłączyć dobry wzmacniacz słuchawkowy + Sennheisery Orpheus (Boże, czemu te słuchawki kosztują tyle, co używane Audi A8L 4.2 V8? :S) to ma sens... Chociaż też nie. To ciągle nie ma sensu ;d

Ale z kolei, mało osób zostawia fabryczne słuchawki, i to nie ważne, jakie dostają w komplecie...

Soren
09.04.12, 23:36
Smogg teraz zapewne wszystkie hi-endy będą miały ekrany 720p a i tegra nie będzie wyjątkiem więc myślę że nie ma co narzekać, wybór będzie nie mały ;)

Smogg
10.04.12, 00:10
@Vinrael: Samsung do Notesu i SGS2 dawał w sumie nie najgorsze. A w porównaniu do tych od naszej ukochanej firmy, to po prostu niebo a ziemia. Co do złocenia styku i podłączania kina domowego czy czegokolwiek pod słuchawkę... nigdy tego nie próbowałem i przypuszczam, że przy moim wykorzystaniu telefonu prędko nie będę... bardziej chodzi o zasady ;)

Nie wiem, czy którakolwiek inna firma, chcąca uchodzić za markę premium i starająca się nadać ten premium feel swoim produktom, konsekwentnie dorzucałaby takie dziadostwo, o których na forach ludzie piszą, że nie są warte poświęcania energii na wyjmowanie ich z folii (i tak też te moje cały czas są oryginalnie zapieczętowane... tak samo jak były te od Leona).

Przed chwilą obejrzałem sobie ciekawy review [ENG]: http://www.video.banzaj.pl/film/11979/htc-one-x---obszerna-recenzja-nowego-smartfona/

Szkoda, że ta tylna klapka to nie aluminium... poza tym, ktoś się orientuje, czy One X ma GG? Na filmie ten ekran pod światło wydawał się być delikatnie matowy... GG raczej takiego efektu by nie spowodowało... ale tutaj zdaję się na Wasze informacje :P

KurczaQ
10.04.12, 00:11
Jest to początek tegry 3, ale nadejdzie 4 :D nie podniecajcie sir, to tylko liczby, można w chainfire odpalić gry THD :) nie ma tylko tegra zone ale prócz tego da się większość mieć na sensacji :P

Tapnięte z Evolution HD2

Vinrael
10.04.12, 00:26
@Smogg
To jest podobno nowa generacja Gorilla Glass... nazwana Gorilla Glass 2. (Ambitnie, nie prawda? :)) Wygląda trochę inaczej, ale jest dużo wytrzymalsza i lepiej działają z nią ekrany dotykowe (tutaj znowu: podobno).
Jeśli chodzi o słuchawki - rzeczywiście, jeśli już płacisz te 2300 za telefon, czy tam ile by nie było, to mógłbyś dostać coś więcej niż słuchawki po prostu troszkę lepsze (ładniejsze) od tych z radyjek z kiosku za 3PLN.
Tylna klapka to nie aluminium, lecz podobno coś tak pieruńsko twardego...Gdzieś (bodajże na prezentacji telefonu :S) widziałem jak robią te klapki... Dość ciekawe ;D Najpierw wtłaczają jakiś tam ichni tajemniczy materiał, później wypalają w temperaturze bliskiej temperatury powierzchni słońca (cytat) żeby ten materiał się ładnie 'poukładał' w struktury. :)

@Kuciak
Oczywiście, że nie ma co się cieszyć z tego. Będę trzymał Nokię 3310 aż wyjdzie ostatnia generacja Tegry... a to prawdopodobnie nie nadejdzie. *sic!*
Tyle, że wyjdzie Dead Space 2 na telefon, który będzie obsługiwał podobno shadery 'some kind of' DirectX, i Sensation oczywiście, że to odpali. To samo HD2. Tylko trzeba będzie zrobić to, potem tamto, wykręcić procesor do 3,2GHz, schłodzić ciekłym azotem, wyłączyć tekstury, antialiasing, wyciąć shadery, etc... Kiedyś trzeba zainwestować w dobry sprzęt. A jak już inwestować, to w bardzo dobry :)

Smogg
10.04.12, 00:49
Zgadzam się, Chainfire to nie jest rozwiązanie.
Sam nie lubię półśrodków, ani emulatorów - jakoś nie mam do tego ani zaufania, ani przekonania. Jak dla mojego telefonu nie wychodzą gry, aplikacje, albo jak już wyjdą, to muszę czekać na piętnaście łatek, zanim zaczną chodzić tak jak powinny, to głosuję portfelem i wybieram taki sprzęt, aby się nie zastanawiać nad coraz to bardziej wymyślnymi workaroundami. Bo jak Chainfire, to i root, a jak root, to i cwm, a jak cwm, to i s-off, a jak już mam to wszystko za sobą i wyjdzie nowe oprogramowanie, to zamiast pobrać je via OTA to muszę w kółko robić to samo, bo po wgraniu nowego ROMu (manualnie, OTA przecież nie zadziała), znów nie mam ani cwm, ani roota, ani chainfire... nonsens i niepotrzebne komplikowanie prostych spraw. Mali400 be? No to Qualcomm. Qualcomm be? No to Nvidia. Nvidia be? No to czas na iOS albo wspomnianą Nokię...

