Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    @Smogg, zauważyliśmy też że wersja HTC (TMOUS czy euro) nie zawsze oznacza jaki ekran (lutowany czy wpinany). Po prostu trzeba dobrać... Może coś schrzanili przy doborze... Dopóki nie mam możliwości wglądu w środek telefonu nie będę oceniał.

    @top: Najlepiej poproś ich o zdjęcia jak rozbiorą HTCka [cynizm: on] Wtedy my, z naszymi fachowymi zdolnościami określimy, co popsuli [cynizm: off]
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  2. #12
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    Diagnoza jest tylko taka ze wymieniajacy spieprzyl sprawe i dlatego wystaje.

    Rozbieralem to w drobny mak i moge powiedziec przyczyny jakie przychodza mi do glowy:
    -zbyt gruba warstwa kleju miedzy digitizerem a ekranem, lub/oraz ekranem a ramka lcd
    -zle obsadzona plyta glowna blokujaca prawidlowe ulozenie calosci w ramce
    - ogolnie cos ujowo poskladane

    Wymieniajac sam dotyk powiem ze trzeba to skladac z dokladnoscia czesci milimetra bo inaczej bedzie wystawac

    Skladajacy zle poskladal i tyle, powinien na nowo rozdzielic ekran, dotyk, usunac wszelkie kleje i wtedy skladac, a ze to ryzyko wiec drugi raz sie boi to rozbierac (moze skleil na kropelke i nie moze poprawic?)

    Co do rodzajow dotyku to sa 2 wersje EU i 2 TMOUS
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  3. #13
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    [quote author=wilczur link=topic=1525.msg8857#msg8857 date=1324057610]
    Co do rodzajow dotyku to sa 2 wersje EU i 2 TMOUS
    [/quote]

    A nie przypadkiem że tylko wpinana lub lutowana? Gdzieś tam na forum było, że można przekładać z TMOUS do EU... Trzeba tylko zwrócić uwagę na to złącze właśnie
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  4. #14
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    Tak, jest wpinane i lutowane zarówno w TMOUS jak i w EU, z tym że TMOUS jest podobno odrobinę większy, co jak dla mnie daje razem 4 wersje:
    -wpinana EU
    -lutowana EU
    -wpinana TMOUS (no bo może być minimalnie większa)
    -lutowana TMOUS (no bo może być minimalnie większa)

    Skoro jest większy to niewykluczone że dotyk też może się różnić te przykładowe 0,5mm co niby nie jest wielką wartością ale jak przypatrzeć się jak to jest spasowane to może coś nie pasować (nigdy nie potwierdzone przeze mnie organoleptycznie bo nie miałem w ręku wersji usa tylko zawsze EU więc to tylko moje gdybanie)

    Obydwa rodzaje pasują do płyt głównych, nie ma znaczenia jaka wersja była wcześniej i można podmieniać dowoli jednak jako komplety czyli razem z wyświetlaczem, po zmianie jest inna wersja wyświetlanego sterownika w bootloaderze 0xXX co było poruszane już w tamtym moim temacie.
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  5. #15
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    wniosek z tego taki że przy takich usterkach zgłaszać się do regenersis, może i liczą sobie dużo ale przynajmniej zrobią jak należy, ja mimo wszystko walczyłbym o zwrot kosztów lub prawidłową naprawę nawet jeżeli miałoby się to w sądzie skończyć, wkońcu już tak mam że nie ustępuje ;]
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  6. #16
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    [quote author=kasier link=topic=1525.msg8860#msg8860 date=1324066659]
    wniosek z tego taki że przy takich usterkach zgłaszać się do regenersis, może i liczą sobie dużo ale przynajmniej zrobią jak należy, ja mimo wszystko walczyłbym o zwrot kosztów lub prawidłową naprawę nawet jeżeli miałoby się to w sądzie skończyć, wkońcu już tak mam że nie ustępuje ;]
    [/quote]

    Święta prawda ^,^

    @Wilczur, ale wyświetlacze są takie same, a digitizer jest wielkości wyświetlacza właśnie. Po co mieli by wsadzać większy digitizer do tego samego wyświetlacza? Tym bardziej, że to dodatkowe koszty.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  7. #17
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: HD2 po wymianie digitizera - ekran wystaje ponad obudowę

    Dla mnie to tez nie ma sensu ale w takim razie po co robic wiekszego Leona dla amerykancow? tez przeciez wtedy sa koszty zwiazane z inna partia wiekszych czesci.
    Jak napisalem to tylko moje gdybanie.

    Co do Regenersis to owszem sa drodzy i robia dobrze, ale ja wole zrobic taniej i rownie dobrze, i tak tez mam zrobione

    Najbardziej oplaca sie wymieniac komplet fabrycznie sklejonego lcd i dotyku, jest taniej no i ladnie pasuje bo jest precyzyjnie sklejone, mowa oczywiscie o oryginalnych czesciach bo chinole maja male raczki ale moc przerobowa nie zawsze pozwala im na precyzje
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top