Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    12
    Słuchawka
    HTC HD2

    HTC HD2 - kilka informacji.

    Zakupiłam ostatnio HTC HD2 i czekam aż moje cudeńko do mnie dotrze. Kupując go kierowałam się wieloma pozytywnymi opiniami na jego temat. Poza tym zakochałam się w 4.3-calowym wyświetlaczu. Generalnie uwielbiam telefony HTC, ale słyszałam, że HD2 ma problemy z przegrzewaniem się. Czy ktoś miał ten problem i wie jak jemu można zaradzić? Ewentualnie czy przegrzewanie występuje podczas normlanych czynności typu słuchanie muzyki czy przeglądanie internetu? Bo z tego, co czytałam większość miała problem z AM, z której ja korzystać nie będę. Poza tym czy często łapie on zwiechy i trzeba wyjmować baterię? Mój poprzedni HTC Touch Pro czasami załapał zwiechę, ale boję się, że HD2 będzie miał większy problem z tym...
    Wyglądasz znajomo. Groziłem ci już kiedyś?
    ~ Jack Sparrow

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    Jeśli się będzie przegrzewał w normalnych warunkach - tj. nie włożysz ładującego się telefonu pod poduszkę przy czterdziestostopniowym upale z włączonym Wi-Fi i muzyką - odsyłaj telefon do serwisu. Jednak mi się to zdarzyło tylko raz - właśnie wyżej opisana sytuacja - ale trudno się dziwić... Poza tym sprawny telefon nie ma takich problemów. Odnośnie zacinania się telefonu - zależy jaki system. Większość już osób na forum pozmieniało system na Androida - i tu zależy od dystrybucji... Niektóre się tną jak rasowi samobójcy, niektóre raz na rok, niektóre czasami... Jeśli chodzi o stockowy 6.5 - wiadomo, windows... czyli będzie się czasami ciął, sam wyłączał etc.

    I brawo - świetna kultura pisania - przy tylu grammar nazi na forum... W każdym razie u mnie wielki plus
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    U mnie się przegrzewał podczas pracy AM na przedniej szybie i podłączonym ładowaniu w wakacje :/
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  4. #4
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    Wakacje - temperatura powietrza ok. 30 stopni, + praca na zżerającym zasoby AM + padanie promieni słonecznych + ładowanie... I jeszcze pewnie czarna tapicerka ;P

    Mówię, że są skrajne przypadki - takie jak ten - gdzie rzeczywiście do czegoś takiego może dojść. Są to jednak skrajne przypadki... Ale dotyczy to wszystkich telefonów. Zwłaszcza takich kombajnów pokroju HD2, czy SGS czy Sensation. Upchany dość wydajny procesor w jak najmniejszej obudowie + GPU i na dodatek czarna obudowa
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  5. #5
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    12
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    [quote author=Vinrael link=topic=1671.msg9543#msg9543 date=1328388182]
    Jeśli się będzie przegrzewał w normalnych warunkach - tj. nie włożysz ładującego się telefonu pod poduszkę przy czterdziestostopniowym upale z włączonym Wi-Fi i muzyką - odsyłaj telefon do serwisu. Jednak mi się to zdarzyło tylko raz - właśnie wyżej opisana sytuacja - ale trudno się dziwić... Poza tym sprawny telefon nie ma takich problemów. Odnośnie zacinania się telefonu - zależy jaki system. Większość już osób na forum pozmieniało system na Androida - i tu zależy od dystrybucji... Niektóre się tną jak rasowi samobójcy, niektóre raz na rok, niektóre czasami... Jeśli chodzi o stockowy 6.5 - wiadomo, windows... czyli będzie się czasami ciął, sam wyłączał etc.

    I brawo - świetna kultura pisania - przy tylu grammar nazi na forum... W każdym razie u mnie wielki plus
    [/quote]

    Sama preferuję Androida, ale bawić się w zmianę systemu nie będę, bo po prostu nie mam zielonego pojęcia o tym, a nie zrobię królika doświadczalnego z HD2. ;p Generalnie nigdy nie czułam potrzeby odpalania miliona aplikacji w telefonie jednocześnie. Albo gram, albo słucham muzyki, albo przeglądam internet. Mam cichą nadzieję, że problem z przegrzewaniem się urządzenia mnie ominie, ale co będzie to zobaczymy. Zwiechy i ścinanie się jestem w stanie przeżyć. Powiedzmy, że przyzwyczaiłam się do tego typu zachowań posiadając wcześniej Touch Pro. Aczkolwiek wracając do tematu... przegrzewanie się jest związane z płytą główną i procesorem, a rozpoznać je można po zbyt wysokiej temperaturze telefonu, tak? Więc nie ma innego wyjścia jak tylko oddać telefon do naprawy? I jeżeli już jesteśmy przy tym to może orientuje się ktoś ile +/- kosztuje zreperowanie tego HTC?

