Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Testy słuchawek

    Ostatnimi czasy, gdy moje Sennheisery stwierdziły, że prawy kanał w zupełności mi wystarczy, testowałem troszkę słuchawki. Ponieważ może się to komuś przydać, zamieszczam coś na kształt recenzji.

    [size=14pt]Oczywiście, zapraszam do napisania obiektywnej opinii o swoich słuchawkach [/size]
    [size=8pt]
    Nadmienię tu, że wpisy typu: "mam słuchawki <xxxxxxxx> i są świetne" nic nam nie powiedzą.


    Na pierwszy ogień idą słuchawki Sennheiser CX200 II.
    Są to słuchawki douszne, niskooporowe, nie posiadają mikrofonu.
    Korzystam z nich przez już prawie 4 lata, z małą przerwą, gdy zacząłem testować, jak bardzo można wygiąć wtyczkę... Doigrałem się, jednak po ponownym dolutowaniu wtyczki (dolutowałem oryginalną, z oryginalną gumką, śladu nie widać) dalej działają jak należy.
    Co do jakości dźwięku - dla mnie są niemalże perfekcyjne. Świetne odizolowanie poszczególnych instrumentów, żadne z pasm nie jest "nad" innymi, dźwięki się nie zlewają, są bardzo czyste.
    Wtyczka mini-jack - i wszystko jasne. Pasuje praktycznie wszędzie. Dodatkowo końcówka jest galwanicznie pozłacana - jakość dźwięku może nie wzrasta wyczuwalnie, ale napewno od tego nie spada.
    Kabel jest symetryczny, czyli kabel jednej słuchawki ma tą samą długość co kabel drugiej słuchawki. W dotaku, kabel jest gumowany, okrągły, na tyle sztywny by słuchawki się nie plątały, a jednocześnie na tyle giętki i lekki, by nie odczuwało się go np. pod kurtką.
    Słuchawki te są lekkie, i dość małe. Dobrze wpasowują się w ucho, jednak należy pamiętać, że po zakupie trzeba przetestować, która z 3 par gumek będzie pasowała najlepiej. Dostajemy 3 pary gumek, jedne dość malutkie, jedne średnie, a drugie naprawdę duże. Dobra jakość wykonania - słuchawki nie trzeszczą, nie łamią się, nie pękają etc.
    Nie są to jednak słuchawki idealne, było by za fajnie...
    Słuchawki ocierając o ubranie przekazują dźwięk do uszu... Na początku niezbyt miłe, później można zniwelować ten efekt. To jest jednak wada chyba wszystkich słuchawek dousznych dokanałowych...
    Druga wada - kabel jest dosyć krótki. Przy moim wzroście (ok. 1.90m) jest to długość w sam raz.

    Plusy:
    +Wytrzymałe przy normalnym użytkowaniu.
    +Dobra jakość dźwięku, dźwięk czysty, wyraźnie rozróżnialne instrumenty.
    +Wtyczka mini-jack 0.35 cm.
    +Mały opór, będą ładnie działały nawet bez wzmacniacza zewnętrznego.
    +Symetryczny, praktycznie nieplączący się kabel.
    +Mała waga, w uchu praktycznie niewidoczne.
    +3 rozmiary dołączonych gumek.
    Minusy:
    -Brak mikrofonu (dla niektórych minus)
    -Kabel ocierając się o ubranie przekazuje dźwięk "szurania" na uszy.
    -Średniej długości kabel.
    -Oprócz gumek i samych słuchawek brak akcesoriów, np. przetyczki na jacka 6.3mm.

    Cena: Na allegro można znaleźć nawet za 50 PLN. W sklepach już 120-160 PLN.


