Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Resetujac klapka proponuje wykorzystac ten ostry rozek w wycieciu na klawisze glosnosci, mi sie udalo choc jest z tym troche klopot ale zawsze jak zaszla potrzeba to akurat mialem cos ostrego pod reka

    Moze i jest to komfort psychiczny ale odchodzac od tel a biorac pc pod uwage to nawet jesli nie dysk, to znam przypadki uszkodz pl gl w kompie po wylaczaniu listwa czyli brutalna kradzieza zasilania wiec stad tez czesc moich obaw.

    Tak czy tak kazdy robi wedle uznania, nie wazny sposob a koncowy efekt
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  2. #12
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    [quote author=wilczur link=topic=1700.msg9749#msg9749 date=1329414344]
    Moze i jest to komfort psychiczny ale odchodzac od tel a biorac pc pod uwage to nawet jesli nie dysk, to znam przypadki uszkodz pl gl w kompie po wylaczaniu listwa czyli brutalna kradzieza zasilania wiec stad tez czesc moich obaw.
    [/quote]

    Płyty główne padają stricte w takich wypadkach przez zasilacz, który podaje duży prąd przy użytkowaniu, potem przestaje odbierać prąd z sieci, i płyta główna podaje nie takie napięcie, jak powinna... i umiera

    W telefonie nie mamy jako takiej przetwornicy czy zasilacza (jak już z resztą mówiłem) która mogła by uszkodzić płytę. Napięcie jest stałe, zmienia się tylko podawany prąd. Ale nie ma nic magazynującego prądu jak w zasilaczu kondensator, który gdy się wyładowuje może... coś zniszczyć ;P Jedynie bateria magazynuje prąd - dlatego przy wyciągnięciu baterii natychmiastowo wyłącza się sam telefon. System binarny - 1 lub 0. Nie ma połówki, nie ma problemów ;P
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #13
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Kod:
    zasilacz, który podaje duży prąd przy użytkowaniu, potem przestaje odbierać prąd z sieci, i płyta główna podaje nie takie napięcie, jak powinna
    Skoro zasilacz przestaje odbierać prąd z sieci to płyta też raczej nie ma jak podać złego napięcia bo skąd je weźmie?

    Ale nie zbaczajmy z tematu..

    Ogólny wniosek nasówa się taki:
    -wiele osób wyciąga baterię i jak narazie żaden telefon od tego nie padł - więc można to uznać za bezpieczne

    -ja przy resecie nadal mam zmiar używać guzika gdy zajdze potrzeba bo czuję się z tym pewniej

    I chyba to najadekwatniejsza puenta na zakończenie tematu
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  4. #14
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Spoko, każdy robi jak chce, i nie mam zamiaru nikogo zmuszać. Chciałem tylko obiektywnie ukazać tą kwestię.

    Odnośnie cytatu - przejęzyczyłem się x)
    miało być: "zasilacz, który podaje duży prąd przy użytkowaniu, potem przestaje odbierać prąd z sieci, i płyta główna otrzymuje nie takie napięcie, jak powinna."

    A kwestią tego jest naładowanie kondensatorów, które przy odłączeniu prądu od zasilacza szybko się wyładowują i w ten sposób mogą zniszczyć płytę główną. Ale większość zasilaczy i tak ma zabezpieczenie przed tym, w każdym razie te lepsze mają.

    @wilczur
    Swoją drogą jesteś dobrym rozmówcą, bez napinki i kulturalnie... Czemu w internecie takie społeczeństwo to raptem garstka ludzi z jakimkolwiek poszanowaniem rozmówcy, wymierająca pod naporem bezsensownego trollu (nie całego trollu, tylko bezsensownego ;P) i ludzi totalnie bez mózgu...
    Pozdrawiam jednego z ostatnich
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  5. #15
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Dobra dobra nie cukruj już bo się zaczerwienię na polikach..
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top