Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Aroma to instalator graficzny, nie zmienia nic w instalacji , typhoon czy Dorimanx to twoja wolna wola, jak Dorimanx to wersja Lite bo nie pozera ram i chodzi szybko

    Czysty android oznacza wersję z Nexus, tzn jest to wersja bez nakładek twórców i różnych takich aplikacji, sami wybieramy co chcemy wgrać :P

    Co do romu sense 3.5 , bazuje na androidzie 2.3.5 nie 2.3.7


    Zrootowany, to sprawa powiązana z Linuxem... Root to użytkownik który ma prawo do edycji i wchodzenia do każdej lokalizacji w systemie, normalnie jest on zablokowany i zwykły grzesznik ma prawo dostępu do swojej części. Systemu.. tu jest podobnie Root może zmienić w Andku wszystko, a user jest tylko gościem

    Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

  2. #12
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: teraz kupiony świezy hd2 - the best OS?

    Sense żre zasoby, ale nie popadajmy w przesadyzm. Windows 7 też wymaga dużo, ale pomimo wszystko nie korzystamy z Windowsa 3.1 czy MS-DOSa bo jest mniej wymagający -,-
    Z resztą, gdyby Sense było takie tragiczne (a zapewniam, że nie jest, wystarczy wpisać HTC Sense w google i poczytać recenzje...) nikt nie pakowałby tego to ROMów... -,-
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #13
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    No zgadzam się, ja mam problem z wgraniem tego romu, bo gbleo na sense 2.1 chodziło cudzie :P

    Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

  4. #14
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: teraz kupiony świezy hd2 - the best OS?

    Cytat Zamieszczone przez ChickenPie Zobacz posta
    jak Dorimanx to wersja Lite bo nie pozera ram i chodzi szybko
    A czego jej brakuje względem wersji pełnej?

    Zrootowany, to sprawa powiązana z Linuxem... Root to użytkownik który ma prawo do edycji i wchodzenia do każdej lokalizacji w systemie
    nie no, to chyba wydawało się oczywiste - a nie jest... :/
    Tak więc jak dla mnie sprawa bezdyskusyjna - KTÓRE sa zrootowane: typhoon albo Dorimanx są?

    I jeszcze KONKRETNE pytanie a propos instalacji... czy TEGO opisu:
    Instalacja Androida NAND [cLK + CMR] | HTC HD2 Blog
    można się trzymać (czy może sprawa się zdezaktualizowała)?

    Albo tego:
    [TUT] Flashing your First GSM USA 1024LEO ONLY!! (For Noobs) - xda-developers

  5. #15
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Ten poradnik jest jak najbardziej na czasie, różnica to tylko Rom który wybierzesz, każdy rom jest zrootowany

    Lite jest po prostu lżejszy, nie ma wielu zbędnych aplikacji i animacji


    Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

  6. #16
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: teraz kupiony świezy hd2 - the best OS?

    Lite jest po prostu lżejszy, nie ma wielu zbędnych aplikacji i animacji
    jednak nie ma też partycji SWAP - jak to wpłynie na pracę potem tego htc-hd2?

    jak mi się WRESZCIE uda zainstalowac któryś z cLK to jak potem wygląda procedura zmianiy na inny ROM także z cLK?
    To wtedy chyba "nieco" prostsze?

    i jeszcze nie odpowiedziałes mi czy zmienia sytuację fakt, że RADIO mam już to najnowsze... czy więc muszę robić te kroki:
    "3. Task29 + Radio 2.15.50.14
    Poniżej udostępniam taska29 z dołączonym radiem 2.15, task jest opcjonalny jeżeli masz już radio 2.15
    ..." ?
    (jak się domyslam to zmiana RADIA jest najbardziej ryzykowną procedurą i tylko przy tym mozna tak naprawdę UWALIĆ telefon NIEODWRACALNIE? czyli jak inne procedury się nie udadzą to zawsze można cos zrobić a jak z RADIEM to już GAME-OVER?)
    Ostatnio edytowane przez ictimai ; 22.04.12 o 15:34

  7. #17
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: teraz kupiony świezy hd2 - the best OS?

