Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 147
  1. #71
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Cytat Zamieszczone przez zabijaka75 -> Wyciąg z mojego gg
    zabijaka75 :: 10:00:24 / S 16:18:10 (31.01.2011)
    siemka
    zabijaka75 :: 10:00:24 / S 16:18:40 (31.01.2011)
    potrzeny mi jest jakiś wykaz baterii zeby % mi pokazywało
    zabijaka75 :: 10:00:24 / S 16:18:50 (31.01.2011)
    na today na andku
    W tym celu:
    1. Uruchamiamy WiFi/Połączenie 3G w telefonie - tak, aby miał internet;
    2. Odpalamy Market (taka biała torba na zakupy z zieloną rączką i ikoną Androidowego Robocika);
    3. U góry klikamy w lupę (służy to do wyszukiwania);
    4. Na klawiaturze ekranowej (takie na dole z literkami) wpisujemy 'Battery';
    5. Klikamy Enter (taki zielony guziczek na klawiaturze);
    6. Oglądamy wyniki wyszukiwania :O
    7. Wybieramy interesujący nas widget z listy;
    8. Instalujemy go;
    9. Dodajemy go na pulpicie;
    10. Oglądamy nasze % baterii...
    11. Na przyszłość wybieramy jeden kanał komunikacji - bo powielanie komuś na gg pytań zadanych na forum to po prostu trucie dupy :/
    12. Jako rozwinięcie pkt 11. -> Do rozwiązywania problemów służy forum.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  2. #72
    Junior Member
    Dołączył
    25.12.2010
    Posty
    21

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Problem z brakiem zdjęć w galerii na Andku rozwiązany. Sam nie wiem czy to coś dało, ale oglądnąłem zdjęcia zrobione na andku w galerii WM6.5, kilka soft resetów i andek widzi wszystkie zdjęcia z aparatu

    Dalej mam nie rozwiązaną sprawę z aplikacją Android Market. "klikam" w nią, po czym uruchamia się do białego tła... i gaśnie. Przeinstalowałem samą aplikację, ale to nie pomogło. Jakieś pomysły ?

    zabijaka75

    W ramach walki z aplikacją marketu która dalej mi nie chodzi, trafiłem na widżet simi clock. Oprócz pokazywania godziny/daty/pogody istnieje możliwość pokazywania stanu procentowego baterii. I teraz ciekawostka, do tej pory używałem aplikacji Advanced Battery Improve + wbudowany Task Killer. Wszystko ładnie, nawet nie zamula, ale ... Właśnie jest jedno ale, ikonka widżetu ze stanem baterii przełamuje w procentowych odczytach bateryjki. Ciekawostką jest że w głównym menu tego widżetu procent jest prawdziwy.

    Simi clok nie ma tego problemu, i wydaje mi się że chodzi nawet szybciej od &quotigital Clock Widget"

    Powodzenia

    Pozdrawiam
    nemezis
    [hr]Dodano: [time]1296652545[/time][hr]
    Kolejne wiadomości z frontu.

    Niestety nie udało się przywrócić pracy aplikacji Market, posypały się też kontakty. Nie pomogło nawet resetowanie do ustawień fabrycznych.
    Usunąłem androida, wgrałem go od nowa + wcześniej sprawdzone aplikacje (SimiClok, MemoryBooster). W końcu ustawiłem co i jak ma się łączyć . Bakteria trzyma dłużej !! System nie muli.... Czego chcieć więcej :-)

    Pozdrawiam
    nemezis

  3. #73
    Junior Member
    Dołączył
    25.12.2010
    Posty
    21

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    I kolejna ważna sprawa. Bateria 3 razy wyładowana do zera, i za każdym razem po podłączeniu ładowarki, andek odpala bez problemów :-)

    Pozdrawiam
    nemezis

  4. #74
    Junior Member
    Dołączył
    25.12.2010
    Posty
    21

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    I znowu ja....

    Troszeczkę jestem zniesmaczony mizerną rozdzielczością zdjęć w tym buildzie. Only 1 MP....

  5. #75
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    A to ciekawostka... nie kombinowałeś czasem przy ustawieniach aparatu? Ja na tym buildzie robię 2592x1552 :-)
    Jeśli nie kombinowałeś... to pokombinuj i ustaw większą rozdzielczość
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #76
    Junior Member
    Dołączył
    25.12.2010
    Posty
    21

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Ajj :P

    Kajam się ile mogę. Aparat miałem przełączony jako dodatkowy i tam max 1MP. Po przełączeniu na normalny aparat owszem był rozmiar 2592x1552 5MP, ale nie miałem możliwości wyboru "bez efektów"...wystarczyło przesunąć palcem menu i tadam... pojawiło się :-] Cóż trochę techniki i człowiek się gubi :P

    Pozdrawiam
    nemezis

  7. #77
    Member [Full Member]
    Dołączył
    27.12.2010
    Posty
    97

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Czy ktoś ma problem z "zamarzającym" budzeniem sie telefonu ? Tzn. zaraz po zablokowaniu i wygadszeniu, tel. niechce sie obudzić. To samo z czujnikiem wygaszenia podczas rozmowy, po odłożeniu od ucha nie budzi sie tylko cały czas jest wygaszony, trzeba poczekać chwile żeby sie ockną :/ wkurzające to strasznie jest..

    Poradzi ktoś mi coś na to?

  8. #78
    Junior Member
    Dołączył
    27.11.2010
    Posty
    4
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Witam.
    Testuję tą wersję już od około 3 tygodni. Niewątpliwą zaletą jest długa praca urządzenia pod tym systemem. Telefon potrafi wytrzymać nawet półtora dnia (przy niewielkim użytkowaniu). Aparat jest doskonały, aplikacje działają płynnie. Nie ma problemu z synchronizacją z góglem. Ogólnie jest to najlepszy z 3 androidów jakie testowałem na swoim HD2.

