Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Tab Content
cyfra's Activity
O Mnie
Tab Content
No Recent Activity
Informacje o cyfra

Podstawowe informacje

Informacje o cyfra
Biografia:
Jak podano na stronie canalplus.pl operator nie zapewnia montażu anten satelitarnych, dlatego należy wykonać go samemu lub zlecić zewnętrznemu instalatorowi, ponieważ bez odpowiednich przyrządów cięzko jest samemu ustawić antenę. Na terenie Warszawy działa najstarszy serwis Cyfry Plus , który wykonuje takie usługi jak montaż anten satelitarnych, podłączenie dekoderów cyfrowych oraz ogólną pomoc techniczną dla abonentów platformy Canal+.

Przed zamówieniem serwisu należy sprawdzić czy w planowanym miejscu montażu będzie dostępny sygnał satelitarny, najprościej można to sprawdzić patrząc w kierunku południowym, pod kaątem około 28 stopni od poziomu nie może być żadnych przeszkód (gałęzie, drzewa, słupy elektryczne). Jeśli ten warunek jest spełniony będzie można instalować antenę.

W przypadku montażu na balkonie w bloku, musimy również widzieć kierunek południowy i nie może być zasłonięty przez ścianę budynku lub balkony sąsiadów.
Do sprawdzenie właściwego kierunku warto skorzystać ze zwykłego kompasu lub aplikacji w telefonie komórkowym.

Co do samej anteny satelitarnej należy wybrać taką ośrednicy 80 cm lub większą np. 90 cm co da nam duży zapas na zaniki sygnału podczas złej pogody. Wybierajmy anteny znanych producentów takich jak Techinsat, Corab czy Televes. Kolejnym krokiem jest wybór konwertera satelitarnego, do jednego dekodera wystarczy Single LNB ale polecam jednak taki na 4 wyjścia czyli QUAD lub wykonany w najnowszej techmologii Unicable, który jest w stanie przesłać nawet 32 niezależne sygnały na jednym kablu. Dzięki temu zyskamy możliwość nagrywania i oglądania różnych kanałów na dokoderze z dyskiem albo podłącznia kilku dekoderów Multiroom na jednym przewodzie satelitarnym.
Lokalizacja:
Warszawa
Zainteresowania:
Montaż anten satelitarnych
Zawód:
Serwis techniczny Canal+
Sieć::
MVNO Canal+
Słuchawka:
Ultrabox+ 4K

Statystyki


Wszystkich postów
Wszystkich postów
0
Postów dziennie
0
Ogólne informacje
Ostatnio aktywny
04.05.22 20:36
Dołączył
04.05.22
Osoby polecone
0
Strona domowa
https://cyfra.tv
Back to top