    Następne słuchawki to Sony Ericsson MH650.
    Naprawdę mnie zaskoczyły, widocznie Sony zapożyczył co nieco swojej technologii, bo reszta słuchawek Sonego Ericssona była... średniej jakości...
    Słuchawki douszne, dokanałowe, niskooporowe, z mikrofonem.
    Korzystałem z nich jakieś 2 tygodnie. Bez wciśniętego przycisku na pilocie jakość jest fatalna, jednak użyłem najlepszego narzędzia na świecie - paska zaciskowego - i zapomniałem o problemie... Do czasu, gdy telefon, słysząc jakiś dźwięk przez mikrofon dzwonił do osoby, z którą ostatnio rozmawiałem. Niezbyt miłe...
    Jakość dźwięku - naprawdę zaskakująca. Są na pewno lepsze niż seryjne HTC, co mnie naprawdę zszokowało. Słuchawki z medium-endowego telefonu (Sony Ericsson XPeria X10 mini pro) grają naprawdę przyzwoicie.
    Niskie dźwięki może trochę zbyt podbite, ale to jedyne złe odczucie. Świetne wygłuszenie dźwięków otoczenia - w sumie dokanałowe... Jednak ta sama wada, co w Sennheiserach wyżej - przenoszą dźwięk ocierania o ubranie. Po prostu taka wada sluchawek dokanałowych, z resztą da się ją pokonać.
    Standardowa wtyczka mini-jack, jednak ze złączem do mikrofonu - czyli w sumie standardowa.
    Kabel nie jest symetryczny - kabel prawej słuchawki jest wyraźnie dłuższy niż kabel lewej słuchawki.
    Natomiast sam kabel jest gumowany, dość gruby i sztywny - niestety czuć go pod grubszą warstwą ubrań... Za to nigdy mi się nie poplątały. Duży plus.
    Słuchawki troszkę przyciężkawe, co jakiś czas trzeba poprawiać. Razem z telefonem dostałem 2 pary gumek. Jedna jest za duża, druga za mała... Kabel wychodzi ze słuchawki w plastikowej, sztywnej osłonce - co zwiększa jeszcze wagę i tak nie lekkich słuchawek, i psuje walory praktyczne. Są za to dobrze spasowane - nie trzeszczą ani nie niszczą się przy normalnym użytkowaniu. Kabel wystarczająco długi nawet dla wysokich osób.
    Pilot jest lekki, malutki, w sumie nie ma się czemu dziwić, bo ma tylko jeden malutki przycisk i mikrofon.

    Plusy:
    +Wytrzymałe, solidne wykonanie.
    +Dobra jakość dźwięku, troszkę zlewające się instrumenty i ciut za wysokie podbicie basu, ale te "wady" specjalnie się nie wyróżniają.
    +Wtyczka mini-jack 0.35cm.
    +Mały opór nawet z mikrofonem.
    +Nieplączący się, długi kabel.
    +2 rozmiary dołączonych gumek.
    +Leciutki, malutki pilocik.
    +Mikrofon.
    Minusy:
    -Gruby wyraźnie wyczuwalny kabel.
    -W HTC HD2 potrafią same dzwonić...
    -Kabel ocierając się o ubrania przenosi szuranie na słuchawki.
    -Trochę źle dobrane rozmiary gumek.
    -Przeciętny mikrofon.

    Cena: Na allegro można znaleźć nawet za 30-50 PLN.


    Odsłuchałem też kilku kawałków na słuchawkach Creative HQ-1900.
    Tutaj niestety się nie rozpiszę, to tylko moje doznania z ok. 20 minut słuchania.
    Słuchawki nauszne, średni opór (radyjka za 10 PLN z targu nie dadzą sobie rady, średnie MP3 też tak sobie), bez mikrofonu.
    Mini-jack 0.35cm.
    Ciekawy, czysty dźwięk, jednak trochę "chłodny". Bardzo wyraźna perkusja. Dobry efekt przebywania w studiu nagraniowym.
    Jak na klasę słuchawek nausznych dość lekkie, jednak nakładka na gumkę nie obejmuje całego ucha, i nawet to, że ta nakładka jest pokryta ciekawym i miłym w dotyku... zamszem (?) nie zrekompensuje bolących uszu.
    Same słuchawki są wykonane solidnie, jednak obejma trzymająca słuchawki trzeszczy... Nie jakoś strasznie, ale psuje to dobre wrażenie. Tym bardziej, że za tą cenę spodziewałbym się czegoś więcej... Dobre wytłumienie zewnętrznych dźwięków, jednak wystarczy, że ktoś podniesie głos, i zaczyna się zwracać uwagę na wszystko, tylko nie na muzykę. Jednak wytłumienie odebrałem raczej pozytywnie. Powodem tego może być przeznaczenie słuchawek - nie do codziennego użytku na ulicy, tylko do odsłuchiwania muzyki w trasie pociągiem (jakimś cichym, a nie czasami przyjedzie towarowy z naklejką Intercity i już bilety 3 razy droższe...) bądź w zaciszu domowym. Z tego co pamiętam, kabel jest symetryczny, ale ręki sobie uciąć nie dam.