Co do wytwarzanych klapek na prezentacji telefonu - przypuszczam, że masz na myśli te z One S, z oksydowanego aluminium, poddanego 10kV... nie widziałem nigdzie filmiku dotyczącego klapek do iksa (choć też wybitnie nie szukałem, ale jakby było bardzo dostępne, to pewnie jakoś bym na to już wpadł :D). Za 2300 w tej chwili jest jeden egzemplarz na Allegro, z Orange (ponoć jeszcze nie mają brandów), większość to 2699... i słuchawki, które nie wiem, czy tak bardzo się różnią od tych za 3 zł... a już na pewno koszty ich produkcji są dużo niższe. ;)

---------- Dodano 23:49 ----------

Aby nie być gołosłownym - klapki One S: Micro Arc Oxidation on HTC One S - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZPZ7y1EDKvk#)!

Vinrael
10.04.12, 00:55
Na prezentacji One X była pokazana ta sama metoda, tylko z klapkami z One X, więc... pewnie to samo.

Soren
10.04.12, 02:11
Hmm a moje słuchawki od sensacji całkiem dobrze służyły jako zestaw słuchawkowy do samochodu ;)

Smogg
10.04.12, 09:06
Vin, mógłbyś zamieścić tutaj link do tej prezentacji?

Vinrael
10.04.12, 12:18
Właśnie gdzieś wczoraj szukałem na YouTube, jednak za nic nie mogę tego znaleźć. Pamiętam, że oglądałem to na jakimś serwisie pokroju komórkomania.pl czy coś w tym stylu, gdzie pracownik HTC o tym odpowiadał, a później przedstawił film, na którym były właśnie klapki z HTC One X w roli głównej... Niestety nie mogę znaleźć.

Smogg
10.04.12, 13:55
No ja wrzuciłem filmik o wzmacnianiu klapek One S... eSka ma metalowe, więc niby można... z tego co zdążyłem wyczytać, to One X ma dobrej jakości, ale jednak plastik... a tego się jakoś wybitnie nie umocni podłączając pod 10kV :D

Ogólnie One X waży 130 gram, co przy ekranie o pół cala większym od dużo cięższego Sensation czy HD2 (148g / 157g) pozwala przypuszczać, że nie ma tyle metalu co te dwa starsze telefony...

KurczaQ
10.04.12, 15:58
Jednak mocny plastik dobrze wykonany może nie popęka po upadku ;), chociaż kto to wie...

Smogguś zmień nazwę postu na 'Dyskusje o telefonach' :) będzie fajniej, bo tak to offtop mega :D

Smogg
11.04.12, 15:38
Ok, jeśli chodzi o obudowę One X - problem solved: poliwęglan.

Ciekawa recenzja, źródło powyższej informacji: Test HTC One X - Kozacki smartfon z NVidia Tegra 3 i Android 4.0 | PurePC.pl (http://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/test_htc_one_x_kozacki_smartfon_z_nvidia_tegra_3_i _android_40)

---------- Dodano 14:24 ----------

Hmm, review trochę zasmucił mnie faktem, iż przy każdej zewnętrznej aplikacji (np. grze) pokazuje się przycisk menu... na ekranie... dziwne i średnio do mnie przemawiające rozwiązanie...

---------- Dodano 14:38 ----------


Standardowe testy baterii nie do końca oddają faktyczną jej wydajność. Podczas codziennego użytkowania, czyli dzwonienia, wysyłania sms-ów, maili, surfowania po Internecie, a także grania, nie radzę nawet marzyć o 24 godzinach pracy na akumulatorze. W przypadku nieco intensywniejszych czynności ogniwo nie wytrzyma nawet 8 godzin!
:facepalm:

Vinrael
11.04.12, 17:28
Starczy mi to 8 godzin... Zazwyczaj tyle jestem poza domem, a jak jestem dłużej, wtedy nie korzystam z telefonu... bo mam inne rzeczy do roboty, jak na przykład uważanie, czy nie nadjeżdża Audi RS5 (dzisiaj ;)). A później do domu i ładowarka :) W podróży mam zawsze jakiś dostęp do prądu, więc jest spoko...

KurczaQ
11.04.12, 17:37
Cóż, według mnie zastosowanie klawiszy dotykowych pod ekranem to dobre wyjście aby nie wprowadzić ich na ekran jak w galaxy nexus, ale z menu to zwalili po całości ;X

Tapnięte z HTC Evolution HD2

Smogg
11.04.12, 17:55
Vin, na 7 stronie tego review masz podany czas pracy na baterii... One X nie wytrzymuje 5 godzin przeglądania internetu po Wi-Fi... Szczerze mnie to zaniepokoiło, bo jak jestem na nudnym szkoleniu to czas pracy na baterii ma duże znaczenie... a szkolenia bywają dużo dłuższe niż te 5h ;)

Poza tym, nie lubię wychodzić np. z pracy do domu z rozładowanym telefonem. Raz już mi się tak zdarzyło, że telefon już pada i... wtedy we mnie wjechał jakiś śpieszący się jegomość... wiesz, nie sposób przewidzieć przyszłość... ale na pewne ewentualności można się łatwo przygotować niedużym nakładem pracy - naładowany telefon się po prostu przydaje... 5h to trochę zbyt szybkie rozładowanie się słuchawki, która de facto nie robi nic nadzwyczajnego czy nadzwyczajnie obciążającego.

