Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Wyświetlacz HD2 vs Desire HD

    Takie luźne pytanka:
    Czy to prawda, że DHD ma ten sam wyświetlacz co HD2?
    Czy w HD2 jest podświetlenie LED?
    Co sądzicie o jakości wyświetlacza, a raczej obrazu w HD2 na tle innych smatrfonów?

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Wyświetlacz HD2 vs Desire HD

    1. Zdecydowanie nie. Obraz na moim HD2 w porównaniu do DesireHD żony wyglądał gorzej.

    2. Nie wiem.

    3. W tych nowszych telefonach, które od początku mają andka, wyświetlacze wyświetlają ładniejszy obraz. Nawet Desire "Bravo", które jest z tego samego czasu co HD2. O tych jeszcze nowszych - qHD czy 720p chyba nawet nie trzeba wspominać. Świat nie stoi w miejscu
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3

    Odp: Wyświetlacz HD2 vs Desire HD

    Dzięki.
    Magluję temat Xperii Arc S. W opisach tego telefonu wszyscy podkreślają znakomity wyświetlacz. Że niby zwykły LCD (TN), ale że świetna jakość, Bravia Engine itd. Tymczasem mając HD2 i Arc S obok siebie, HTC jakością bije na głowę Arc-a. Poziom czerni jest dużo lepszy, kontury liter są jak brzytwa bez przebarwień na granicy przejścia, kąty widzenia też lepsze i biel jest bielą.
    Jeden człowiek mi napisał, że miał HD Desire, który słyną z badziewnego wyświetlacza, co jako posiadając go potwierdza. A że taki sam jest w HD2 to...

    No i tak się zastanawiam czy ja mam coś z oczami czy ci recenzenci i właściciele Xperii (choć sam nim jestem) ...

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Wyświetlacz HD2 vs Desire HD

    Ale obraz na Desire HD wygląda inaczej i lepiej, niż obraz na HD2. Nie wiem skąd miałaby się wziąć ta sława DHD i jego badziewnego wyświetlacza, bo szczerze mówiąc pierwszy raz się z taką sławą spotykam

    Kiedy ja miałem HD2, moja żona DHD, a moja mama Desire*, na wszystkich telefonach Android, to przejścia kolorów najbardziej widoczne były na HD2. Czasami wręcz ordynarnie widoczne w takim otoczeniu (np. przy pełnym słonku i pogodzie Sense 2 ). Desire HD na to nie cierpiał (i nie cierpi - poza rozdzielczością nie widzę zbyt dużej różnicy w porównaniu do Sensation).

    O jakości wyświetlacza Desire w tej chwili co nieco więcej mógłby powiedzieć Maniek. Od siebie powiem, że te kolory wydawały mi się bardziej żywe na tym telefonie, a łagodne przejścia z jednego koloru w drugi zawsze były bardzo delikatne (HD2 niektóre tony jakby przeskakiwał).

    Xperii nie miałem w swoich łapkach (tzn. tej Twojej - mój teść ma X8... brrr...), więc nie wiem jak ona wyświetla obraz i kolory. HD2 radził sobie dobrze dopóty dopóki nie miało się bezpośredniego porównania z telefonem, który od początku miał Androida i miał wyświetlać 16kk kolorów. A później z kolei kiedy się pamiętało o tym, że to głupie słoneczko mogłoby wyglądać ładniej Niemniej ostrość i jakość tego ekranu po wyjęciu go z pudełka i porównaniu do Omnii i900 biła po oczach
    ___________
    * Nie wiem z którym wyświetlaczem - wiem, że są dwa - AMOLED i SLCD, ale nigdy nie zgłębiałem tego, który konkretnie jest w tym telefonie.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5

    Odp: Wyświetlacz HD2 vs Desire HD

    No właśnie też nie słyszałem o jakiejś wyświetlaczowej ułomności Desire. W rękach miałem parokrotnie Desire Z, ale to inny telefon.
    Muszę tu zaznaczyć, że moje porównanie i zdecydowana wyższość HD2 nad Xperią Arc S dotyczy głównie interfejsu i "trybu tekstowego". Jeśli chodzi o wyświetlanie zdjęć i filmów to Arc S pokazuje wtedy pazur. Tylko wtedy zresztą działają algorytmy Bravia Engine. Tutaj faktycznie Arc S jest niezły. Jednak sam interfejs - ikony, menu, teksty wyglądają bardzo marnie. Jakby wszystko za mgłą, kontury rozmazane i z przebarwieniami, czerń jest szara, a biel za ciepła wpadająca w żółty. Miałem dwie Xperie Arc S i w obu tak samo to wyglądało.
    Jak będziesz miał możliwość - w sklepie czy u kogoś to obejrzyj Arc-a. Bardzo jestem ciekaw opinii "osoby niezaangażowanej:


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top