    Plusy:
    +Czysty dźwięk, wyraźna perkusja.
    +Lekkie jak na słuchawki nauszne.
    +Ciekawy materiał pokrywający nakładki.
    +Dość dobre wytłumienie.
    +Mini-jack 0.35cm.
    Minusy:
    -Niezbyt ergonomiczna nakładka.
    -Delikatnie trzeszcząca obudowa
    -Średni opór.

    Cena: Powyżej 190 PLN.


    Słuchawki JVC HA-RX300
    Po ok. 2 godzinach przesłuchiwania, muszę przyznać że są ciekawym wyborem.
    Są to słuchawki nauszne, bez mikrofonu.
    Dobrze wykonane, z bardzo przyzwoitym dźwiękiem. JVC nie kojarzy mi się zbytnio ze słuchawkami, choć muszę przyznać, że te wyszły całkiem całkiem.
    Co do jakości dźwięku - dźwięk jest ciepły, niemalże kojący. Idealny do odsłuchiwania jazzowych solówek gitarowych, do odsłuchiwania gitary akustycznej etc. Gitarę elektryczną potrafi przekształcić, jednak słuchacz nie odbiera tego jako coś złego. Chyba, że słuchamy Megadeth - Symphony Of Destruction, wtedy może to irytować - cięte, brutalne i precyzyjne riffy pana Mustaine nagle wydają się... jakby ktoś je oblał miodem. Albo kiślem. Ewentualnie budyniem. Ale to są skrajne przypadki.
    Można właściwie powiedzieć, że chociaż i te JVC i Creative wyżej to słuchawki nauszne, generalnie nastawione na podobnych odbiorców (tyle że u JVC z ponad dwukrotnie mniejszym portfelem...) stoją po przeciwnej stronie skali. Te są ciepłe, przyjazne, a Creative są chłodne i precyzyjne. Wybór zależy od gustu (i od portfela... :S). Jednak mając pieniądze na Creativy nie wykluczałbym JVC.
    Jeśli chodzi o odizolowanie instrumentów - wszystko się troszkę zlewa... Może nie o tyle zlewa, co wszystko nabiera ciepłego brzmienia. Troszkę za cicha perkusja - dalej ją słychać, jednak nie jak instrument prowadzący, tylko jako instrument wskazujący rytm.
    Wtyczka mini-jack 0.35cm, czyli standard.
    Kabel prowadzi tylko do jednej słuchawki, jest śliski, grubości mniej więcej takiej, jak seryjne słuchawki od HTC.
    Co może denerwować, to nienaturalnie długi kabel... Nie wiem ile może mieć długości, ale 2 metry na pewno.
    Same słuchawki są średnio ciężkie, jednak uszy nie bolą po nich tak jak po Creative. Nakładka pokryta cieniutką sztuczną skórą.
    Słuchawki są dobrze spasowane, obejma... można nazwać ją dwuczęściową, i choć nie jest to obudowa stricte dwuczęściowa, bardzo dobrze trzyma się głowy.


    Plusy:
    +Ciepłe, ciekawe brzmienie.
    +Wtyczka mini-jack 0.35cm
    +Ergonomia na wysokim poziomie.
    +Kabel prowadzący tylko do jednej słuchawki.
    +Bardzo wygodna obejma z dużym zakresem regulacji.
    Minusy:
    -Muzyka wydaje się... "pokryta warstewką miodu".
    -Troszkę ciężkie.
    -Po co komu ponad 2m kabel?
    -Oddalona perkusja.