Cziken, Ten klawisz Menu na ekranie to kuriozum i pokazanie kilku klawiszy Galaxy Nexusa w krzywym zwierciadle. Jak tak można? :facepalm:

Nie wiem, kto miał taki pomysł, ale teraz w związku z One X (i o ile to faktycznie przypadłość całej serii, to również S i V) czekam na newsa o update softu który wprowadza przebindowanie głupiego klawisza na rzecz sensownego zastosowania i niezabierania przestrzeni roboczej na ekranie... Jestem w szoku, jak można wymyślić coś tak idiotycznego. W Galaxy Nexusie godziłeś się na to... tutaj niby masz klawisze... ale jednak musisz mieć pasek na jeden dodatkowy przycisk xD
Jakby nie mogło być tak jak teraz w HTC - klik: menu, długi klik: menedżer aplikacji... tadam! Już widzę jak po takim pomyśle musiała wyglądać rozmowa na Tajwanie:
- Nie! Zabierzmy użytkownikom przestrzeń ekranu, bo przeżyją szok, bo taki on duży... teraz będzie mniejszy!
- O! I łatwiej będzie zatrzymać grę/aplikację!
- Tak, i pokażemy Samsungowi że i my możemy mieć dotykowe klawisze!
- A co z tymi co mamy?
- Przestań, Huan Czing Czak, wymyślimy dla nich jakieś głupie zastosowanie, np. trójwymiarowa lista aplikacji.
- Świetny pomysł Czuan Hing Chak, i jeszcze z czasem zrobimy z tego 4D, będzie bardziej wykorzystywało 4 rdzenie Tegry.
- Tak, i nie będzie można tego zamknąć, bo tutaj nie pokażemy im Menu!
- /mroczny śmiech/ I wprowadzimy w tym ficzer ubijania Sense... tak, aby wystarczyło to otworzyć!
- I ta animacja będzie cały czas chodziła w tle zjadając baterię!
- A ta będzie niewymienna!
- I niech ekran przy przełączaniu aplikacji świeci się na 200%, a potem powiemy, że to przez customy!
- Świetny pomysł Ping Pong, zrzucimy wszystko na sabotażystów z projektu Galaxy Nexus 1.5
- A skąd ten numer Sushimitzu?
- Jak oglądałem Karate Kida, to z dwóch debilnych rzeczy zrobili coś bardzo fajnego - to my też damy przyciski, których jest za mało i pasek, który jest niewykorzystany...

:zly:

Vinrael
11.04.12, 18:45
@Smogg - oczywiście, że 5 godzin, ale przy uwzględnieniu, że co 2 minuty załadowywali od nowa stronę... Nawet ja, po kursie szybkiego czytania, przeczytaniu naprawdę dużej ilości książek, dalej potrzebuję trochę więcej niż 2 minuty... ;D Test był także robiony przy maksymalnej jasności, przy której (przynajmniej ja tak mam) nie da się czytać, co więcej wtedy telefon świeci jak szperacz z czasów drugiej wojny światowej i nauczyciel/wykładowca raczej domyśli się, że koszulka Ci nie świeci ;)
Telefon i tak ładuję jak tylko idę spać (mówię o HD2) a i tak bateria pod koniec dnia jest praktycznie zawsze powyżej 50% naładowania.
Telefon służy mi też jako odtwarzacz muzyki (właściwie to głównie jako odtwarzacz...), a podobno przy słuchaniu muzyki 4 rdzenie mają być uśpione, a do roboty zagoniony piąty, energooszczędny, czyli tutaj nie powinno być jakichś rewelacji typu 'drain all the battery in less than 2,9 seconds!'.

Ale, całkowicie się zgadzam, że ta belka z menu to całkowity, kompletny, bezsensowny, idiotyczny, nieprzemyślany i oburzający fail. Ale z resztą tak nie jest, więc trzeba mieć nadzieję, że gdy HTC wyda łatkę do tego *cynicznym głosem Jeremy'ego Clarksona* geeenialnego paska z menu. będziemy mieć pieniądze na zamianę telefonu na jedyneczkę z iksem :)

KurczaQ
11.04.12, 20:30
Jest to przypadłość całej serii One. Jednakowoż zobaczcie ma HD2 który nie miał klawiszy odpowiednich, ba nawet nie miał andka a w romach ics i tak mamy to pod klawiszem menu... To debilne wprowadzić trzy klawisze, rozumiem chwyt reklamowy ics ma trzy klawisze , Nexus ma tylko tam wyskakuje trzykropek mówiący tu są dodatkowe opcje a nie mega przycisk szpecący cały ekran, co w dużym one x to nie problem, to w najmniejszym V to duży problem z przestrzenią :P

Tapnięte z HTC Evolution HD2

Vinrael
11.04.12, 20:56
W dużym X to też problem, bo to po prostu... musi, musi denerwować...
Chicken, masz tutaj kilka przecinków

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,i powstawiaj je w ten sposób, aby wątek który czytasz był spójny, i nie trzeba było rozkminiać, co poeta miał na myśli.


[EDIT]
Czemu wątek zamknięty, skoro rozmowy tyczyły właśnie następnej słuchawki, którą zamierzam kupić? :S
Otworzyłem ponownie, jeśli są jakieś sprzeciwy proszę pisać na PW.