    Hmm.. może żeby nie rozbijać się na kilkanaście postów od razu zapytam jeszcze o żywotność baterii. Wiem, że jest stosunkowo niska z powodu dużego ekranu etc., ale dajmy na to ile wyciągnąłby godzin na samym słuchaniu muzyki?

    Wybaczcie za nawał pytań, ale wolę rozwiać wszelkie wątpiliwości przed (odpukać) jakimiś niespodziankami, aby później na gwałt nie czekać na odpowiedź. ;p
    Wyglądasz znajomo. Groziłem ci już kiedyś?
    ~ Jack Sparrow

  6. #6
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    Odnośnie naprawy - gdzieś na forum była zamieszczona informacja o tym, że ktoś wysłał taki telefon do naprawy, niestety nie jestem w stanie tego znaleźć :/
    Sama zbyt wysoka temperatura - czyli to, co zazwyczaj mamy na myśli - czyli zwyczajne przegrzewanie się to nie problem. Problemem jest, gdy telefon sam uzna że się przegrzał, co zakomunikuje brakiem chęci do reakcji, i migającą lampką - zielony i czerwony na zmianę.

    Żywotność baterii... Na standardowej baterii, słuchając muzyki i nie wybudzając ekranu udało mi się dobić do 11 godzin (trochę ponad). Z tym, że było to na Androidzie, konkretnie ukochanym PRJ który mam w sygnaturce - polecam. Na WM powinno być podobnie, z racji tego, że WM zżera mniej więcej tyle samo baterii co Android NAND.

    Zmiana systemu wcale nie jest taka straszna - godzina i Twoje życie staje się lepsze. Od momentu kiedy wgrałem PRJ ani razu nie żałowałem zmiany - po prostu Android jest lepszy.

    Świetny cytat w sygnaturce ^,^.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  7. #7
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    12
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    Ja wiem, że na pozór to nic trudnego, ale ja tak bardzo będę starała się zrobić wszystko dobrze, że coś popsuję. Poproszę kogoś, kto się na tym zna o wgranie Androida. Mam nadzieję jednak, że będę z zakupu zadowolona, albo znowu pójdzie na aukcję. ;p Bo jakby nie patrzeć opinie na temat HD2 są podzielone, chociaż w większości pozytywne. Ale jakby się uprzeć to w każdym telefonie, nawet najbardziej "pro", znajdzie się coś, do czego możnaby się doczepić.

    Co do sygnaturki - dziękuję. ^^
    Wyglądasz znajomo. Groziłem ci już kiedyś?
    ~ Jack Sparrow

  8. #8
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    Niestety - Jeremy Clarkson kiedyś to celnie opisał - w internecie w skali 1-10 można znaleźć tylko 1 i 10. Właściwie mógłby być system binarny... Oczywiście, są rzeczy, do których można się przyczepić - zamiast fizycznych klawiszy wolałbym takie jak w np. Wildfire czy HD7. Aparat mógłby nie wystawać tak chamsko z telefonu (co w sumie ratuje telefon od zarysowań...). Bateria mogłaby dłużej trzymać.
    Jednak poza tymi wadami, trudno mi doszukać się innych. Oczywiście, nie jest to telefon idealny, bo takiego nie ma. Zawsze znajdzie się coś, co popsuje zabawę, czasem jest to tylko trudniej znaleźć
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  9. #9
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    12
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    No dokładnie. No cóż - zobaczymy jak będzie się sprawował mój model. Jeżeli zapewni mi funkcję słuchania muzyki, przeglądania internetu, grania w Angry Birds no i oczywiście pisania smsów/dzwonienia to będę w pełni szczęścia. ;d
    Wyglądasz znajomo. Groziłem ci już kiedyś?
    ~ Jack Sparrow

  10. #10
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    27.12.2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    20
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    [WM 6.5.X BUILD 23563] [576MB] [New Style v.1.2][NEW!!!] by Lobuz_1
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: HTC HD2 - kilka informacji.

    Nie bój się, twoje wymagania przedstawione w twoim powyższym poście spełnia palmtop już z 2-3 letnim stażem...
    Na HD2 da się postawić prawie wszystkie mobilne systemy (ROM-y WM, Androida, Maemo oparte na linuksie, MeeGo, BadaOS), Win 95, XP (sam próbowałem postawić XP na HD2 i prawie mi się udało 8)), kilka PC-owych dystrybucji Linuxa o emulacji nie wspominając (PSX, GBA, FPSECE, N64, FF9, ITD.).
    Cotulla odblokował HostUSB...
    Wejdź tu: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=531
    To forum to największy nośnik różnych modów itp. itd do prawie wszystkich PDA. 8)

    Wykorzystywanie tego sprzętu tylko do dzwonienia, sms, internetu, muzyki, to marnowanie HD2.
    HTC HD2 - [WM 6.5.X BUILD 23563] [576MB] [New Style v.1.2][NEW!!!] by Lobuz_1


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top