    Cena: Na allegro 75 PLN, w sklepie powyżej 100 PLN.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  2. #2
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Testy słuchawek

    Co uważacie o słuchawkach Sennheiser'a HD202, byłem w MediaMarkt, posłuchałem trochę na nich muzyki. Nawet fajne
    Kod:
    http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd-202-ii-hd202-od-dealera-i2046098855.html
    Chyba że macie coś lepszego do polecenia, tak do 200 zł. Będą uzywane w róznych warunkach, w domu, w szkole, na stoku narciarskim, więc czekam na propozycję

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Testy słuchawek

    A te słuchawki to do telefonu? Telefon będzie w stanie je odpowiednio zasilić i wydobyć ładny dźwięk?
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  4. #4
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Testy słuchawek

    Znaczy do telefonu, do klaptopa, ale przeważnie do tego pierwszego. Nawiązując do baterii - nie mam pojęcia, natomiast jak juz wcześniej wspomniałem, słuchałem w MM i dźwięk był... no nie wiem jak to nazwać, nie jestem znawca,ale wydawał mi się bardzo dobry.

  5. #5
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    13.01.2012
    Posty
    15
    Słuchawka
    HTC HD2
    Radio
    2.15

    Odp: Testy słuchawek

    Macie jakiś pomysł na słuchawki pod HD2 które będą grały mocnym basem a nie jak ma to miejsce w standardowych wysokimi tonami. Jak pierwszy raz włączyłem mp3 podgłośnioną na max to myślałem że mi bębenki pękną od huku :-[. Wcześniej miałem nokie 5800XM z oryginalnymi słuchawkami i chciałbym podobny efekt uzyskać na HD2

  6. #6

    Odp: Testy słuchawek

    Tu masz ładny teścik słuchawek:
    Kod:
    http://pclab.pl/art42498.html
    Osobiście polecam Creative EP-630

    Kod:
    http://us.store.creative.com/Creative-EP630-Earphones-Black/M/B002EL4MXY.htm
    Świetnie grają, niedrogie i baaaardzo wytrzymałe co dziś jest rzadkością. Tylko trzeba uważać na podróby i kupić w jakimś rozsądnym miejscu. Warto.




  7. #7
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Jakie słuchawki do HD2?

    Witam, jaką impedancję mają oryginalne słuchawki w HD1 i w HD2?

    Jakie słuchaweczki wybrać w niskiej cenie (coś do 30zł)? Miałem okazję spróbować Sennheiser MX170 i przyznam że nie sądziłem że ten telefon potrafi tak ładnie grać, tylko przypadkiem zerknąłem na impedancję co mnie zaciekawiło i mają 32ohm, a są i 16..

    Które są lepsze?

    Pasmo przenoszenia 22-20000Hz, czułość 109 dB/mW, czy większe parametry sa lepsze czy niższe?

    Czy to lepiej że mają więcej? I na co się to przekłada?
    Ostatnio edytowane przez wilczur ; 10.08.12 o 13:44
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  8. #8
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Jakie słuchawki do HD2?

    http://htcclub.pl/26-pogaduchy/1162-...sluchawek.html
    Fajnie, jakbyś najpierw poszukał potem zapytał ;E.
    Ogólnie pasmo przenoszenia to zakres dźwięków, które słuchawki są w stanie wydać.
    Impedancja - opór w układzie zamkniętym, 16 omów jest optymalne dla naszego telefonu - 32 omy to troszkę mordęga dla wzmacniacza.
    Sennheisery są zazwyczaj dobre, jednak uzbierałbym jeszcze jakieś 50 PLN i kupił jakieś dokanałowe - grają naprawdę o niebo lepiej, są lżejsze i przyjemniejsze dla ucha.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  9. #9
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Jakie słuchawki do HD2?

    No faktycznie może i to powinno tam polecieć moje zapytanie.. jak się da to można to przenieść do tamtego wątku żeby nie było bałaganu.