KurczaQ
11.04.12, 21:50
Jednak powracając do One, za szybko wydali nakładkę i nic nie pomyśleli i czterech klawiszach, wydając telefon z fizycznymi klawiszami bez jednego w komplecie...
Myślę że w najbliższym czasie powinna wyjść łatka, jeżeli nie to znowu konsumenci ruszą do boju i wymuszą wprowadzenie multifunkcjolności jednego z klawiszy :)

Tapnięte z HTC Evolution HD2

KurczaQ
11.04.12, 21:51
Tak gadamy tu ale kto wie, może zachęcimy do zakupu kogoś, wątek ma sens :D

Tapnięte z HTC Evolution HD2

Vinrael
11.04.12, 21:54
Jak najbardziej, a zachęcacie choćby mnie ;D
Wątpię, żeby HTC zostawiło sprawę tej... okropnej, tragicznej, niechlujnej, denerwującej, nieprzemyślanej, idiotycznej, bzdurnej i bezsensownej belki z przyciskiem menu. To po prostu jest niezaakceptowane przez tych, co użytkują te telefony, więc jeśli HTC nie wyda poprawki, straci zapewne klientów... chociaż zapewne - masz rację, użytkownicy na XDA niedługo zamieszczą poprawkę, pewnie szybciej niż HTC :E

Soren
11.04.12, 22:05
A ja wam powiem że tak się złożyło że w głowie zrodził się plan kupna one x.
Ale jak się tak zastanowiłem to fakt, że bateria w najlepszym wypadku trzyma tyle co w sensacji (powiedzmy do 20h bez orania internetem i grami), połączony z faktem że nie da się w nim samemu podmienić baterii równa się dla mnie wielka śmierdząca kupa.

Gdyby ten telefon wytrzymywał 24h orania to ok ale w momencie gdy telefon nie wytrzymuje 8h to woła o pomste do nieba.
Dziękuję postoję, mam przy sobie (w portfelu) zapasową baterię do sensacji w razie nagłych wypadków i chwalę sobie to rozwiązanie.

Vinrael
11.04.12, 22:16
Akurat odnośnie baterii to nie jest tak strasznie, zauważ, że ciężko też zmitrężyć 5 godzin ciągłego siedzenia z telefonem i przeglądania stron... W każdym razie ja sobie tego nie wyobrażam, jeszcze jakieś życie mam :E

KurczaQ
11.04.12, 22:21
Hmm to trochę Jak z moim leonem, bateria trzyma długo ale włącz muzykę, wifi, Gg i neta plus tapatalka :) trzy godziny i błaga o prąd :P zależy od użytku

Tapnięte z HTC Evolution HD2

Vinrael
11.04.12, 22:23
WiFi + HSDPA/HSUPA = czyli kiedy transfer ok. 6mbps nie wystarcza :S


Jeśli się chce, to można wydrenować baterię w 3 godziny nawet i w Nokii 3310... W każdym można. Oni akurat co 2 minuty odświeżali stronę, czyli:
1. 4 rdzenie ciągle były aktywne
2. co chwilę była wyświetlana była nowa treść = dorzućmy trochę obciążenia dla GPU
3. duża rozdzielczość + największa jasność = niech żyje energooszczędność
4.WiFi ciągle włączone = super oszczędne dla baterii

itd. itp. etc.

Włącz ten sam pakiecik w Sensation i zmierz czas stoperem :) Wątpię, że będzie większy...

MatrixSTR
11.04.12, 22:32
Ja bym z oceną baterii poczekał, aż pojawią się normalni użytkownicy i się wypowiedzą. Bo w takich testach wynik nie zawsze jest obiektywny :P Też potrafię rozładować baterię w HD2 w godzinę, ale to nie znaczy że bateria jest do niczego ;)
Jeśli chodzi o te wszystkie paski i inne pierdoły, to jak dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ telefon kupiłbym dopiero po wyjściu kilku custom ROMów. Bez tego każdy telefon jest dla mnie do niczego :P

KurczaQ
11.04.12, 22:36
Inaczej, telefon bez wsparcia jest do niczego :P stary hd2 ma wsparcie i jest lubiany przez ludzi, nowe maszyny nie mają wsparcia a moc... I to błąd :D

Tapnięte z HTC Evolution HD2

Soren
11.04.12, 23:23
No jakby nie patrzeć nawet takie głupie gg w tle potrafi dobrze telefon rozładować.
W nocy zostawiłem gadu odpalone (wieczorem naładowałem baterie) a nad ranem miałem niecałe 70%.

Vinrael
11.04.12, 23:51
Jeśli dla Ciebie rozładowanie to 70%, to ja chcę być bankrutem w Twoim świecie ;D

Smogg
12.04.12, 11:27
30% przez nic w pseudo stand-by to dość sporo... Mi sensacją teraz je ok: 2%/1h przez nic i uważam że to dużo... Bywało lepiej ;)

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

---------- Dodano 10:27 ----------

Zrobiłem w nocy mały test - brak Wi-Fi, brak połączenia danych, sieć komórkowa 3G... 1% na 3h... bardzo ładnie. Tylko włączyłem połączenie danych i 5% spadło w godzinę... tylko że niby nic nie powinno wsuwać tej baterii - autosynchronizację mam wyłączoną, żaden dodatkowy soft też nie powinien tak ciągnąć... będę jeszcze kombinował :)

Vinrael
12.04.12, 16:54
Wątek był, jak się dzięki Smoggowi okazało, zamknięty by me. Tak, moja wina, możecie mnie obrzucić pomidorami. Jestem zawstydzony ;'( Zrobiłem to niechcący, ale jednak ja. Jeszcze raz przepraszam.

@Smogg - odnośnie tego, jak szybko spada bateria z włączonym transferem danych - do modułu bezprzewodowego i tak jest podany prąd, by był ciągle w gotowości, kiedy jakiś program go będzie potrzebował. A jest mniejszy pobór prądu niż przy przeglądaniu stron, bo nie jest obciążane CPU i GPU.

