Witam, szukałem takiego wątku, ale bezskutecznie. Jeśli przeoczyłem to sorki ...

Mój problem jest następujący. Telefon był kupiony w ERZE. Zmieniłem operatora na PLUS-a. Internet działa, poczta działa. Problem jest tylko z MMS-ami.

Na stronie plus-a jest następująca instrukcja konfiguracji obsługi MMS-ów:
.
Konfiguracja manualna dla tego modelu:
1.Naciskamy Start - Ustawienia - Menu - Więcej - Połączenia - Połączenia - Zakładka Zaawansowane - Wybierz sieci - Pod górną listą naciskamy Nowe... - Nazwa ustawień: MMS - Zakładka Modem - Nowy...
2.Nazwa połączenia: MMS - Wybieramy modem: Łącze komórkowe (GPRS,3G) - Dalej - Nazwa punktu dostępu: mms - Dalej - Nazwę użytkownika i Hasło zostawiamy puste - Zakończ.
3.Zakładka Ustawienia serwera proxy - Odznaczamy Ta sieć łączy sie z internetem - Klikamy trzykrotnie Ok - Wychodzimy do Pulpitu.
4.Naciskamy Start - HTC Wiadomości - Menu - Ustawienia - Opcje - Menu - Serwer MMS - Nowe.
5.Nazwa serwera: MMS, Adres IP: 212.002.096.016, Numer Portu: 8080, Adres serwera: http://mms.plusgsm.pl:8002, Połącz przez: MMS, Ograniczenie wysyłania: 300KB, Wersja Wap: WAP 2.0 - Naciskamy Wykonane - Zaznaczamy serwer MMS i naciskamy Ustaw jako domyślne, a następnie OK.
.
Problem jest taki, że po resecie telefonu istnieje połączenie o nazwie MMS, które według instrukcji powinno się dodać. Niestety istniejącego nie można edytować ani usuwać. Dodanie nowego, o innej nazwie połączenia i konfigurowanie zgodnie z powyższą instrukcją nie przynosi rezultatu.
.
Może ktoś ma pomysł, albo juz to przewalczył z sukcesem ...