    Jeśli chodzi o kwotę to nie mam aż tak dobrego słuchu, w porównaniu z tymi oryginalnymi z HD1 które posiadam grają o niebo lepiej i to mi wystarcza (może kiedyś zmienię zdanie), więc prędzej resztę przeznaczę na doładowanie niż na droższe słuchawki.

    Czyli im większy zakres tym "więcej" różnych dźwięków słuchawki potrafią z siebie wydać i im więcej tym lepiej sądzę.

    Co do impedencji, to fabryczne jak rozumiem mają 16? A przez to że mają większą to nie będą grały przypadkiem ładniej choć nieco ciszej? Jeśli będzie większa to istnieje ryzyko jakiegoś uszkodzenia ?

    Co do dokanałowych to drażnią mnie i jestem nastawiony na zwykłe pchełki bo są dla mnie wygodniejsze.
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  10. #10
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Testy słuchawek

    Już prawie rok użytkuję słuchawki Sony MDR-ZX600 (wersja czarno-biała, bez wyśmiewania! ;P).
    Kosztują swoje (najtaniej znalazłem za 195 złotych, w MM kosztują prawie 70 złotych więcej), jednak grają baaardzo przyjemnie.
    Co prawda, jest to konstrukcja zamknięta - nie ma uczucia przestrzenności dźwięku - ale brzmią mega. I to w sumie nie ważne, czego słuchacie. Grają bardzo ładnie, ciepło, długo wybrzmiewają.
    Na dodatek (konstrukcja zamknięta...) odcinają od dźwięków zewnętrznych - na mój gust około 95% dźwięku z zewnątrz jest wycięte.
    Duże membrany - 40 mm. Nie dość, że głośno, to jeszcze ładnie i ciepło grają.
    Nie mają mikrofonu, nie mają pilocika. Po prostu słuchawki na mini-jacka 3.5mm. Wtyczka na dodatek pozłacana.
    Kabel symetryczny, płaski (nie da [!] się go zawiązać, zapętlić, nie pojawiają się supły etc.). Długość w sam raz.
    Nowe strasznie opijają głowę (dlatego je kupiłem - nie spadały mi podczas jazdy rowerem ;P), po jakimś czasie przestały tak cisnąć.
    Słuchawki ogólnie bardzo fajnie zrobione, nic nie trzeszczy ani nie stuka.
    Niestety, dość wysoki opór. Czuć, że HD2 nawet w połowie nie wykorzystuje ich potencjału. TF300T też nie do końca daje radę. Stary wzmacniacz unitry na lampach... już co innego.

    Korzystałem też z tańszego brata - MDR-ZX300. Różnią się budową (Metal w ZX600 kontra plastik w ZX300, kabel płaski kontra standardowy okrągły, pozłacana wtyczka kontra standardowa chromowana) a także dźwiękiem (mają membrany 30mm).
    Niby mniejsza membrana nie robi takiej różnicy... Ale jednak, wierzcie mi - robi. Dźwięki są mniej dokładne, trochę płytsze i mniej przyjemne dla ucha. Na dodatek nie wyciszają tak bardzo (gąbki są mniejsze, pomarszczone i z zamszyku, kiedy w ZX600 mamy z fajnej sztucznej skórki, gładziutkie i grubiutkie). Poza tym dużej różnicy nie ma... No, oprócz mniejszego oporu.

    AKG K518 też mi wpadły do potestowania, ale na krótki czas. Ogólnie wrażenie bardzo dobre, ale mam wrażenie że za tą cenę mogli byśmy dostać trochę więcej, gdyby to nie było AKG... niestety, za markę się płaci ;/

    AKG K350 - słuchawki które w tej chwili posiada moja rodzicielka Porównałbym je do Sennheiserów CX200... Tylko mają inny wydźwięk. Grają troszkę bardziej 'mechanicznie', jakkolwiek by to nie zinterpretować.

    Jeśli chodzi o słuchawki AKG - nie mam siły ich teraz bardziej opisywać. Jeśli ktoś chce się o nich więcej dowiedzieć, pisać.

    O inne słuchawki też można pisać - ostatnio mam na testy wiele modeli różnych firm, więc akurat może uda mi się coś opowiedzieć.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top