Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 178
  1. #131
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    Wpierw jaką partycję- 200mb dla Piernika, Spolszczenie jest no ale jeżeli nie umiesz szukać to ci dam odnośnik....
    Cache nie większe od 5Mb i robisz all od kroku z Task29 i jedziemy dalej
    Partycja- zrób sobie partycję 512mb EXT4 i ewentuanie dograsz skrypt A2SD dzięki któremu przegrasz aplikacje na SD, partycji Linuksa- EXT nie widzi Windows ale nie ma to wpływu na prędkość transmisji- po prostu masz wolną kartę...

    Spolszczenie:
    Kod:
    http://miuipolska.pl/pl-htc-hd2
    Weź się za szukanie bracie

  2. #132
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    17
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    masz rację KurczaQ .... wystarczy poszukać ..... siedze już nad tym kilka godzin ... teraz czytam o tym jak przygotować kartę SD.

    czyli partycje 200mb robie w hdtool (partycja NAND) a 512mb na karcie sd juz za pomocą clk (czyjak to sie nazywa) zainstalowanym w hd2.

    ps. soft do którego podałeś link to "MIUI JB 2.9.7 for sd"? link już nie jest aktywny a zassałęm go parę dni temu i metodą eliminacji tego wszystkiego co już nazbierałęm do andka zakładam że to ten .

    sory za moje pytania ale nie znam się na tym wszystkim .... nazwy którymi rzucacie rozszyfrowuje za pomocą wujka google i nie ukrywam że boję sie aby nie uwalić telefon... a chciałbym mieć jakiś stabilny system.

    ps. katę mam 16gb class 4 i według testów sd tools prędkość zapisu 4.1mb a odczytu 25.4mb

    !!!!!!!!!!!!! mam problem z instalacją !!!!!!!!!!!!!!

    instrukcja http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...-androida.html
    zaczynam od kroku 4 ( task29), następnie krok 5 (CLK Repartition), po czym telefon sie zrestartował i pojawiło się okno uruchamiania kernal ??????????????? (wczesniej mialem kernala ale myslalem że po czyszczeniu zostanie usuniety). jezeli próbuje zainstalować clk instal recovery wyskakuje komunikat <waiting for device> i na tym koniec ????????????????

    ps po wejsciu w tryb bootloadera mam takie informacje
    PB81*** HX-BC
    SPL-2.08.HSPL 8G XE
    0x05
    CotullaHSPL 0x40
    pozdrawiam
    krzysiek
    Ostatnio edytowane przez krzysiek ; 29.09.12 o 22:25

  3. #133
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    Nie nie nie, robisz źle- gdy włączy ci się kernel- masz takie literki/słowa na czarnym tle po instalacji i restarcie CLK -wtedy podpinasz usb i klikasz Install Recovery.
    Ps do MIUI JB- nie polecam, chodzi kijowo - bardziej GB jak już

  4. #134
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    17
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    ok nie wiem jak to zrobiłem ale włączył mi się w trybie fastboot (ten czarny ekran z literkami), ale na pewno nie po restarcie po instalacji clk repartition tak jak jest to opisane w instrukcji http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...-androida.html . W punkcie 6a opisane jest instalacja dodatkowej wersji cwm, (nie instalowałęm tego) co to jest i czy warto to instalować? Zainstalowałem Android: 2.3.7 / MIUI: 2.4.13 + spolszczenie (zassane ze stronki miuipolska.pl) instalowałem zgodnie z instrukcją miuipolska.pl/instalacja-hd2/ (oczywiście zainstalowałem "odpowiednią wersję jądra" zassaną z linku podanego w instrukcji). jak chciałem zainstalować tego JB to wyskakiwał mi błąd (juz nie pamiętam jaki ale z tego co piszesz to dobrze że mi się nie udało ) przy okazji co to jest to JB lub GB i czy warto to instalować?

    a wracając do pytania o partycje. mam pamięć 512MB robię partycje np 200mb, na co wykorzystywana jest pozostała pamięć? czy nie lepiej zrobić większą partycję na przyszłość chociażby aby wgrywać inne romy ? czy partycja musi być dopasowana do danego romu?

    i kolejne pytanie: czy jak już mam przygotowane wszystko za pomocą Hd2 toolkit to jak będę chciał wgrywać inne romy to wystarczy w clockworkmod recovery czyścić pamięć za pomocą wipe data/faktory reset i instalować romy wgrane na kartę pamięci? co to jest "wipe cache partition" i czy też trzeba czyści przed instalacją?

    partycje na karcie zrobiłem za pomocą clockworkmod recovery v4.0.0.0 ext size 512m (nie mam nigdzie opcji jakie to ma byc ext: 2, 4 czy inny), swap size 64 (co to jest i ile tego ustawić?)

