Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    32
    Słuchawka
    HTC HD2

    Czerwony przycisk obok karty sim

    Tak jak w temacie, od czego jest ten czerwony przycisk obok sim?

  2. #2
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Do resetu urządzenia gdy się zawiesi.

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    32
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Więc resetowanie baterią to zły pomysł? ???

  4. #4
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    A w komputerze jak wyciągasz wtyczkę z gniazdka zamiast wcisnąć guzik to dobrze czy źle?
    Uprzedzę odpowiedź-źle bo w pc możesz w ten sposób uszkodzić dysk. Podejrzewam że w tel też lepiej baterii nie wyciągać na żywca.

    Skoro jest guzik to nie wiem po co robić coś inaczej kiedy sposób jest sprawdzony, szybki i skuteczny.
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  5. #5
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Za przeproszeniem (później sam sobie dam ostrzeżenie ;P) Bullsh*t.
    Co innego w komputerze, gdzie głowica dysku unosi się za pomocą "poduszki" powietrznej wytwarzanej przez kręcenie się dysku, wtedy jeśli wyłączysz komputer podczas pracy dysku głowica się nie schowa a dysk przestaje się kręcić, znika owa "poduszka" i głowica opada na dysk, co jest zdecydowanie złe.
    Nie dotyczy dysków SSD (brak ruchomych elementów).
    Tak samo nie dotyczy to telefonów...
    Oczywiście, w komputerze jest jeszcze kwestia zasilacza, który nie rozładuje sam kondensatorów i może to nas słono kosztować, ale w telefonie mamy zasilanie bateryjne, więc nie ma jako takiego zasilacza czy przetwornika, więc po odłączeniu zasilania (wyjęcia baterii) telefon po prostu się wyłącza.
    Jednak w telefonie jest kwestia zapisu do pliku .img pamięci Androida czy odpowiednika w WM. Jeśli telefon tego nie zapisze, mogą być kwiatki z uruchomieniem Androida, ale szansa na to, że wyłączysz telefon podczas tak krótkiego zapisu... Jest zerowa.

    Wyłączam swój telefon od roku wyciągając baterię, w razie szybkiej potrzeby wyłączenia, (hej, to już rok! ) i nic się telefonowi nie stało...
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Chyba każdy wyciąga baterie ;p, a tak wogóle wyprzedziłeś mnie bo bym napisał bardzo podobnego posta ;p
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  7. #7
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    32
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Też zawsze targałem i targam baterię taki przycisk to dobry pomysł, można by go używać ale gdyby był większy no chyba że ktoś ma choć jeden palec o średnicy 1,5mm

  8. #8
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    24.10.2011
    Posty
    43
    Słuchawka
    HD2 WM6.5 stock
    Rom
    3.14.479.2 (04666) WWE
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    A jak dla mnie po coś ten guzik robili.. i myślę że zasilanie jeśli jest na chama odcięte to może nie powoduje natychmiastowego uszkodzenia telefonu ale też mu nie pomaga i nie jest to dla sprzętu obojętne.

    Może się rozpi***ić system operacyjny jak już wspominano podczas zapisu jakiegoś pliku, ale sądzę że nie tylko system może na tym ucierpieć. W kasach fiskalnych jeśli odłączysz zasilanie podczas zapisu danych do modułu fiskalnego to masz bardzo dużą szansę że moduł zostanie uszkodzony, powie ci to każdy kto ma do czynienia z kasami w stopniu większym niż tylko wybicie paragonu.

    Ja rozumuję tak że jeśli jest włączony telefon to pewna stała ilość prądu jest pobierana i jest to zrównoważone i kontrolowane przez system i sprzęt, gdy wyłączamy telefon tak jak przewidział producent to jest ustalona jakaś procedura co i w jakiej kolejności ma zostać wyłączane; gdy wyciągniemy baterie to tej ew. procedury nie ma więc zasilanie jest odcinane raptem w losowy sposób i np wciąż pracujący wyświetlacz przez ułamek sekundy może przykładowo spowodować wzrost napięcia na innym elemencie, a to może być szkodliwe.