    Aczkolwiek są też pewne wady. Być może spowodowane są moim nieumyślnym działaniem, ale prawdopodobnie to jednak wina pewnych niedopracowań. Gdy wciskam "czerwoną" słuchawkę, bądź jakikolwiek inny przycisk by telefon obudzić to często HTC potrzebuje kilku sekund zanim ukaże się menu blokady (czy jak to się zwie). Ekran jest podświetlony co widać, ale wyświetla przez wspomniane wyżej kilka sekund czerń. Drugą bardzo, ale to bardzo denerwującą rzeczą jest niewłaściwe działanie aplikacji po wyłączeniu i włączeniu androida. Mianowicie, instaluję jakąś aplikację powiedzmy, że są to Wormsy. Gram gram, wyłączam telefon, włączam, wchodzę do eksploratora plików, włączam poprawnie androida i czekam. Gdy się już załaduje (co trwa 2-4 minut) i chcę pograć np. w Wormsy, klikam na ich ikonkę i po chwili przerzuca mnie na ekran główny. Gdy chcę włączyć inną aplikację wyświetla mi się komunikat "Przepraszamy Aplikacja XYZ została niespodziewanie zatrzymana..." Kolejne próby i zawsze wyskakuje taki sam komunikat. Na szczęście jest tak ze wszystkimi aplikacjami. Ah i zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. Czasem jak wchodzę do Menu to jest aplikacja "Market", a czasem "Usługa Market". Różnią się wyglądem, no i ta pierwsza (brzydsza) czasem zrywa pobieranie pliku. Kolejną sprawą jest dźwięk. Gdy odtwarzam muzykę z telefonu poprzez głośniki i chcę go "obudzić" to pojawia się półsekundowa przerwa.
    Jeśli ktoś wie jak zaradzić na powyższe wady to byłbym wdzięczny za podanie rozwiązania Miłego dnia

  9. #79
    Member [Full Member]
    Dołączył
    27.12.2010
    Posty
    97

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Gdy wciskam "czerwoną" słuchawkę, bądź jakikolwiek inny przycisk by telefon obudzić to często HTC potrzebuje kilku sekund zanim ukaże się menu blokady (czy jak to się zwie). Ekran jest podświetlony co widać, ale wyświetla przez wspomniane wyżej kilka sekund czerń.
    to jest na max wkurzające, jak tego nie zrobie u siebie, niebęde korzystał z andka z sd.
    wyczytałem żeby tego nie było trzeba w podnieść limit na setcpu w profilu screenoff. Ale niewiem na jakie wartości :/ Ale będe to drążył jeszcze.

    Telefon potrafi wytrzymać nawet półtora dnia (przy niewielkim użytkowaniu)
    dla mnie to raczej wada... umnie tak samo 1,5dnia. Win wytrzyma mi przy takim samym urzytkowaniu min.3 dni
    Dziś zresetowałem baterie tzn. z poziomu terminala (aplikacja darmowa, należy pobrać z Marketu "Terminal" i zainstalować, a potem uruchomić) wykonałem
    Kod: [Zaznacz]
    # su
    # rm /data/system/batterystats.bin
    (poprawne wykonanie nie nie wyświetla żadnego komunikatu - po prostu pojawi się znowu prompt # - tak ma być; jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno - pojawi się stosowny komunikat)
    - shutdown Androida
    - wyjęcie bateri na 5s z telefonu i wpakowanie z powrotem
    - znowu ładowanie do full (do zielonej diody)

    oczywiście był problem, bo tel na początku nie reagował na ładowarke, dopiero za którymś razie zaczął ładować :/ Ale teraz działa, zobacze czy będzie dłużęj trzymał. Ale powinien bo zużycie spadło w spoczynku z 60mA do 28
    [hr]Dodano: [time]Luty 19, 2011, 15:08:44 [/time][hr]
    a co do android market to kurcze coś wolno pobierają mi sie aplikacje u kolegi na glaxy's ściągnięte i zainstalowane ma w mgnieniu oka wszystko, a umnie trzeba czekać. Oczywiście na tym samym wifi/internecie.
    [hr]Dodano: [time]1298125367[/time][hr]
    teraz zużycie zeszło już do 5mA opłacało sie

  10. #80
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: MCCM SE v3.4 (z dn. 27-11-2010r.)

    Długi czas od naciśnięcia klawisza sprzętowego do reakcji ekranu dotykowego pod Androidem nosi miano "wake up lag"... jest denerwujący, choć powiem, że u mnie w tym buildzie występuje powiedzmy raz na 5-10 wybudzeń... zazwyczaj ekran uruchamia się momentalnie.

    Praca baterii - to o czym wspomniał lakikwap jest również opisane tutaj

    U mnie po drugim resecie w stand-by spadło do 4-6mA, w trybie samolotowym 1-4mA (w nocy, na próbę).

    Market -vs- Usługa Market... hmm.. sprawdź, czy nie masz plików .apk w katalogu \sdcard\Android\AndroidApps.. jeśli masz - wywal stamtąd wszystko - te aplikacje się instalują "na nowo" przy każdym odpaleniu Androida.. bez sensu ;P A różnią się też tym, że "Usługa Market" jest nowsza... dziwne, że masz obydwie te opcje u siebie... nie masz czasem jakimś dziwnym trafem dwóch aktywatorów?

    Co do muzyki to nie wiem, bo nie do tego służy mi telefon :P
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top