Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    01.03.2011
    Posty
    92
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9.1-HWA V2.7
    Radio
    2.15.50.14

    Blue Screen, ekran przy Blobby Volleyball

    Witam wszystkich po dłuższej przerwie !!!

    Widzę, że bardzo dużo zmian się napatoczyło Miałem parę problemów ale na szczęście można liczyć na wspaniałych Adminów

    A teraz do sedna, mam pewien problem z moim HD2. Jak niektórzy starzy wyjadacze na forum wiedzą, byłem typem przywiązanym do Windows Mobile. Później zmieniłem na andka PRJ, potem znowu na WM. Aż w końcu znalazłem coś idealnie dla siebie, czyli romik NexusHD2 GingerBread 2.3.7.

    Mam pewien problem, nie wiem czy faktycznie związany z romem (jeszcze nie nabiłem magicznych 10 postów na xda-devs żeby móc pisać w dziale "Developers") i chciałbym spytać czy którymś z Was coś podobnego się nie przytrafiło, a mianowicie:

    - przy włączaniu czyli normalnie włączanie urządzenia, przechodzi text z MAGLDR'a, a po nim dosłownie przez ułamek sekundy mignie niebieski ekran i później ładuje się system - ten niebieski ekran trochę mnie martwi

    - przy grze w Blobby Volleyball z kolegą na wykładzie, w pewnym momencie (nie wiem czy przerwało jakoś połączenie, czy jakos w niewłaściwy sposób wyszedłem z gry) zaczął mi wariować ekran, przyciskać gdzie popadnie (restart pomógł) ... teraz nie wiem, czy było to spowodowane tym, że jakoś zbyt mocno przyciskałem na ekran w trakcie gry, albo po prostu z powodu jakiegoś błędu w grze, który wpłynął na wariowanie ekranem ...

    - przy odbieraniu połączeń, na ułamek sekundy zaczyna mi trzeszczeć duży głośnik - także nie wiem czy to wina hardware czy software ...

    Będę wdzięczny za każde pomocne odpowiedzi. Mam też nadzieję, że nie mam uszkodzonego HD2 ...

    POZDRAWIAM !!!
    Ostatnio edytowane przez ghost_ ; 02.04.12 o 00:59

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Blue Screen, ekran przy Blobby Volleyball

    1. Może to jakiś nieprawidłowo ładujący się bootscreen? Jeśli tylko na moment mruga na niebiesko, a później ładuje się poprawnie... to po co zaprzątać sobie tym głowę?

    2. Jednorazowo? Spróbuj to powtórzyć. Jeśli problem z ekranem będzie występował w jakichś określonych warunkach, to łatwiej będzie je zidentyfikować. Jeden raz nie daje nam zbyt wielu podstaw do wysnuwania dalekosiężnych wniosków. Ot, stało się.

    3. Raczej software'u... na innych Androidach było to samo?
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    01.03.2011
    Posty
    92
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9.1-HWA V2.7
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Blue Screen, ekran przy Blobby Volleyball

    Właśnie jestem jednym z tych, których nauczyło życie, że przy takich urządzeniach taki szczegół jest trochę istotny Jak nie bardzo

    A co do tego Blobby Volleyball to właśnie sobie grałem i ekran czasami nie reagował nawet jeżeli mocniej (oczywiście z wyczuciem) przyciskałem ...

    Muszę nabić te posty i zapytać się twórcę tego romu o co może kaman, albo sobie jakiegoś ICS'a skombinuje (tego samego autora )

    Może po zmianie bootloader'a na przyszłego MAGLDR2 albo CLK ten blue screen zniknie - no ale nie wiem Się zobaczy myślę ...

    Jeżeli chodzi o inne romy, to nie byłem na tyle zafascynowany nimi co właśnie tym GB co mam teraz więc nie mogę powiedzieć jak było na innych niestety ...