    jednak nie ma też partycji SWAP - jak to wpłynie na pracę potem tego htc-hd2?
    Partycja Swap to pamięć wymiany, dodaje ona Ram, pracuje tylko wtedy gdy pamięć Ram jest zajęta, możemy ją sobie włączyć w każdym momencie..
    Rom Lite nie wymaga jej bo jej nie zapełnia, co nie znaczy że nie możemy jej mieć

    jak mi się WRESZCIE uda zainstalowac któryś z cLK to jak potem wygląda procedura zmianiy na inny ROM także z cLK?
    To wtedy chyba "nieco" prostsze?
    Jak wgrasz rom przez CWM, nieważne czy CLK czy Magldr (Większość romów podczas instalacji wykrywa jaki mamy bootloader i wybiera sama kernel, lub daje nam ręczny wybór wskazania, podobnie z wersją ROM, T-Mobile czy Europejska ) to każdy inny rom wgrywasz tak samo, jest to prosta procedura, gdy już zapoznasz się trochę z modzeniem polecam dotykową wersję CWM, fajna i przyjemna :P
    Reasumując najtrudniej przygotować HD2,tzn wgranie Radia,CLK/Magldr i CWM.. potem już z górki :P

    i jeszcze nie odpowiedziałes mi czy zmienia sytuację fakt, że RADIO mam już to najnowsze... czy więc muszę robić te kroki:
    "3. Task29 + Radio 2.15.50.14
    Niee, chodzi tylko o to by radio miało numery 2.XX.50.XX, widzę że je masz

    (jak się domyslam to zmiana RADIA jest najbardziej ryzykowną procedurą i tylko przy tym mozna tak naprawdę UWALIĆ telefon NIEODWRACALNIE? czyli jak inne procedury się nie udadzą to zawsze można cos zrobić a jak z RADIEM to już GAME-OVER?)
    Dokładnie tak, jak padnie bateria czy odłączysz telefon podczas wgrywania CLK/MAGLDR czy CWM, nawet podczas wgrywania WP7 robisz Task29 i zaczynasz od nowa, Radio dlatego że masz najnowsze cię omija... ciesz się z tego powodu :P

  8. #18
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: teraz kupiony świezy hd2 - the best OS?

    Cytat Zamieszczone przez ChickenPie Zobacz posta
    Partycja Swap to pamięć wymiany, dodaje ona Ram, pracuje tylko wtedy gdy pamięć Ram jest zajęta, możemy ją sobie włączyć w każdym momencie..
    Rom Lite nie wymaga jej bo jej nie zapełnia, co nie znaczy że nie możemy jej mieć
    Słuuuchaj, no nie musisz mi tłumaczyć do czego służy partycja SWAP Tylko chodziło o to czy ten LITE nie jest jakiś upośledzony - ale własnie wyjaśniasz, że partycję swap zawsze tam można włączyć (w razie czego), ale ogólnie to raczej nie zaistnieje taka potrzeba bo ten rom mało ma uruchomionych różnych rzeczy podczas normalnego używania, tak?
    Przy okazji, tam a propos werjsi PEŁNEJ w wątku autora Dorinmanx napisano tak:

    [14 APR]Dorimanx-ROM-HIGH-END 3.1.6.2 N275 ODEX NO-HOME-REFRESH+ZRAM+SKIN+TWEAKS+CRON - xda-developers
    "Decide which version you want :
    With Swap
    High-End-Version
    -you will need an auto task-killer since the Internal Auto killer is DISABLED!!!
    -Recommended are System Tuner Pro + Advanced Task Killer
    -to make it High-End create a SD-ext as usual + create a swap partition of 256MB and flash my ROM
    "


    Toteż chyba potrzebne jest w przypadku wersji pełnej zainstalowanie dodatkowych programów:
    - auto task-killer
    - System Tuner Pro
    - Advanced Task Killer
    po co, i czy bardzo nieodzowne one są i czy to bardzo kłopotliwe?
    Cos mi sie widzi, że chyba rzeczywiście nie warto sobie zawracać głowy tą wersją pełną "High-End"... :/



    Niee, chodzi tylko o to by radio miało numery 2.XX.50.XX, widzę że je masz
    Tak, ale gdzieś tam ktoś pisał, że i tak trzeba wgrać Hspl 2.08 co niby przy BRANDOWANYM WM6.5 wymaga wgrania ROM 1.66 a potem jeszcze raz RADIA najnowszego (że niby ten 1.66 zdegraduje RADIO?)
    Ty też chyba sam napisałeś w innym wątku coś podobnego, cytuję:

    "Wgraj stockowy 1.66 z karty - wersję usuwającą HSPL. Później Task29, HSPL 2.08, radio 2.15.50.14, ewentualnie MagLDR, +CWM, +cLK"

    czyli RADIO i tak trzeba wgrać OD NOWA?
    Sorki ale już GANIMATIAS się zrobił... Jest w sieci mnówstwo opisów o różnych datach, czasem się w technologii coś pozmieniało i uprościło a opisy zdezaktualizowały - przydałby się JEDEN CENTRALNY OPIS STALE UAKTUALNIANY !!!!!!

    Proszę więc wyjasnij: CZY MUSZĘ WGRYWAĆ ROM 1.66 a potem jeszcze RADIO?
    Jeśli NIE musze wgrywać RADIA to czy musze robić task29 ?


    Większość romów podczas instalacji wykrywa jaki mamy bootloader i wybiera sama kernel, lub daje nam ręczny wybór wskazania, podobnie z wersją ROM, T-Mobile czy Europejska
    A ten Dorinmanx LIGHT też mnie zapyta czy T-Mobile przy instalacji (czy Flash=1GB)?

    polecam dotykową wersję CWM, fajna i przyjemna
    Podasz link do ściągnięcia bo naprawdę już załamać się można która wersja jest czym
    Ostatnio edytowane przez ictimai ; 22.04.12 o 19:56

  9. #19
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Tutorial instalacji masz w moim nowo stworzonym poradniku, nie nie musisz wgrywać radio, wersja lite jest po prostu lekka.. wersja Full jest cięższa ale chodzi o to samo romy ściągamy z forum-xda w poradniku masz linki i co i jak wygrać

    Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a




    Wysyłane z mojego HTC Runnymede za pomocą Tapatalk 2

    Mogłeś już zlinkować... poprawiłem.

  10. #20
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: teraz kupiony świezy hd2 - the best OS?

    Cytat Zamieszczone przez ChickenPie Zobacz posta
    Tutorial instalacji masz w moim nowo stworzonym poradniku, nie nie musisz wgrywać radio
    (...)
    Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a
    TAK PIĘKNIE by było gdyby nie dwie NIEWIADOME:
    Ad. pkt.2
    Cytat Zamieszczone przez Tutorial
    2) Po pobraniu Sterowników klikamy na install HSPL i instalujemy radio

    Uwaga podczas instalacji nie odłączaj USB!! Gdy tak się stanie spokojnie możesz kupić nowy telefon

    PRZECIEŻ MÓWIŁEŚ ŻE NIE MUSZĘ INSTALOWAĆ RADIA! To jak wreszcie - jak klikniemy na "install HSPL" to wtedy RADIO się wgra automatycznie? Jak temu zapobiec i sprawić żeby HSPL się zainstalowało a RADIO nie??

    Ad. pkt. 4.
    Cytat Zamieszczone przez Tutorial
    4) Klikamy na CLK Repartition, potem wybieramy 220mb (Większość romów na tym będzie śmigać ) oraz Repartition, włączamy Bootloader i jazda
    <<OBRAZEK>>
    Zmiana partycji systemowych jest konieczna do zainstalowania ROMU, każdy system ma inny rozmiar i wymagania.. tak jak jeden wgramy na partycji 105 mb tak drugi wymaga 290mb
    Trzeba ustawiać wedle wymagań na forum XDA, wtedy mamy pewność iż rom odpali
    Otóż w CAŁYM wątku Dorimanx [14 APR]Dorimanx-ROM-HIGH-END 3.1.6.2 N275 ODEX NO-HOME-REFRESH+ZRAM+SKIN+TWEAKS+CRON - xda-developers NIGDZIE nie ma info jaką wielkość ma mieć "System Partition Size (cLK)" HELP POMOCY AŁŁUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!

    ---------- Dodano 23:33 ----------

    Jeszcze odnosnie ptk 2. coś zauważyłem - jak wywołuję bootloader to jest tam napisane m.in. SPL-2.0.8

    CZY TO ZNACZY, ŻE HSPL tez jest juz zainstalowany i krok 2. można pominąć z tego tutorialu?
    Ostatnio edytowane przez ictimai ; 22.04.12 o 23:07


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top