KurczaQ
13.04.12, 18:39
Zakochani w serii one macie czytajcie ;)

http://mobileworld24.pl/2012/04/13/uzytkownicy-narzekaja-na-telefony-htc-z-serii-one/

Tapnięte z HTC Evolution HD

Vinrael
13.04.12, 19:03
Uuuuu, słabiutko... Nie napawa optymizmem ;d

kasier
13.04.12, 19:57
Wygląda na to że wystawili produkt za szybko zamiast go dopracować ;/

Soren
13.04.12, 20:12
Ja jeszcze wrócę do sprawy baterii.
Przełączyłem sieć na 2g, nie odpalałem w tle żadnego gadu gadu, normalnie korzystałem z telefonu (smsy, rozmowy, 20 zdjęćna działce, chwilę pograłem w temple run) i wiecie ile mam jeszcze % baterii? 70 ;) Przy czym czas pracy na baterii wynosi obecnie 14h 50min. Jasność ekranu na auto ;)

KurczaQ
13.04.12, 21:06
Oglądając rom Imilka for Note jestem bardziej przekonany do Notesu niż do nowych HTC, cóż co że dobre wykonanie HTC jak to się sypie w rękach a Samsungi chodź plastikowe to coraz mocniejsze w wykonaniu, co to będzie powiedźcie ? ;D

Vinrael
13.04.12, 22:15
Myślę, że HTC powinno w tym momencie (żeby nie stracić klientów) zakończyć tą serię telefonów, wycofać na chwilę ze sprzedaży i produkcji, dopracować telefon (belkę z menu, jakość obudowy, może wstawić lepszą baterię), a tym co mają telefony z wadliwej serii naprawić/wymienić na gwarancji, co też nie powinno jakoś przysporzyć kłopotów HTC, skoro jeszcze mało osób kupiło telefony z serii One... To dużo lepsze, niż strata klientów tuż po zaprojektowaniu nowej serii telefonów... Albo zrobienie tego kroku później.

Co do samsungów - pomimo tego, że jakość ciągle wzrasta, to jakoś i tak pewniej się czuję z jakimkolwiek HTC (oprócz serii One, jak widać... ;d) - nie trzeszczą, nie gną się, są dobrze wyprofilowane, dobrze spasowane... A w samsungach można czasami znaleźć mankamenty - jak np. u mojego znajomego w SGS przednia szybka w górnym prawym rogu wystaje troszkę ponad obudowę - niby nic, ale denerwuje, a i szkiełko szybciej się rysuje... Nadmienię także, że nigdy ten telefon nie był rozbierany.
Polecam także eksperyment (który się nie uda z tabletami, bo są zwyczajnie za duże): złapcie samsunga całą łapką, i ściśnijcie (oczywiście nie z całą siłą... ale trochę siły jednak wkładając). Każdy, z jakim do tej pory miałem do czynienia, wydawał trzaski, gdzieś coś ocierało etc.
Następnie weźcie jakieś HTC i powtórzcie test (chociaż z tego co widzę, nie tyczy serii One). Nawet Wildfire i Tattoo nie wydają żadnych dźwięków.

Może i to moje szczęście, ale ja doszedłem do takich wniosków, że HTC jest po prostu lepiej dopracowane (i tutaj ponownie nadmienię, że widocznie oprócz serii One...).

Smogg
13.04.12, 23:17
@Vinrael: Sensacja trzeszczy :p

Wysyłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e za pomocą Tapatalk 2

Vinrael
13.04.12, 23:52
@Smogg
HD2 ani piśnie, HD7 to samo, to samo Wildfire S (testowane na dwóch), Tattoo, Hero... (Chicken mi jeszcze przypomniał o serii Desire) Desire, Desire Z, Desire HD.
Wszystkie te telefony miałem w łapkach, i absolutna cisza...
Czyli co, nowe HTC są gorsze jakościowo od starszych?
Raczej niespecjalnie, skoro HD7 jest pod tym względem bez zarzutów...

KurczaQ
14.04.12, 00:19
G1 trzeszczy jak szalony,Leon nic,Chacha nic :) ale wiecie Samsung jest lekki za to, jak tak dalej pójdzie to większość zmieni markę ,ja myślę od dawna o Xperii S ale wpierw desire hd :D

Tapnięte z HTC Evolution HD

Smogg
14.04.12, 01:33
.
Czyli co, nowe HTC są gorsze jakościowo od starszych?

:tak:
A problemy z jakością One X i S to tylko potwierdzają ;)
Nie mówię, że wszystkie nowe HTC... ale o problemach ze spasowaniem Sensacji naczytałem się już bardzo dużo.

