Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 122
  1. #41
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Cytat Zamieszczone przez Szakus Zobacz posta
    Jeżeli nie musisz repartycjonowac to tak jak mówisz rom na kartę, w cwm wipe user data, i wipe dalvik cache, potem install romu
    Aaaaaaa - a jednak! To znaczy czyli PCet jest w ogóle niepotrzebny przy próbowaniu kompletnie różnych ROMów - po prostu sobie ładujemy ze 6 ściągniętych z intermetu na kartę i potem np. podczas tych kilku godzin w pociągu sobie wgrywamy jeden za drugim i testujemy?
    Tylko jeden warunek, że mamy już wczesniej zrobioną odpowiednio dużą partycję systemową (jak mówisz 220MB co powinna pasować do każdego. ROMu)?

    Ttylko czy aby na pewno jesteś pewien, że ten 'wipe' z CWM jest absolutnie wystarczająco bezpiecznym i wystarczającym?

  2. #42
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Cytat Zamieszczone przez ictimai Zobacz posta
    Aaaaaaa - a jednak! To znaczy czyli PCet jest w ogóle niepotrzebny przy próbowaniu kompletnie różnych ROMów - po prostu sobie ładujemy ze 6 ściągniętych z intermetu na kartę i potem np. podczas tych kilku godzin w pociągu sobie wgrywamy jeden za drugim i testujemy?
    Tylko jeden warunek, że mamy już wczesniej zrobioną odpowiednio dużą partycję systemową (jak mówisz 220MB co powinna pasować do każdego. ROMu)?

    Ttylko czy aby na pewno jesteś pewien, że ten 'wipe' z CWM jest absolutnie wystarczająco bezpiecznym i wystarczającym?


    Właśnie tak jest :-), wiesz 220mb starczy dla MIUI,CYANA i paru takich :-P

    Wipe jest bezpieczny :-)

    Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2

  3. #43
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Cytat Zamieszczone przez ChickenPie Zobacz posta
    Właśnie tak jest :-), wiesz 220mb starczy dla MIUI,CYANA i paru takich :-P

    Wipe jest bezpieczny :-)
    I widzisz, zastosowanie się do tych własnie uwag przyniosło wielce zgubny skutek, proszę to przeczytać co się stało.
    Otóż tak własnie wgrany ROM (Tosti Xylograf'a) pochodził ładnie kilka dni a potem się zawiesił i teraz telefon w ogóle nie wstaje!
    W warsztacie powiedziano mi, że to sprawa bootloader'a który został software'owo uszkodzony! Pozostaje wgranie go od nowa co kosztuje 100-200zł gdyz to skomplikowana operacja, wymagająca dokumentnego rozkręcenia fona i dobrania się do kości pamięci bezpośrednio

    ---------- Dodano 21:04 ----------

    Tak się zastanawiam co z tym bootloader'em... To może jednak trzeba było wgrać HSPL4 jak chociażby tutaj opisano?


    Poradziliście mi wtedy ongiś, że skoro mam już radio Radio 2.15.50.14 "z fabryki" to mogę zacząć opisaną w początkowym poście procedurę od kroku 4.)

    Tak więc krok 1.) nie został wykonany i HSPL nie zostało wgrane - może w tym własnie tkwi problem?
    Co to w ogóle jest ten HSPL - czy to nie właśnie bootloader???????

  4. #44
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Hspl to osobna sprawa jednak trzeba ją wgrać, bootloader to clk lub Magldr ;P Radio masz dobre

    Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

  5. #45
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    jak to, to clk jest tym trókolorowym ekranem co się wywołuje poprzez naciśnięcie Vol- & Power?

  6. #46
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Te 3 paski to jest główny bootloader telefony który (chyba) znajduje się w osobnej kości. A Clk i MAGLRD to bootloadery podrzędne znajdujące się w pamięci telefonu.

  7. #47
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Ten główny bootloader (ten w osobnej kości) to jest ów HSPL, czy tak?

    to zaraz... JEDNAK trzeba było wgrać HSPL??? To teraz czy to możliwe, że obecna moja tragedia bierze się z niezrobienia tego kroku (bo wydawało się, że nie trzba bo niby radio już było to najnowsze)?

  8. #48
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Hspl to przerobiony fragment radia, jest wymagany po wgraniu radia by włączyć androida i na nim działać

    Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

  9. #49
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    to więc trzeba wgrywać HSPL czy nie - jesli ma się już radio Radio 2.15.50.14 "z fabryki" ??

    Jakoś unkasz jasnej odpowiedzi...

    Teraz właśnie niespodziewanie mój fon OŻYŁ!!!!!!!!!!

    Jak? Po prostu po wyjęciu i włożeniu baterii przyciskam przycisk resetu wewnątrz obudowy i dalej go cały czas trzymam naciskając nestępnie "czerwoną słuchawkę" i trzymam dalej "reset" dopóki cokolwiek się nie stanie, wtedy zaczyna się bootować - nawet ten TOSTI który jednak od razu się zawiesza przy "unlock screen" - cholernie dziwne, nieprawdaż?

    Ponowny reset z "Vol-" i fon jest w trójkolorowym bootloaderze - już się boję cokolwiek teraz robić...

    Co mam teraz z tym fonem zrobić? Co wgrać i w jakiej kolejności?

    W trybie bootloader'a na 4 różnokolorowych poziomych pasach sa następujące informacje:

    PB81120 SS-B3
    SPL-2.08.HSPL 8G XE
    0x05
    CotullaHSPL 0x50



    Serial

    Jeszcze dodam, że jest to fon z niemieckiego T-Mobile (1GB pamięci na pokładzie)

    ---------- Dodano 11:37 ----------

    Jednak decyduję, że wgram wszystko od początku - ten krok pierwszy (wgranie HSPL) jest w tutejszym tutorialu objasniony zdawkowo a to przeciez wazny krok?
    Jak więc to zrobić? Po prostu polegać na 1 kliknięciu w programie HD2ToolKit4.2.0.1 kiedy fon jest w trybie bootloader'a?

    2. krok - wgranie radia - tylko skąd wziąć radio? Ten link tutaj podany http://www.tinyurl.pl/?7XxBfLR4 już jest nieaktualny: "This file does not exist, the access to the following file is limited or it has been removed due to infringement of copyright."

    ---------- Dodano 14:13 ----------

    ok, już mam aktualne linki z radiami: Untitled Document
    Tylko z tego co widze co ludzie piszą, to ponoć najlepszym radiem jest wersja 2.12.50.02_2

  10. #50
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    13.01.2012
    Posty
    15
    Słuchawka
    HTC HD2
    Radio
    2.15

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    POMOCY ! Mam problem po zrobieniu clk repartition nie mogę wgrać cwm wyskakuje -reset- -portchange- i za każdym razem kiedy podłączam ! Co źle robię ? POMOCY !

    Wyskakuje też niepowodzenie instalacji sterownika Android ;/

    Ok znalazłem sterowniki kurde ale się najadłem strachu

    Po zainstalowaniu androida wrzucam piosenki na kartę (karta 8gb 6klasy) i wrzuca się trochę ponad 620kb/s :/ co może być przyczyną ?
    Ostatnio edytowane przez brolypl ; 27.05.12 o 16:17


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top