    wiem, wiem dużo pytań

    jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc
    krzysiek

  5. #135
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    1. GB-ICS-JB, to wersje Andoida: 2.3.X, 4.0.X, 4.1.X.
    2. Partycja to partycja na pliki systemowe- im więcej tym mniej miejsca dla ciebie, im mniej tym lepiej a te liczby to wymagania na zainstawanie paczki i odpalenia romu.
    3. CWM- jak wgrasz to recovery które jest tutaj oryginalnie nie będzie chodzić źle- to po prostu opcja.
    4. Partycje robione przez CWM to EXT4 , EXT4 to miejsce na aplikacje przenoszone/instaowane na pamięci karcie pamięci, swap- dodatkowy "RAM", używany jest w razie przepełnienia procesów i braku ROM.

  6. #136
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    17
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    ok dzięki, coraz więcej już rozumiem

    KurczaQ, znalazłem rom który kiedyś poleciłeś myMIUI_v14_b6_zipA.

    wrzuciłem wszystko na kartę i zainstalowałem w kolejności:
    1) myMIUI_v14_b6_zipA
    2) PATs_MIUI_cLK_Conv_Pack_TytR12.4
    3) MIUIPolska_MIUI-2.3.7_hd2

    zrestartował się, poinstalowałem aplikacje, ale zauważyłem kilka problemów w tym romie
    1) w kontaktach po lewej stronie jest alfabet do szybkiego wybierania jednak działają jedynie litery od A do L
    2) problem jest też z przeglądarką internetową, podczas przeglądania stron wiesza się lub zacina (może polecicie jakąś alternatywną, dobrą przeglądarkę?)

    czy w tym romie mogę zrobić coś takiego ( i jak) co miałem w poprzednim romie mianowicie dodać zakładki internetowe do ekranu głównego?

    ps. podobają mi się katalogi (bardzo fajna funkcja) oraz możliwość "dodawania" kart ekranu głównego

    pozdrawiam
    krzysiek

  7. #137
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    Co do przeglądarki to zobacz Operę Mobile lub Dolphin browser HD

  8. #138
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    17
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    dzięki, sprawdzę te przeglądarki

    natomiast zauważyłem że w sklepie google play nie mam dostępnej przglądarki google chrome ani adobe flash player ?, jeżeli zgrałem instalki z tabletu i próbowałem zainstalować dostałem komunikat "istnieje problem przetwarzania pakietu"

    aha i jeszcze jedno pytanie. ponieważ zainstalowałęm trochę aplikacji i dostałem komunikat że mam mało miejsca (rzeczywiście zostało 14mb) przeniosłem większość aplikacji na kartę SD jednak ilość wolnej pamięci nie zwiększyła się, dlaczego? gdzie ustawić aby aplikacje instalowały się na karcie SD?


    pozdrawiam
    krzysiek

  9. #139
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    Cytat Zamieszczone przez MatrixSTR Zobacz posta
    Co do przeglądarki to zobacz Operę Mobile lub Dolphin browser HD
    Firefox 15 według mnie jest najlepszą przeglądarką na Andka i HD2

    natomiast zauważyłem że w sklepie google play nie mam dostępnej przglądarki google chrome ani adobe flash player ?, jeżeli zgrałem instalki z tabletu i próbowałem zainstalować dostałem komunikat "istnieje problem przetwarzania pakietu"
    Flash player jest wycofany z marketu a Chrome- dziwne, pobierz z alternatywnych źródeł

    aha i jeszcze jedno pytanie. ponieważ zainstalowałęm trochę aplikacji i dostałem komunikat że mam mało miejsca (rzeczywiście zostało 14mb) przeniosłem większość aplikacji na kartę SD jednak ilość wolnej pamięci nie zwiększyła się, dlaczego? gdzie ustawić aby aplikacje instalowały się na karcie SD?
    Zrób partycję EXT na SD i pobierz jakiś program do migracji Aplikacji- przenoszenie na SD działa jednak twój problem wydaje się być dziwnym- może reset pomoże odczytać realny stan pamięci?

  10. #140
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Nie wiesz jak ROM wgrać? Spytaj tutaj.

    Cytat Zamieszczone przez KurczaQ Zobacz posta
    Firefox 15 według mnie jest najlepszą przeglądarką na Andka i HD2
    Pomijając, że jest to jeszcze praktycznie wersja beta? (działająca na zasadzie 64-bitowych wersji tej przeglądarki na PC)

    Odnośnie Flash Playera - dalej jest w markecie tylko nazwa się ciut zmieniła. Tablet gdzieś położyłem i nie mam jak sprawdzić...
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top