KurczaQ
14.04.12, 02:42
Jednym słowem nakładka coraz gorsza, coraz gorsze wykonanie, spaprana klawiszologia... Chyba przejdę na Motorole lub Samsunga Notę :)

Tapnięte z HTC Evolution HD

Soren
14.04.12, 09:04
Uważam ze sense 4 to krok w przód.
A co do sensacjii to w trybie czuwania ciągnie mi teraz 0,42%/h więc jestem zadowolony:)

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

KurczaQ
14.04.12, 10:06
Ja was pewnie zadziwię..
Wczoraj idąc do szkoły słuchałem muzyczki (Jakieś 30 minut), potem w szkole lekkie użytkowanie i powrót ze szkoły kolejne 30 minut muzyki.... wracam do domku (była to godzina ~15:30) patrzę na bateryjkę a tu magiczne 86%

Rom to AOKP ICS z Dorimanx Kernel :P

Vinrael
14.04.12, 13:27
@Chicken - nie wiem, co w tym dziwnego... :d

A i ocenianie całej marki tylko według najnowszych osiągnięć, nie patrząc co zrobiła wcześniej to błąd. To samo stało się z Saabem - produkował przez pewien czas naprawdę dobre samochody, później jakość trochę spadła... Później stworzyli naprawdę dobre 93 i 95, ale ludzie nie chcieli kupować ich samochodów ze względu na pomyłki w niektórych modelach, przez co fajna marka miała kłopoty, aż w końcu zbankrutowała...
Cała nakładka Sense 4 jest naprawdę fajna - no może oprócz tej belki z menu, wygląd jest naprawdę zacny, wydajny sprzęt, dobry wyświetlacz... Oczywiście są pomyłki - jak właśnie ta belka, no i wykonanie - ale trzeba mieć nadzieję, że HTC w jakiś sposób je poprawi... A nie zmieniać jedne pomyłki na drugie, czyli 'nie chcę mieć gnącej się szybki wyświetlacza, więc pójdę do Samsunga i wezmę trochę mniej gnącą się szybkę, za to trzeszczącą obudowę. Albo pójdę do LG i wezmę trochę słabszy sprzętowo telefon. Albo pójdę do Motoroli, ale za to dostanę bardzo słabą i nieestetyczną nakładkę systemową...' Sztuka kompromisu.

Smogg
14.04.12, 13:53
Cziken, też nie widzę w tym nic dziwnego (choć patrząc na straty % baterii mojej Sensacji w ostatnim czasie, chyba mógłbym jednak zacząć...). Najbardziej "żre prąd" wyświetlacz. Samsung ma xxx-AMOLED-xxx (w miejsce iksów wstawcie odpowiednie pre i sufiksy), które pod względem wsuwania pojemności ogniw prezentują dużo bardziej umiarkowany charakter.

Jednakże to, że ja nie mam przekonania do Samsungów nie powoduje, że te telefony są ogólnie złe. Po prostu nie dla mnie. Notes mojego ojca nie skrzypi, spasowanie jest naprawdę dobre, zresztą jak całe wykonanie - nie mam się do czego przyczepić, naprawdę.

Mimo naprawdę głupiego pomysłu z tym "body" Sensacji i denerwującego mnie (oraz wielu innych użytkowników tego telefonu) spasowania i wyrabiania się w miarę używania "body" do reszty telefonu... nadal mi bliżej do HTC. Ot, tak już mam i już :P
Co do Sense 4... nie podoba mi się:
1. Zegar - wygląda jak podróbka samego siebie.
2. Guzik na pasku menu xD
3. Klawiatura... wolałem starą kolorystykę.
4. Ciągła, niestety, ramożerność - ponoć Sense w One X dalej co chwilę się restartuje... mimo 1GB pamięci, o którym mówiłem, że uważam, że jest to już jednak trochę za mało. Nadal tak uważam.

KurczaQ
14.04.12, 21:58
http://cellntechnews.blogspot.com/2012/04/first-shots-leak-of-low-cost-htc-golf.html?m=1

Poczytajcie :)

Smogg
14.04.12, 22:00
A wklejasz to w tym wątku, ponieważ planujesz następną słuchawkę mieć z serii Wildfire?

Soren
14.04.12, 22:20
Mi się wszystkie te elementy które wymieniłeś Smogg właśnie podobają.
Aha ciąg dalszy chwalenia się bateryjką :) 20h normalnego używana i jeszcze 60% baterii. I to wszystko dzięki zmianie z 3g na 2g.
I pomyśleć że swego czasu w pracy telefon wytrzymywał mi 6-8h ;) Teraz wiem dlaczego... Pracowałem w ruchu i co rusz przejeżdżałem przez takie miejsca gdzie telefon skakał po nadajnikach..

Vinrael
14.04.12, 22:55
Moim zdaniem sam zegar jest po prostu krokiem w przód - może i wygląda inaczej niż z wcześniejszych Sense, ale wygląda nowocześniej i jakoś bardziej... elegancko?
Belka z menu to Totalna Porażka, pisane dużymi literami.
Klawiatura to kwestia przyzwyczajenia.
Ramożerność - wejdą customy na One X, to i ten błąd poprawią ;)

maniek9611
14.04.12, 23:00
A ja tak czytam to wszystko i szczerze, zaczyna się tu robić za... śmietnik. Przeczytajmy pierwszy post i porównajmy resztę, a w szczególności końcówkę.

KurczaQ
14.04.12, 23:28
A wklejasz to w tym wątku, ponieważ planujesz następną słuchawkę mieć z serii Wildfire?

Nie jednak pokazuje ze skoro na fonie klasy wildfire sense 4.0 odpali i bedzie chodzic to jak to moze sie zawieszac na One X?;)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Smogg
14.04.12, 23:40
Vinrael: Ja rozumiem custom, jako ewentualność, alternatywa tweakująca w konkretnym kierunku możliwości urządzenia... ale trzeba być świadomym, znać ten kierunek, chcieć się z tym pieprzyć. Jeśli mam wydać ponad 2 tysiące złotych na telefon, żeby później jeszcze szukać do niego customów aby działał poprawnie, to jest to śmieszne i niedorzeczne. Dziękuję, postoję. Jeśli popatrzysz na przeciętnego użytkownika słuchawki, to jednak nie przesiaduje on z wywieszonym jęzorem na forach internetowych w poszukiwaniu nowego wypieku poprawiającego jeszcze więcej. Mamy skrzywiony pogląd, bo siedzimy w tutaj w takim a nie innym gronie, ale naprawdę wgrywanie masy ROMów w swoje słuchawki nie jest normą i nie jest tak popularne jak się może wydawać.

