Dzisiaj, po tygodniu i pięciu dniach ten ROM zaczął... a właściwie stopniowo przestał działać.
Na początku chciałem nadmienić, że w ROMie nic nie usuwałem, nawet facebooka ani innych śmieci.
A więc wyglądało to tak:
1. Już wczoraj zniknął zegar z Sense (mam wersję 2.3.3 z Sense 2.1) i nie udała się żadna próba przywrócenia go na pulpit - tak jak każdego innego zegara od HTC. Pomyślałem - przeboleję, ustawiłem zegar androidowy... i już.
2. Po jakichś dwóch godzinach od zniknięcia zegara zniknął też widget pogody... To mnie troszkę zmartwiło, bo z tego często korzystam (trzeba wiedzieć, kiedy można pojeździć na rowerku ;p). No więc postanowiłem zrobić soft reset.
3. Po soft resecie telefon nie chciał wstać - ładowało się cLK, CWM, później telefon zatrzymywał się na obrazku htc hd2 development blah blah blah.
4. Wipe. I teraz po wipe wszystkich rzeczy wgrywam znowu ten ROM na kartę... Dam mu drugą szansę...

Odnośnie samego ROMu:
+ Działa baaardzo płynnie, przewijanie jest praktycznie zawsze gładziutkie i równiutkie.
+ Prawie 1 GB pamięci na aplikacje... miło (thanks for EXT4)
+ Wszystkie programy działają jak najbardziej miodnie.
+Bateria wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu ok. 2 dni.

- Nie wiem czemu jest tak mało wolnej pamięci RAM (w porównaniu do PRJ) gdzie najwyższym wynikiem jest raptem 201, często 180, podczas na PRJ było ok. 250 - ale nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu.
- Czasami ROM się po prostu zwieszał i umierał. Pomagała reanimacja typu Soft Reset (do czasu, aż się nie wyłożył całkowicie, jednak myślę że to po prostu problem przy instalacji...)