Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Internet w komórce - blueconnect

    Dziś został mi wreszcie włączony blueconnect w telefonie (o dzięki wspaniały pracodawco po 2 latach), no i od razu zrodziło się masę pytań na które szczerze powiedziawszy nie potrafię znaleźć odpowiedzi.

    Może po kolei:
    1. Czym są tryby pracy GSM/WCDMA ??
    2. Co oznaczają tryby pracy pokazane ikonką ze strzałkami?? 3G, H, E??
    3. Jak rozumiem BC działa w trybie pakietowym, w dostępnych sieciach hmm jak to nazwać, "szybszych"? 3G? - A co jeżeli te tryby nie są dostępne w jakimś regionie? Czy BC będzie próbował się wdzwaniać po zwykłej sieci GSM? Czy teki tryb pracy jest wliczony w abonament np BC14?

    Pytań dużo i jak zwykle chodzi o kasę. Nie chciałbym sobie nabić przez przypadek rachunku usługami które nie są wliczone w abonament.
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Internet w komórce - blueconnect

    1. GSM = 2G / WCDMA = 3G;
    2. Ikonki ze strzałkami wskazują na to, w jakim jesteś zasięgu, czy występuje "przepływ" pakietów i czy używasz internetu. G = GPRS, E = EDGE, 3G = 3G, H = Używane 3G --> Tzn. jeśli jesteś w zasięgu 3G, ale Twój telefon nie używa internetu, będziesz widział ikonę "3G", jeśli będąc w tym zasięgu zaczniesz ściągać pocztę, odświeżać pogodę, wejdziesz na redtube'a - pojawi się ikona "H" informująca o tym, że używasz internetu :-)
    3. Częściowo jak wyżej - jeśli w danym regionie nie ma 3G, to telefon przełącza się na EDGE. Jeśli nie ma EDGE, to przełącza się na GPRS. Jeśli nie ma GPRS... to jesteś w czarnej dupie i uważaj, żeby nie zgwałcił Cię jakiś goryl, a nie się patrzysz na telefon Co do abonamentu to nie wiem o co Ci chodzi, internet w abonamencie to internet w abonamencie, chyba jeszcze żaden operator nie "sprzedawał" internetu tylko pod warunkiem, że jesteś w zasięgu 3G bo po 2G kasował jak za zboże

    Dobrą praktyką jest mimo wszystko kontrolowanie stanu konta - jeśli możesz się zalogować na stronie operatora, wysłać smsa z zapytaniem o stan konta... Ja aplikacjom do zliczania danych nie ufam - odświeżenie pogody czy akcji nie powinno zjeść więcej niż 5kB, ale jeśli operator "liczy sobie" każdą rozpoczętą stówę, to bardzo łatwo można nabić wiele megabajtów ściągając niewiele danych Z drugiej strony, jeszcze nigdy nie udało mi się w telefonie dojść chociaż do połowy limitu mojego pakietu

    [gmod]Złapać grammar nazi na błędzie... Bezcenne [/gmod]
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Odp: Internet w komórce - blueconnect

    [quote author=Smogg link=topic=1463.msg8478#msg8478 date=1321514283]
    1. GSM = 2G / WCDMA = 3G;
    [/quote]

    No i to mnie bardzo zastanawia. Bo w teorii w takim razie do korzystania z internetu na poziomie HSDPA i tym podobnych wykorzystywane powinno być pasmo WCDMA. Natomiast po kilku testach gdy ustawiłem opcję WCDMA telefon zgłaszał brak możliwości połączenia z siecią. Dopiero ustawienie gsm/wcdma auto powoduje że działa normalnie telefon i że jest dostęp do sieci "szybkobieżnej"
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Internet w komórce - blueconnect

    A dałeś mu trochę czasu na zalogowanie i ustabilizowanie połączenia? Jeśli jest słaby zasięg sieci 3G to tryb auto jest lepszym rozwiązaniem (choć niekoniecznie dla baterii ;P).

    Anegdota: Kiedyś teść wyjeżdżał, wcześniej bawił się swoim telefonem i tak jakoś ustawił tylko zasięg 3G... przez całą podróż i w miejscu docelowym był poza zasięgiem sieci i bez kontaktu ze światem. Dopiero powrót na 2G umożliwił mu wykonywanie połączeń
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top