  4. #4
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    01.03.2011
    Posty
    92
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9.1-HWA V2.7
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Blue Screen, ekran przy Blobby Volleyball

    Panowie i Panie,

    wybaczcie za wygrzebanie tematu, ale mam kolejny problem, jako, że łączy się niejako z tym wątkiem to nie tworzę nowego.

    A więc mianowicie:

    przy jakimkolwiek dźwięku, prawie zawsze poprzedza go niejakie charczenie głośnika - podobnie przy odbieraniu połączeń.

    Pytałem już o BSOD i FC na XDA i powiedzieli mi, że niby mi brakuje ramu, a faktycznie mam tylko 100MB zajętego ramu a 190MB wolnego ... -> także tutaj widzę pewną nieścisłość, bo HD2 ma o ile mi wiadomo 448 MB ram (190 + 100 nie jest równe 448, gdzi esię podziała reszta pamięci ? ...), nie wiem może coś mi umyka i czegoś nie rozumiem ...

    Odwołując się do technicznych właściwości HD2 wersji EU, to dlaczego niektóre romy mają zdecydowanie zaniżoną partycję systemową ? Dlaczego nie wykorzystują pełnej pamięci NAND (512MB) ? Czy stanie się coś jeżeli ustawię sobie zbyt dużą partycję (oczywiście uwzględniając wszystkie dodatkowe partycje)?

    Poprawcie mnie proszę jeżeli coś pomieszałem z pamięciami rom i ram i ich wielkościami

    Będę wdzięczny za fachowe wytłumaczenia

  5. #5
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Blue Screen, ekran przy Blobby Volleyball

    bo HD2 ma o ile mi wiadomo 448 MB ram (190 + 100 nie jest równe 448, gdzi esię podziała reszta pamięci ?
    HD2 ma 576 MB RAMu po wgraniu odpowiedniego Radia, z tym że dostępne jest 400 MB. Reszta jest przeznaczona dla systemu.
    Dlaczego nie wykorzystują pełnej pamięci NAND (512MB)
    ponieważ w pamięci NAND znajduję się też partycja user przeznaczona na dane użytkownika i aplikacji. Czyli im większa partycja systemowa, tym mniej pamięci mamy na programy.
    Czy stanie się coś jeżeli ustawię sobie zbyt dużą partycję
    Nie będziesz mieć miejsca na programy, niektóre ROMy mogą się też po prostu nie uruchomić.

    Wracając do pierwszego postu.
    przy włączaniu czyli normalnie włączanie urządzenia, przechodzi text z MAGLDR'a, a po nim dosłownie przez ułamek sekundy mignie niebieski ekran i później ładuje się system - ten niebieski ekran trochę mnie martwi
    To jest normalne i nic złego się nie dzieję. Po prostu ten niebieski ekran to czas od momentu startu systemu do załadowania się grafiki startowej. W CLK i innych telefonach proces ten przebiega w czasie gdy wyświetlany jest ekran startowy bootloadera (napis HTC widoczny od razu po włączeniu telefonu).

    zaczął mi wariować ekran, przyciskać gdzie popadnie (restart pomógł)
    Możliwe że spociły CI się ręce, bo takie coś jest w momencie gdy ekran jest zbyt wilgotny.

  6. #6
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    01.03.2011
    Posty
    92
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9.1-HWA V2.7
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Blue Screen, ekran przy Blobby Volleyball

    Jest gdzieś może dokładnie opisane jak to wszystko przebiega z tymi partycjami ?

    W sumie jak używam Link2SD to pamięć telefonu mi jest zbędna - chyba, że zawsze musi być jakiś "skrót" na tej partycji to wtedy ustawiłbym na minimalną np 10 MB

    576MB RAM po wgraniu radia 2.15.50.14 o ile mi wiadomo ?

    Przy jakimkolwiek dźwięku, prawie zawsze poprzedza go niejakie charczenie głośnika - podobnie przy odbieraniu połączeń. -> czym to może być spowodowane ?


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top