    A nawet gdyby to było szkodliwe tylko dla systemu to po co kostka pamięci ma ewentualnie dostawać po tyłku skoro mamy dedykowany guzik? Ryzyko uwalenia systemu wydaje mi się większe wyciągając baterię niż gdyby ten guzik nacisnąć.

    Rozumiem że czasem każde kilka sekund się liczy żeby jak najszybciej uruchomić telefon i nie chce się niczego wyciągać/szukać żeby ten nieszczęsny guzik wcisnąć ale przecież można to zrobić nawet kantem zdjętej klapki baterii więc nie widzę żadnego problemu i powodu dlaczego by to robić tak a nie inaczej.
    Jak czegoś nie spie.. to się nie nauczysz

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Jak dla mnie to guzik działa tak samo jak wyjęcie baterii, po prostu odcina sztrom
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  10. #10
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Czerwony przycisk obok karty sim

    Niestety, żadnym kantem klapki mi się nie udało to zrobić... A próbowałem na wiele razy.
    Telefon to nie kasa fiskalna, tak samo jak radio nie jest komputerem...
    Nie wiem dokładnie, jak to jest z kasami fiskalnymi, z resztą to nie forum o tym, ale w telefonie zapis do pamięci NAND jest tak śmiesznie krótki, że żeby trafić w ten moment, musiałbyś mieć tak monstrualnego pecha... Że to praktycznie nie możliwe. No i nie chodzi i stricte zapisanie pliku, tylko nadpisanie go - czyli jeśli odłączysz zasilanie w tym momencie zapisu, po prostu nie będą zapisane dane od poprzedniego zapisu - czyli nic strasznego, bo to nie są stricte Twoje dane, tylko dane systemu. I system się na 100% nie popsuje po tym, bo ten plik może być od nowa wygenerowany przez startujący system...

    Lądowanie samolotu też nie jest obojętne dla podzespołów, ale samolot musi lądować, taka smutna prawda. Kwestia czy wyląduje na asfalcie czy na trawie to kwestia komfortu - w wypadku telefonu to komfort psychiczny, że robisz coś dobrze.

    Procedura wyłączania... To nie reaktor atomowy, spokojnie Jeśli zwyżki napięcia nie powstają podczas pracy telefonu, to przy odłączeniu zasilania tym bardziej tego nie zrobią.
    Zauważ też, że do samego, nazwijmy to "kulturalnego" wyłączenia telefonu, do samego końca działają wszystkie podzespoły - więc system i tak w pewnym momencie robi shut down - tylko po dłuższym czasie.

    Dedykowany guzik... jest. Istnieje sobie, i to jest sposób dla osób chcących mieć komfort psychiczny.
    Przez rok korzystania z tego telefonu, 90% wyłączeń to chamskie wyciągnięcie baterii (a to się zdarzało nader często podczas pracy pod WM...), i przez ten rok nie stało się absolutnie nic.
    Miałem też moment pod WM, gdy telefon mi złapał taką zwiechę, że nie działało absolutnie nic - nawet rzekomy przycisk. I miałem nie wyjmować baterii z obawy przed popsuciem telefonu? I do tej pory mieć telefon zawieszony na WM?
    Życie jest w każdym razie dla mnie za krótkie, by czekać kulturalnie na wyłączenie telefonu... Tym bardziej, że w inny sposób (oczywiście nie mówię tu o rozbiciu prasą, przejechaniu przez czołg M1 Abrams czy kąpiel w kwasie azotowym VI) nic się nie dzieje.

    Kość pamięci NAND nie dostaje po tyłku, bo po prostu nie ma jak - niezależnie od tego, czy bateria jest włożona czy nie, ona zachowuje dane. Co innego pamięć operacyjna - ale ona dostaje tak po tyłku cały czas, i właściwie jest do tego stworzona - do szybkiego gubienia i zapisywania danych.

    Nie ma właściwie podstaw do obaw - chyba, że chodzi o komfort psychiczny, to proszę bardzo
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top