Maniek: Masz rację :) Przepraszam(y) :P Jeśli znajdę chwilę, to jutro postaram się wydzielić posty o One X do nowego tematu... chyba, że ktoś mnie ubiegnie :P

Soren
14.04.12, 23:48
Smogg moze juz lepiej ten topic przeznaczyć na "rozmowy o telefonach" i temat zmienić?
Można ciekawie podyskutowac na wszelkie tematy to jest fajne.

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2

maniek9611
14.04.12, 23:52
No dobra :P Jeżeli chodzi o mnie, jeżeli ceny HTC w Playu (na razie nie zamierzam zmieniać operatora - a dlaczego? nie będę opisywał w tym wątku hehehe) nie spadną do tego poziomu jaki powinien być, mówię tutaj o porządnych modelach, nie o niskiej półce, to poważnie rozważam SGSII lub Notes. Nie będę krytykował jakości materiałów, ważne są też bebechy. Skok cenowy między zwykłą Sensacją a XE czy też XL jest tak duży, że szczerze podziękuję. Jeżeli chodzi o One, wyżej już wyjaśniliście :) HTC to fajna firma, skąd wiem?...to już moja czwarta słuchawka tego producenta i może czas posmakować czegoś innego. W ciągu miesiąca będzie widać, a nóż widelec nie będzie zdrady :P

Soren
15.04.12, 00:35
Na moj gust hi-enda oplaca sie brac tylko w bardzo wysokich abo. Inaczej ceny zabijaja (na allegro oplacalniej).

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
15.04.12, 10:29
Hiend to pojencie wzgledne... dzisiaj kupisz sgs2 a jutro wyjdzie 6 rdzeniowy super uber fon i masz med enda ;)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Soren
15.04.12, 14:35
Nie nie nie, chodzi o to jakiej klasy był telefon w chwili premiery.

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
15.04.12, 14:53
Reasumując HD2 był mega high-Endem.. jednak widzimy że się zestarzał i teraz ma ciężko na med-enda ;) najlepiej kupować telefon który pochodzi chociaż roczek optymalnie i go sprzedać puki nie spadnie z półki klasy urządzeń

Soren
15.04.12, 15:05
Ja tam póki co nie zamierzam sprzedawać sensacji mmimo że spada z ceny. Brak po prostu perspektyw ;)

Vinrael
15.04.12, 15:23
@Chicken

Jeśli porównujesz HD2 z np. Wildfire, to przykro mi to stwierdzić, ale popełniasz wielki błąd... Pomimo tego, że Wildfire wyszło rok później, a Wildfire S prawie 2 lata po HD2, to HD2 i tak nie można do tych telefonów porównywać, bo po prostu ich cele są zgoła inne. Mój komputer ma już 4 lata, pomimo wszystko dalej jest high endem, bo był w swoim czasie po prostu bardzo dobry. I porównując jego możliwości wcale nie odstaje bardzo od dzisiejszych high-endów, pomimo tych 4 lat, a porównywanie go z dzisiejszymi medium-endami po prostu nie przystaje. Myślisz, dlaczego HD2 dalej kosztuje około 700PLN? Bo dalej nie ma właściwie takiej funkcji, której HD2 by nie miało.

KurczaQ
15.04.12, 15:43
@Chicken

Jeśli porównujesz HD2 z np. Wildfire, to przykro mi to stwierdzić, ale popełniasz wielki błąd... Pomimo tego, że Wildfire wyszło rok później, a Wildfire S prawie 2 lata po HD2, to HD2 i tak nie można do tych telefonów porównywać, bo po prostu ich cele są zgoła inne. Mój komputer ma już 4 lata, pomimo wszystko dalej jest high endem, bo był w swoim czasie po prostu bardzo dobry. I porównując jego możliwości wcale nie odstaje bardzo od dzisiejszych high-endów, pomimo tych 4 lat, a porównywanie go z dzisiejszymi medium-endami po prostu nie przystaje. Myślisz, dlaczego HD2 dalej kosztuje około 700PLN? Bo dalej nie ma właściwie takiej funkcji, której HD2 by nie miało.


I z tym się zgodzę, no może popełniłem błąd, chodziło mi o to że dawna klasyfikacja przy nowej nie jest aktualna, możesz powiedzieć mój hd2 to high-end ale ktoś z sgs2 wysmieje się prosto w oczy :P

ostatnio myślę o Motoroli Atrix 4G bo mi się jawnie podoba, a UI.... surowy ICS będzie na niej w pare minut :D

Vinrael
15.04.12, 16:23
Ktoś z SGSII już mi się śmiał kiedyś prosto w oczy, dopóki nie zrobiliśmy porównania w quadrancie... Wtedy mina mu troszkę zrzedła ;P Bo wbrew pozorom SGSII nie jest wcale taki super-genialny, jak ludzie go wychwalają. Ma tylko prostą i niewymagającą nakładkę... Chicken, jeśli chcesz sobie potestować HD2, wgraj jakiegoś Cyana czy coś w tym stylu, odpal quadranta i porównaj wyniki ;D
Wynik jest dalej wyższy w SGSII, ale różnica jest na tyle mała, że można ją uznać za błąd pomiarowy... Z resztą, po co komu wyniki ponad 20k w quadrancie, jak do zwykłego użytkowania i tak wystarczy choćby i zwykły Snapdragon... ;d

