Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Słuchawka
    EVO 3D

    Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Witam,
    Pierwszy HTC w życiu - i jak narazie chyba ostatni! Chyba że jest jakieś sprytne rozwiązanie...

    Dwa tygodnie temu napotkałem na dość uporczywy (teraz to już irytujący) problem przerywania rozmów. Podczas wykonywania bądź przyjmowania połączeń raz na jakiś czas połączenia są zrywane bez żadych dodatkowych przesłanek bądź informacji o błędzie. Na obecną chwilę zdarza się nawet do 4 razy podczas 3 minutowej rozmowy.

    Po zerwaniu połączenia telefon nie pokazuje podsumowania tylko automatycznie powraca do ekranu głównego.
    Próbowałem jak narazie trzech rzeczy, bez skutku: całkowicie odsłonić ucho (aby nie pozostawiać czujniokowi światła pola do manewru), parokrotnie zmieniać układ ręki (uchwyt telefonu), badać zasięg telefonu i testować połączenia przy pełnym zasięgu. Niestety problem nawraca.
    Wersja Android: 2.3.4 (fabryczna).
    Operator: Orange.

    Wszelkie sugestie BARDZO mile widziane.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez 'free ; 02.04.12 o 21:43

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Miewam podobnie na działce - granica bardzo słabego 3G i słabego 2G z drugiego nadajnika. Jako tako poprawia wymuszenie na telefonie używania samej sieci GSM.
    Ustawienia ? Sieci zwykłe i bezprzewodowe ? Sieć komórkowa ? Tryb sieci ? Tylko GSM ? To tu.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Słuchawka
    EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Kombinatoryka z zasięgiem i z siecią - to już testowałem.
    Powyłączałem wszystko co tylko można było, zostawiając ustawienia 'Tylko GSM'. Niestety nie pomaga.

    Problem rozmów na działce mnie nie dotyczy. Telefon jak do tej pory testowany tylko w dużej aglomeracji gdzie problem ze skrajnie słabym zasięgiem mnie omija. Nie ma znaczenia wolna przestrzeń czy pomieszczenie zamknięte...

    Chyba skończy się wizytą w serwisie.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Zanim oddasz do serwisu, sprawdziłbym jeszcze HR
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Słuchawka
    EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Zgodnie z Twoim zaleceniem dziś wykonałem Hard Reset (3 godziny temu) i jak do tej pory problem nie wystąpił. Na bieżąco będę monitorował i jeżeli przez 24h problem nie powróci można uznać temat za rozwiązany.

    Nie jestem pewien czy procedura HR dla wszystkich HTC jest taka sama. Na wszelki wypadek (i dla reszty) zamieszczam instrukcje step-by-step:

    First, try this:

    1) From the main home screen, tap menu
    2) Tap Settings, then Privacy
    3) Tap Factory data reset
    4) Tap Reset phone
    5) Enter your password if required, then tap Erase everything to confirm

    If that doesn't work, or if your phone is frozen:
    1) Turn the power off. If your HTC EVO 3D is frozen, pull the battery out and reinsert it
    2) Hold the Volume Down button
    3) Press and hold the Power button until the device turns on
    4) You are now presented with a menu that allows for Fastbook, Recovery, Clear Storage, and Simlock
    5) Select Clear Storage by pressing the Volume Down button
    6) Press and release the Power button
    7) Now simply confirm your decision: Volume Up for YES and Volume Down for NO

    ! All data including third-party applications will be deleted from the HTC EVO 3D. Once the wipe is complete, the phone will reboot to its factory fresh state. !

    Pozdr!

  6. #6
    Junior Member
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Słuchawka
    EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Niestety to była tylko chwilowa poprawa. Problem powrócił i powraca za każdym razem po resecie.
    Wygląda to na kłopoty przy przejściach z HSDPA na słabsze fale - wtedy następuje punkt kulminacyjny przerwań...

    Teraz czas dla serwisu - lecz nie zapowiada się na szybką naprawę.

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Możliwe że nie masz dobrego zasięgu 3/4G.. wejdź w ustawienia bezprzewodowe, następnie sieci komórkowe i w trybie sieci ustaw GSM, powinno pomóc

  8. #8
    Junior Member
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Słuchawka
    EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Cytat Zamieszczone przez ChickenPie Zobacz posta
    Możliwe że nie masz dobrego zasięgu 3/4G.. wejdź w ustawienia bezprzewodowe, następnie sieci komórkowe i w trybie sieci ustaw GSM, powinno pomóc
    To już było rozważane w poprzednich wpisach...

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Słuchawka
    EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Napisałem do serwisu HTC. Otrzymałem odpowiedź że w moim przypadku muszę niezwłocznie wysłać telefon do serwisu. Wygląda to na "known issue"

  10. #10
    Junior Member
    Dołączył
    21.09.2011
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    3
    Słuchawka
    HTC HD2, EVO 3D

    Odp: Częste przerywanie rozmów telefonicznych.

    Witam

    Ja bym wymienił baterię na nowa i pewnie będzie po sprawie.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top