KurczaQ
15.04.12, 17:34
Powiem tak,co w hd2 nie narzekam na jego bebechy to ekran z kolorami i czułością mnie boli bardzo :/
Widziałem gdzieś moda do kuchni który poprawiał ilość kolorów w romach na hd2 chyba sie skusze :D

Tapnięte z HTC Evolution HD2

Vinrael
15.04.12, 17:51
Czułość wyświetlacza? Naprawdę? W wielu testach ludzie porównując HD2 i iPhone 3 w tej kategorii dawali remis, bo oba były wykonane bardzo dobrze... Akurat czułość wyświetlacza to ostatnie, czego bym się czepiał ;d

KurczaQ
15.04.12, 19:09
Znaczy czułość w multi touch, żeby wciąż nie było sterownika... mam teraz miui i chodzi boskoo ale mt w grach masakra ;/

Wysyłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
17.04.12, 19:17
Wiadomo, już oficjalnie w wakacje zbieram na czeresienkach i wisienkach moich hajs, dołożę do hd2 i kupuje Motorole Atrix 4G ;]

Soren
17.04.12, 23:55
I się będziesz bujał z zablokowanym bootloaderem? Błagam cię... never ever again motorola!

KurczaQ
18.04.12, 00:02
I się będziesz bujał z zablokowanym bootloaderem? Błagam cię... never ever again motorola!

Wydawało mi się ze odblokowali już bootloader :P

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Soren
18.04.12, 02:06
Moze i tak. Nie sledze motki. Po mm mam dosc.

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
18.04.12, 08:38
Mm? Rozwiń :D

Wysyłane z Evolution HD II

Smogg
18.04.12, 13:10
Milestone

Wysyłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e za pomocą Tapatalk 2

KurczaQ
18.04.12, 21:13
Na sto procent odblokowali Bootloader :) chce odpoczynku od modzenia, wgram AOKP lub CM9 i odpocznę roczek ;) potem powrócę do modzenia :D

Smogg
22.04.12, 00:15
Ponieważ ciągle choruję na tę Nvidię w telefonie... kilka nowych recek, na które się natknąłem w poszukiwaniu czegoś, co mnie skutecznie odwiedzie od wydawania niemałych pieniędzy na nową słuchawkę (btw, już są nowe za mniej niż 2k zł... myślałem, że takie rzeczy to pieśń przyszłości... niedalekiej przyszłości, ale jednak)... Niestety, reckom się to nie udało, a ja ciągle choruję...

HTC One X ? po tygodniu | Bez Przycisków (http://bezprzyciskow.pl/htc-one-x-po-tygodniu)
Test HTC One X - Chip.pl (http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny/smartfony/htc-one-x)
HTC One X ? test ? Komórkomania.pl (http://komorkomania.pl/2012/04/20/htc-one-x-test)

Procesor z One X -vs- procesor z One S:
Benchmarked: NVIDIA Tegra 3 VS. Qualcomm Snapdragon S4 | TechnoBuffalo (http://www.technobuffalo.com/comparisons/benchmarked-nvidia-tegra-3-vs-qualcomm-snapdragon-s4/)

KurczaQ
22.04.12, 09:36
Nie wiem czy wiecie ale w Orange w testach jest One X, możecie się zapisać :) jestem żywym dowodem że nic nie płacimy, a Smogg świadkiem że telefon serio trafia do nas (Bawił się kilka sekund ChaCha) :D

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Vinrael
22.04.12, 11:56
Na jakiej zasadzie to działa? ;d Opisz trochę bliżej, z chęcią bym trochę się tym pobawił... ;)

KurczaQ
22.04.12, 12:18
Po pierwsze rejestracja, o ile przejdziemy i dostaniemy telefon zaczyna się zabawa...

Dostajesz dane do bloga na którym umieszczasz odpowiedzi na pytania umieszczane na stronie testuj.orange.pl, po czasie prób połowa osób oddaje telefon do najbliższego punktu Orange, pozostali dostają telefon ma zawsze bez żadnych zobowiązań ani dopłat . :)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

MatrixSTR
22.04.12, 13:11
A trzeba mieć numer w Orange? Czy to jest nie istotne?

kasier
22.04.12, 13:18
Wszystko jest w regulaminie ;p ale niestety tam gdzie powinien być formularz do rejestracji pojawia się error404

MatrixSTR
22.04.12, 13:40
No właśnie czytam ten regulamin i nie mogę nic znaleźć na ten temat :(

KurczaQ
22.04.12, 14:49
No konkurs dotyczy tylko Pomarańczowych :D

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Vinrael
22.04.12, 15:01
Chyba w najbliższym czasie przejdę się do salonu pomarańczki ;d
Problemem będzie tylko numer z Orange - ale mam nadzieję, że to nie problem. Mam w rodzinie trochę osób z numerami w Orange ;d

KurczaQ
22.04.12, 15:51
Chyba w najbliższym czasie przejdę się do salonu pomarańczki ;d
Problemem będzie tylko numer z Orange - ale mam nadzieję, że to nie problem. Mam w rodzinie trochę osób z numerami w Orange ;d


Zarejestuj sobie swój numer :)
Potem przenieś go do Organe i masz swój numer i to jeszcze z gratisami za przejście :)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2